Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

+26
Gabica
Floren
Uca
adina_lg
aisha
AlinaJ.Bijoux
aurishta
alice07
CCristinaC
Ginet
diada
Giorgi
ema
teisoara
Teima
Admina
dorinami
piciul
MihaelaT
Gabiuta
danniela
mari42
dorinacirstea
CarmenClaudia
alexaaa08
MagdaMarin
30 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Floren Dum 01 Mar 2015, 10:33 am

Cu placere , Alina . Da , este pentru painea de 750 gr. Daca vrei alte gramaje - ma repet - ia ca reper cantitatea de faina dorita ( mai mica sau mai mare ) si foloseste regula de 3 simpla ca sa afli cantitatile necesare ale celorlalte ingrediente .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Uca Dum 01 Mar 2015, 5:58 pm

Floren, deja sunt la a şasea pâine făcută.
Admina, ce frumos a crescut pâinea ta. Eu am scăpat, lui Adi îi place mai mult asta rustică decât cea frământată.
Azi dimineaţă am mai băgat o oală în cuptor dar de data asta am făcut chifle ( că tot aveam în plan hamburgeri). Am presărat, după ce am întins aluatul un mix de seminţe ( dovleac, pin şi floarea soarelui) peste, apoi am tăiat aluatul în 10, am împachetat fiecare bucată ca pe brânzoaice şi le-am întors cu fundu-n sus. Apoi, am respectat procedura, am scos capacul oalei, le-am aşezat cu fundu-n jos în oală, am pus caspacul, le-am lăsat 50 min cu capac, 10 fără ... yummy... chiar că dăunează siluetei.

Am uitat să fac poză când le-am scos din cuptor, doar aşa am :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Floren Dum 01 Mar 2015, 8:36 pm

Uca .... mortale ! Mortale chiflele tale ! Cred ca daca mai continuam asa ... ne facem maaaaaari , mari de tot ! rade rade
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Admina Lun 02 Mar 2015, 7:36 am

Mmm, arata de zile mari chiflele tale rustice si cu umplutura preferata. foame
Eu am mai facut o chestie si am uitat sa scriu, poate incearca cineva. Am pus in reteta obisnuita zer de la kefir, in loc de apa si iese foarte gustoasa. Se poate pune si 1/2 apa, 1/2 lapte sau lapte batut sau iaurt mai apos.
Si apropo de silueta si paine. S-a observat mai nou ca nu trebuie sa ne ferim de glucide asa drastic ca la dietele disociate, montignac, etc. Ideal e sa mancam combinat, dar in cantitati mai mici si cu grasimi sanatoase. Deci painea zilnica daca tot e satioasa si sanatoasa, mai bine sa fie facuta in casa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Uca Mier 04 Mar 2015, 12:16 pm

Admina, o să încerc şi eu cu lapte sau cu iaurt.
Am mai adăugat şi eu câte ceva faţă de reţeta originală că nu m-am putut abţine:
Una e cu seminţe ( dovleac floarea soarelui, pin), cealaltă la interior are  caşcaval, mărar şi frunze de ceapă verde iar pe exterior, după ce am scos capacul am pensulat sos de roşii cu busuioc şi am presărat oregano uscat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Asta este cea de dimineaţă cu 400 g făina albă ( 405) şi cu 100g făină integrală.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu ştiu de ce dar mie toate mi s-au lăsat puţin după ce s-au răcit faţă de cum erau când le scoteam din cuptor.
E normal sau fac eu ceva greşit?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Uca Lun 18 Mai 2015, 11:23 am

Tot mai des fac pâinea fără frământare și cu făină integrală în amestec.
La un total de făină de 500 g pun între 50 și 100 g de inegrală.
Îmi place mult și așa.
Săptămâna trecută am făcut și o pâine cu cartofi în compoziție dar frământată și dospită la cald. A fost bună dar cam dulce. Nu știu de ce dar numai cartofi dulci găsesc.

Floren, am tot vrut să-ți spun că am adaptat aluatul ăsta fără frământare pentru Pizza. Se face rapid pizza așa. Și mai mult de 8 min n-am ținut-o niciodată în cuptor.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Floren Lun 18 Mai 2015, 6:21 pm

Uca , painile tale sunt spectaculoase !!! Si grozav de bune , stiu sigur ! Uite , daca tot mi-ai zis ca ai facut blat de pizza dupa aceiasi reteta  , o sa incerc si eu , ca am un mare amator de pizza in casa ! Sar'na de idee !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Uca Vin 19 Iun 2015, 8:57 pm

Mulțumesc mult Floren!
O parte din pâinile făcute de mine:

Cu făină integrală, împletită-n patru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Pâine fără frământare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pâine împletită în trei, unsă cu gălbenuș și presărată cu susan și cornuri , din același aluat, dar înainte de rulare, am uns aluatul cu ulei de măsline:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Ginet Dum 21 Iun 2015, 3:05 pm

Super toate piinicile tale Uca, eu nu fac piine decit la masina, imi place cum creste si ce gust are, cit de curind o sa framint la masina si un aluat pentru pizza.
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty ataşat poze

Mesaj Scris de Gabica Lun 06 Mai 2019, 12:32 pm

Să reactivăm acest topic.
Mi-am cumpărat maşină pentru făcut pâine. De la Lidl, Silver Crest. Sunt foarte încântată de ea.
Deocamdată fac doar pâine după reţetarul ei. O să încerc mai multe variante.

Trebuie să reînvăţ să pun poze.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am revenit cu pozele. Găuricile din prima poză sunt de la paletele maşinii.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Dorulet Mar 07 Mai 2019, 10:33 am

Am si eu masina,de foarte muti ani,dar acum am pus-o la cutie si folosesc cuptorul electric.Nu-mi placea forma si gaurile de la palete.Sa o folosesti cu bucurie,aroma de paine coapta face toti banii!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de piciul Mier 08 Mai 2019, 6:07 am

Deja simt mirosul de paine in nari! Sa-l folosesti sanatoasa!
Eu o folosesc si pentru aluatul de cozonac (1 kg faina); il las acolo sa-l amestece si sa creasca, apoi il scot si modelez doi cozonaci cu umplutura de nuca si ii pun in tava unsa cu unt.
Mai faceam si paine de ciocolata...o nebunie, dar ingrasa!!!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Gabica Mier 08 Mai 2019, 8:17 am

Azi mă gândeam să pun mașina la frământat , dospit, apoi sa fac lipii. Tare dragă îmi e masinuta mea. Dorulet, nu mă deranjează găurile de la palete. Eu as putea sa le scot la un moment bipaie să deschid capacul, dar nu am chef să mă murdaresc de coca și mi-e frica sa nu se lase coca
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de diada Mier 08 Mai 2019, 8:34 am

Eu nu consum paine decat foarte rar. Faceam paine foarte des. Am schimbat 3 masini de paine in cca 8 ani. Acum masina sta pe raft in debara, nu-i duc lipsa, ma gandeam chiar sa o cobor la boxa. Cumpar paine pentru copii dietetica sau graham, rar neagra. Momentan. Cu timpul or sa se lase si ei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 08 Mai 2019, 8:52 am

Bravo, doamnelor! Am folosit și eu mașina și am făcut și la mână, de nevoie, că n-aveam de unde să cumpăr. Mi s-a părut că cea la mașină are și alt gust, nu numai textura, față de cea la mână, deși erau aceleași ingrediente și cantități. Nu știu de ce, dar nu-mi prea place painea de casă, indiferent dacă e făcută la mașină sau la mână.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Gabica Mar 14 Mai 2019, 9:44 am

Întrebarea: de ce mi se fărâmiţează pâinea? În loc de unt am pus ulei. Ăsta să fie motivul?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 14 Mai 2019, 1:36 pm

Rețetele mele erau cu ulei, nu cu unt....deci nu cred ca ăsta este motivul. Drojdia oare?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de piciul Mier 15 Mai 2019, 6:21 am

Eu pun de obicei ulei de masline; apa e destula?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Gabica Joi 19 Mar 2020, 11:56 am

Încă fac pâine la maşină. Dar acum neavând făină albă (am găsit doar neagră când am fost la cumpărături) am făcut un amestec de făină se secară, neagră şi o mână de albă.
A ieşit o pâine superbă. Bine crescută, moale, un gust minunat.
Folosesc drojdie uscată.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 19 Mar 2020, 2:34 pm

Nu se mai faramiteaza?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Gabica Joi 19 Mar 2020, 8:54 pm

Nu, cred ca de vină a fost faina. O fi fost veche.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de ema Joi 19 Mar 2020, 9:49 pm

Unt in paine? Chiar si ulei...?
Eu cumpar ca avem fel si chip dar mai fac si acasa. Framant la mana dar ulei pun extrem de putin cat sa scot mainile din aluat si sa il las la crescut.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 19 Mar 2020, 11:15 pm

Daca imi aduc bine era vorba de o lingura de ulei la o paine de 500g faina. In cartea masinii erau retete diverse, n-o mai am ca n-am carat-o si pe aia cand ne-am intors pentru ca nu am fost chiar incantata de rezultate.
Acasa n-am facut niciodata paine, doar prin asia, unde ioc paine normala, ceva chabata cu multe seminte intregi, bagheta frantuzeasca-mai mult coaja dura, toast dulceag....parca nici una nu mergea cu ciorba sau cu ardei umpluti Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de diada Vin 20 Mar 2020, 8:30 am

Asa stiu si eu, putin ulei, cat sa-ti scoti mainile din aluat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Dorulet Mar 31 Mar 2020, 1:50 pm

Imi aduceti aminte de vremea copilariei cand mergeam la tara,iar matusa facea joia paine pentru o saptamana.De fiecare data imi facea o pupaza,sau un cosulet,iar cea mai buna mancare era calcai de paine cu lapte acru.Offf...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2 - Pagina 5 Empty Re: Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB