Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:02 am Scris de Dorulet

» fire bumbac
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:43 am Scris de leea80

» Pirogravura
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 10:06 am Scris de diada

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 10:04 am Scris de diada

» Username schimbat la cerere
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMar 15 Oct 2019, 9:43 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyVin 11 Oct 2019, 7:19 am Scris de Dorulet

» Fuste - capitolul X
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyVin 11 Oct 2019, 7:05 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 9:10 am Scris de vlad_mom

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 7:48 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 03 Oct 2019, 6:33 am Scris de piciul

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMier 25 Sept 2019, 9:55 am Scris de ema

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMier 25 Sept 2019, 7:34 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyLun 23 Sept 2019, 8:32 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 12 Sept 2019, 6:47 am Scris de vlad_mom

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 05 Sept 2019, 8:21 am Scris de LRodica

» Picturi pe sticla
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyVin 30 Aug 2019, 8:46 am Scris de vlad_mom

» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Aug 2019, 11:31 pm Scris de vlad_mom

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMier 14 Aug 2019, 8:41 am Scris de diada

» amicii nostri necuvantatori
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyMar 13 Aug 2019, 10:34 am Scris de vlad_mom

» Workshop cu lut polimeric
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 EmptyDum 04 Aug 2019, 9:52 am Scris de vlad_mom

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12)

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12)

Mesaj Scris de virginia la data de Vin 12 Oct 2012, 11:44 am

Pufisor, imi place mult "ciorapelul" rosu cu floricele. love
Modul de lucru al bratarii crosetate:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau

Ma bucur ca v-a placut: multumesc. Merci
kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 49
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12)

Mesaj Scris de Rimmelle la data de Vin 12 Oct 2012, 4:45 pm

Pfoai, eu mor de ciuda ... ca aici in Italia asta nu sunt oferte la internet acceptabile, si am un ...internet mobil cu 10 gb pe luna cand s termina...merge ca pasta....deci tot citesc ce scrieti voi aici si nu reusesc sa vad pozele...Sad( asa si la caciulite am citit de "buzele" silvioarei si numa la aia ma gandesc ca nu am vaz ce e Smile)
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 31
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Mesaj Scris de cica elena la data de Mier 17 Oct 2012, 4:22 pm

am terminat si eu o gentuta tricotata ma ajutati sa pun poza?https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/696/foto2803.jpg/https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/818/foto2801.jpg/[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 17 Oct 2012, 7:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : inserat poze in loc de link)
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 52
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Mier 17 Oct 2012, 4:36 pm

Elena stai atenta, ca aici sunt accesorii Crosetate, nu tricotate!
Poza cu geanta tricotata o poti pune la ,,accesorii tricotate''.
Abia asteptam sa o vedem! wink
Cum sa faci sa postezi? Fa-ti un cont pe photobuchet,ori imagesnak, picasso, unde vrei tu, apoi incarci poza cu gentuta acolo, si de acolo copii direct lik-ul cu copy(incolla) si paste in rubrica de accesorii tricotate.Butonul sase de jos si sapte , ca sa trimiti poza. Da o previzualizare inainte de a trimite mesajul, sa vezi daca totul a iesit bine.Sper sa te descurci, daca nu revin cu lamuriri!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 45
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 Empty geanta crosetata

Mesaj Scris de cica elena la data de Mier 17 Oct 2012, 7:22 pm

am gresit cand am spus ca e tricotata este crosetata si ma durea si capul rau.imi cer scuze .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de virginia la data de Joi 18 Oct 2012, 2:02 pm

Ce gentutza vesela! Imi place foarte mult! Felicitari!
kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii (12) - Pagina 8 Empty accesorii crosetate

Mesaj Scris de cica elena la data de Joi 18 Oct 2012, 2:05 pm

multumesc pentru apreciere,Virginia.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de fizicuta la data de Joi 18 Oct 2012, 6:35 pm

Frumoasa gentuta,cred ca este dublata cu ceva mai gros ptr a avea rigiditate.
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cica elena la data de Joi 18 Oct 2012, 6:48 pm

Fizicuta geanta nu e dublata cu nimic iar captuseala este din voal
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de fizicuta la data de Joi 18 Oct 2012, 7:18 pm

Am inteles.
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorra la data de Lun 29 Oct 2012, 4:05 pm

Buna ziua.Sunt noua pe acest site si as dori sa stiu daca pot posta si eu cateva din creatiile mele respectiv coliere crosetate.Eu am presupus ca aici este locul potrivit pentru a le pune.Sunt o incepatoare in ce priveste crosetatul si as dori sa stiu daca ceea ce fac este bine si merita sa continui.Sunt sigura ca aici gasesc aprecieri sincere sau dezaprecieri. Imi plac multe dintre creatiile vazute pana acum si va felicit pe toate cele care iubiti handmade-ul.
Dorra
Dorra
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 27/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Lun 29 Oct 2012, 5:32 pm

Buna Dorra! Bine ai venit printre noi!
Ai nimerit bine . Aici poti posta creatiile tale crosetate si cu siguranta vei primi aprecieri dar si critici daca este sau acolo unde este cazul. Critici constructive desigur wink dar si ajutor daca vreodata ai vevoie. Pentru a posta creatiile tale te rog sa intri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sa vezi care este modalitatea si te mai rog sa citesti si regulamentul forumului pentru a nu-l incalca.
Iti doresc o sedere indelungata si placuta si spor la lucru!

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de cillywilly la data de Mar 30 Oct 2012, 11:13 pm

O prietena, m-a intaratat si cum eu am asa... un fel de deviatie comportamentala rade adica le iau ca pe provocari gen: sac , tu nu poti sa faci, iata deci ca i-am executat domnitei dragute o gentuta pentru cand se duce la un langosi cu prietenii.
vreau sa spun ca intentionat am pus cutia de colebil, ca sa-si aduca aminte sa pape langosi cu masura. rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 309
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

http://midragisa.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mar 30 Oct 2012, 11:57 pm

Superba! Si faptul ca o dai si "utilata" wink rade e chiar super super !!

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de fizicuta la data de Mier 31 Oct 2012, 9:52 am

Cillywilly...inca o data felicitari!!!
Concluzia:raspunzi perfect la suprasarcina!!! wink deci......trebuie sa fi mereu in priza!!! hug
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de virginia la data de Mier 31 Oct 2012, 10:34 am

Foarte frumoasa, cillywilly!!!! Imi place mult love
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cillywilly la data de Mier 31 Oct 2012, 11:26 am

Va multumesc dragele mele! Mai rau e ca acum o alta prietena vrea un rucsacel in care sa-i incapa si pachetul pentru pauza de pranz, si tigarile si telefonul si medicamentele si agenda.... rade
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mier 31 Oct 2012, 1:09 pm

rade sper ca nu vrea sa ii dai rucsacelul si "utilat" cu toate cele enumerate rade

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cillywilly la data de Mier 31 Oct 2012, 3:07 pm

mai eu i-as pune, mai putin medicamentele ca alea ie cu reteta rade
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorra la data de Mier 31 Oct 2012, 4:29 pm

foarte frumoasa gentuta cillywilly!
Dorra
Dorra
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 27/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de cillywilly la data de Vin 02 Noi 2012, 11:15 pm

inca una.

cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Vin 02 Noi 2012, 11:41 pm

cillywilly da cand te-apuca... pai te tine fata rade
Foarte reusita si asta ! Dar ia zi toarta/bareta/agatatoarea de mar..(cum ii zice) sunt ceva inele imbracate?

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Sam 03 Noi 2012, 9:59 am

Frumoase amandoua!!! Nu par inele imbracate dupa cum stau, dar eu vreau sa stiu cum stau pe umar cand uiti sa te mai opresti si tot pui de toate in poseta!!!!
Cat de mare e?? Dimensiunile... mai Cilly ia spune tot aici!!! love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cillywilly la data de Sam 03 Noi 2012, 12:24 pm

deci inelele nu-s imbracate , sa nu deranjeze la umeri sensibili, e posetuta sa te duci la o bere cu prietenii deci aparatul foto, pachet de batistute, tigarile , daca fumezi, bricheta, telefonul, cutie de medicamente, o mini lanterna.... rade fiindca daca privesti in prima fotografie, fundul e plat de o latime cam 4 cm, captuseala e lasata intentionat un pic larguta, ca sa incapa rade la o adica.
dimensiunile sunt 19 cm baza de jos, 22 partea de sus, inaltime 15 cm. 70 cm curelusa. Domnita care a vrut-o, a zis, una mica gri, una roz mediu spre mare, una galbena si una albastra de diferite marimi ....eu am rugat-o fara geamantane rade dar s-a trezit alta domnita ca totusi vrea un fel de geamantano-poseta sa incapa o sticluta de apa, pachetul pentru pranz, o carte, jumate din medicamentele pe care le ia, minitrusa machiaj, buzunarele laterale ca sa nu caute prea mult cartela de metrou, tigarile si telefonul. rade si iata-ma lucrand la o astfel de rucsaco-poseta culoarea cognacului vechi rade
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de virginia la data de Sam 03 Noi 2012, 3:03 pm

Superba, Cilly!!!! Si combinatie de nuante si model - totul imi place. love love love
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB