Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Mier 13 Feb 2013, 8:10 pm

Eu n-am trimis prin posta, dar am firme romanesti care care se ocupa de transport pachete ( mari si mici, plicuri)Ro-Spania. Ma taxeaza la pachetele mari 1 euro pe kg, dar sa fie mai mari de 10 kg pachetul. La plicuri ( am trimis documente) 5 euro de plic , iar daca plicul este mare, gen A4, costa 10 euro. Cu posta oficiala nu stiu sa va spun preturi, ca mereu am apelat la firmele romanesti, sigur sunt cei mai ieftini-
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de letho Mier 13 Feb 2013, 10:13 pm

Fetelor, nu-i nici o smecherie la mijloc, acesta este pretul de expediere, daca obiectul este mic, poate fi pus in plic cu bule si trimis ca scrisoare ( Airmail service, flat envelopes sau uneori e trecut small package). Daca e voluminos, serviciul este parcels service, cam ca la noi coletarie si pretul e la fel de mare ca la noi. Eu am trimis afara si in UE si in state. Am pus in plic cu bule. Pentru Germania de exemplu un plic in jur de 200 gr costa cam 7 lei, puteam sa las asa dar doamna de la posta mi-a sugerat sa-l pun recomandat ca sa poata fi urmarit in caz de.... si am mai dat 6 lei in plus, deci total vreo 13 lei si de atunci asa pun, recomandat. Pentru Italia acelasi pret a fost. Pentru SUA a fost cu vreo 2 lei mai mult si nici n-a trebuit sa merg la posta vamala wink Stiu ca plicul nu trebuie sa depaseasca 60cm si greutatea maxima e 2 kg.
Am inteles ca la unele oficii se fac mofturi. Pui in plic, impachetat frumos sa nu zornaie Smile) , si te prezinti la ghiseu spunand ca vrei sa pui un plic pentru tara x, punct. Eu am noroc ca fetele-s de treaba si ele m-au invatat, prima data m-am dus cu un plic cu bule desfacut chiar si cand a auzit doamna ca vreau sa pun un colet pentru Germania, m-a intrebat de ce vreau sa-mi cheltui banii rade
Astea-s tarifele internationale: aici
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Love Mier 13 Feb 2013, 10:16 pm

Eu cred ca este corect, multe tari au servicii postale mult mai bune decat ale noastre (in UK, de exemplu, postasul iti aduce la usa pachetele, poti plati online "timbrul" si lui ii dai trimiterea, sa nu mai mergi la posta, etc).
Diferenta consta in faptul ca majoritatea accepta sa trimita ca scrisoare voluminoasa (small packet) orice obiect de max. 2 kg (bine, nu lung de 2 m Smile ).

Am facut si o estimare de calcul pe site-ul postei letone si o scrisoare de 1 kg trimisa spre Romania costa 13.65 Lt, adica 3.95 Euro Smile . Spre SUA vreo 7 euro. Daca trimiti doar o esarfa costa si mai putin.

La noi costa enorm pt. ca majoritatea oficiilor nu vor sa trimiti decat colete, desi exista notiunea de plicuri plate si pachete mici si la noi, insa majoritatea functionarilor nu accepta in ele decat documente si cd-uri. Coletul international e scump in toata lumea.
Eu mai trimit diverse in afara si pun obiectul tricotat intr-un plic mai mare cu bule, e usor, nu e umflat si n-au ce sa zica. Acum vreo 2 ani am reusit sa trimit chiar o pereche de sandale cu toc, era pachet in toata regula, functionara nu vroia sa-l ia, a chemat diriginta si pana la urma au acceptat, le-am cerut sa-mi arate unde scrie ca n-am voie sa trimit pachet sub 2 kg ca scrisoare. Au ajuns in 4 zile.
Ca idee, un plic de 500 g costa 16 lei pt. Europa, iar pt. recomandata cu nr de inregistrare se adauga 6 lei. Destul de convenabil.

In concluzie, se poate trimite ieftin si de la noi, cel putin in Europa, ambalate astfel incat sa nu incurce fluxul tehnologic, ca scrisoare, dar e la noroc. La vama nu prea merge pt. ca trebuie sa fie pachetul deschis si daca n-ai hartii, nu te lasa.

Aici gasiti conditiile de forma, dimensiuni si greutate ale plicurilor plate , iar aici tarifele .
Love
Love
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 357
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de T_mihaela Mier 13 Feb 2013, 10:41 pm

La noi tot ce trimiti cu "letter" adica scrisoare ti-l trece printr-o gaura si daca nu intra acolo nu ti-l accepta .Asa le verifica ,nu conteaza doar greutatea ci si volumul.Ce e letter atunci letter tre sa fie ,ce e small pak trebuie sa aiba sub 2 kg si anumit volum ca il masoara ca la farmacie .Daca totusi se strecoara un paket care nu corespunde se descopera undeva pe drum si te trezesti cu el din nou acasa .Dar de obicei sunt verificate foarte sever la primire.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Roxi_J Mier 13 Feb 2013, 10:43 pm

Multumesc mult pentru info. pupi pupi Wow, Love, am o curiozitate, cum ai ambalat sandalele si le-ai trimis ca scrisoare? Smile
Un colet de carton cu dimensiunea de 10/14/7 cm si cu o greutate de maxim 150 grame cum il pot trimite cel mai avantajos, ar intra la "pachete mici"? Ce fac eu nu prea pot baga la plic ca s-ar cam deforma in plic cu bule, dar sunt foarte usoare.
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Love Mier 13 Feb 2013, 11:02 pm

Roxi, a fost acum 2 ani, erau impachetate in folie cu bule si golurile umplute cu ziare, aratau ca un plic gras. Le cumparasem de pe ebay si nu-mi veneau pe latime, asa ca le-am vandut si eu acolo, era prima mea vanzare si poate o fi fost norocul incepatorului, nici nu m-am gandit ce prost as pica daca nu reuseam sa le trimit.
Tu poti sa-ti faci niste cutiute speciale din carton subtire (pillow boxes), pui obiectul in cutiuta si cutiuta in plic cu bule mai mare. Teoretic nu se turtesc si nici nu strica aspectul de scrisoare.
Se mai gasesc cutiute din acestea si din plastic, cum sunt cele de martisoare, sunt si mai usoare decat cele din carton.
Love
Love
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 357
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 26 Feb 2013, 12:08 pm



Salutare fetelor...numai minunatii pe aici....!
Ehhhh, am si eu o intrebare...sper ca nu deranjeaza....m-am apucat de foarte curand de croitorie si fac hainute pt fetitele mele si acum am 3 comenzi de paltonase de fetite 4-5 anisori (colege de gradi ale fetitei mai mari...au vazut pe ale ei si vor si ele), si ma tot intreaba mamicile cat le costa iar eu habar nu am...am dat aprox 50 ron pe materiale raiat si brocart cu captuseala vegetala...cat se i-a manopera pt asa ceva? Oricum eu vreau sa le cer mai putin decat normal ca nu sunt croitoreasa...!
Am uitat sa spun ca le fac si cate o gentuta si bascuta asortata!
Sper ca ma ajutati cu un raspuns...un pupic mareeee!
Aste e al fetitei mele...e facut mai demult asa ca are niste defecte dar celelalte au iesit f bine
5ZAiuk,
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de T_mihaela Mar 26 Feb 2013, 5:26 pm

mar_ysa_28 a scris:

Oricum eu vreau sa le cer mai putin decat normal ca nu sunt croitoreasa...!
]


Nu esti croitoreasa esti designer vestimentar ,deci tre sa ceri pe masura muncii si talentului tau.Nu incepe cu preturi mici ca lumea repede se invata cu pomeni.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de elluta Mar 26 Feb 2013, 5:54 pm

subscriu la ce a zis Mihaela, paltonasul a iesit superb (eu nu vad nici o greseala )tu a muncit din greu ,nu esti masina de cusut care sa mearga singura si nu ai pret de magazin
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de victoriacus Mar 26 Feb 2013, 9:02 pm

Doamneee,ce frumusete de paltonas.Au dreptate fetele,esti o artista.
Eu nu stiu cat se ia pt un paltonas din asta,dar am vazut la o croitorie din Real berceni niste preturi la modificari.Doar pentru scurtat ceva se ia 15-20 lei.Asa ca, si daca nu platesti chirie si impozite la stat,nici degeaba sa nu faci,ca ar fi pacat de munca ta
sa nu radeti de mine,ca nu ma pricep cum e la croitorie. dar,cand sotul meu duce masina la service sa ii schimbe o piesa, de fiecare data manopera costa cat piesa,sau chiar mai mult Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 26 Feb 2013, 10:27 pm

Mda...imi dati de gandit...maine va pun poze si cu paltonasele...inca nu sunt terminate...si va mai cer macar un pret minim-maxim ca habar nu am!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de gloriamix Mar 26 Feb 2013, 10:46 pm

Marysa, eu ti-am admirat paltonasul si piticutza la alt topic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Din ce am vazut pe net, sunt preturi de la 100 si pana la 200-250 pt un paltonas nou de firma cica, dar cum zice Miha, tu esti designarul asa ca tot de firma l-as considera. AM vazut si preturi de 30-50 pt haine second hand, tu numai pe material zici ca dai 50, plus munca ta, curentul, ata. SI depinde cred ca de marime, ca daca e marime mai mare, intra mai mult material si mai multa munca. Eu as zice ca sub 100 nici sa nu te gandesti, de ce nu intrebi la o croitorie din oras cam ce preturi practica ei, ca tot pe acolo te-ai situa si tu. Iar caciulita si gentuta sa fie ca un cadou mai mult de atras clientul, ceva in plus pt fidelitate sau ceva de genul.Bafta multa si la cat mai multe comenzi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de elluta Mier 27 Feb 2013, 9:46 am

he he la croitorie...eu am intrebat la croitorie cat imi ia sa imi traga o perdea si doamna smechera n-a vrut sa-mi zica...cica trebuie sa vada cat material e...acum depinde cat de serviabila e doamna croitoreasa eu tot asa zic...sub 100 ron sa nu lasi Marysa
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de kmn Sam 02 Mar 2013, 10:32 am

eu am vazut in oras la mine paltonase pentru fetite cu 280 lei cel mai ieftin, si nu era de firma....deci mie 100 mi se pare putin....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Sam 02 Mar 2013, 6:33 pm

Azi am intalnit 2 mamici, una care sa i-a paltonasul si alta la proba...am decis sa cer 100 ron mana de lucru plus 60 materialul cu accesoriile. Una mi-a dat cat am cerut 160 si alta 200 asa a crezut ea...va atasez fotografii cu el
Aici fetita mea se proba cu patonasul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si aici posesoarea de drept
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 02 Mar 2013, 6:37 pm

Felicitari tie pentru executie dar si mamicilor care au stiut sa aprecieze munca! Spor la lucru, cat mai multe comenzi, cat mai multe cliente satisfacute!
Asa sa tot lucrezi wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Sam 02 Mar 2013, 6:40 pm

Multumesc mult Silvia....cine nu imi stie povestea eu m-am pucat sa cos in octombrie anul trecut (deci de cateva luni)si niciodat nu am mai facut asta inainte, nu am nici un curs nimic...si sunt tare mandra de ce realizez fara sa fi invatat pe undeva!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 02 Mar 2013, 6:43 pm

Foarte frumos ! Asa trebuie sa te apreciezi tu in primul rand apoi munca fiind a ta tu stabilesti pretul ! Si vai sint unele materiale care iti fug din maini , e un chin pina termini ! Cine stie ce e lucrul de mana stie sa-l si aprecieze ! Sa ai spor in continuare !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 02 Mar 2013, 6:44 pm

Sa fii mandra ca ai de ce si sa nu lasi stacheta jos doar pentru simplu motiv ca nu ai o scoala in domeniu sau ca nu ai vechime wink Conteaza ca ce faci faci bine, cu simt de raspundere si multa dragoste.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mier 10 Apr 2013, 11:25 pm

Marysa, foarte faine paltonasele! Si eu tot din octombrie m-am apucat de cusut, nu am mai cusut la masina niciodata. Felicitari ca ai avut curaj sa faci asa lucruri complicate!!! Eu am facut pana acum niste hainute de bebe, o rochita, modificari la mai multe haine si niste gentute si perne decorative.
Fetelor, vreau sa intreb cam cat sa cer pe o pereche de botosei de bebe... Vreau sa fac botosei din blugi care nu-i mai port si din materiale ce le mai am pe acasa (foarte putine si bucati mai mici), ca sa-i vand si sa fac ceva banuti ca sa-mi mai cumpar materiale, sa mai fac si alte lucruri. Eu m-am gandit la 12 lei, avand in vedere ca sunt din materiale reciclate...
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mier 14 Aug 2013, 3:09 pm

Buna fetele, vreau sa vand posetutele de mai jos, cat apreciati ca as putea cere pe ele, ca m-am zapacit in calcule zid.Mentionez ca toate sunt captusite, au buzunerele interioare, sunt lucrate cu mare drag tricot Smile  Merci 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de myky7robc Mier 14 Aug 2013, 7:48 pm

eu zic primele doua 25, a treia 50, iar a patra 40 lei.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ioana soare Mier 14 Aug 2013, 7:56 pm

poate euro, ca in lei e bataie de joc.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de myky7robc Mier 14 Aug 2013, 8:56 pm

ioana si eu as vrea sa fac posete la preturile astea in euro, dar din pacate realitatea de aici e cam asa cum am scris eu mai sus.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ioana soare Joi 15 Aug 2013, 12:31 am

E tare trista atunci realitatea. Mai ales ca ma gandesc ca preturile astea nu incurajeaza deloc calitatea.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB