Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 11:46 am Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Joi 10 Aug 2017, 6:24 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mier 09 Aug 2017, 3:33 pm Scris de vlad_mom

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Mar 08 Aug 2017, 1:10 pm Scris de LRodica

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Vin 28 Iul 2017, 8:47 am Scris de Elena Nicoara

» Iti suntem alaturi si cand esti in doliu...
Joi 27 Iul 2017, 8:04 pm Scris de Dorulet

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Joi 27 Iul 2017, 9:25 am Scris de vlad_mom

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS PANTALON DE VARA - VOTAREA

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Va rugam sa ne ajutati sa oferim cele trei premii

3% 3% 
[ 13 ]
4% 4% 
[ 14 ]
7% 7% 
[ 26 ]
2% 2% 
[ 6 ]
5% 5% 
[ 18 ]
11% 11% 
[ 41 ]
2% 2% 
[ 7 ]
1% 1% 
[ 4 ]
19% 19% 
[ 75 ]
18% 18% 
[ 71 ]
2% 2% 
[ 6 ]
10% 10% 
[ 40 ]
3% 3% 
[ 10 ]
3% 3% 
[ 13 ]
5% 5% 
[ 18 ]
5% 5% 
[ 24 ]

Total voturi : 386

Important Re: CONCURS PANTALON DE VARA - VOTAREA

Mesaj Scris de tomari la data de Lun 09 Iul 2012, 12:25 pm

organizatorilor si participantelor.
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Lun 09 Iul 2012, 12:44 pm

Am promis cateva comentarii in legatura cu pantalonii (nu neaparat legate de produsele din concurs, ci asa, in general). Nu-mi permit sa dau nici sfaturi nici lectii. Sunt doar niste informatii care sper sa fie utile tuturor si cat de cat interesante. Nu e vorba de critici adresate concurentelor, pe care le felicit pentru participare, iar pe castigatoare le felicit dublu si sa foloseasca cu spor premiile castigate! Nu voi nominaliza pe absolut nimeni si nu voi spune in favoarea cui am votat. Spun doar atat: nu am votat in functie de ce mi-ar placea mie sa port.
VA ROG sa ma scuzati pentru greselile de typo.
Am postat comentariul acesta si la subiectul Scoala de croitorie. Poate ca-i va fi de folos cuiva, vreodata.

• Parerea mea este ca pantalonul "pe comanda" este una dintre cele mai dificile piese de imbracaminte. Nu din cauza complexitatii executiei ci pentru ca tiparul, croiala, si alegerea modelului trebuie sa fie realizate cu maxima precizie si perfect adaptate conformatiei purtatoarei. Altfel, rezultatul este undeva intre dezamagitor si catastrofal. Inca o mare-mare dificultate in privinta pantalonilor ar fi aceea ca nu-i poti proba de una singura si nici pe manechi (asta, daca nu esti fericita posesoare a unui manechin special pentru pantaloni). Sincer, eu nu ma incumet sa-mi fac o pereche de pantaloni daca n-am pe cineva priceput care sa ma ajute la proba.
    Desi am promis ca nu voi da niciun sfat, va rog sa imi ingaduiti, totusi, va rog sa va dau unul. Daca aveti posibilitatea, luati o bucata de material mai des, care nu fuge si nu se deformeaza (de exemplu un tercot) si mergeti la un croitor bun sa va croiasca o pereche de pantaloni clasici pe care sa-i probati si ras-probati pana va vin perfect. Rugati sa nu-i coasa definitiv, ci doar insailati. Stiu ca asta costa, dar vet obtine astfel un tipar perfect si personalizat pe care-l puteti folosi si transforma in alte modele.

Iata cateva lucruri pe care cred eu ca ar trebui sa le stim despre pantaloni:

• Mai intai, despre alegerea modelului in functie de conformatie. In general, un produs de imbracaminte, orice tip de produs, ar trebui sa ascunda micile defecte de conformatie pe care le are orice persoana. Cu atat mai mult pantalonii! Un model ales mai putin inspirat poate sa scoata in evidenta tocmai partile pe care am dori sa le ascundem si, chiar mai grav, sa le accentueze.

In primul rand, un model prea stramt pe poponeata si pe picior INGRASA! in cazul doamnelor mai plinute, chiar daca au forme apetisante si armonioase. Totodata, in cazul femeilor subtirele (eeei, cine nu si-ar dori sa fie subtirica!) modelul exagerat de stramt pe picior (mai ales in zona de sub poponet), face ca picioarele sa arate prea subtiri in raport cu soldul si scot in evidenta "parantezele" si zona pubiana. Subtirica, subtirica dar nici chiar asa!

Pantalonul prea larg, de asemeanea ingrasa in cazul plinutelor iar pe cele subtirele stau... ca pe gard. Fara suparare! Exista in croitorie adaosul de lejeritate, care inseamna nici prea-prea, nici foarte-foarte, insa putina lume tine cont de asta (mai ales croitorii amatori).

Pantalonii cu talie joasa sunt destinati EXCLUSIV celor care n-au burtica, sunculite si colacei. Si, apropos, nu se mai poarta!

Pantalonii conici pentru persoanele cu solduri mai generoasa fac o silueta... de morcov.

Pantalonii scurti, chiar daca au largimea adaptata conformatiei, ingroasa picioarele daca sunt mai plinute. Pantalonii marinaresti (cei pana la genughi) ingroasa gambele iar cei trei sferturi sunt destinati numai celor cu glezne frumoase (nici prea grosute, nici prea subtiri).

Detaliile focalizeaza atentia in zone pe care nu dorim intotdeauna sa le aratam. Buzunarele oblice latesc putin soldul, insa fac ca talia sa arate mai subtirica. Buzunarele orizontale ca si taieturile orizontale latesc oriunde ar fi amplasate; deci, atentie! Buzunarele laterale (pe linia soldului) ingrasa. Buzunarele aplicate in spate, daca sunt amplasate prea jos, scurteaza picioarele si fac ca fundul sa para lasat. Nu vrem asta, nu? Buzunarele laterale (cele pe picior), mai ales buzunarele cu "punga", scurteaza si ingroasa piciorul.

Pensele deschise, fac burtica! In plus, la pantalonii cu dunga, cei drepti sau conici, arata super-nasol atunci cand putratoarea sta pe scaun. ar fi de preferat fie doua pense mai micute, fie (pentru pantalonii largi de la sold) un pliu putin mai generos decat o pensa normala care sa se piarda undeva mai jos de linia soldului (cam o palma sub sold)

Vipusca si tighelul pe linia laterala lungesc piciorul. De asemeni si pantalonii cu dunga.

• Sa vorbim putin si despre alegerea materialului. Stiu ca e banal si ca toata lumea stie despre asta dar m-am gandit numai sa recapitulam putin. Imprimeurile mari ingrasa (rau de tot!) Dungile subtiri verticale subtiaza si lungesc silueta. Dungile late si carourile ingrasa, mai ales daca e vorba de pantalonii drepti sau conici. Culorile tari, materialele lucioase si catifeaua ingrasa. Stofele pline ingrasa. Culorile inchise subtiaza, culorile deschise... dimpotriva! Materialele rigide (mai batoase)se pot sifona mai usor; materialele pline (mai grosute) ingrasa, materialele moi si jerseurile pot sa se intinda si faca genunchi si "fund". Materialele subtiri sunt potrivite pentru modelele mai lejere, pentru ca pot sa se rareasca la cusaturi, mai ales pe fund si solduri. Pantalonii din materiale strech ingrasa; sunt destinati statului in casa si sportului. Totusi, pot fi putrati pe sub o tunica. Materialele strech lucios, animal print sau metalizat sunt potriviti pentru pitzipoance, cluburi de noapte si... pentru fetele de pe centura.
    Ar mai fi multe de spus... dar, repet, cred ca astea sunt chestii pe care le stie (aproape) toata lumea

• Voi vorbi foarte putin despre tipare si croiala. CEA MAI MARE GRESEALA la de croire, care poate distruge complet un pantalon, este la rascroitura dintre craci sau furca pantalonului, asa cum o numeau pe vremuri croitorii. In plus, este o greseala extrem de des intalnit si foarte greu de remediat odata ce materialul a fost croit. Deci, mare-mare-MARE atentie la tipar si la proba. Asa cum am spus in introducere, in ceea ce priveste proba, este aproape imposibil sa o faceti corect de una singura si poate genera greseli, chiar daca tiparul a fost bun si croirea corecta. Iata cateva defecte CATASTROFALE care sunt cauzate de greseli de croire (sau coasere) a furcii (in ordine absolut aleatoare):
    1. Cute orizontale in fata sau in spate.
    2. Cute oblice (de obicei descendente) dinspre pubis sau popou catre cusatura laterala.
    3. "Pungi" sub fund
    4. "Pungi" intre craci
    6. Paranteze
    7. Cusatura care intra in (ma scuzati!) zonele intime. YACHHH!
    8. Cusatura necentrata, care "trage" catre una din parti (stanga/dreapta)
    9. Curbura prea scurta in spate catre talie, care trage in jos de cordon.
    10. Curbura prea scurta si "evazata" la spate, care face ca pantalonul sa se lase in jos atunci cand ne lasam pe vine... de se vad (ma scuzati!) chilotii, sau chiar mai rau!

• Si nu pot sa inchei fara sa spun ceva si despre chiloti. (nu radeti!). Chilotii prea stramti care strang sunculitele de pe solduri si fesele sunt INTERZISI! mai ales cand purtam pantaloni. Daca nu ne permitem chiloti de-aia smecheri, speciali pentru pantaloni, macar sa ne alegem marimea potrivita. Bine? Si inca ceva: pe sub pantalonii din materiale subtiri, usor transparente, e preferabil sa purtam lenjerie de culoarea pielii, nu alba sau colorata. Si n-ar fi rau sa acordam atentie si lenjeriei din dantela sau materiale prea transparente. Macar pe strada, la scoala si la serviciu. De fapt, chestia asta este valabila pentru orice tip de imbracaminte transparenta, nu doar pentru pantaloni; arata mult mai bine.

Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Lun 09 Iul 2012, 1:05 pm, editata de 1 ori
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 49
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 09 Iul 2012, 1:05 pm

Hei, v-ati luat cu emotiile si eu astept adresele pupi si numere de telefon va rog.

edit:
Buburuza a scris: Si n-ar fi rau sa acordam atentie si lenjeriei din dantela sau materiale prea transparente. Macar pe strada, la scoala si la serviciu. De fapt, chestia asta este valabila pentru orice tip de imbracaminte transparenta, nu doar pentru pantaloni; arata mult mai bine.[/list]

toate sfaturile sunt utile, multumesc, dar mai ales asta e de aur pentru mine hug

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de marabr la data de Lun 09 Iul 2012, 1:20 pm

buburuza, multumim pentru info!mare parte le stiam, dar spuse asa ,clar si concis, am o alta viziune asupra pantalonilor pupi !
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 849
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 la data de Lun 09 Iul 2012, 1:23 pm

Ha!La un vot diferență!
Felicitări tuturor!Absolut remarcabile realizările voastre!

BRAVO!

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Lun 09 Iul 2012, 1:44 pm

marabr a scris:buburuza, multumim pentru info!mare parte le stiam, dar spuse asa ,clar si concis, am o alta viziune asupra pantalonilor pupi !
Paaai, stiu ca multa lume stie lucrurile astea. Dar este recapitulare si pentru mine (sau mai ales pentru mine); trebuie sa-mi fac vreo doua trei perechi de pantaloni si... pur si simplu mi-e frica sa pun foarfeca pe material.
O sa imi fac mai intai un mulaj de panza insa nu prea are cine sa ma ajute cu probatul aici la mine in sat si ma deplasez tare greu pana la Bucuresti, sa apelez la ajutorul unui croitor bun. Asta e!

Aaaaa! Mi-am amintit inca o smecherie legata de executia pantalonilor, pe care-am invatat-o demuuuult, de la un nenea batran, maestru croitor de lux (nu doar maistru):
Atunci cand lucrati, calcati "dunga" pantalonului pe fir drept (sau insailati-o) atat pe fata patalonului, cat si pe spate.. Orice modificare faceti pe parcursul lucrului si la probe, linia aia trebuie sa ramana la locul ei iar modificarile de la jumatatea pulpei in jos se fac simetric fata de dunga la cusatura interioara si cea exterioara atat la fata cat si la spate. Astfel, cracii nu se vor rasuci pe picior.

Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Lun 09 Iul 2012, 1:48 pm, editata de 1 ori
Buburuza
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de afilimonb la data de Lun 09 Iul 2012, 1:46 pm

As vrea sa multumesc frumos organizatorilor pentru concurs si pentru premiile oferite.
As vrea sa felicit toate participantele pentru munca depusa - pentru ca pantalonii sunt unul din articolele cele mai grele de cusut. Urez sa le poarte cu placere si mandrie.
As vrea sa felicit locul 1 si 2.
Pentru mine concursul a fost o etapa de accepatare in mediul de croitorie din Romania. Nu m-am asteptat ca munca mea va fi apreciata! Tot aici trebuie sa o felicit si pe ivanutamihaela (stie ea de ce).

Si numaidecat vreau sa multumesc mult-mult celor care au votat pantalonasii mei, si in special pentru cuvintele calde scrise de Adelle23.
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 31
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de olguta cusma la data de Lun 09 Iul 2012, 2:05 pm

Multumesc pentru felicitari! In ultima vreme am fost cam descurajata cu croitoria, dar de cand sunt cu voi, aici, pe forum, ma simt foarte impulsionata sa lucrez mai bine, mai frumos. Sunt noua printre voi, dar entuziasmul vostru m-a molipsit. Acum, cu acest premiu deosebit, chiar ca nu mai imi sta mintea decat la croitorie. Deja ma mobilizez pentru provocarea cu "volane",caci se apropie concediul la mare!
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari la data de Lun 09 Iul 2012, 2:09 pm

Buburuza am observat si eu ca unele modele (croi, imprimeu ori culoare) desi erau lucrate bine efectul vizual la final era in defavoarea concurentei.
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de annamarya la data de Lun 09 Iul 2012, 2:50 pm

Felicitări tuturor participantelor si castigatoarelor! Eu am votat cu nr. 10 si nu- mi vine sa cred ca a fost diferența de 1 vot. Foarte frumos concursul, pe aceasta cale felicitări si multumiri adminelor pentru intenții si eforturi! Buburuza mulțumim frumos pentru sfaturi si pentru ca ai impartasit cunostintele tale cu noi. Mie una imi sunt de folos chiar daca nu o sa fiu in stare sa le respect atunci cand imi fac pantaloni, cel puțin acum stiu cum ar trebui sa fie si poate cu timpul.... Pupici!!
annamarya
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 85
Varsta : 28
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 05/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita la data de Lun 09 Iul 2012, 2:51 pm

Am vazut un pantalon la concurs foarte bine executat ( parerea mea) dar nu l-am putut vota pt ca la final nu mi-a placut cum se aseza pe purtatoare, parea cu 2 numere mai mare...

Ultima editare efectuata de catre emmancita in Mar 10 Iul 2012, 1:09 am, editata de 1 ori
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 44
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de pisi la data de Lun 09 Iul 2012, 3:51 pm

Buna fetelor,multumesc organizatorilor acestui concurs,tuturor celor care au votat si tuturor membrelor fara de care nu ar exista acest forum.

Felicitari tuturor participantelor si celor doua castigatoare pt. premiile castigate,recunosc ca nu toti pantalonii au fost pe placul meu dar cei castigatori mi-au placut f mult plus inca o pereche albi care in mod evidend au fost deazvantajati de lumina soarelui.
Sunt foarte bucuroasa de premiul castigat:)
Sper ca sapt. asta sa am timp sa postez ce am mai lucrat,pt. ca din cauza servicului si lucrului de acasa nu prea mai e timp si de calculator.
O saplamana placuta si racoroasa va doresc la toate Smile kiss
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 31
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena la data de Lun 09 Iul 2012, 9:18 pm

Felicitari castigatoarelor! Ma bucur ca votul eu a contat la masina de cusut!
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1417
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Mar 10 Iul 2012, 12:56 am

FElicitari castigatoarelor! Sa va bucurati de premii!

Felicitari si tuturor fetelor care s-au mobilizat pentru acest concurs. A fost interesant si pe mine ma tinut cu sufletul la gura.

Buburuza iti multumesc si tie pentru ponturile postate. Pe mine ma ajuta foarte mult, avand in vedere ca eu croitoresc dupa ureche.
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 34
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mar 10 Iul 2012, 9:46 am

olguta cusma a scris:Multumesc pentru felicitari! In ultima vreme am fost cam descurajata cu croitoria, dar de cand sunt cu voi, aici, pe forum, ma simt foarte impulsionata sa lucrez mai bine, mai frumos.
Fetelor,eu o cunosc de multa vreme pe Olguta, am lucrat multe confectii impreuna pe cand eram vecine si ii cunosc foarte bine obsesia pentru detalii perfecte. Credeti-ma,este in stare sa descoasa de 10 ori o cusatura daca nu-i place cum iese! Niciodata nu a lasat vreo imperfectiune "sa traiasca", si un banal prosop de bucatarie trebuie sa fie perfect. Eu cos o rochie in cateva ore, ei ii ia doua-trei saptamani, dar cand este gata, n-are nici un cusur (nu ca a mea Embarassed ) Asa ca , in opinia mea, acest succes este o confirmare a valorii ei (in care ea nu prea crede, de aceea este asa de modesta)
Felicitari , Olguta, sa folosesti cu spor masinuta si sa faci lucruri din ce in ce mai frumoase, perfecte, asa cum iti plac tie! Flowers
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mar 10 Iul 2012, 9:56 am

In sfarsit am si eu timp sa intru si sa felicit participantele la concurs, si in special pe cele de pe podium Flowers

Sa ne purtam cu drag pantalonii, iar castigatoarele sa se bucure de premii si sa le puna la treaba!

Le multumesc celor care mi-au dat votul lor pupi precum si adminelor si sponsorilor pentru ca au facut posibil concursul prietenie

Olguta, ma bucur ca te-ai alaturat comunitatii noastre ura
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ivanutamihaela la data de Mar 10 Iul 2012, 9:04 pm

In sfarsit prind si eu un calculator sa pot si scrie.Tin sa aduc mii de multumiri Adminelor si sponsorilor pentru minunatul concurs la care am participat.Felicit si castigatoarele pentru minunatii pantaloni pe care iau facut,si pe care sigur i poarta cu placere,doar sunt pantaloni norocosi pupi Asa concurs strans n-am mai vazut in viata mea"bataie mare"pe locuri 1-2 si 3-4(adica eu) rade
Lasand gluma la o parte imi pare asa de rau ca panatlonul meu nu sa vazut asa de bine,dar asta e nu caut pretexte acum.
Le multumesc in ultimul rand tuturor celor care au votat si apreciat pantalonul facut de mine.Va pup kiss
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de alexia la data de Mier 11 Iul 2012, 9:44 am

felicitari castigatoarelor . sa va bucurati de premii si sa face-ti in continuare lucruri minunate. spor la treaba.
alexia
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de oprisor gabriela la data de Mier 11 Iul 2012, 12:52 pm

Buna ziua,

Echipa BRO ROM SIBIU felicita toate participantele acestui concurs de vara. S-au realizat lucrari minunate.http://decusut.ro/home.aspx
De asemenea va asteptam cu mare dag pe site-ul nostru www.decusut.ro pentru a fi la curent cu noile promotii din acest sezon.http://decusut.ro/home.aspx
oprisor gabriela
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : .
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Adelle23 la data de Mier 11 Iul 2012, 1:32 pm

Felicitari castigatoarelor! Am intarziat putin cu felicitarile, dar macar din toata inima... kiss
Ati lucrat fiecare foarte frumos. Pantalonii au croiala interesanta si detalii bine lucrate, sa purtati cu placere.
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell la data de Mier 11 Iul 2012, 1:54 pm

Dna Oprisor Gabriela, multumim dvs. si implicit Bro Rom Sibiu pt premii si bunavointa. La cat mai indelungate colaborari!
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 610
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mier 11 Iul 2012, 2:10 pm

Multumesc si eu doamnei Oprisor si sponsorului BroRom Sibiu!
Cat despre vizitele pe site... eeeeh! Am o lista intreaga de cumparaturi! Dar poate la toamna, sau poate imi aduce Mos Craciun o masa de calcat din aia smechera. Masa de calcat activa - EUROFLEX - IB30 CL RAS (link), o minunatie! Si vreau si statie de calcat semi-profi.... Aaaah! Si cand ma uit la Foarfeci (link) zau ca nu stiu pe care-as alege-o... ca-mi plac toate! Dar daca trag linie si-adun, uuuuf! Trebuie sa fiu foarte-foarte cuminte-cuminte... si/sau Mos Craciun sa castige la Loto.

Am vazut ca se poate face plata si-n rate dar numai prin Garanti Bank. Hmmmm...
Buburuza
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mier 11 Iul 2012, 6:14 pm

Buburuza, mi-ai facut o pofta..... pofta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mier 11 Iul 2012, 6:25 pm

aurishta a scris:Buburuza, mi-ai facut o pofta..... pofta
Eeeeeeh! Eu intru cel putin odata pe luna pe site, ma uit la diverse chestii... si oftez. Da' masa aia de calcat chiar o vreau!
(icon cu buburuza tavalindu-se pe jos in magazinul virtual si strigand vreaaaaau ciocolataaaa! Vreau masa de calcaaat!)

Poate o da BroRom premiu la urmatorul concurs! rade
Buburuza
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mier 11 Iul 2012, 6:33 pm

rade rade
Buburuza a scris:

Poate o da BroRom premiu la urmatorul concurs! rade
Asa zice si mama: "vreo instalatie de-aia smechera de calcat nu va da premiu?" bucurie
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat