Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:02 am Scris de Dorulet

» fire bumbac
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:43 am Scris de leea80

» Pirogravura
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 10:06 am Scris de diada

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 10:04 am Scris de diada

» Username schimbat la cerere
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 9:43 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyVin 11 Oct 2019, 7:19 am Scris de Dorulet

» Fuste - capitolul X
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyVin 11 Oct 2019, 7:05 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 9:10 am Scris de vlad_mom

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 7:48 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 6:33 am Scris de piciul

» Animale de companie!!! - 5
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMier 25 Sept 2019, 9:55 am Scris de ema

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMier 25 Sept 2019, 7:34 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 6
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyLun 23 Sept 2019, 8:32 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 12 Sept 2019, 6:47 am Scris de vlad_mom

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 05 Sept 2019, 8:21 am Scris de LRodica

» Picturi pe sticla
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyVin 30 Aug 2019, 8:46 am Scris de vlad_mom

» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Aug 2019, 11:31 pm Scris de vlad_mom

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMier 14 Aug 2019, 8:41 am Scris de diada

» amicii nostri necuvantatori
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyMar 13 Aug 2019, 10:34 am Scris de vlad_mom

» Workshop cu lut polimeric
Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 EmptyDum 04 Aug 2019, 9:52 am Scris de vlad_mom

Poze cu noi si familiile noastre -7

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 Empty Re: Poze cu noi si familiile noastre -7

Mesaj Scris de eriliana la data de Dum 10 Feb 2013, 10:12 am

SilviaDumitrescu a scris:Crinaaaa eu sunt wink Sper sa nu te fi speriat ca nu mai de unde-ti da par sa te afumi rade rade rade
pentru afumat de deochi se mai gaseste....nu asta-i problema....te simti bine? iti place ? asta este important ! si chiar asa : pana scapi de caciula creste...mie-mi place tuns scurt, mai ales ca acu vreo 3 ani (deh eram mai tanara) m-am dus la coafeza mea (o fetita tanara care imi face tot ce vreau eu si mai ales ce vrea ea la par) si i-am zis : tuns scurt! ea se uita luung si ma intreaba: scurt??? eu zic Da ...si scurt a fost adica ma pieptanam cu prosopul...a fost cea mai buna perioada a mea nu tu perie, nu tu uscator.... si era vara ,si era cald ......dar n-am mai avut curajul sa repet figura...desi...acum cu niste suvite albe pe care mi le-am dorit sa le estompeze pe alea naturale mi s-a ars parul , si, parca...parca...ma tenteaza..daar daca va trebui sa stric tot ce-am lucrat zid ...chiar ma tund..... taie
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Poze cu noi si familiile noastre -7 - Pagina 8 Empty Re: Poze cu noi si familiile noastre -7

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Dum 10 Feb 2013, 9:20 pm

Daca e ars nu-si revine ! daca-l vrei lung atunci tunde lunar un cm care creste apoi , pina te scapi de cel ars ! si fa masca cu ulei de masline si galbenus de ou pentru a-l hidrata .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Joi 04 Apr 2013, 6:14 pm

Vreau sa impart cu voi o bucurie mare , mare de tot ! hug
M-am intalnit cu o alta fata draga mie de pe forum ! ura
E vorba despre Cristina 07 care a avut drum spre Piatra Neamt si de data asta ... a luat-o pe DN 85 de unde pana in Ramnicu Sarat s-a abatut vreo 3 km si a venit la mine ! love

Am stat de vorba cateva ore si parca ne cunosteam de cand lumea . Baietii parca se cunosteau dinaintea noastra , iar Mihai , baietelul lor (care n-a vrut sa stea in poza wink ) e un frumos si un istet .

Si lasand vorbaria la o parte :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mai intai fetele

la mijloc e Corina mea si acum baietii

care discutau preocupati de cand au intrat pe poarta

Abia dupa ce ne-am luat ramas bun , ne-am dat seama ca ne era foame , dar daca am fi vorbit pana seara cred ca nu am fi simtit-o . Am degustat cinci feluri de zacusca facuta de Cristina(mie mi-a placut cea de gogonele , iar sotului meu cea cu dovlecei in mod special ) si acum ma uit cu pofta la firele colorate primite de la ea si ma gandesc : andrele sau croseta ? rade Asta ar fi ... desertul . rade

Asa ca ... acum stiti ca am o noua prietena cu care vorbesc de multa vreme despre gradina si toate cele si e ca si sora mea . love Si cu Firicel a fost la fel de frumos , iar cu Gianina care sta aproape de Cristina , ma vad mai des ca se trage tot din Ramnicu Sarat si mai vine la parinti . Cu Admina si Diada m-am vazut la cursurile de la Femina si mi-a facut mare placere hug , iar pentru la vara planuiesc sa ma intalnesc cel putin cu doua forumiste dragi mie . Insa , nu va spun despre cine este vorba ! Nici ele nu stiu ! Laughing Dar am sa le anunt dinainte . kiss

Ultima editare efectuata de catre corina corina in Joi 04 Apr 2013, 6:27 pm, editata de 1 ori
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 44
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux la data de Joi 04 Apr 2013, 6:18 pm

Ma bucur pt. tine Corina. Frumoase poze!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 34
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Joi 04 Apr 2013, 6:18 pm

Ma bucur mult pentru voi !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn la data de Joi 04 Apr 2013, 6:51 pm

ce frumos!!!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Vin 05 Apr 2013, 12:04 pm

Multumim ! Merci Stiam eu c-o sa va placa ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 05 Apr 2013, 12:26 pm

Frumos! Oamenii frumosi se inteleg bine intre ei. prietenie Sa va fie de bine, ma bucur ca legati prietenii frumoase, desi v-ati cunoscut "pe tastatura".
Corina, propun si o intalnire pe la voi, pe acolo. Poate o pacalim si pe Magda sa vina, Diada e la o aruncatura de bat, Gmiki la fel si oricine e dornica de aventura, e bine-venita. Eu una vin cu trenul si ma infiintez la Diada in parcare, pentru ca am inteles ca e soferita temerara. wink Poate mergem la un picnic, la iarba verde si de ce nu o claca, in natura.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8713
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Vin 05 Apr 2013, 1:12 pm

Ce fete frumoase Sa va fie lunga si sincera prietenia
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2481
Varsta : 49
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Vin 05 Apr 2013, 1:27 pm

Si unde mai pui ca suntem raci ! wink Mi-ar placea ! love Scriem la ''Forumiste din Buzau '' sa stie toate fetele si ne adunam !

Pentru mine forumul asta inseamna multa bucurie sufleteasca . love De doi ani incoace m-am schimbat foarte mult , am socializat , am cunoscut persoane grozave , am primit ajutor si am ajutat cand am putut sau cand m-am priceput , mi-am schimbat alimentatia , am lucrat mai corect chestii pentru casa sau pentru ai mei ,m-am delectat admirand diverse modele cand am avut nevoie de putina relaxare si am invatat sa-mi fac un blog unde ''Lucru de mana'' sta la loc de cinste pentru ca merita . Si ar mai fi multe de spus , dar ma opresc aici pentru ca sunt convinsa ca fiecare dintre voi are nenumarate satisfactii de cand e membra pe forum .

kiss Admina si Diada !

Multumim , Ema ! pupi
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rivka la data de Vin 05 Apr 2013, 1:40 pm

ce frumos corina ma bucur pt .voi ,ai dreptate caci aici pe forum suntem o mare familie hug eu m-am intalnit cu una dintre fete de pe forum intr-un magazin din tm ,s-a apropiat de mine si ma intrebat daca sunt rivka de pe forum ,vazuse pozele cu fetele aici si le-a recunoscut si uite asa ne mai intalnim din intamplare sau cate o surpriza .va pup pe toate pupi
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 48
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Vin 05 Apr 2013, 2:43 pm

Rivka , kiss !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc la data de Vin 05 Apr 2013, 5:41 pm

imi place ce vad aici.
corina, draga, daca vom trece pe la Ramnic, poate iti facem o vizita scurta, bineinteles anuntam inainte. pupi kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 55
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Sam 06 Apr 2013, 7:52 am

Ce frumos Corina!!! Sotii vostri parca is frati!! Sau mi se pare mie ca seamana intre ei! Frumos sa va cunoasteti si personal!!! Sper sa nu imi faci supriza si sa vii in Africa !!! love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rivka la data de Sam 06 Apr 2013, 10:33 am

danniela de ce nu ,poate la nunta de argint sau la cea din aur pana atunci poate reusim sa strangem un ban de bilet rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gianina4ever la data de Sam 06 Apr 2013, 11:27 am

Ce frumos!Uite ca eu nu m-am vazut cu Cristina niciodata... Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 40
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Sam 06 Apr 2013, 11:34 am

Ce frumos! Sunteti frumosi toti. Ma bucur ca v-ati intalnit! Corina, Cristina, chiar seamana sotiorii vostri.
E asa frumos cand cunosti pe cineva doar din poze si din ce scrie pe un site si intr-o zi te intalnesti cu acea persoana. Am avut pana acum cateva ocazii de genul acesta, chiar daca au fost si de pe alte site-uri si a fost munnunat. Se leaga o prietenie si mai frumoasa.

Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6751
Varsta : 43
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de camic la data de Lun 08 Apr 2013, 2:23 pm

Tot intru si va admir (pe langa ca ma inspir de la voi), desi postez foarte rar, dar uite ca vreau sa ma laud si cu strumfii mei Rares (indata face 11 ani si Daria care face 7 in mai).

Doua poze cu noi de asta iarna (din februarie)

Si una cu Daria de anul trecut, din toamna ... scandura lui mama wink
camic
camic
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 42
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rivka la data de Lun 08 Apr 2013, 8:04 pm

cami sa-ti traiasca strumfii hug mari si sanatosi si ne bucuram sa te cunoastem ,bine ai venit printre noi kiss
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de maryall la data de Lun 08 Apr 2013, 9:02 pm

Ce familii frumoase!! love
maryall
maryall
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Italy
Data de inscriere : 17/11/2011

http://handmadebymaryall.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Gianina4ever la data de Lun 08 Apr 2013, 9:12 pm

Sunteti frumosi,sa va traiasca copilasii!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 40
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Mar 09 Apr 2013, 4:34 pm

Acum vad ce ati mai scris pe aici dragelor ! love
Nu stiu cat de mult seamana sotii nostri (al meu si al Cristinei ) , poate ca sunt si grizonanti asa... wink , dar e clar ca au multe in comun . Iar Cristina... mi-as fi dorit sa treaca si la intoarcere pe la mine , dar nu s-a putut . Sunt convinsa insa ca ne vom revedea cu placere .

Myky 7 , cu drag mi-ar placea sa vii in vizita daca ai drum spre Ramnicu Sarat . hug

Danniela , nu vezi tu cum stau lucrurile ? Fetele vin la mine ca sunt aproape de DN2 . rade Asa ca in nadejdea ca am sa ,a plimb eu prin Africa... poate ti se face tie dor de Romania ! kiss
Mihaela T , sunt convinsa ca stii cum e ! Si ai dreptate : uneori se pot lega prietenii mai durabile decat te-ai fi asteptat . E mare lucru internetul asta !Luna asta mi-am gasit multi colegi din generala de care nu mai stiam nimic (eu plecata fiind de-acasa de la 16 ani , la liceu la Bucuresti , apoi casatorita acolo ) . Unii sunt prin Spania , altii prin Grecia , Italia , altii prin diverse orase din tara si intr-o zi am gasit 6-7 dintre ei . Nici nu-mi venea sa cred ! Am depanat amintiri ore in sir si ce stare de bine am avut ! Acum urmeaza sa ne vedem in vara cand unii dintre ei vin acasa ... E frumos !

Camic , nu stiam de unde sa te iau... Smile Am vorbit o data pe la animale de companie , cand mi-a orbit pisica . Si acum e la fel , dar eu o iubesc grozav . Dar sa nu va intristez... Ai doi copii frumosi si tu esti o draguta ! love Te-am vazut in poze pe la coafuri , tunsori... De acolo te stiam ! Asa e , nu prea scrii des pe forum , dar sunt convinsa ca citesti mereu . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de camic la data de Mier 10 Apr 2013, 9:28 am

Corina est o draguta kiss , da citesc zilnic. Ma inspir de la tine si transmit informatii legate de gradinarit mamei si soacrei (am crescut in ochii lor) Smile. Crosetez dupa ce gasesc aici (tot ochiometric....diagramele sunt inca necunoscuta pentru mine). Am "furat" multe idei de retete si Rares s-a inspirat din tot felul de lucrusoare ce se pot face din deseuri si numai.
Tot de aici m-am inspirat pentru rochita Dariei din saci de menaj si pentru bancuta mea din paleti.
Sunteti o sursa foarte buna de inspiratie dar si de amuzament.
Nu scriu foarte mult pentru ca am mai mult de invatat decat de impartasit Smile .

camic
camic
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 42
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cristina07 la data de Mier 10 Apr 2013, 3:37 pm

Corina draga, chiar ne sta bine impreuna!
Despre soti ce sa mai zic...
Va multumesc fetelor pentru gandurile frumoase pe care ni le-ati adresat.
De cate ori auzeam de prietenii incepute pe internet eram destul de reticenta. Cand am plecat de la Corina, Mihai, baiatul meu, mi-a zis : "vezi mami ce oameni draguti si ziceai sa fim foarte atenti cu prietenii de pe net ca nu sti cine e in spatele ecranului!"
Sunt foarte incantata de intalnirea noastra. Cred ca daca mai stateam o zi si o noapte si nu terminam de vorbit. Noi mergem de cateva ori pe an la Piatra Neamt - avem acolo un grup de prieteni cu care batem muntii. In mod sigur vom alege ruta prin Ramnicul Sarat, chiar daca este mai lunga cu vreo 85 km - avem pe drum prieteni dragi ce trebuie musai revazuti.
Asa cum a scris si Corina, multumesc Diadei si Adminei kiss Forumul mi-a adus numai bucurii. Este o minunata sursa de inspiratie si te provoaca mereu sa incerci ceva nou. Datorita voua am mers la Femina si acum cochetez si cu croitoria. Si in primul rand am cunoscut o multime de prietene de la care am enorm de invatat.
Sper sa ajungem sa ne vedem candva!
Noi locuim in Pucioasa, pe drumul care ocoleste DN1 intre Sinaia si Targoviste. Va astept cu mare placere la o zacusca si un compot! bucurie
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Mier 10 Apr 2013, 4:29 pm

Frumos spus , Cristina ! dama Abia astept sa ne revedem ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB