Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

+81
mlizeta
gabriela1554
Cupydonitza
bella2013
Fancy-
MirelaAngela
stefy00
IsabellaLV
marina40
LRodica
raluca ecaterina
anex07maia
DANIELA.I
ene_tatiana@yahoo.com
Indra
otiliat
tinti
IoanaMarin
corilex
diada
geo
clauditzuka
MagdaMarin
marlene_r
Floren
luminitza22
ana.ana.ana
piciul
sarthina
Dionisia
aurishta
Alenia
danire
michelinebeaulieu
zmz
maravela lucia florina
Cristina-Elena
gevelegia
sybex
myky7robc
emilia-elena
greieras
i.xell
valentinadof
gabi1972
Admina
ema
afilimonb
carmenzoe
Gabica
epurach
Buburuza
vilcris
Alayna
Teima
medeira
1icool
alice07
buica
Floric
danadinu
CarmenClaudia
aidil
geanina_scumpica
alexandrageoo
Adelle23
criston84
iriclau
loo.lory
nona sofia
ileanagal
tomari
Dora24
Panea Laura
zucchina
rosita
Karina33
Daniela1982
barbin
cristina-oana
MihaelaT
85 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de criston84 Vin 09 Noi 2012, 11:53 am

Mi-ar place sa particip dar nu stiu daca o sa ma incadrez in timp.
Am inteles, dar cum pot sa imi dau seama din tiparul afisat daca dimensiunile sunt asemanatoare cu ale mele?
Eu am mai lucrat dupa tiparele din burda si m-am descurcat destul de bine, am facut chiar o pereche de pantaloni si mi-a placut insa la ce vreau sa fac acuma nu am gasit un tipar dupa marimea mea sau cel putin nu mi-am dat seama din ce scria pe el.
criston84
criston84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 39
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de barbin Vin 09 Noi 2012, 12:07 pm

Deci talent ai.;)
Este din burda tiparul asta? Te masori. In burda gasesti dimensiunile care iti trebuie, verifici sa vezi unde te incadrezi, ca masura. Apoi masori tiparul corespunzator, pe masura ta sa verifici cum ti-ar veni.
Oricum pentru o capa, cred ca tiparul trebuie sa fie cu destul de larg.Daca te-ai descurcat pana acum, cred ca nu trebuie decat sa te apuci de facut si o sa iti dai seama cum si ce.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de criston84 Vin 09 Noi 2012, 12:20 pm

Se poate spune ca am talent, dar mai am foarte mult de invata.
Nu este din burda ca l-am gasit modelul pe internet si de aceea am cerut ajutor , aici este tiparul .Am gasit si in burda un tipar dar nu mi se potriveste modelul de aceea asa vrea sa il incerc acesta:). Stiu ca inceputul e mai greu dar trebuie sa imi dau seama in primul rand cat material am nevoi, cum calculez sa imi iasa tiparul, etc.Si sincer numai daca primesc niste indicatii m-as apuca ca nu vreau sa stric materialul wink
criston84
criston84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 39
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de barbin Vin 09 Noi 2012, 12:46 pm

M-am bagat eu in seama. scratch Speram sa fie vorba de niste modificari mai simplute si sa reusesti sa ti-o faci de fapt singurica.
Poate dupa concurs(Smile) .... o sa primesti de la cineva mai priceputa decat mine cateva indicatii concrete.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de criston84 Vin 09 Noi 2012, 12:49 pm

Da cel mai probabli o sa astept pana dupa concurs , multumesc oricum
criston84
criston84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 39
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de tomari Vin 09 Noi 2012, 2:03 pm

Karina am incercat sa fac un rezumat dupa explicatiile din cartea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi s-a parut si mie ca sunt multi cm adaugati la sold de aceea am editat la finalul mesajului hug


tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de iriclau Vin 09 Noi 2012, 9:12 pm

Multumesc , am sa va arat ce-a iesit la final hug
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de Karina33 Dum 11 Noi 2012, 2:40 pm

criston84 a scris:Am gasit acesti model de tipar
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,
vreau sa va intreb cum reusesc sa fac in tipar dupa dimensiunile mele, de unde ar trebui sa incep?eu sunt sunt incepatoare:)

Avem topic dedicat tiparelor leko. Daca citesti pe-acolo afli ca masura la care este tiparul este trecuta undeva in josul tiparului sau al explicatiilor si-s trecute ca inaltime/bust/sold in cm. Asa ca verifica tiparul! Si spor la cautat materiale si cusut capa!

Tomari am avut, sau mai am daca reusesc sa-i prind urma ca-i imprumutata cuiva, si eu cartea asta. Nu mi-a placut la ea ca foloseste in tipare fata egala cu spatele, din ce tin eu minte, dar mi-au fost de folos unele indicatii de corectarea produsului la proba si parca modele de gulere.

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de criston84 Lun 12 Noi 2012, 8:40 am

[quote="Karina33"]
criston84 a scris:Am gasit acesti model de tipar
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,
vreau sa va intreb cum reusesc sa fac in tipar dupa dimensiunile mele, de unde ar trebui sa incep?eu sunt sunt incepatoare:)

Avem topic dedicat tiparelor leko. Daca citesti pe-acolo afli ca masura la care este tiparul este trecuta undeva in josul tiparului sau al explicatiilor si-s trecute ca inaltime/bust/sold in cm. Asa ca verifica tiparul! Si spor la cautat materiale si cusut capa!

O sa intru la toping dedicat tiparelor leko si sa citesc mai multe, multumesc
criston84
criston84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 39
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de Adelle23 Vin 30 Noi 2012, 7:40 pm

Stoy ai cerut niste detalii in legatura cu capa mea la concurs. Uite mai jos am desenat (daca se poate numi desen Embarassed ) cum mi-a iesit tiparul de guler-volan. Gulerul initial e aplatizat, fara stei, urmareste linia tiparului in fata si in spate. In fata am prelungit pe linia cantului. Am taiat pe liniile albastre si le-am pozitionat astfel incat lungimea interioara sa ramana acelasi, iar lungimea exterioara sa fie mult mai lunga. In final am legat patretelele, sa fie frumos arcuit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La asamblare am procedat jur imrejur ca in cazul unui guler normal. Partile gulerului fata pe fata, am cusut linia exterioara, am intors, am calcat. Partea inferioara a gulerului am cusut la rascroiala gatului in spate, in fata si la margine in fata. Rezervele le-am calcat desfacut. De partea superioara a gulerului am cusut dublura, rezervele le-am lasat mai mici ca la cealalta parte, rezervele iarasi calcate desfacut. Dublura am intors spre interior, am aranjat sa se intalneasca rezervele fata pe fata, iar rezervele ce se vad le-am cusut una de cealalta.
Ceea ce am scris functioneaza doar daca marginile de inchidere in fata se afla unul langa celalalt, si nu unul peste celalalt cu butoniere. Daca vrei butoniere pui gulerul intre marginea fetei si butonierei.
Nu stiu daca se poate intelege ceea ce am scris Rolling Eyes . Dar probabil ca ai cunostinte de croitorie mult mai multe decat mine, eu sunt inca in stadiul de invatare. Sa-ti fie de folos la ceva Smile
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Tipare Haine pentru catei

Mesaj Scris de alexandrageoo Mier 19 Dec 2012, 7:18 pm

Am cautat peste tot dar nu gasesc nici o carte cu tipare sau reviste absolut nimic ,doar pe ebay si pe amazon .... ma poate ajuta cineva ? platesc pentru carti Doar pentru catei...
alexandrageoo
alexandrageoo
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Home
Data de inscriere : 19/12/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de geanina_scumpica Sam 22 Dec 2012, 7:15 pm

Ajutorrrrrrrrrrrrr!!!!!!
Buna fetelor am o rugaminte la voi cine ma ajuta sa imi dau seama cum sa croiesc aceasta maneca din cauza ca e luata dintr-o carte de croitorie in chineza sau japoneza habar nam ca nu fac diferenta rade ,tot stau si ma gandesc de vreo 2 ore cum ar trebui sa fac si nu imi vine nici o idee.Va multumesc mai jos expun pozele cu maneca finala si tiparul [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de aidil Dum 23 Dec 2012, 8:42 am

Geanina, norocul nostru ca desenul tehnic e un limbaj universal si nu ne mai complicam cu traducerile.
Maneca e interesanta foc, n-am mai vazut asa ceva pana acum.
Desenul arata cum modifici un tipar de maneca obisnuita, dintr-o bucata, ca sa obtii minunea.
Deci desenezi sau iei de undeva un tipar de meneca obisnuita, trasezi o linie verticala pe mijloc si inca o linie care separa capul de maneca de restul manecii. Capul manecii are de regula aprox cm 15 cm inaltine. Lucrezi pe linia verticala, pe segmentul din capul manecii, afli mijlocul (asa pare a fi in desenul tehnic de mai sus), fixezi un compas si trasezi un cerc micut si inca unul mult mai mare, care incadreaza aproape in intregine capul manecii originle. Cercul exterior va fi noul cap al manecii. Mai departe, tai tiparul pe linia verticala, de la manseta pana la cerul cel mic, pe care il decupezi. Crestezi tiparul in zona cercurilor, de la cercul interior spre cercul exterior si apoi cracanezi maneca pana face spagat, ca in desen si cam asta e. Sper sa am dreptate.
Cel putin asa as face eu. Dar mai bine incerca modelul pe o panza ieftina, ca poate in realitate nu va arata asa bine ca in poza.
Succes si sa ne arati ce ti-a iesit.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de geanina_scumpica Lun 24 Dec 2012, 5:16 pm

mersi pt sfat voi incerca si voi reveni cu maneca sper sa imi iasa
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de Adelle23 Mar 25 Dec 2012, 5:12 pm

Geanina foarte interesant pozele Merci . Cred ca Lidia are dreptate in constructia tiparului, si eu asa am interpretat pozele. Sa ne mai arati astfel de idei!
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 25 Dec 2012, 7:58 pm

Geanina sper sa reusesti sa faci maneca aceasta.Poate te ajuta Admina sau alte fete cu multa experienta. Eu vad modelul acesta de maneca pus la o rochie vintage. Tu la ce rochie vrei sa pui maneca? Ne poti arata modelul?
Bafta
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mier 26 Dec 2012, 12:58 pm

eu la o rochie de seara dar vreau ca in acel cerculet sa modific putin adica sa nu mai am snururile alea scoase afara sa am doar cerculetul in sine o sa vad ce iese deocamdata nu pot sa cos ca e sarbatoare Smile) revin
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de danadinu Joi 07 Feb 2013, 10:45 am

Edit Admina: Deoarece faci reclama, te voi bana de pe acest forum! Multumim de contributia nesolicitata si neinteresanta.

INCEPIND DE AZI, ORICE TRIMITERE CATRE CEEA CE PROMOVEZI TU SE VA PEDEPSI, PE ACEST FORUM, CU BANARE DIRECTA. SE ACCEPTA REFERIRI DOAR DE LA MEMBRE CU VECHIME SI CU MAI MULT DE 300 MESAJE.
avatar
danadinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2012

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de Floric Joi 14 Feb 2013, 10:09 pm

Am adresat intrebarea si la sectiunea Rochii de seara, insa aici mi se pare mai potrivita postarea.

Stiti cum se fac "solzisorii" din partea de jos a rochiei? Practic, fusta cum se face?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

de aici
avatar
Floric
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Romania
Data de inscriere : 29/07/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de buica Dum 03 Mar 2013, 2:21 pm

dragele mele, doresc sa-mi fac o bluza de vara din panza topita mov inchis. am gasit un model in burda 1/2011-102. poate cineva sa-mi trimita tiparul, penru masura 44, pe mail. va multumesc anticipat
buica
buica
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/08/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de alice07 Dum 03 Mar 2013, 10:08 pm

am descarcat eu burda 1/2011+ tiparele, dar este in rusa. Daca va aranjeaza asa, lasati-mi adresa de mail pe pm. numai bine!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de buica Lun 04 Mar 2013, 8:12 pm

Draga Alice, mi-ai facut o bucurie imensa! Pacat ca e tarziu si nu pot sa stau acum sa copiez tiparul pe care mi l-ai trimis. Sincera sa fiu nu stiu ce m-a impresionat mai mult, faptul ca ai raspuns asa de promt la rugamintea mea sau tiparul in sine. Te imbratisez cu drag si voi reveni ca sa-ti spun ce am facut! kiss hug
buica
buica
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/08/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de alice07 Lun 04 Mar 2013, 10:43 pm

cu mult drag, ma bucur sa pot ajuta, mai ales sa vad ca le-au reusit fetelor modelele dorit. mult spor! PS: cand imprimati, sa nu dati potrivire la pagina (ex A4), parca asa am vazut undeva. Celelalte fete, scuzati de [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de 1icool Mier 06 Mar 2013, 9:09 pm

Dora24 a scris:buna tuturor,
sunt noua pe acest site, am incercat sa caut constructia tiparului de baza pentru pantaloni de barbati, dar nu am reusit sa gasesc nimic. Daca cineva are cateva schite care ma pot ajuta as fi foarte recunoscatoare. va multumesc frumos.
1icool
1icool
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 55
Localizare : Bacau Romania
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de 1icool Mier 06 Mar 2013, 9:11 pm

am comandat niste tipare dar le primesc dupa data de 15.03, vi le pot trimite atunci dar cum? ...si mai am un curs de Eurocor de croitorie, dar acolo am tipare pt dame, daca intereseaza
1icool
1icool
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 55
Localizare : Bacau Romania
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV - Pagina 2 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB