Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

+52
virginia
marya222006
culea mirela
carmendana
gabyd
georgeta.prnic
luminitza79
irish05
victoriacus
alinuta96
Elena Nicoara
fiordaliso
barbin
Tache Marilena
cld
Lucia.BlueFlower
monique
canadianca50
Serban Valentina
firicel
ema
corina corina
Gianina4ever
samo99ro
emmancita
danym
danniela
tinap
AlinaJ.Bijoux
arielas
Giobsy
europolis
Celya_f40
Dodo-pui
Gabiuta
ikuta
kitty_1973
Chirrox13
SilviaDumitrescu
loo.lory
Dorulet
pufoi
vyky2010
dorina64
miculutza
Day
Angelica18
CCristinaC
stejara
diada
mnarcisa
MagdaMarin
56 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de danniela Joi 16 Aug 2012, 8:57 am

Buna dimineata!
Multumim de cafea, da nu e luni e joi si iar se duse o saptamana. Eu o sa spal de zor azi si o sa calc. Si eu si copila suntem bufnite de raceala, ne-a batut aerul conditionat in cap 7 ore de zbor, avem niste capete ca niste banite. Dar o sa treaca cumva. Ma duc la recuperari cat mai stau la cafea.
O zi faina!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de tinap Joi 16 Aug 2012, 9:12 am

Buna dimineata,fete dragi!
Bine ai revenit Daniela!Cind ai timp,sa ne povestesti si noua cum ai petrecut concediul,ce impresii ai adus din tara,ce-ai vizitat,ce-ai mincat...ce ti-ai adus din tara..tot,tot...stii tu,ca la raport! rade
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 16 Aug 2012, 10:22 am

E clar, mie nu-mi trebuie liber miercurea rade
Am deschis agenda la ziua de luni 20, si ma miram ca vin altii care cica sint programati. Bietii oameni erau programati azi, eu sint capie rau rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty ceau cine ma poate ajuta si pe mine sa fac un plovaras ptr. nou nascut

Mesaj Scris de danym Joi 16 Aug 2012, 3:25 pm

mnarcisa a scris:Magda! tu ajuti la dusuul sicriului Shocked stiam ca asta e o treaba ce este facuta strict de barbati.


E o problema cu apa peste tot.
Piscinele nu se golesc si se umplu mereu. O data pe an este suficient daca sunt intretinute bine. Apa curata sa mentine prin substante si cu ajutorul filtrelor. Ar ramen doar apa ce se foloseste la dusurile facute inate si dupa ce ai folosit piscina "(desi sunt foarte multi care sar peste acest pas)
danym
danym
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : romania
Data de inscriere : 16/08/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de stejara Joi 16 Aug 2012, 8:03 pm

Buna, ma bucur ca sunteti bine, si mai aveti chef si de glume, si normal , majoritatea in concediu..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 17 Aug 2012, 7:18 am

Buna dimineata!
Azi nu mai sint asa capie si, intre timp, m-am prins ca e vineri rade
In schimb, am intrat intr-un virtej de vizite, care va tine citeva zile, ca mi-au venit neamurile de prin Italia. Nu multe, vreo trei familii. Deocamdata rade
Hai ca pun cafeaua pe masa, sa nu se raceasca
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


O zi frumoasa si cu spor tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 17 Aug 2012, 7:25 am

Uite ca o beau repede,sa nu se raceasca.Multumim,o zi fructuoasa tuturor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Day Vin 17 Aug 2012, 8:33 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si de la mine cafea calda,buna dimineata fete cucuiete!Si weekend placut,relaxant si plin de bucurii mici si mari:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de ikuta Vin 17 Aug 2012, 8:48 am

Neata, de la Cluj!Azi sunt bine dispusa, de ieri a inceput targul culturii maghiare, si am vandut bine.Asa ca azi,sunt plina de incredere, si fericita ca mai apare soarele si pe strada mea!(asta dupa atatea zile innorate)Multumesc pentru cafea, chir acumo beau si imi cade foarte bine.O zi frumoasa cu mult spor va doresc!
Danniela bine te-a iintors din vacanta!
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 17 Aug 2012, 9:04 am

Buna dimi dragelor, sunt si eu prin zona cu un ceai in fata dar ma duc imediat sa ma apuc de mesterit felicitari.
O zi frumoasa tuturor ca la mine se anunta una f. frumoasa cu 30 de grade si mult soare!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de emmancita Vin 17 Aug 2012, 10:28 am

Buna dimineata!! Vin si eu la cafeluta!!
Ma pregatesc si eu sa ma duc la targ, dar eu nu vand, daca-mi place ceva...cumpar. Ikuta, ce as mai veni si eu la voi la targ!!Se vand numai lucrusoare facute manual? La noi nu prea, dar ceva tot iau, vine cineva cu materiale, uneori frumoase, alteori nu-mi place nimic..
Spor la treaba azi! hug
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 18 Aug 2012, 8:16 am

Buna dimineata!Sa aveti un sfarsit de saptamana cu multe bucurii.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Day Sam 18 Aug 2012, 8:35 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Neata Angelica,superb peisaj si tentent mic dejun.Aduc si eu un plus de cafea,ca e sambata,toata lumea acasa,poate ca sunt mai multe doritoare azi:)
Trezireaaaaaaaaaaaaaa!!!!Hai la cafea pe malul mariiii!! kiss
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de danniela Sam 18 Aug 2012, 10:20 am

'neata! Multam de cafea!
Ce malul marii ca la mine e Bacovia pe afara, gri si frig. Trebuia sa merem la o sera de flori dar omul are intanliri importante asa ca stam acasa si calcam rufe, gatim, habar nu am ce, facem curat, clar tre sa bag un aspirator, spal frigiderul ca de marti o iau de coada.
Sa aveti o zi faina doamnelor cu cafeaua servita unde vreti voi, in coltisorul care va face sa fiti fericite.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Day Sam 18 Aug 2012, 12:02 pm

Danni, kiss Bacovia zici?Sigur esti la Nairobi?Ca seamana al naibii de bine cu vremea si activitatile de la Slobozia rade Cu deosebirea ca eu n-o iau de nicio coada:)Si de calcat am terminat,de aspirat ii ofer lui onoarea(sa vedem daca-l si pacalesc,haha)si ramane partea cu gatitul in grija mea.La fel....ce sa fie ce sa fie?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de danniela Sam 18 Aug 2012, 2:04 pm

Poate sunt orase inrudite Day, ca asa am tot vazut pe plancardele din Ro scris!!
Intre timp am dat gata un gulas adaptat cu pui nu vita, insa am avut boia de ardei din aia buna de la mama ei si a iesit stas. Ma duc sa mai dau gata o tura de calcat si sa fac o baie.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 18 Aug 2012, 4:49 pm

Buna ziua, buna ziua! Mai bea cineva cafea la ora asta? sau trecem pe ceai? (al meu e facut de azi dimineata dar .. cine sa-l bea? wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de stejara Sam 18 Aug 2012, 8:15 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Wekeend placut tuturor!Am si eu asa trandafirasi in gradina..
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Day Dum 19 Aug 2012, 7:42 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buna dimineata si o duminica frumoasa!!!!!!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 19 Aug 2012, 8:28 am

'neata si din orasul unde soarele saruta mare love

O duminica frumoasa si relaxanta!
Multam de cafa
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 19 Aug 2012, 8:58 am

Neata...ce frumos ai spus Dodo....
O duminica plina de liniste si fericire sau plina de agitatie cu evenimente placute dar sigur si plina de fericire kiss
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Aug 2012, 9:50 am

Buna dimineata si saru'mana pentru cafea! Bine v-am regasit. Acum, ca a trecut caldura mare, pot sa stau si eu mai "adunata" si sa mai stau pe computer. Mi-am luat pauza totala. Eu sufar foarte tare cand e foarte cald. Acum am 20° si ma simt excelent. A fost ingrozitoare caldura de anul asta. Mai ales in ziua in care am avut 42°... abia mai respiram si am stat mai toata ziua sub dus sa ma racoresc. Groaznic. Groaznic. Groaznic.
Cu bucataria, m-am descurcat excelent. Mi-am luat dry cooker. Totul se face la foc extrem de mic, la abur... Si sanatos si economie de gaz, si emisie redusa de caldura. Abia daca simti caldura. Foaaarte bun.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de danniela Dum 19 Aug 2012, 9:58 am

'neata din jungla! Si la mine se arata soarele timid, sper sa fie o zi calduroasa sa imi scot fata afara din casa ca arata ca sf vineri. Eu mi-s singura la cafea, rumanul meu zguduie patul, cel mic e plecat la un prieten si fata inca doarme. Ascult muzica si am dat gata o stacana de cafea, trec si la a sotului, ii fac alta cand s-o hotara sa se trezeasca. Maine pleaca pe coasta, imi reiau viata de vaduva vesela ...ha....ha....
Samo, am vazut la soacra-mea dry cooker, mi s-a parut foarte bun. O sa ma uit pe aici poate gasesc si eu, daca nu ceramica imi iau ca din asta am vazut.
O zi faina si de la mine si o duminica asa cum va doriti!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 19 Aug 2012, 10:12 am

Buna dimineata va zic si eu.E o zi frumoasa la Cluj.Azi mai stau cu voi la cafea ca de maine incep munca.Va doresc o duminica minunata.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Aug 2012, 10:27 am

Al meu nu e ceramic, dar e foarte bun. Am inteles ca ala ceramic e si mai grozav.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (31) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (31)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB