Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Stomatolog bun? - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Stomatolog bun?

+18
M I
flavia_flv
geany
adisandu
europolis
rosita
dianaf33
Aleexx
gabi1972
Giobsy
valentinadof
leiiana
diada
aurishta
zahariaelouise
ismi3ismi
ioana soare
Admina
22 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de rosita Joi 09 Oct 2014, 10:05 pm

Buna tuturor, am si eu o intrebare. Mi-am facut pentru prima data un detartraj cu air-flow, si restul zilei am simtit de parca aveam zgarieturi prin gura si mi-a fost greu sa mananc orice. Pana acum faceam detartraj doar cu ultrasunet si mai râcâiau ei pe unde era necesar (nu stiu cum se numeste mai elegant Smile) si nu-mi amintesc sa fi avut asa disconfort dupa. Dar am fost la alt cabinet si asta era metoda lor.

Daca ati mai facut si voi cu metoda asta, ce stiti, e normal sa ramai cu senzatia aia neplacuta dupa, sau am dat eu peste cineva mai putin priceput?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina Vin 10 Oct 2014, 10:12 am

Nu cred ca tine de pricepere. Am facut si eu miercuri si tot asa am plecat. Intai a racait cu ultrasunetele prin diverse locuri si cred ca asta a zgariat mai mult gingia si apoi a dat cu aer puternic si bicarbonat de sodiu si alte prafuri. Mi-au sangerat gingiile mult si mie si ma usturau, dar pana seara s-au vindecat. Fa un ceai cicatrizant si clateste, sa grabesti vindecarea. Am avut albastrele si salvie, dar merg musetel, galbenele, pelin daca suporti.
Ce e drept parca a fost foarte sangeros acum, desi mai facusem cu air flow inainte. Dentistul e acelasi, doar ca am facut acum vreo 2 ani, deci poate era mai mult tartru.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de rosita Vin 10 Oct 2014, 10:25 am

Admina, multumesc mult pentru raspuns, m-am linistit! hug.

Da, viteza cu care e proiectat praful ala de bicarbonat e eficienta la indepartat tartrul, dar din pacate ce ajunge proiectat pe orice suprafata in afara de dinti, zgarie. Mie mi-a zis ca nici macar nu aveam asa de mult tartru, si tot am sangerat.

Scuze daca a fost "prea multa informatie", dar ne mai punem si noi la curent cu metodele si cu efectele lor Smile. Data viitoare, daca as putea sa aleg, nu stiu daca as mai alege air flow.

Mi-am adus aminte ca si cuisoarele sunt eficiente pentru vindecarea ranilor de genul asta.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina Vin 10 Oct 2014, 8:01 pm

Eventual sa vedem cat tin rezultatele. Mie imi place cum lucreaza dr si nu mi-am pus problema ca pot sa cer alt tip de detartraj. Rezultatul e bun oricum.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de europolis Vin 10 Oct 2014, 8:41 pm

Rosita, cred ca te-ar ajuta o apa de gura -corsodil sau eludril, iti trec ranile instant.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de rosita Vin 10 Oct 2014, 8:55 pm

Multumesc mult, sunt mai binisor deja. Ma gandeam ca ar fi fost frumos si din partea dnei doctor sa ma previna, as fi apreciat, sau macar nu-mi puneam atatea intrebari despre ce naiba mi s-a intamplat.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de europolis Vin 10 Oct 2014, 9:11 pm

Da, am citit si eu pe aici si m-am minunat, eu merg de 8 ani la o clinica in Bucuresti de care sunt foarte multumita si eu si un sfert din orasul meu ;) insa altceva vroiam sa spun, la prima vizita m-a invata cum sa ma spal pe dinti. NU-mi face nimic, dar nimic, fara radiografie inainte si dupa, plus ca la interventii seriase gen operatii, se face obligatoriu detartraj. A, detartajul (metoda prin care se curata tartru) nu ti-l alegi tu, ti-l recomanda medicul, in functie de caracteristicile (unii au gingiile foarte sensibile, altii au mobilitate scazuta, etc) fiecarei persoane.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de rosita Vin 10 Oct 2014, 9:30 pm

Euro, in ce zona e clinica de care zici? Eu am zis sa fac o incercare sa ma mut pentru ca era departe unde mergeam eu pana acum. Aici unde am fost acum e foarte aproape de mine.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de europolis Vin 10 Oct 2014, 9:39 pm

Ti-am trimis PM sa nu facem reclama Smile
Uitasem sa zic ca programarea e programare, ma si suna cu o zi inainte sa confirm.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de rosita Vin 10 Oct 2014, 9:41 pm

Euro, primit, saru!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina Vin 10 Oct 2014, 10:58 pm

Mare atentie cu Corsodil! Am auzit ca poate innegri dintii, dupa o perioada de folosire, de la cineva care a patit-o. Si puteti cauta si pe net: corsodil black teeth. S-a intamplat si altora.
In mod normal nu ar trebui sa fie necesara decat o radiografie la inceput, una panoramica, care se pastreaza la respectivul cabinet, daca ramai client fidel. Eu am mers acum doi ani si stiu ca mi-a lucrat cateva plombe fara radiografie, pentru ca daca era banuiala de sarcina, nu faceau radiografia. Mi-au facut apoi o panoramica si de atunci n-a mai fost nevoie. Cand intru in cabinet e un laptop cu imaginea, radiografia fizica peste un ecran luminos si fisa pregatita. Stie tot ce trebuie. Nu as schimba dentstul doar pentru detartraj. Fie vorbesti cu ea sa-ti faca ceva mai bland sau mergi sa faci detartrajul in alta parte, daca gasesti ceva mai bun. Pentru mine conteaza sa lucreze rapid si bine dentistul, sa nu te puna pe drumuri degeaba.
Si pentru gingii, de la plafar, e foarte buna solutia Ossidenta, diluata in apa sau chiar apa de gura.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Implantolog bun

Mesaj Scris de adisandu Lun 19 Ian 2015, 12:48 pm

salutare. pentru ca si eu am cautat cu disperare la un moment dat un stomatolog bun in bucuresti, cred ca e benefic sa punem cat mai multi aici experientele noastre, si bune si rele. pentru mine din fericire a fost una mai mult decat buna. mi-am pus mai multe implanturi la clinica doctorului serban atanasiu. omu e foarte profi, n-am ce reprosa, preturile au fost decente. nu am avut nicio complicatie dupa operatii, deci totul super ok. asa incat pot sa-l recomand si altora. sanatate si numai bine!
adisandu
adisandu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2015

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina Mar 17 Feb 2015, 10:01 pm

A fost fi-mea prima oara la dentist, ieri. Se pare ca e ok, doar ca i-a gasit 3 carii... invizibile cu ochiul liber. Se vedea un inceput de carie la radiografie. Dr. a zis sa le repare si sa-i faca un tratament preventiv (sigilare) pe masele, dar sunt de lapte premolarii, nu as vedea rostul. Si nici al  faptului de a intervenii la niste dinti daca nu se vede caria.
Aveti ceva experienta cu aceste carii minuscule? E mai bine sa asteptam 6 luni si sa mai cerem o parere? Mama mea zice ca mi-au intervenit la incisivi cand eram mai mica, tot asa niste carii cat varful de ac si de acolo au plecat altele, s-au marit... ma rog. Nu sunt de acord.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de geany Mar 17 Feb 2015, 10:19 pm

Eu am o relatie buna cu Dr. Stomatolog in Romania si la o vizita vorbeam despre dantura copiilor. Spunea ca recomanda la copii vizite la denstinst si reparatii imediate. Copilul se familiarizeaza si reparatiile nu sunt deloc dureroase. Spunea ce ai spus si tu mai sus ca problema se agraveaza vazand cu ochii, iar la reparat se sperie copiii de nu mai merg si stau sa le lucreze dintisorii. Cand apar deja durerile, in special la dintii de lapte, incep sa manance incorect si sa-si formeze obiceiuri proaste care le afecteaza dantura noua. Maxilarul de deformeaza si totodata dintii noi cresc aiurea.

A mai specificat ca dintii de lapte trebuiesc neaparat reparati, multi copii ii au si pana la 14 ani, deci imposibil de dormit noaptea daca se merge pe ideea ca si-asa cad (vorbind de cazuri grave deja).
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty dentist bun

Mesaj Scris de flavia_flv Vin 07 Apr 2017, 1:37 pm

Imi dau seama ca e un topic destul de cautat si ma gandesc ca poate ar interesa pe cineva si recomandarea mea. In vara anului trecut l-am dus pe tatal meu in varsta de 82 de ani la clinica Andra Smile din capitala. Mentionez ca tata nu mai avea niciun dinte in acel moment, asadar, dupa consultatiile facute medicii au ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa i se monteze o proteza. Nici pana acum nu l-am auzit pe tata sa se planga vreodata de lucrare, mananca bine, poate musca un mar, nu simte disconfort. Ma uit la el si parca e mai fericit ca niciodata. Materialele au fost de cea mai buna calitate si asta chiar se vede. Multumesc Andra Smile pentru ca i-ati redat zambetul tatalui meu.
flavia_flv
flavia_flv
helper
helper

Numarul mesajelor : 0
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 07/04/2017

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de M I Dum 25 Mar 2018, 11:52 am

Eu recomand Clinica32. Inainte de ei am fost la Neoclinique care este curata, ambient placut, dar rezultatul lucrarii cam de nota 7, desi preturile sunt destul de maricele. Mai exact am avut de lucrat o coroana pe bont natural, am ales ceramica presata la Cerec CAD CAM pentru rezistenta, dar si pentru aspectul estetic. Din pacate arata ca o coroana metaloceramica, pentru ca nu mi-au albit bontul (albire endodontica). Am ajuns intamplator cu o urgenta la Clinica32 si asa am aflat de ce arata asa urat coroana mea, am schimbat-o la ei si acum arata super! Mai am un implant de facut dar cred ca raman aici.

Am o prietena care a mers la Dr Leahu, rezultatele sunt fantastice si a fost caz complex, deci prin experienta ei va recomand si Dr. Leahu.
M I
M I
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/03/2018

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de piciul Dum 25 Mar 2018, 5:02 pm

Multumim! Din pacate nu poti fara dentist in viata asta.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina Joi 29 Mar 2018, 10:58 pm

Pe mine m-a invatat nevoia. Acum vreo 2 ani am fost la un control in strainatate si imi cereau 3.000$ pe doua plombe si o coroana schimbata. Mentionez ca imi schimbasem tot cand am plecat, erau fresh. Smile Doar ca ei au considerat ca sunt usor fisurate si trebuie schimbate in curand. De fapt aveam doar o plomba cazuta, dar au facut la pachet pret promotional, cica. Se putea plati si in rate...
Asa ca m-am invatat si am comandat un izomer de sticla, e o pudra care se amesteca cu un gel si iese o pasta alba. Se poate pune la plombe, dar lipeste si coroane. Deci sunt propriul meu dentist (provizoriu) si cu vreo 35$, pentru ca mi-am luat si un set de ustensile, ca ale dentistului, cu oglinjoara rotunda.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de diada Vin 30 Mar 2018, 10:00 am

Wow, esti tare! Eu si mai si, cat am amanat... daca ies si din asta vie Smile) mai am mult de trait. Azi noapte a fost.... destul de greu de dormit. S-a dus sotul sa imi cumpere antibiotic, m-am umflat putin, imi zvacneste gingia. Dr care mi-a fost recomandat este plecat la un curs astazi, vine luni la clinica. Am fost la prima ora si mi-am facut radiografie. Trecem noi peste toate... Felicitari Admina! La medicina nu ma bag hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty OLEG GOREA UN IMPOSTOR

Mesaj Scris de festina Sam 05 Mai 2018, 11:41 pm

Sub aparenta blandete a dr Oleg Gorea, este de fapt un dentist care face de toate si nimic foarte bine, FARA SCRUPULE.Specialitatea lui e sa scoata dinti, in loc sa ii trateze pe canal.Am patit-o acum multi ani cand nu realizam repercusiunile extractiilor, mai ales ca toti ceilalti dinti din gura mea sunt in stare foarte buna.Am avut niste carii care nu au fost tratate bine, dar puteau fi tratate( am aflat prea tarziu)!Nu dadea chitante si se batea cu pumnul in piept ca el e garantia!Nu va incantati ca si-a facut clinica pe Aviatorilor, nu e o garantie a calitatii.Scopul principal e banul, dupa extractie faci implant, si asta costa mai mult.Calitatea implantului a fost slaba, metoda la fel.Am fost in ultimul an la peste 10 dentisti si mi-au confirmat toti ca a fost facut gresit.Am scos implanturile acum si am facut aditie osoasa pentru ca implanturile mi-au macinat osul.Cat chin , cata cheltuiala, timp pierdut .Si acum sunt tanara, dar atunci eram si mai tanara.Cat de fara scrupule sa fii sa faci asta unei fete tinere si care evident nu avea nevoie de treaba asta??Sper ca exista karma si omul asta sa platesca.NU VA SCOATETI DINTII!Asta e chiar ultima solutie!duceti-va la cineva interesat sa ii trateze cum trebuie pe canal.In plus doamnele de la receptie sunt ingrozitoare, lipsite de orice politete.Am scris acest mesaj pentru ca poate altii vor evita greseala mea, si lipsa de informare temeinica.
festina
festina
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/05/2018

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de diada Mar 08 Mai 2018, 9:55 am

Am facut-o si pe asta! Aditia de os. Adaugarea de os pentru a sustine implantul. la cat mi-a fost de teama a fost foarte bine, operatia a durat cca 15-20 min + 10 min anestezia. Eu recomand aceasta operatie, sa nu va fie frica!!! faptul ca salvezi dintii de langa este minunat! Este scump, dar stiu pe cineva care nu a facut implant de frica, nu ca nu avea bani. Se vindeca frumos, nu m-a durut nimic, a fost ca o anestezie la scos. Timp de 2 saptamani nu am voie sa ma aplec mai mult decat trunchiul (simt ca se zbate, pulseaza), trebuie sa stranut cu gura deschisa, sa nu suflu nasul (se sterge cu betisor in cel mai rau caz), am tinut gheata timp de 30 min cu pauze. Pare putin umflat dar este bine. Va povestesc urmatoarele peripetii Smile) luni ma duc sa-mi scoata firele. In toamna o sa am dintele propriu zis.

Va pup, sanatate maxima!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 08 Mai 2018, 4:52 pm

Wow! Recuperare rapidă! Să ne mai spui!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de raluk0182 Mar 08 Mai 2018, 10:00 pm

e musai sa iti faca aditie de os cand iti pui implant? am si eu de pus doua si tot aman de ceva timp, parca nu am curaj, mai ales dupa durerile prin care am trecut dupa scoaterea unei maseli de minte. oricum mi se pare ceva ...SF
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de diada Vin 11 Mai 2018, 11:16 am

Ti se face o radiografie si iti recomanda. Am inteles ca jos nu este neaparat nevoie, dar sus da. Desi eu am avut o luna de la extractie, a trebuit sa adauge. Sus osul este rarefiat.

Sa iti gasesti medicul bun pentru tine! Si pe mine m-a chinuit o doamna doctor la scos de nu am mai scos muult timp!!! Daca doar curajul iti lipseste, aduna-te!!! Nu mai amana. Sa ai dintele/implant propriu zis dureaza cca 6 luni.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Stomatolog bun? - Pagina 2 Empty Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB