Ultimele subiecte
» Aparate si ustensile din bucatarie
Astazi la 10:38 am Scris de ElenaZaileanu

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 8:42 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Astazi la 8:05 am Scris de Gabica

» Jucarii homemade
Astazi la 7:57 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 9:40 pm Scris de ancaanca

» Din materiale reciclabile 5
Ieri la 5:55 pm Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 10:36 am Scris de Dorulet

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 21 Aug 2017, 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Lun 21 Aug 2017, 10:28 am Scris de Gabica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

Subiecte similare

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
    -

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Stomatolog bun?

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 08 Aug 2012, 1:15 pm

Nu scapam de ei, vrem, nu vrem... Nu avem subiect despre dentisti/ stomatologi si azi am fost refuzata la un cabinet, pe motiv ca au programari pana pe 20 august si de atunci intra in concediu. Dentistul meu vechi e bun medic, dar foloseste materiale proaste (de, criza) si nu vreau sa mai merg acolo.
    Stiti cumva un dentist bun, cabinetul igienic si instrumentarul luna, preturi decente, in Bucuresti, eventual zona de nord sau centru? Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin
    Numarul mesajelor : 8710
    Localizare : aproape de tine:)
    Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Re: Stomatolog bun?

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 08 Aug 2012, 4:15 pm

Dentland:))) , dr. Oleg Gorea
    Nu ma pricep la preturi, ca sa stiu cat de scump e, dar are materiale de cea mai buna calitate, si lucreaza fff bine. E atent, are mana usoara, nu te chinuie si e glumet, te face sa te simti in largul tau.
    La el si-a scos primul dinte nepotica mea si habar n-a avut ce s-a intamplat, credea ca doar s-a uitat in gura ei, a aburit-o cumva si cand a iesit nu stia ce si cum, pana cand a intrebat-o sora ei geamana, scurt, dur si la obiect: " si, ti-au scos dintele?"

ioana soare
    Moderator
    Moderator

feminin
    Numarul mesajelor : 3889
    Varsta : 37
    Localizare : bucuresti
    Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 08 Aug 2012, 4:50 pm

Acolo am sunat si nu m-am putut programa pana in septembrie. Urgenta nu ar fi, dar am reusit sa-mi rup o bucatica de masea intr-un bob de grau din Siluet bar zid si nu as vrea sa mai mananc pe partea aia. In partea cealalta am ultima plomba pusa la dentistul vechi, care s-a fisurat cam la cateva saptamani, de la plombare... Daca nu gasesc pana in septembrie cred ca acolo merg, doar ca dr Gorea cred ca e foarte ocupat, fiind cel mai bun dintre cei trei, asa ca nu prea cred ca ma programeaza acolo... Secretara era destul de neinteresata in noi pacienti. beat

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 08 Aug 2012, 5:15 pm

Hmm, nu stiu ce sa zic, o fi perioada mai aglomerata, acum ca se apropie concediul, dar pe Karol l-au primit repede si nu cred ca-l mai tineau minte de acum un an sau doi cand fusese ultima oara. Si nici nu a spus la telefon ce lucrari are de facut, ca sa evalueze daca merita osteneala. A cerut o consultatie si l-au programat peste cateva zile.
    Dar daca faci pana la urma programare la ei, mergi la el, ceilalti nu stiu cum sunt. Una e sotia lui, in rest nu stiu. Lucreaza cu aceleasi materiale bune, dar conteaza si dr.
    ioana soare
    Moderator
    Moderator

feminin
    Numarul mesajelor : 3889
    Varsta : 37
    Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ismi3ismi la data de Mier 08 Aug 2012, 8:20 pm

eu merg aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ,pt ca e in zona mea.sunt ff multumita,pana acum.

ismi3ismi
    Maestru
    Maestru

feminin
    Numarul mesajelor : 1165
    Varsta : 49
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 09 Aug 2012, 9:36 am

Ismi, cam cat platesti pentru o plomba simpla? Fara obturatie de canal, sa zicem? Imi place ca au sectiune pe site, despre sterilizarea instrumentarului si zona nu ar conta, daca e usor de ajuns cu metroul.
    Vad ca au si tarif pentru consultatie, de 40lei... Mi se pare o practica ciudata, ca doar nu merg sa socializez cu dentistul, oricum imi lucreaza contra-cost, de ce trebuie sa mai platesc ca ma asez pe scaun? zid (nu ma refer doar la acest cabinet, se practica inainte foarte des, taxarea consultatiei).
    Eu am multe plombe vechi si as vrea sa le inlocuiasca, din motive igienice si estetice, mai mult, desi unele incep sa se rupa. Si as minti sa zic ca nu conteaza pretul, pentru ca ei sigur taxeaza de la 0 plomba, desi lucreaza putin. Si ce ma mai enerveaza e ca nu gasesc in listele lor de preturi (ale cabinetelor cu site) tarif clar pentru plombare (de, mai de moda veche, i-o zice altfel si nu stiu rade )

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ismi3ismi la data de Joi 09 Aug 2012, 12:06 pm

admina,eu am mers in iulie 2012 si la mine a fost asa,pe sedinte:
    1.radiografie masea facuta la ei+scos nerv,curatat canal=150ron
    2.curatat canalul din nou+pus dezinfectant,pt ca mai era infectie =50 ron
    3.din nou pus dezinfectant,ca inca mai era un pic de infectie,ca sa fie sigur,inainte de a obtura canalul=nu mi-a mai luat bani Smile
    4.obturat canal=50 ron
    6.plombat=120 ron

Pt mine a contat sa fie fff curat,sterilizat totul,sa nu ma doara numic Smile si sa faca o lucrare durabila,de calitate si sunt multumita din toate aceste puncte de vedere....pana acum.. Smile ..am gasit printre cei care erau in sala de asteptare persoane care veneau din Baneasa si care primisera recomandare pt acest medic de la colegii de serviciu ,care avusesera lucrari la acest medic...

Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Joi 09 Aug 2012, 4:05 pm, editata de 1 ori

ismi3ismi
    Maestru
    Maestru

feminin
    Numarul mesajelor : 1165
    Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de zahariaelouise la data de Joi 09 Aug 2012, 12:33 pm

admina, eu merg cu fetele la ABC EURODENT, are cabinetul chiar la metrou la noi, pe Decebal,eu mi-am facut lucrari si operatii si la NEOCLINIQUE
    cu copii se poarta foarte frumos si nu am plecat niciodata traumatizati de acolo, este foarte curat si au aparatura moderna
    zahariaelouise
    Senior
    Senior

feminin
    Numarul mesajelor : 670
    Varsta : 39
    Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 09 Aug 2012, 3:09 pm

La Neoclinique am fost si eu si am fost multumita deplin.
    aurishta
    Atotcunoscător
    Atotcunoscător

feminin
    Numarul mesajelor : 3943
    Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 12 Oct 2012, 4:22 pm

Am ajuns clienta fidela a d-lui Gorea Oleg, de la Dentland. Multumesc enorm Ioana. pupi
    De unde credeam ca am de schimbat cateva plombe si cam atat, am ajuns la lucruri mai complicate. Inainte, mergeam la acelasi dentist de prin 2000. Un medic bun (credeam atunci), lucra usor si repede. Nu mi-am pus probleme de igiena pana sa scrie Uca pe forum despre ce a patit ea (ii multumesc si ei ca m-a trezit pupi ) si nici de corectitudinea lucrarilor. Ce-i drept nu mi-a cerut radiografie decat odata si dupa aia nu a mai consulat-o, lucra dupa ureche. Ieri mi-a facut radio la Dentland si a gasit dr cateva granuloame, adica infectii ale canalului dentar. Nervii nu au fost scosi corect si complet si desi au fost plombati si nu au durut, infectia exista si trebuie tratata. A inceput tratamentul la doi dintre ei si sunt increzatoare ca o sa-i vindece.
    Ce vreau sa zic e sa gasiti un medic bun, chiar daca nu par ca sunt probleme. Medicii cu cabinet in scara blocului, nu zic ca nu lucreaza bine toti, dar multi nu folosesc materiale bune si lucreaza dupa ureche. E pacat sa pierdeti dinti, din cauza unor tratamente facute prost, din vina medicilor.

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Vin 12 Oct 2012, 9:50 pm

Zi si tu un pret ceva... am si eu de scos o masea si mi-e frica de nu mai pot... cand ma lasa, cand ma ia... si chiar nu stiu unde sa ma duc, chiar, fetele buzoience, ce medic stomatolog recomandati?

Eu ma duc la un prieten, bun zic eu, cel putin de cate ori am probleme mi le rezolva si asta pentru mine este foarte important. Am avut o problema la un moment dat (eram la o d-na dr) si alaptam, ma durea caninul si ea nu ma primea, zicea sa iau calmante ca nu se duc in lapte etc, si mai era si femeie... M-am dus peste ea si s-a suparat efectiv cand m-a vazut la usa, mi-a zis la telefon sa nu ma dc ca are programari si nu mai are echipament steril, dar eu, cu 2 copii mici si cu durerea insuportabila de masea m-am dus peste ea! Era dr mea de vreo 4 ani, ma asteptam sa ma respecte... Si uite-asa am terminat cu ea si m-am dus la altul...nici asta nu mi-a convenit, nu rezonam... asa ca, am ajuns la dr actual, prieten, care nu m-a respins niciodata si de ce sa nu zic, nici nu m-a uscat de bani ca ceilalti.

Am aflat mai nou (de la Camy) ca avem clinica stomatologica si in Buzau, dar si preturile sunt pe masura. Si la mine s-au simtit cele 2 sarcini, oho, nu stiu cum e la tine Aura, dar eu daca mai fac unul raman fara dinti in gura rade peace

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
    Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
    Administrator
    Administrator

feminin
    Numarul mesajelor : 6488
    Localizare : intre zi si noapte
    Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 13 Oct 2012, 10:07 am

diada a scris: oho, nu stiu cum e la tine Aura, dar eu daca mai fac unul raman fara dinti in gura rade peace
    rade rade Se vede ca ai prins ideea si fara sa spun eu nimic rade rade rade
    aurishta
    Atotcunoscător
    Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 13 Oct 2012, 11:53 am

rade Radem noi radem, dar cum Doamne faceau femeile la tara cate 7-8 si mureau cu dintii lor in gura? Am o colega care mi-a zis ieri povesti de groaza cu dentisti. Spunea ca bunica ei (mama mamei) a facut 7 copii si avea niste dinti zdraveni in gura... unde s-or fi pierdut pe drum sau ce mancam atat de prost incat ni-i stricam noi?
    Diada, fa un efort si incearca sa mergi la clinica respectiva. Cere o radiografie, sa-ti spuna ce si cum, sa nu ai probleme mai mari, mai tarziu. Si nu mai sta sa-ti cada dintii, mergi la timp sa ti-i salvezi. Cand apare o carie nu lasa, ca nu trece de la sine si cu cat e mai mica e mai usor de tratat. In plus, cum sa nu te primeasca un dr ca nu are echipamente steril?!? zid Pai ce au fix numarul de instrumentar, cati pacienti au in ziua aia? La dr la care merg acum au de unica folosinta, de plastic (cele de saliva) si restul e sters dupa fiecare pacient, inclusiv ochelarii lui de protectie si instrumentele de lucru (freze, etc.). Foloseste manusi si au masti si asistentele. Ce m-a surprins e ca nu foloseste oglijoara...
    Dr de dinainte venea cu niste instrumente cica sterilizate, invelite in servetele foaie cu foaie... ingalbenite (nu stiu de ce, de vreme poate) si arunca frezele la gramada, ma gandesc care erau sterile si care, nu. Daca avea nevoie de ceva ce era pus la sterilizare ce facea, nu lua de acolo? Asistenta era mai in varsta si nu-l ajuta decat la material, eu n-am vazut-o sa stearga aparatele intre pacienti si intrau ca pe banda, unul dupa altul. Cu toate regretele, apropo de prietenii, ca era un om foarte ok, am discutat o gramada si i-am dus si pe ai mei acolo (parinti si bunica), dar in scari de bloc nu ma mai duc.
    E un efort financiar, mai ales ca-mi schimba plombele peste tot si repara ce e de reparat, dar nu vreau sa raman fara dinti la 40-50 de ani. Dau cam 200-300 de fiecare data, imi lucreaza la cate doi, de obicei. Deci in medie cam 150 de dinte (100 tratament si plombare, 20 lei anestezia si 20 lei aplicare calciu). La acestia cu probleme costa mai mult, ca sunt cu opturatie, sterilizare, etc. Daca pentru sanatate nu dam, atunci pentru ce? Un nou tv, o mobila in casa, pot sa astepte toate, daca e de investit, investesc in mine. wink
    Ce-mi place e ca ii salveaza, nu-i sacrifica. Si acolo se pun implanturi si ar putea sa zica, scoatem, punem altul, dar nu. Face tratament pentru granulom, cand macelarii de obicei recomanda rezectie sau extractie. Ma mandresc ca am toti dintii, toate radacinile adica, macar atat. wink

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Dum 14 Oct 2012, 3:21 pm

Am mai auzit si eu o poveste de groaza cu dentisti! affraid
    In spital am fost vecina de salon cu o doamna care suferea de hepatita B si D. Mi-a povestit ca a avut o urgenta stomatologica si s-a dus la un cabinet. Acolo l-a informat pe medic despre boala ei (corect, nu?). Surpriza a venit cand s-a intalnit cu refuzul medicului de a o trata, primind o explicatie halucinanta:"Pai daca va tratez pe dvs, pana deseara mai infectez 3-4 pacienti!" affraid affraid affraid
    De acelasi refuz s-a lovit si la alte doua cabinete! In disperare de cauza, femeia a hotarat sa nu mai spuna nimic de boala si, uite-asa, a reusit sa obtina tratamentul ata de necesar!
    Incurajator, nu? pale
    aurishta
    Atotcunoscător
    Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 14 Oct 2012, 3:48 pm

Am inteles, si eu salvez cat pot si nu mi-e frica de tratamente, doar de extractii! asta este o masea de minte si nu mai are ce salva, trebuie scoasa, si eu am avut asa experiente grele cu scosul ca nu-mi vine sa ma duc...pana nu o sa mai pot dormi noaptea Sad

Cat despre tv nou, mobila etc... sunt pe lista de dorinte sau le iei in rate rade

Aura pupi te inteleg perfect, la mine s-a simtit fiecare sarcina la dantura. Si ce experienta si la femeia respectiva... foarte ciudat, cu atat mai mult ca erau informati puteau sa sterilizeze imediat. Sau mai bine zis, sa ne dea de gandit experienta asta!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
    Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
    Administrator
    Administrator

feminin
    Numarul mesajelor : 6488
    Localizare : intre zi si noapte
    Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Lun 15 Oct 2012, 10:35 am

diada a scris:... Sau mai bine zis, sa ne dea de gandit experienta asta!
    La asta ma gandeam si eu... zid Femeia i-a povestit asta doctoritei noastre si a uimit-o si pe ea! Dansa credea ca temerile dentistilor erau cu privire la freza dentara, mai ales, care este mai greu de dezinfectat, mai cu seama ca virusul B este foarte rezistent la substantele chimice, necesita o atentie mai mare pe care, probabil, nu erau dispusi sa o acorde! zid zid
    aurishta
    Atotcunoscător
    Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de leiiana la data de Lun 15 Oct 2012, 12:09 pm

recomand clinica domnului dr Gaucan! Pajura, sector 1

leiiana
    Nou venit
    Nou venit

Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 05/06/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Lun 15 Oct 2012, 12:36 pm

Ingalbenirea hartiei este un indicator de sterilizare.Daca nu s-a ingalbenit, sterilizarea n-a fost facuta corect!Bagati o hartie in cuptor la 180 de gr si tineti-o 30 de min,timpul si temperatura de sterilizare la etuva cu aer cald.Inainte de sterilizare se face presterilizarea:instrumentarul este aruncat la gramada in solutie dezinfectanta pe baza de cloramina -30 de min.Este clatit, uscat, sters si invelit in hartie uneori grupat pentru diverse interventii.
    Se considera ca toti pacientii sunt posibil infectati.Nu te iei dupa spusele pacientului-are sau nu boala transmisibila.Sterilizarea trebuie facuta ca si cum toti ar fi infectati-temeinic si cu simt de raspundere. Cred ca acei doctori care au refuzat-o pe femeie trebuiau reclamati la colegiul medicilor sau la directia de sanatate publica.Macar dupa ce i-au lucrat trebuia sa le spuna si acelor doctori ca este infectata cu virusi hepatici.Oare poate dormi noaptea stiind ca s-or mai infecta si altii de la ea?! mirat
    Nu pot sa cred ca asa se face sterilizarea in cabinetele stomatologice:in functie de pacienti,si cum ii ghicesti,dupa ochi?O,Doamne!!!

Moderator
    Moderator

feminin
    Numarul mesajelor : 3156
    Varsta : 40
    Localizare : dofteana,bacau
    Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 15 Oct 2012, 1:00 pm

Valentina, eu zic ca se pot gasi metode mai igienice decat hartia. Poate vorbesc aiurea, dar imi pare prea 1980, sa vad instrumentarul infasurat in servetel. Servetel care poate a cazut pe jos, a fost pus pe o masa nesterila, etc. Mi s-a intamplat sa imi apara afte, dupa mers la dentist... de ce oare?
    Ei trebuie sa poarte manusi, masti si sa sterilizeze, exact cum zici tu, de parca toti am fi bolnavi. Dar cati o fac? Mama mea a lucrat in recoltari, stiu si eu cum aratau si cum se sterilizau siringile de sticla si metal, acele de metal integral, pe vremea cand nu exista plastic. Atunci nu erau atatea cazuri de hepatite, sida, luate din spitale. Isi faceau datoria cu spirit de raspundere, cu oarece umanitate, ca doar de aia spun juramantul lui Hipocrat sau ar trebui sa-l stii si sa-l practici. Sa mergi pentru o banala plomba si sa pleci cu o boala care-ti afecteaza ficatul si iti strica sanatatea, e inadmisibil.

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Giobsy la data de Mar 16 Oct 2012, 12:46 pm

Dar de ac de dren lăsat pe canal, ce ziceţi?
    Îl am cadou, de acu' 15 ani, de la o dna stomatolog, bună cunoştinţă, pe care am umplut-o de bani de-a lungul anilor. zid
    L-am descoperit nu demult, in urma unei radiografii dentare (între timp am schimbat medicul).
    Puteam să fac o ditamai infecţia, putea să-mi perforeze gingia, putea să migreze, putea să fulgere, să ţiuie detectoare de metale şi eu habar să nu am de ce.
    Acum trebuie să mă duc la operaţie.
    Culmea e ca noul medic m-a întrebat: "La cine aţi lucrat? La dna X?" zid

Giobsy
    Atotcunoscător
    Atotcunoscător

feminin
    Numarul mesajelor : 2028
    Localizare : Vatra Dornei
    Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 26 Oct 2012, 5:55 pm

Hai ca am trait sa o apuc si pe asta. Am fost data poftita afara de la dentist, de catre d-na asistenta sefa, pe motiv ca am intarziat. Am ajuns la 2.25-2.30, cand aveam programare la 2, cam mare intarzierea, dar nu ma asteptam. Mai ales ca nu era decat o doamna in sala de asteptare, pe care a si rezolvat-o cat timp eu am fost la toaleta. Cica veneau niste pacienti din provincie si aveau programare o ora. Dar era timp destul si pentru mine... dar nu: tuleo acasa. Aproape de fiecare data am asteptat, sala de asteptare avand 1-2-3 persoane, desi eu ajungeam la ora la care eram programata. De doua ori am stat 45 de minute si o data au bagat alti pacienti, desi era oarecum randul meu (in ordinea venirii) si ora la care eram programata, trecuse de 30 de minute.
    Desi am vazut mai multi oameni normali, imbracati normal, fara gargauni si fite, banuiesc ca mai e si pe ochi frumosi, poate venea baiatul lui Arcul de Triumf si nu era loc de muritori pe acolo. Plus ca am mai vazut si ca se lasa spaga; da, la particular.
    Sunt multumita de ce mi-a fost lucrat pana acum, arata bine si sper sa tina. Dr este foarte amabil, glumet, lucreaza usor (cu o exceptie, cand m-a durut de era sa lesin, deoarece nu a facut anestezie, considerand ca dintele nu mai are nerv si apoi a aprobat ca doare contactul cu apexul (radacina) dintelui). Si un aspect care m-a lasat intebandu-ma. Intr-o zi mi-a lucrat la 3 masele, le-a notat pe fisa, am platit mai mult. Cand ma uit in gura, vad plombele cam prost facute, bej, nu albe si o portiune unde se vedea clar carie sub smalt. Zic, lasa ca ii spun data viitoare, ca doar am dat bani pe maseaua aia. Stupoare, mi s-a rupt maseaua acolo unde era cariata in Milka de caramel... zid asta in situatia in care nu tin minte sa mi se rupa maselele, de obicei se cariaza si atat. El a lucrat pe langa ea si probabil ca a destabilizat-o. Ei, data viitoare mi-a lucrat-o din nou si practic am platit de doua ori carie profunda pe molarul 36 (daca nu ma insel). wink
    Asta am scris nu ca sa dau cu noroi, ca e dr. bun, dar ca sa vedeti ca se intampla peste tot si din astea.
    Giobsy, biata de tine. Cum o fi reusit sa-l inghesuie acolo, ca e destul de mare. Probabil ca dr respectiva uita des obiecte in dintii oamenilor... shot

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gabi1972 la data de Mier 09 Ian 2013, 10:09 pm

M-am ales si eu cu o carie imensa.Exterior nu s-a vazut nimic iar cand a inceput sa doara era prea tarziu.Se poate salva maseaua insa trebuie plombat pe canal.E prima carie serioasa si nu e placut deloc.Asa imi trebuie daca nu merg periodic la control.Am fost deja de 2 ori , maine plombeaza pe canale apoi fac radiografia sa vada daca e ok si apoi a zis ca pune si plomba finala.Sper sa ii iasa ca am citit o gramada de grozavii despre devitalizarea dintilor.Si ma si doare un pic dupa ce a trecut anestezia.Sper sa trec cu bine , dr.meu fiind in concediu am fost la altcineva de la acelasi cabinet si esa de tanara d-ra ..........
    gabi1972
    Junior
    Junior

feminin
    Numarul mesajelor : 375
    Varsta : 45
    Localizare : cluj
    Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 21 Apr 2013, 8:05 pm

Am aflat de curand (spre rusinea mea Embarassed ), ca dintii se spala la un unghi de 45 de grade, nu doar perpendicular (periuta fata de dinti/ masele) cu miscari verticale, cum stiam. Deci pun aici un video (scuzati reclama, mi se pare foarte bine explicat si demonstrat), pentru ca e mai bine sa prevenim, decat sa tratam.

*Atelierul meu*

Admina
    Administrator
    Administrator

feminin

Sus In jos

Stomatolog bun?

Mesaj Scris de Aleexx la data de Dum 22 Sept 2013, 7:50 pm

Un stomatolog bun in este Dr ... din Constanta de la Cabinetul de Stomatologie si Implantologie ... M-a scapat de niste probleme dentare grave aplicand metode ieftine pt mine. Am fost si la alte cabinete si mi-au dat niste solutii de nu imi venea sa raman fara dinti in gura. Recomand acest medic pt ca are preturi acceptabile si este un medic excelent. Daca ai anumite probleme iti poate raspunde si online aici ...

Edit Admina: Este interzisa postarea de link-uri si reclame, in primele mesaje! Citeste Regulamentul forumului.
    Aleexx
    Nou venit
    Nou venit

Numarul mesajelor : 1
    Localizare : cta
    Data de inscriere : 22/09/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de dianaf33 la data de Vin 13 Iun 2014, 4:35 pm

Dacă doreşti un dentist bun trebuie neapărat să te duci la Dr. Irina Costache. Are cabinetul în sectorul 1, pe Ion Mihalache, iar ca preţ e foarte OK, comparativ cu alţii. Am fost recent şi mi-a rezolvat mari probleme pe care alti medici mai mult mi le-au complicat. M-a impresionat foarte tare...
    Oricum, a tratat totul cu profesionalism şi sunt foarte mulţumita de servicii. Numarul la care o gasiti este 0769.66.xx.xx
    dianaf33
    Nou venit
    Nou venit

Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 13/06/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul