Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (9)

+89
Gabiuta
i.xell
ral
tomari
nicole24
ivanutamihaela
Giorgi
Gabry_ela
Steluzza
Elspethalexia
Alina Les
tadok
rivka
Mickey
olguta cusma
scoobbyy
madalinush
maravela lucia florina
DANIELA.I
Dorulet
teisoara
adelina24
Chirrox13
corina corina
aurishta
nicoletanoni
elutzamicutza
pisi
aurelia.c
emmancita
barbin
iriclau
Miniona
-iulia-
a.moscu
Tache Marilena
victoriacus
gabriela1554
lucky
ismi3ismi
mami jeni
kla78
zucchina
kerkyra
Panea Laura
alexaaa08
sybex
nicole71
Motzu
canadianca50
Gianina4ever
valentinadof
chihaiamaria
kitty_1973
gepiza
stoy
PAULA CONSTANTIN
ema
bibitu
aidil
cosmina46
alice07
arielas
Karina33
afilimonb
marina40
fulguta28
wanna1687
marabr
Admina
rosita
cory74
Adelle23
ancabanu
mischelle35
veronica.l
MihaelaT
silvia adriana
MagdaMarin
danniela
tinap
SilviaDumitrescu
clodi
Rimmelle
ALICET
Lucia Ro
despina13cucli
ancush
Uca
93 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Dum 26 Aug 2012, 1:14 pm

Ieri a fost nunta verisoarei mele si am lucrat 4 rochii: doua pentru mine si doua la comanda.
Atat rochia de zi cat si cea de seara sunt facute din satin elastic si cu voal. Rochia de zi e lucrata semiclos atat captuseala cat si voalul iar cea de seara e alcatuiata din doua parti: rochia scurta cu bustul fronsat realizat datorita indicatiilor Karinei pupi ( mi-a luat cam 5 ore adunate zid ) iar pe deasupra o fusta semiclos parte peste parte legata cu cordonul la spate cu funda iar in fata curbata putin sa se vada picoarele wink Este si un sutien prins acolo iar bretelele sunt de la sutien imbracate cu satin.
Am o conformatie cam dificila pentru ca am talia foarte mica iar aripioarele cam mari iar diferenta este destul de mare si mi-a fost foarte greu ca incepatoare. Nu am reusit sa elemin toate cutele insa voi fi mai atenta pe viitor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am accesorizat-o cu un plic iar la pantofi am adaugat floricele love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Mi-am facut si cateva floricele din voal pentru par iar sotului bineinteles papion in ton wink asta sa marchez teritoriul bine rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Prima rochie la comanda este al unei mamicute care a ramas cu burtica si am lucrat-o incretita partea de jos, din satin elastic iar bustul in V, cu un brau care la spate se incheie in funda. Am facut si un plic negru cu fundita ca pe umar ca sa fie in ton Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




A doua rochie este dintr-un crep satin zid , nu a gasit clienta altceva culoarea care si-o dorea si s-a aranjat cat de cat bine. Cu aceasta am avut peripetii pentru ca la ultima proba era bine iar cand am terminat-o era foarte stramta. Am incercat sa ii dau drumul de la rezerve sau pense insa din cauza materialului care se izea nu am reusit, asa ca am adaugat material in zona fermoarului zid . Chiar nu inteleg ce s-a intamplat, ori s-a supt prea mult la proba si nu s-a relaxat ori intr-o saptamana s-a ingrasat.......in fine...bine ca pana la urma am reusit sa fie totul bine si sa fie multumita, asta conteaza pana la urma wink Am lucrat si o floare mare dar din pacate a uitat sa o prinda pe rochie ca s-a grabit Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Tivul de jos este facut cu zig-zagul la pasul mic iar apoi taiat firele care erau in plus.
Am muncit destult de mult astea 3 saptamani dar sunt multumita de ce a iesit. Cu proba a foat mai greu pentru ca eu stau la 25 km de oras si mergeam eu la ele atunci cand aveam treaba in oras insa ne-am descurcat pana la urma. Daca vrei cu adevarat reusesti!!
Va pup si multumesc Karinei penru sfaturi si indrumari! kiss


Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Dum 26 Aug 2012, 1:39 pm, editata de 1 ori
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de marabr Dum 26 Aug 2012, 1:21 pm

un mare BRAVOOOOOO!ti-au iesit f bine,spor in continuare! kiss
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de wanna1687 Dum 26 Aug 2012, 1:50 pm

Foarte frumoase toate rochitele, prima imi place cel mai mult pentru ca-ti si vine f bine si modelul si culoarea
avatar
wanna1687
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Localizare : -
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 26 Aug 2012, 2:11 pm

Anca, foarte frumoase! Ai avut ceva curaj sa te bagi la rochii pe comanda... Felicitari si la cat mai multe comenzii!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Lucia Ro Dum 26 Aug 2012, 4:26 pm

Foarte frumoase toate rochiile, Anca .. Felicitari!... Preferata mea e cea albastra!
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Dum 26 Aug 2012, 7:06 pm

Fulguta, eu iau ca pe o provocare Smile Daca lor le-a placut ce am lucrat pana atunci si au avut incredere in mine e un semn bun nu?
Lucia, e un turcoaz. wink
Multumesc fetelor pentru aprecieri!

Semiclosul mi-a dat batai de cap pentru ca nu imi iese arcul de cerc,, tivul de jos desi dau mai multe masuratori cu semne insa nu am loc destul ca sa intind materialul, plus ca fuge desi l-am prins in bolduri....mare bataie de cap zid
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de marina40 Dum 26 Aug 2012, 7:27 pm

Felicitari Anca pt rochii ai progresat mult kiss
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de afilimonb Dum 26 Aug 2012, 8:01 pm

Anca ce bine te prinde culoarea de la prima rochita! Esti o floricica! Flowers
Felicitari pentru munca si rezultat.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 26 Aug 2012, 10:29 pm

Anca imi place ce-ai reusit sa faci! Vin bine rochiile, cel mai mult imi place prima, portocalie.
Pentru desenatul closului coboara pe parchet, poate asa gasesti loc sa masori! Si parca eu nici nu m-as omori asa tare, oricum tivul trebuie indreptat la proba, nu cred ca ii iese cuiva tivul perfect la un clos pe voal.

Lucia felicitari pentru rabdarea de-a bibili atat la rochie! Sper ca la alta sa nu te mai apuci sa faci detaliile inainte de proba si stabilirea clara si definitiva a lungimii si largimii. Si, parerea mea e trebuia lasata mai lunga, cumnata ta nu are picioarele modelelor din poze. Oricum, ideea de retinut e aia cu felicitarile: multa munca!

Admina ca mi-am adus aminte: de-aia e din lurex si incretita pe fund rochia, ca sa nu se ridice. Si ia domnita lasa fustele lungi si largi din garderoba si treci pe extra-mini de-asta mulacios o luna sa vezi cum inveti sa te apleci, asezi, ridici fara sa-ti arati chilotii. Din ce-am vazut se poarta chiloti culoarea pielii, fara cusaturi, fara dantelute, tanga, cat mai invizibili si ei. pupi

Hai sa va arat si ce-am mai reusit eu sa termin zilele trecute.

Prima rochie e de soacra, de cununie. Pentru ca in varianta initiala cu bretele se vedeau ceva piei pe la maini am cautat material uni si-am completat cu manecutele astea clos prinse pe bretele. Rochia e taiata sub sani si semiclos in partea de jos.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar rochia de seara este asta bordo. Taiata sub sani, manecuta scurta, fronsata, fusta este in trei straturi: saten voal si in ca un rand de voal taiat in fata.
Mi-a placut ce-am lucrat si sper (si acum) ca voi primi si poze lunile viitoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru o clienta tinerica am facut o rochie din lycra neagra cu ceva auriu pentru conturarea detaliilor. Are sustinere pe un singur umar, pe sanul celalat sta pe sutien, este tivita pe decolteu ca si costumele de baie (sau de gimnastica) cu elastic. Cutele de la brau se aseza frumos pe ea, se intind corect.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru alta soacra mica am lucrat o rochie din tafta verde cu jupa si volan negru de organza. Mersi Admina pentru ajutor si rapiditate! Pieptul este petrecut, braul lat imbracat cu dantela elastica neagra si fusta in cute duble adanci.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Are si-o funda cu ac de siguranta sa vada pe unde-o purta-o (pe plic, pe un bolerou negru de vine frigul pana sambata)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de arielas Dum 26 Aug 2012, 10:32 pm

Lucia esti foarte talentata! Felicitari, m-ai lasat fara cuvinte! Merci
Ancabanu esti din ce in ce mai solicitata si devii foarte talentata la rochii de ocazii. Te-am prins... wink tintesti spre Karina...si bravo tie! Si eu o admir mult, nu numai pentru creatii, ci pentru ceea ce impartaseste.
bravo fetelor, eu am fost in concediu si voi ati fost niste harnicute!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de alice07 Dum 26 Aug 2012, 10:36 pm

Felicitari, Anca, ai spor, nu gluma. Din cate inteleg, ai invatat sa faci tiparul, dupa masurile individuale?
Bravo si pentru bustul fronsat, ce rabdare ai avut. Mi-am facut si eu 2 rochite, dar imi e jena sa apara pe langa ale voastre Embarassed . Astept sa primesc pozele, cand le-am purtat si decid daca le pun sau nu. Sanatate si putere de munca in continuare!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 26 Aug 2012, 11:10 pm

Kari, esti o mina de aur! Rochiile sunt superbe! Imi place la nebunie rochia verde!Imi plac si celelate rochii, sunt frumoase si elegante.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 27 Aug 2012, 10:35 am

Karina asa am si facut numai ca a fost mai greu cand am facut pentru mine, nu am cum sa tai la proba iar daca nu stau dreapta si ma uit in jos iar nu e bine! Toata admiratia mea tot ce faci!! pupi
Arielas, tintesc dar mai am nevoie de ceva ani buni pana voi ajunge la nivelul Karinei wink , imi doresc si asta conteaza wink
Alice, tiparul il fac pe dosul materialului dupa masurile care le iau. Astept sa iti vad rochiile!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Aug 2012, 3:53 pm

Anca, un mare BRAVO! Frumoase rochii ai lucrat. Prima imi place tare mult.
Karina, ma omori cu zile...de ofticata ce sunt pe ceea ce faci, Smile iar cu fronsatul nu mai zic. Cata rabdare ai!!! aplauze Sunt tare frumoase. Felicitari, doamna!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de cosmina46 Mar 28 Aug 2012, 11:19 am

frumoase rochii....felicitari !
karina , da' cat de inalta e soacra aia mica ?cea cu rochita de tafta verde.ca imi pare mie, sau e cam "mica" rochita in lungime?
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 29 Aug 2012, 6:47 am

Cosmina e mica, doar am scris ca-i soacra mica! Glumesc, ti se pare tie scurta, e sub genunchi ca lungime.

Am primit, dupa luni de asteptari, ceva poze cu ce-am lucrat vara asta.
Intai va arat purtata rochia de mireasa galbuie, de dantela pe matase naturala. Mireasa a fost admirata si fericita in rochia ei. Iar asta pentru mine e multumirea de care am nevoie pentru a putea munci cu drag la altele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si din alta sursa rochia spuma crem-turcoaz. E o surpriza si pentru mine ca am lucrat-o fara proba. Plus rochia cu spatele gol vernil. Plus rochia de lycra neagra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai multe poze sunt in album link
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de marabr Mier 29 Aug 2012, 7:35 am

rochia de mireasa e superba!!! love
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de aidil Mier 29 Aug 2012, 8:09 am

Anca, felicitari si la mai multe! Ti-au reusit si pe masura ce lucrezi capeti experienta utila in urmatoarele proiecte.
Karina, cea verde din tafta e preferta mea!
Eu n-am mai prea cusut in ultima luna, astept sa mai port ce am cusut deja si daca tot schimbam sezonul, ma gandesc la lucruri de toamna, unde mai am de completat cate ceva.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 29 Aug 2012, 10:15 am

Felicitari, Karina! mie dantela mi se pare dificil de lucrat! Sunt foarte frumoase si vreau sa-ti spun ca vine tare bine rochia neagra pe doamna! Lucrezi deosebit de frumos!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Rimmelle Mier 29 Aug 2012, 12:08 pm

Doamne cat sunt de frumoase toate ...si rochia de mireasa, e minunata Smile Felicitari....as vrea si eu pe cineva in familie sa stie sa coase asa bine sa imi face o gramada...(nu bunica, ea stie imi ia masuri si tot timpul imi lasa cu un deget in fiecare parte mai mult zid )
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Aug 2012, 12:10 pm

Rochia de mireasa, de dantela e de vis! E superba: romantica, foarte feminina, ar complimenta multe siluete si staturi, putin clasica si conservatoare, PERFECTA dupa parerea mea! Ma uitam acum cativa ani la rochiile de pe Osinka si era o rusoaica talentata, ce posta rochii asa frumoase... Uite ca avem si noi rusoaica noastra (nu ca ar fi singura, ca sunteti talentate o groaza), dar e cea mai harnica (si la lucrat si la aratat wink ). Flowers Si hai pleaca odata, ca ne-ai delectat destul, meriti o pauza de la masina de cusut, cu varf si indesat. sunny Cool

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de bibitu Mier 29 Aug 2012, 1:11 pm

sunt superbe toate , felicitari tuturor
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ema Mier 29 Aug 2012, 3:30 pm

Karina nu stiu ce sa spun Am impresia ca nimic din ce as spune nu se ridica la valoarea creatiilor tale De multe ori privesc si tac Totul e un vis
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 29 Aug 2012, 3:45 pm

:laugh rade rade Admina va mai stresez saptamana asta apoi va las de capul vostru o saptamana. Chiar imi trebuie o saptamana fara tv, pc, telefon. Doar soare, apa si leneveala nu muncesc

Si ca sa nu fiu total off topic va multumesc pentru aprecieri!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 29 Aug 2012, 3:58 pm

Karina esti fantastica, te invidiez enorm pentru pofta ta de lucru, esti idolul meu kiss flower Flowers
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB