Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haine pentru copiii nostri (15)

+58
CarmenClaudia
alban andreea
ancone
Elspethalexia
violeta25
barbin
Angelica18
emmancita
ismi3ismi
Dorulet
Gianina4ever
tiana
teisoara
bimbo
ancabanu
adelina25
zsofia
arielas
marabr
dyna
aurelia.c
Ionela.Radu
geo
nicoletanoni
tinap
michelinebeaulieu
Adela Ispas
danielabordei
mnarcisa
anyrok
danae
Cristache
iriclau
kla78
Babet
ileana cosanzeana
fulguta28
i.xell
Uca
Lucia Ro
aurishta
MihaelaT
dandana
Admina
marina40
corina corina
valentinadof
Dodo-pui
Camy
stoy
tomari
Motzu
Karina33
MagdaMarin
rosita
Panea Laura
diada
aidil
62 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de diada Joi 29 Noi 2012, 11:30 am

Cum vine 1 Decembrie, am facut o ie pentru baiat pentru ca asta am in dotare.

Material: bumbac 100% de la zsofia sau ismi, am facut-o sub indrumarea Karinei, mai ales la guler (nu am mai facut niciodata) si la brau, multumesc mult Karina. Broderie facta cu masina de cusut Janome love Culori folosite pentru broodat: maron pe margine, rosu negru si verde, tot la sfatul Karinei. Se inchide cu snur de bumbac, care are la caat o biluta alungita de lemn.

Este ideala pentru copil 5-6 ani, al meu nu a vrut sa o imbrace nici macar la poza pentru ca.... nu are tren rade sper sa-i gasesc un stapan. Vroiam sa-i fac si pantaloni dar am ramas fara material momentan.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de stoy Joi 29 Noi 2012, 11:39 am

Ce frumoasa e!!!!!!! Super masina dar super si harnicuta!!!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de danae Joi 29 Noi 2012, 12:05 pm

Foarte bine ti-a iesit! Sa ii gasesti repede stapan! hug
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de marina40 Joi 29 Noi 2012, 2:20 pm

Diada esti harnica si o talentata kiss Frumoasa ia sper sa aiba proprietar repede.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 29 Noi 2012, 2:23 pm

Frumoasa camasa,Elly.Eu am tot trimis fetelor care m-au rugat modele pentru cusaturi la costumul popular,cred ca are si o pagina cum se croieste.De fapt,am scanat pagini dintr-o carte:Costumul popular,aparuta inainte de 1989.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 29 Noi 2012, 2:24 pm

Mama ce ie frumoasa!Ar trebui sa aiba catare in perioada asta! Diada,iti doresc succes si la mai multe!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de diada Joi 29 Noi 2012, 5:02 pm

Dorulet a scris:Frumoasa camasa,Elly.Eu am tot trimis fetelor care m-au rugat modele pentru cusaturi la costumul popular,cred ca are si o pagina cum se croieste.De fapt,am scanat pagini dintr-o carte:Costumul popular,aparuta inainte de 1989.

Pai vreau si eu hug nu ai pus la resurse si linkuri?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 29 Noi 2012, 5:38 pm

Diada ! este fantastica!!!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 29 Noi 2012, 5:50 pm

Teea felicitari pentru pijamale, fa repede inca una la cel mic.
Valentina ce imi place ciupercuta, si micutele pozeaza ca niste profesioniste.
Diada tare de efect a iasit ia, sa o poarte cu placere.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de zsofia Joi 29 Noi 2012, 9:16 pm

Valentina foarte frumos lucrezi sa o poarta cu placere ,ai doau fete ingerase.
Diada acum ne omori cu masina ta,camasa a iesit minunat,felicitari Diada si mult succes la altele ,eu abia astept sa vad si celelate camasi traditionale
Si daca tot asa ne plac hainele traditionale,va arat si eu doua sacori ,una este din material in cel galben combinat cu panza cruda si decorat cu snur,iar celalat este din Bi-stretch ,mai inainte am facut tot asa dar vesta,si vesta aceasta acum am facut din material in sper sa va placa si voua[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[img:ea99][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 30 Noi 2012, 12:00 am

Diada,felicitari!Foarte reusita este ia !S-ar potrivi foarte bine intr-un magazin de artizanat love
Zsofia esti maestra.Jos palaria!Modelele si combinatiile de culori pe care le faci imi plac tare mult .
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de aidil Vin 30 Noi 2012, 10:37 am

Diada, foarte frumoasa camasa populara, cred ca ar incapea si un trenulet mic pe acolo...
Szofia, sunt superbe.
Sa le purtati cu placere.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 30 Noi 2012, 11:17 am

Szofia, intradevar sunt superbe.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de tiana Vin 30 Noi 2012, 8:16 pm

foarte frumoasa ia,Diada! super cusaturi,arata super bine! iti doresc sa-si gaseasca repede stapan!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de zsofia Sam 01 Dec 2012, 8:17 pm

Multumesc mult pentru aprecieri
am mai reusit sa fac doua poze la doua camasute de fete
mai am der fac timp sa fac poze si la celelate ,cel bej este din material sifon decorat cu material de dantela si am mai decorat cu dantela maneca am strans cu elastic ca sa poate purta si cu maneca scurta si lunga mai ales daca creste si atunci va fii buna,si cealata camasa este din material saten ciclam decorat cu dantela negru[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de stoy Dum 02 Dec 2012, 10:14 am

Frumoase hainute fetelor.
zsofia te admir de cand ai postat primele creatii. Ai stilul tau fff frumos si ceva rustic in el. Pe mine ma captiveaza total. Flowers Flowers . As vrea sa fiu fetita ta sa-mi faci numai rochite si hainute de astea!!!

Multe dintre voi stiti deja ca imi place sa le fac copiilor hainute din piele.
Mariei i-a ramas mica hainuta si am zis sa-i fac una noua. Desi era programata pentru ziua ei 10.11 abia aseara am reusit sa o finalizez.
Maria e fan Mini si a fost musai fundita ( daca stau bine sa ma gandesc cand eram mica nu incaltam pantofii daca nu aveau fundite wink )Si daca tot am mai avut piele i-am facut si palariuta.

Sper sa va placa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 02 Dec 2012, 10:52 am

Oau Stoy,ce-ai facut tu aici!Minunata printesa ai!Sa-ti traiasca!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de aurishta Dum 02 Dec 2012, 6:08 pm

E superb! love love
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de emmancita Dum 02 Dec 2012, 6:23 pm

Zsofia, ai stilul tau personal, foarte frumos tot ce lucrezi!
Stoy, minunata hainuta, imi amintesc si de cea roz, pacat ca i-a ramas micuta!! Ai o fata frumoasa si care se imbraca cu gust! Sa vezi tu ce ai sa patesti cand o mai creste wink !!
Mult spor la lucru va doresc!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Dec 2012, 7:46 pm

Stoy, sunt tare frumoase haina si palaria, iar de printesa nu mai zic. E o scumpa. love Bravo! aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de diada Dum 02 Dec 2012, 8:42 pm

Bravo, foarte frumoasa haina si fata iti seamana!!! ce par are ea love

mi-am luat si eu piele sa stai pe-aproape rade poate o sa reusesc sa fac ceva din ea!

sa o poarte cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de zsofia Lun 03 Dec 2012, 9:32 am

stoy ce haina eleganta ai facut pentru fetita ta,sa o poarta cu placere,si palaria,m-ai omorat,m-ai pus la munca sa fac si eu una pentru fetita mea, felicitari hug
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de stoy Lun 03 Dec 2012, 3:52 pm

Multumesc mult fetelor. ma faceti sa ma simt tare bine.
Diada, fata nu-mi seamna, seamna cu soacra mea. Da ma bucur ca e mai frumoasa eu de cand ma stiu am fost asa " ratusca cea urata"- am oglinda si ma uit des in ea nu ma imbat cu apa rece, multumesc ca exista "spoieli" si ma mai aranjez si eu. Dar iti multumesc pentru compliment.
Zsofia daca vrei tipar iti pot trimite schema pe e-mail . L-am luat din Burda da nu mai stiu ce numar. daca ai nevoie lasa-mi PM.

Va pupicesc pe toate!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 03 Dec 2012, 4:22 pm

Va tot urmaresc de ceva timp si am admirat ceea ce faceti pentru sufletele voastre.
Teisoara, foarte frumoase pijamele, la fel si ale fetelor tale valentina. pupi
Zsofia, imi place mult stilul tau rustic si influentele sasesti.
Diada, e foarte frumoasa bluzita si cu motive nationale.
Stoy, e minunat paltonasul tau si palarioara si ce mandra e fata ta cand le poarta!!
Felicitari kiss !!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de aidil Lun 03 Dec 2012, 6:31 pm

Stoy, hainuta este superba, sa o poarte cu placere si La multi ani!
Se lucreaza greu pielea comparativ cu stofa?Si unde gasesti piele?
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 8 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB