Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (9)

+89
Gabiuta
i.xell
ral
tomari
nicole24
ivanutamihaela
Giorgi
Gabry_ela
Steluzza
Elspethalexia
Alina Les
tadok
rivka
Mickey
olguta cusma
scoobbyy
madalinush
maravela lucia florina
DANIELA.I
Dorulet
teisoara
adelina24
Chirrox13
corina corina
aurishta
nicoletanoni
elutzamicutza
pisi
aurelia.c
emmancita
barbin
iriclau
Miniona
-iulia-
a.moscu
Tache Marilena
victoriacus
gabriela1554
lucky
ismi3ismi
mami jeni
kla78
zucchina
kerkyra
Panea Laura
alexaaa08
sybex
nicole71
Motzu
canadianca50
Gianina4ever
valentinadof
chihaiamaria
kitty_1973
gepiza
stoy
PAULA CONSTANTIN
ema
bibitu
aidil
cosmina46
alice07
arielas
Karina33
afilimonb
marina40
fulguta28
wanna1687
marabr
Admina
rosita
cory74
Adelle23
ancabanu
mischelle35
veronica.l
MihaelaT
silvia adriana
MagdaMarin
danniela
tinap
SilviaDumitrescu
clodi
Rimmelle
ALICET
Lucia Ro
despina13cucli
ancush
Uca
93 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 06 Mar 2013, 11:40 pm

Olguta, superba fiica ta! Tinutele, impecabile! Felicitari!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Joi 07 Mar 2013, 1:39 pm

abia astept sa vad pozele elutza wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de olguta cusma Joi 07 Mar 2013, 3:36 pm

Multumesc dragelor inca odata kiss , Aura norigae-ul ( accesoriul) l-a facut Raluca cu fire de ata colorata.
Rivka , materialul este voal imprimat si l-am gasit la cupoane cu 5 lei metrul .

Smile
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 13 Mar 2013, 9:04 am

Olguta, foarte frumoase costumatiile tale! Si fata ta e superba! :D

Revin si eu cu doua trebusoare:

1. Rochia verde smarald pe care am facut-o pentru mama... acum in poze pe mama! :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. O tentativa de rochie de mireasa neconventionala, stil anii 50 (cum altfel?) culoare ivoire (nu va lasati pacalite ca in poze bate spre roz, in realitate e un ivoire care bate chiar spre galben). Pentru corsaj am folosit un tipar din burda august 2012, iar fusta este obisnuita mea fusta semiclos. Se inchide cu fermoar ascuns lateral, este complet captusita, are bineinteles si un jupon pe dedesubt, si i-am facut acest cordon cu banda de dantela si floare facuta tot de mine. La rascroiala bratelor acolo unde nu sunt manecutze am pus banda de bie. Materialul este santung de matase, iar captuseala este finutza, din viscoza.
La o adica rochia asta poate fi folosita si ca rochie de bal, sau de domnisoara de onoare, sau de ce mai vreti voi. Am facut-o mai multifunctionala asa, sa ii sporesc sansele de vanzare. Smile)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de i.xell Mier 13 Mar 2013, 9:20 am

elutza, tare mandra este mama ta de rochie, se vede!!!!! iar despre rochia asta "mai multifuncitonala" pfffffffff frumoasa,deosebita....ce sa mai, o minunatie! dar deja ne-ai obisnuit cu lucrari deosebite, altfel nu se poate de la tine. Spor hug

ps: m-am uitat indelung dincolo la rochie chiar de dim la cafea wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de clodi Mier 13 Mar 2013, 10:34 am

Sunt frumoase rochiile Elutza! Mamei tale ii vine tare bine rochia Smile
Spor la vanzare cu rochia ivory!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de danniela Mier 13 Mar 2013, 10:49 am

Eluta, are mama de ce se mandri!!!! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Mier 13 Mar 2013, 1:25 pm

elutza , rochia ii vine mamei tale superrr si este tare mandra de cadou
wink iar rochia multifunctionale e beton vorba fetelor rade
au fetele astea a mele vorbe care le-am imprumutat ce sa-i faci cu casa plina de fete rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Adelle23 Mier 13 Mar 2013, 2:03 pm

Foarte frumoase rochitele, Elutza love !
Mama ta este o adevarata diva.
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Mier 13 Mar 2013, 4:25 pm

Elutza, ce mandra e mama ta de rochie!! Iar rochia de mireasa e minunata!! Ti-am admirat-o deja!!!
Olguta, ai o fata superba iar rochitele sunt minunate!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de aidil Joi 14 Mar 2013, 6:40 pm

Elutza, mama ta arata tare bine in rochie, i-ai potrivit un model perfect!
Rochia multifunctionala e ok, dar pt functiunea de mireasa parca e cam saracacioasa, i-ar mai trebui ceva, o dantela fina peste fustlina (ca la mama ta), ceva perlute brodate manual pe bust, mireasa ar trebui sa se detaseze mult de restul participantiol la nunta.
Sa nu te superi pe mine, te rog, e doar o opinie in multime.
Felicitari!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 17 Mar 2013, 12:37 am

Fetelor, multumesc mult de aprecieri, abia mai am timp sa mai scriu pe aici, m-au napadit comenzile :P
Aidil, nu ma supar doamne fereste! Dar eu am facut inadins rochia asa de simpla, materialul este foarte stralucitor si am considerat ca un asemenea material e pus in valoare de detalii mai simple. And besides... oamenii astia care cumpara de pe Etsy sunt mai hipsteri asa, mai ciudati, multi dintre ei prefera hainele mai ciudatzele, mai iesite din standarde :D Deci a fost o treaba gandita. Rochitza a avut multe vizualizari si favorites de cand am postat-o in magazin, deocamdata nu s-a vandut dar mai asteptam Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de christina_ol@yahoo.com Vin 22 Mar 2013, 11:50 pm

Karina33 a scris:Vad ca n-a mai sris nimeni pe-aici, asa ca readuc in fata topicul ca tot e sezon de chefuit.
Desi credeam ca scap anul asta de rochii pentru Revelion se pare ca m-am inselat. Asa ca in cele doua zile lucratoare am muncit la greu.
Am termiat o rochie de inspiratie Suleiman Magnificul, corsajul de tafta si fusta clos cu manecile sunt din voal brodat cu paiete mici ce se coloreaza in culorile reflectate in ele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din dantela de bumbac grena cu captusala crem de saten elastic am lucrat o rochie inspirata de Marc Jacobs.
Gulerul tunica este are la baza doi nasturei crem perlat de care se prinde esarfa la alegere: dantela crem sau voal negru sclipicios.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o rochie din tripluvoal negru accesorizata cu zigzag auriu.
Am prins-o pe la mine si pe nepoata si-am pus-o sa pozeze, daca la circumferinte s-au potrivit la inaltime n-a fost nepoata crescuta suficient.
Fusta e clos, taiata cu trena, manecile lungi si stramte, decolteul generos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

divina rochia grena rosie, a costat mult dantela? unde se poate gasi o dantela asemanatoare in Bucuresti?


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 23 Mar 2013, 10:03 am, editata de 1 ori (Motiv : mutat "titlul" in postare)
christina_ol@yahoo.com
christina_ol@yahoo.com
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/03/2013

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 23 Mar 2013, 4:59 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

flower flower flower

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB