Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi)

3 participanți

In jos

Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) Empty Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi)

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 17 Mar 2009, 10:45 pm

Cuplet de-a lui Tanase de acum peste 60 de ani

*Si cu asta ce-am facut?*

"Ne-am trezit din hibernare
Si-am strigat cit am putut:
Sus Cutare! Jos Cutare!?
Si cu asta ce-am facut?

Am dorit, cu mic, cu mare,
Si-am luptat, cum am stiut,
S-avem noua guvernare?
Si cu asta ce-am facut?

Ca mai bine sa ne fie,
Ne-a crescut salariul brut,
Dar traim in saracie?
Si cu asta ce-am facut?

Ia coruptia amploare,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Scoatem totul la vinzare?
Si cu asta ce-am facut?

Pentru-a cistiga o piine,
Multi o iau de la-nceput,
Ratacesc prin tari straine?
Si cu asta ce-am facut?

Traversam ani grei cu crize,
Leul iar a decazut,
Cresc intruna taxe-accize?
Si cu asta ce-am facut?

Totul este ca-nainte,
De belele n-am trecut,
Se trag sforile, se minte?
Si cu asta ce-am facut?

Se urzesc pe-ascuns vendete,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Tara-i plina de vedete?
Si cu asta ce-am facut?

Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!
E sloganul cunoscut;
Iarasi am votat ca prostii.
Si cu asta ce-am facut? "
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) Empty Re: Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi)

Mesaj Scris de geany Mar 17 Mar 2009, 11:50 pm

asa a fost candva si asa va fii intotdeauna Sad
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) Empty Campanie impotriva exploatarii sexuale a minorilor

Mesaj Scris de 67dana Mier 21 Oct 2009, 5:31 pm

Agentia Nationala impotriva Traficului de Persoane Iasi desfasoara in aceasta perioada o campanie, in sapte centre de plasament din judet, impotriva exploatarii sexuale a minorilor si femeilor. Grupul tinta al campaniei "Omul cu doua fete", care se va incheia la sfarsitul lunii, il reprezinta fetele cu varste cuprinse intre 14 si 18 ani. Initiativa ANITP Iasi se va baza pe proiectarea de filme, impartirea de brosuri, pliante, afise, fluturasi cu diferite mesaje pe tema traficului de persoane
avatar
67dana
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : iasi
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) Empty Monica Columbeanu, nevoita sa faca perfuzii cu calmante

Mesaj Scris de 67dana Mier 21 Oct 2009, 5:33 pm

Pregatirile de la "Dansez pentru tine" sunt in toi, iar participantii la concurs repeta stilurile de dans ore in sir pentru ca totul sa iasa perfect. Din pacate insa, oboseala si stresul isi spun cuvantul, iar incidentele mai putin placute nu intarzie sa apara.

In timp ce Monica Columbeanu a fost nevoita sa faca perfuzii cu calmante din cauza unei nevralgii intercostale, Andreea Mantea s-a bandajat ca o mumie pentru repetitiile efectuate ieri. "Mi s-a pus o perfuzie cu calmante. Am aplicat un plasture pe zona dureroasa si de maine iau un antiinflamator puternic. Cel mai bine aceasta nevralgie se trateaza cu rapaos, insa nu vreau asta, pentru ca vineri avem emisiunea si trebuie sa repetam", a declarat Monica Columbeanu.

Problemele au inceput si pentru Radu Valcan, prezentatorul "PoveStirilor Adevarate" de la Acasa TV. "Din momentul in care a crescut ritmul, ca nivel de munca, au aparut si durerile, eu avand probleme mai vechi la genunchi", a povestestit Radu, a carui partenera Elena Voscoboinic a fost norocoasa si a scapat fara sa se accidenteze. Shocked
avatar
67dana
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : iasi
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi) Empty Re: Trist, dar adevarat (cupletul lui Tanase de acum 60 de ani se potriveste si astazi)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB