Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Punct in cruce-creatii diverse (2)

+31
aniria
letho
piciul
Dodo-pui
gabriela1967
AcidoR
Angelica18
emilia-elena
Ducess
Hanico
Floren
Dorulet
Ana12
sergiu valentin
SilviaDumitrescu
cosmi
ema
Celya_f40
camelia84
geo
firicel
clabur
Gianina4ever
julix_2007
RamonaM
tinap
dorinami
anc@
canadianca50
duchess
emmancita
35 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de AcidoR Mar 26 Mar 2013, 9:57 pm

Felicitari Ducess! Flowers
E frumoasa, ai fost o vrednica, dar nu pot sa nu carcotesc un pic. Embarassed Ai niste greselute la ea, mascate frumos ce-i drept. pupi Ochiul meu de soacra nu se lasa. wink Sper sa nu te superi, nu-s toti ca mine sa "numere cruciulitele". kiss peace
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 26 Mar 2013, 10:53 pm

Dorina,ce frumos e tabloul acum,intreg!
Ducess,ce model frumos.Pai si pe spate ai atasat alt material?ca etamina e rara.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Ducess Mier 27 Mar 2013, 7:00 am

Gianina, nu am atasat nimic altceva. AcidoR, cum sa ma supar? kiss Stiu ca am zbarcit-o nitzelus, dar am zis ca decat sa mai desfac , o corectez putzintel .Mi-ar fi placut ca si soacra mea sa fie atat de atenta la ceea ce fac rade
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de AcidoR Mier 27 Mar 2013, 9:26 am

Ma bucur ca ai interpretat corect postarea mea. hug De fapt modul cum ai corectat m-a impins la comentariu. Dupa o schema clara, oricine poate sa coasa, dar ceea ce ai facut tu este creatie, arta. Sa tii cont unde vin rutunjimile si jocul de culori intr-un numar limitat de puncte astfel incat sa iasa un tot unitar, cere viziune artistica si nu oricine o are, chiar daca coase de ani buni. kiss
Ma plec in fata talentului tau! Merci

In privinta soacrei, nu stiu detalii dar ma gandesc ca poate nu va cunoasteti indeajuns. Te-ai maritat cu fiul ei, pe care l-ai ales dupa o perioada mai mare sau mai mica de cunoastere, dar pe ea nu ai putut s-o cunosti bine. scratch
Nu e locul aici pentru discutia asta, scuze moderatorilor! Embarassed
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Ducess Mier 27 Mar 2013, 9:39 am

Stai linistita, AcidoR, o iau drept critica constructiva kiss Asta inseamna ca este loc de mai bine, nu? Promit ca data viitoare sa ma apropii de perfectiunea de care dau dovada doamnele de aici. Iar de soacra...propun un topic numai pe tema asta, as umple eu cateva pagini rade
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de ema Mier 27 Mar 2013, 10:15 am

Ducess, bravo E frumoasa si se vede ca ai muncit la ea Imi place
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Ducess Mier 27 Mar 2013, 10:58 am

Ema kiss imi dau si eu silinta cos
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de duchess Mar 06 Aug 2013, 1:21 pm

Frumoase creaţii aţi mai făcut fetelor!
Vin şi eu cu noutăţiile mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de gabriela1967 Lun 03 Feb 2014, 7:33 pm

Buna fetelor  hug m-ar interesa,diagarame cu violete si trandafiri pt fete de perne cusute pe panza de sac.Muitumesc
gabriela1967
gabriela1967
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : craiova
Data de inscriere : 09/02/2011

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 18 Apr 2014, 8:47 am

Gabriela,poate iti foloseste:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 13 Iul 2014, 3:38 pm

...am terminat si eu o ie...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

o perna de ace
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

o batista brodata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

un semn de carte
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de piciul Lun 14 Iul 2014, 5:18 pm

Dodo-pui, numai frumuseti! Una si una! Manechinul iei e fetita ta?
Oricum felicitari pentru rabdarea de a coase o ie!...nu ca la semnul de carte si batista a fost usor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de letho Lun 14 Iul 2014, 6:26 pm

Ce frumoase sunt, Dodo-pui! Felicitari!  Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 14 Iul 2014, 6:27 pm

Multumesc...da este Isabella mea  love 
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de aniria Mier 29 Oct 2014, 11:41 am

doamnelor,care este diferenta intre goblenul cusut in cruce si cel cusut in punct de jumatate de cruce.in strainatate am vazut doar goblenuri cusute in punct de cruce.acum lucrez un goblen pe care nu e specificat clar daca se coase sau nu in cruce.undeva pe schema scrie ca la anumite culori se coase in jumatate de cruce(half stitch). sa inteleg ca restul se coase in punct de cruce?!
modelul e acesta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aniria
aniria
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : nu are importanta
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Floren Mier 29 Oct 2014, 5:22 pm

Goblenul se coase pe panza speciala , cu 10x10 fire pe cm 2 , deci firele sunt dese , asadar nu ai cum sa folosesti cruciulita la goblen ! Punctul tipic este cel de jumatate de cruciulita ! Daca undeva scrie ca trebuie sa folosesti cruciulita , acolo inseamna ca sunt parti din scheme care trebuie sa iasa in evidenta , gen ochi , sau o lacrima ....sau ... mai stiu eu ce anume se vrea evidentiat !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de marabr Lun 02 Feb 2015, 3:21 pm

Mai exista etamina imprimata pentru fetite, ca pe vremea lui Ceausescu?eu la mine in oras nu am gasit, dar nici pe net sau nu am nimerit unde trebuie.am comandat de pe rogoblen unul imprimat, avand cusatura punct in cruce, dar nu stiu daca e la fel sau e mai complicat.(adica avand tesatura mai deasa)
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 02 Feb 2015, 3:36 pm

marabr a scris:Mai exista etamina imprimata pentru fetite, ca pe vremea lui Ceausescu?eu la mine in oras nu am gasit, dar nici pe net sau nu am nimerit unde trebuie.am comandat de pe rogoblen unul imprimat, avand cusatura punct in cruce, dar nu stiu daca e la fel sau e mai complicat.(adica avand tesatura mai deasa)

In Braila am vazut in vara la merceria de la Piata mare si in cea de pe drepta cum mergi spre centru aproape de bulevard...Aveau etamina pictata...
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de marabr Lun 02 Feb 2015, 3:51 pm

la Piata mare am fost, la cele 2 mercerii, si nu au, iar cea de pe dreapta tocmai am vazut ca e desfiintata.si am mai fost la inca doua si tot nimic.

mutumesc hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 02 Feb 2015, 3:59 pm

...insista caci se gasesc ...daca nu in oras...pe net....
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de LRodica Mier 03 Aug 2016, 6:55 pm

Un cadou pentru o prietena a fiicei mele, cusut cu punct cruce si ata muline (cusut de fiica mea).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de piciul Joi 04 Aug 2016, 6:01 am

Un cadou intelept si cusut cu ganduri bune! Spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de LRodica Joi 04 Aug 2016, 9:26 am

Multumim.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Aug 2016, 5:22 pm

Ce frumos!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de itachis Vin 30 Sept 2016, 11:20 am

Buna ziua! Mihai este numele meu, imi cer scuze fata de adminstratorii acestui site daca incalc regulile, eventual acestia pot bloca mesajul si ma pot contacta pentru o eventuala colaborare. De cativa ani ma ocup cu broderia de mana fiind intr-o colaborare cu un prieten grec. La noi aceste produse (si o sa vedeti despre ce vorbesc) nu se mai cauta din pacate. Cine vrea sa faca din acest hobby si un venit suplimentar ma poate contacta pe adresa de email [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], subiect "broderie de mana" pentru detalii. O sa atasez unul din modele pentru a va face idee despre ce e vorba. Multumesc si imi cer scuze adminilor daca am incalcat vreo regula si ii rog sa procedeze[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" /> in consecinta.
itachis
itachis
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 26/02/2011

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 6 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB