Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

+78
Gerlinde13
crina68
AlinaJ.Bijoux
Karina33
ral
vochita
andreea_s
aurishta
codrina
ARYANNA
tiana
yanira
scoobbyy
nicole24
zylv
EuIrinuca
-iulia-
movsika
Aspasia
Ionela.Radu
moruna
emmancita
letho
maddy13
anc@
bibitu
daniela67
tomari
ancabanu
gmiki1
cosmin_cosmin_1
CCristinaC
optom
duchess
georgianamatei2007
Panea Laura
cristina07
alice07
alinuta96
teisoara
marina40
stoy
anamaria79"
Gianina4ever
olguta cusma
zahariaelouise
marabr
Motzu
despina13cucli
ChrisReeana
aurelia.c
corina corina
miculutza
gabi1972
Rimmelle
Admina
mnarcisa
Uca
arielas
clodi
SilviaDumitrescu
Tinkerbell
fulguta28
Dorulet
MagdaMarin
loo.lory
zsofia
MihaelaT
i.xell
diada
elutzamicutza
valentinadof
adelina24
afilimonb
alexandra_bogdan
Gabiuta
Adelle23
danae
82 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de diada Vin 10 Aug 2012, 1:17 pm

Stati asa, ca asta nu este a ei, este a cui o vrea rade ea doar mi-a asigurat materia prima de data asta, si da, are cateva genti facute de mine wink cum zicea Geany, dau dependenta aceste genti.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de adelina24 Vin 10 Aug 2012, 1:35 pm

Super geanta diada ! Imi place decorul eleafant .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de arielas Vin 10 Aug 2012, 8:29 pm

Si mie imi place geanta de vara cu manere de bambus..Spor la treaba si la clienti! (ce-mi dpresc mie, doresc tuturor).
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Uca Vin 10 Aug 2012, 10:23 pm

Diada, îmi plac foarte mult gențile lucrate de tine!
Îmi place și cea in flames pentru Admina, îmi place și asta cu elefantul.
Spor și vânzare maximă îți doresc!

Admina, să o porți cu drag, e foarte fumos imprimeul!

Ce mă mănâncă degetele, aș face și eu o geantă! cos

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Aug 2012, 10:32 pm

Uca a scris:

Ce mă mănâncă degetele, aș face și eu o geantă!

Io ce sa mai zic? Am doua croite de cand trebuia sa vin la Brasov, inca stau in spatele triplokului si asteapta macar o ora libera sa ma apuc de ele. zid

Diada asa cum am si vorbit imi plac tare gentile, sper sa ai spor sa mai faci si sa le si vinzi. Cat mai repede! Deja am adunat alte materiale sa-ti trimit, sa nu cumva sa gasesti motive de-a te opri! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de diada Dum 12 Aug 2012, 5:50 pm

Multumesc fetelor, multumesc Karina de sustinere si cu materie prima hug

Sa va mai arat o geanta rade este neagra cu bumbac colorat pentru a o soate din anonimat, captuseala: satin elastic de la Karina, 2 buzunare interioare. unul cu fermoar, unul fara, are buzunar cu fermoar pentru chei pe spate. Breteaua este ajustabila.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 6:02 pm

Daaaaaa, frumoasa, eleganta si vesela, practica! Sa mai faci pe tiparul asta si cu alte materiale!
PS: maine sper sa-ti pot pune un colet ca nu cumva sa ai timp de stat degeaba. pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 13 Aug 2012, 5:20 pm

Dupa minunatia Diadei vin si o gu o chestie mai modesta, de fiecare dupa puteri si pricepere.
O gentuta pentru medicaente lucrata dupa un tutorial pus de Diada acum ceva vreme.

dimensiuni : L =28; l = 18; si H = 11,5

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de diada Lun 13 Aug 2012, 6:15 pm

Arata foarte bine, felicitari! inseamna ca tutorialul a fost pe inteles. Sa-l folosesti cu placere si cat mai rar sa-l deschizi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 13 Aug 2012, 6:36 pm

A fost super tutorislul. Este a doua oaraca cand caf acest model. DAca nu as fi cusut prima data "L-ul " asa cum era il terminam si mai repede. Asa a trebui sa si descos. Cu siguranta voi mai face si alte dimensiuni.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Dorulet Lun 13 Aug 2012, 8:29 pm

Imi place geanta,dungile colorate sunt de mare efect.Felicitari,Diada!
Doamne,ce de medicamente,Narcisa,sper ca lucrezi la o farmacie.E bun acest port-medicamente,ca se pot ascunde vederii.Felicitari si tie!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de diada Mier 15 Aug 2012, 1:10 am

Pai asa inveti, din greseli, ia sa vezi ca dupa un timp de tot facut portfarduri, ne faci si tutoriale, Narcisa!

Sa revenim la gentile noastre wink
Geanta de mai sus a ajuns in final asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

clientul nostru, stapanul nostru, tot sa mai fie asa!

Aceiasi clienta, eu cu capul in nori... ca am inteles gresit comanda, in final fata a vrut un plic verde multicolor, dantelat, am uitat exprimarea ei... a fost o provocare aceste plicuri, eu nu am mai facut niciodata si chiar e putin delicat, dar l-am doborat, misterul. Plicul este din triplu voal, intarit, captuseala din saten intarita, se inchide cu capsa, dimensiuni 29cm cu 14 cm:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

accesorizat:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si inca un plic care sper sa-si gaseasca repede stapan, este din tafta bleomarin cu captuseala bumbac 100% se inchide cu capsa, dimensiuni:23 cm cu 13 cm.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe zi ce trece, lucrand, imi dau seama unde gresesc si ma perfectionez, aici ma refer strict la genti acum, ca a devenit pasiunea nr 1, de ex eu nu am mai facut niciodata plicuri si nici flori, dar chiar imi plac foarte mult cum au iesit, astept parerea clientei. Poate si poze.





_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Karina33 Mier 15 Aug 2012, 8:22 am

kiss Asa te vreau! Imi plac plicurile! Sa ai spor si cliente incantate!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Aug 2012, 9:27 am

Diada, cand ti-am zis ca esti mama si tata gentilor, nu m-ai crezut. wink A mea, cea rock, e superba si asa de bine facuta. Am purtat-o intr-una, de cand mi-ai trimis-o, chiar la doua concerte, weekend-ul trecut. rock
Cea cu elefant imi mai place mult, cred ca mi-ar placea una si asa... rade Asta ca sa o fac geloasa pe Silvia. wink Si plicurile imi plac mult, nici nu se vede ca sunt primele pe care le-ai facut.
Spor si inspiratie sa ai! In plus vanzare buna, ca marfa e de calitate, parol.

Narcisa
, imi place borseta. Sa mai faci, poate te molipsesti dupa Diada si nu te mai opresti. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Uca Mier 15 Aug 2012, 10:00 am

Diada, spun şi eu ca Admina, eşti primul în materie de genţi!
Sunt superbe plicurile. Frumos finisate! Deşi par simple la prima vedere, nu-s chiar aşa de uşor de făcut. Te rog, îmi spui cu ce le-ai întărit?
Îmi place mai mult geanta în varianta iniţială dar na, dacă aia a fost cerinţa... de ce nu! ( eu mă gândesc şi la cât a trebuit să desfaci să coşi volanele alea zid )
Mi-ai dat şi mie o idee cu plicul din tripluvoal. Trebuie să îmi termin şi eu o rochie din tripluvoal pentru o cununie la care habar nu aveam ce geantă să port.

Narcisa, îmi place ceea ce ai lucrat! Felicitări!


Ultima editare efectuata de catre Uca in Mier 15 Aug 2012, 10:03 am, editata de 1 ori (Motiv : completat)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Aug 2012, 10:00 am

Bafta multa Diada, te sustinem! Sporrrr, dar nu azi ca-i sarbatoare! hug
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de valentinadof Mier 15 Aug 2012, 11:23 am

Diada,foarte frumos lucrat!Satisfactii maxime iti doresc si eu!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 15 Aug 2012, 11:27 am

Narcisa, ti-a iesit tare bine gentuta. Bravo!
Diada, sunt foarte, foarte frumoase. Felicitari! Sa ai mult spor si vanzare buna!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Adelle23 Mier 15 Aug 2012, 11:04 pm

Wow, Diada, ce frumuseli ne-ai aratat Smile Imi plac foarte mult plicurile, si eu vreau sa fac de mult timp, dar n-am apucat, trebuie sa ma pun pe lucru cos
Narcisa, si gentuta ta e reusita. Bravo
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 16 Aug 2012, 12:00 am

Diada sunt absolut dementiale!

Fetelor sunteti niste dragute Flowers
Mai am de gand sa fac una alta, doar sa imi gasesc si timp.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 16 Aug 2012, 3:45 pm

Plicurile sunt preferatele mele.... love am incercat si euu dar nu mi-a iesit asa bine ca na....cu ce le-ai intarit?
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de gabi1972 Vin 17 Aug 2012, 1:36 pm

Foarte frumoase toate !
Pe masura ce reusesc sa citesc subiectele forumului sunt tot mai uimita ce lucruri minunate stiti sa creati Flowers
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de miculutza Sam 18 Aug 2012, 2:58 pm

cam asa arata prima mea geanta, si primul meu lucru cusut de la a la z.
Astept parerile voastre. Sper sa spuneti cam ce e rau ca sa invat pe data viitoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/url]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/url]
miculutza
miculutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : online
Data de inscriere : 18/07/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de diada Sam 18 Aug 2012, 3:53 pm

Miculutza, eu ti-as spune ce e rau dar nu am mai multe poze, mai ales la fermoar, interior, asa cum ne-ai prezentat-o arata foarte bine! tot inainte!

Multumesc fetelor, plicul este intarit cu intaritura de genti de la marceria.ro, una foarte batoasa, se face materialul tabla dupa ce-l lipesti! aici intaritura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 18 Aug 2012, 4:20 pm

Ai putea sa pui un tipar ptr poseta tip plic?
Merci
mi-ar placea sa pui cateva poze si explicatii , daca si cand ai putin timp pentru asta
eu sunt incepatoare in ale croitoriei si nu prea am viziune insa ma straduiesc
multumesc anticipat


Ultima editare efectuata de catre agdvrus in Sam 18 Aug 2012, 4:50 pm, editata de 1 ori
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB