Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Mier 06 Feb 2013, 4:55 pm

Da...! Aurishta vrea de doi jumate cred ! La conditia ei fizica ... ma scuzati ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Mier 06 Feb 2013, 5:52 pm

rade Dar de 5+1 gratis, din alea de apa plata, ce are? Aura si Ioana sunt "terminatoarele" noastre. hug
M-am reapucat de yoga doua seri la rand si ieri am pus la bataia cd-ul Zumba Core, pe Xbox, cot la cot cu fi-mea. Numai bine ca mi-am solicitat rotula care-mi facea probleme anul trecut. Azi abia am calcat si am stat cu genunchiera. Cred ca mai bine jucam un joc pe consola, de pe scaun... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mier 06 Feb 2013, 5:59 pm

Cred ca +1 ala gratis face minuni rade rade
Eu am slabit la burta bine de tot, se cunoaste. Mi-s mandra ce mai!! Dar nu am tonus deloc, astept niste suturi sa ma mobilizez. Fii-mea cica nu am fund deloc...ce-i drept cam asa e dar ....asta am cu asta defilez!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 10 Feb 2013, 9:41 pm

Cum si in cat timp ai dat jos burta ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Feb 2013, 7:52 am

Pai in ultima vreme facand foamea, adica nu m-am riscat la serviciu sa mananc nimic, nu am comandat de afara de la astia cu delivery, insa am baut apa si ceai negru cu lamaie. Nu e metoda indicata sau recomandata, asta doar s-a intamplat.
Anul trecut incepusem cu abdomene si chiar evoluam dar au venit sarbatorile si apoi mutarea. De acum incerc sa revin la normal, dimineata m-am intins un pic si nu am uitat de sticlele de apa rade rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Feb 2013, 10:14 am

Bravo Danniela
Eu am pus in ultimele doua luni in ritm sustinut vreo 10 kg (asa arata cantarul) Ieri am inceput sa alerg si imi impun abdomene in fiecare zi
Cel mai tare ma oripileaza faptul ca am facut brusc celulita peste tot si parca imi simt pielea umflata Cred ca retin apa in tesuturi si nu stiu ce naiba sa fac in afara de masaj Daca beau apa mai multa (adica eu beau cam doua pahare pe zi plus cafeaua si uneori un bol de supa), elimin celulita asta?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 11 Feb 2013, 10:55 am

Ema bea ceai de matase de porumb.Il gasesti la plafar.Elimina apa din tesuturi si bea si mai multa apa. Ai sa vezi repede rezultatele.
Si mananca multe fructe.Contin vitamina C si ajuta mult la slabire si la piele. kiss
Eu deja am dat jos vreo 3 kg din cele 5-6 acumulate de sarbatori.Dar vreau sa mai dau inca vreo 7 jos, sa ma simt eu bine in pielea mea.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Feb 2013, 11:16 am

Aici nu exista Plafar (au interzis vanzarea plantelor medicinale) dar am gasit cozi de cirese in amestec cu cafea verde si cicoare (un ceai cumparat de la supermarket)Cred ca e bun si asta
Si daca beau apa multa, nu ma umflu si mai tare? E pielea puhava si asta de cand am inceput sa ma ingras Simt ca plesneste pe mine uneori
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Lun 11 Feb 2013, 11:41 am

In nici un caz nu te umfli de la apa, ba, din contra, pielea devine mai elastica si procesele metabolice sunt imbunatatite. Bineinteles, nici prea multa apa nu-i buna, consumul zilic nu ar trebui sa depaseasca 3l in zilele toride.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Feb 2013, 12:01 pm

Eu retin apa in organism doar pe coasta, e drept ca umiditatea este enorm de mare, beau ceai de urzica, nu ma balonez de la apa, numai daca beau imediat dupa ce am mancat, e normal, dar daca bei temperat, nu, nu ar trebui sa te balonezi.
Ema sa stii ca ceaiul recomandat de tine a facut minuni la mine, iti multumesc inca o data love
Eu nu gasesc matase de porumb Sad si nici cozi de cirese!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Feb 2013, 1:28 pm

Danniela, pentru putin si ma bucur mult ca ti-a folosit Abia astept sa merg acasa ca sa mi-l procur Am sa-mi umplu valiza de cutii de ceai pentru ca zau e bun
Eu nu ma balonez de la apa Simt eu ca mi se umfla pielea ca si cum nu as mai incapea in ea Ca atunci cand esti alergic si ti se umfla fata sau mainile
La mine e ciudat ca imediat ce beau un pahar de apa, de exemplu, il elimin in urmatoarele 10 minute Si totusi am celulita asta care a inceput sa doara la atingere
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 11 Feb 2013, 2:58 pm

de la apa nu te umfli.nu mai bea un pahar de apa odata.Pune-ti cate o sticla de apa de 2 litri in fiecare zi la indemana si bea la fiecare 15-20 minute cateva inghitituri.Nici nu te vei mai duce des la toaleta,si nici nu te vei mai simti balonata.
Schimba-ti regimul.Mananca iaurt cu cereale integrale.Daca ti se par prea fade la gust,adauga si cateva fructe confiate sau daca gasesti gata amestecate(musli) e si mai bine.Nu mai manca paine.Daca ai cereale dimineata si seara,cam o cana de 200 ml in care sa intre si iaurtul si 2 linguri mari de musli,este de ajuns.Au multe fibre si iti curata colonul.te vei simti mult mai usoara dupa doar o saptamana.
Apropo,dar in ce tara stai de au innebunit asa.Cum sa interzica vanzarea plantelor medicinale? zid shot Shocked
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 11 Feb 2013, 3:34 pm

Doua pahare de apa, o cafea si o supa inseamna cam 1l de apa. E recomandat sa bem 2l, deci trebuie sa suplimentezi cu ceaiuri sau apa plata.
Nici eu nu prea ma tin de apa si se vede, am celulita cu duiumul, desi nu am multe kg in plus. Si cand beau, beau un pahar odata, ca altfel nu reusesc. Fiind mult pe fuga sau ocupata cu altceva, uit sa beau din sfert in sfert de ora. Dar e musai sa ne tinem de apa. Eu vad ca am probleme cu infectia urinara, cand beau putine lichide. zid
Ema, nu se gaseste ceai ce musetel de la Lipton? Sau ceai verde? Si ceaiul alb e sanatos, poate gasesti vrac pe la ceainarii sa cumperi la punga. Il poti fece mai diluat decat recomanda ei. Si eu sunt curioasa, ce au francezii cu plantele uscate?
Aaa, pentru balonare cauta chimen si anason (sunt condimente si sigur le gasesti pe la magazine indiene, daca aveti), sunt foarte bune pentru balonare.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Feb 2013, 3:48 pm

Victoria, stau in Franta si in afara se menta, tei si cateva alte plante medicinale, altceva nu gasesti Cel putin eu asa stiu ca magazinele de specialitate care existau au fost interzise acum cativa ani Si oricum, aici nu prea crede lumea in puterea lor ca sa nu mai zic ca industria farmaceutica trebuie sa prospere
Nu-i asa? Putina otrava nu strica niciodata
Admina uite ca am sa caut si ceai verde dar ca si tine nu ma pot tine de sticla cu apa Mie nu mi-e sete decat foarte rar Poate o data la cateva saptamani sa simt ce e aia sete Si asa ca uit sa beau apa
Iar despre plante, ce sa spun Or fi astia "evoluati", sau se cred asa dar daca intri in profunzimea lucrurilor iti dai seama ca sunt batuti in cap cat trebuie Ai fi uimita sa vezi ca daca ii scoti din lumea lor "supercivilizata" si "supermoderna", sunt pierduti
Eu cred in plante si in puterea naturii
Si ca un exemplu concret, am vrut sa verific ceva asa pentru mine Am intrat in doua farmacii si am cerut Urinalakut, produs pe baza de plante si care e excelent dupa parerea mea si care e produs de un mare fabricant de medicamente - Wallmark Se uitau la mine ca la un asteroid
Si inca odata: nu ma balonez Mi se umfla pielea E puhava de parca ar fi un burete

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 11 Feb 2013, 3:58 pm

Sa fie ceva hormonal? Iei anticonceptionale, cumva? Eu stiu ca am retinut multa apa in ultimul trimestru de sarcina si tot asa, eram pufoasa. Mai ales ca ai pus 10kg intr-un timp scurt. Eu aveam celulita si cand aveam 49kg, dar nu era vizibila, decat daca strangeam pielea. Acum se vede oricum as sta. Embarassed Si vezi daca e pielea asa doar in zonele problema, cu celulita, sau peste tot.
Stiu ca mai exista medicament Furosemid (e romanesc, dar ii poti cauta corespondent la firmele mari de medicamente distribuite acolo), care se foloseste la scoaterea apei in surplus din tesuturi, dar e destul de aiurea sa folosesti un medicament. Si eu sunt fan farmacia verde si am multe remedii din plante, inclusiv ceaiuri (inclusiv renal, de soc, etc.). Nu stiu cum m-as descurca in strainatate, mai ales ca pe avion nu ai voie (cica) sa cari plante uscate, seminte, etc. Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Feb 2013, 3:59 pm

Ema, eu zic sa te uiti un pic la sanatatea ta, nu prea cred ca asta e de la ingrasat sau nebaut apa, mie mi se pare mai degraba o problema in organism, o rotita nu merge bine, sa fie rinichii???
Deci la mine cat e de cald, pe jos am dusumea de lemn, scara de lemn, nu dorm cu aer conditionat si am racit la.... Nu cumva oi fi si eu ca Admina???? Ca la asta nu m-am gandit scratch
Nic la mine nu se gasesc multe ceaiuri europene, insa tind sa cred ca exista un ceai din alte plante dar cu aceleasi proprietati ca si matasea de porumb sau mai stiu eu.... Numai ca nu le stiu eu pe toate!!!
Editez:
Admina eu mi-am adus ceai de tei una bucata sacosa uriasa. Nu iti zice nimeni nimic. O alta prietena de a mea si-a adus din Romania tot felul de ceaiuri cumparate din plafare. Nu am auzit chestia asta!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Feb 2013, 4:30 pm

Danniela am sa vad cum stau cu rinichii pt ca e peste tot pe corp, nu numai in zonele stiute cu celulita
Si da, Admina, iau Diane 35 dar iau de ani de zile (cu pauzele de rigoare) si nu am avut probleme
Cu plantele medicinale am inteles ca poate fi o problema sa le primim prin posta (confuzie cu ceva droguri la scanarea coletului) dar nu cu avionul unde macar poti justifica ce si cum Eu am fost sfatuita de prietenul meu sa cumparam din Romania si sa le aducem in bagaje
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Feb 2013, 5:25 pm

Ema, da un google sa vezi ce spun uni despre Diane 35!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 11 Feb 2013, 6:05 pm

Daniela, Ema eu am luat frica de cand am fost la socrii, in State. Acolo cica sunt nebuni rau. Din Dubai am adus o punga enorma de ceai verde, vrac, fara eticheta sau ceva, luata din b.a.z.a.r. Nu m-a verificat nimeni, putea sa fie canabis. wink Dar anumite tari sunt mai stricte si mai panicoase, cred. Cica era amenda de vreo 100$+ daca te prindeau cu plante si produse organice. Pe de alta parte, fina mea a dus salam de Sibiu, in bagaj. rade
Ema, stiu ca nu sunt recomandate contraceptivele, daca ai peste 35 de ani. Nu stiu daca fumezi, dar si asta e o contraindicatie. Iti recomand ovule Pharmatex, locale sau crema. Eu am renuntat de mult la contraceptive (cativa ani am luat Diane si eu), in favoarea contraceptiei locale si nu am ramas decat odata, cand nu am folosit nimic. Acum folosesc ovule Contracept-M, care sunt romanesti, dar au exact acelasi dozaj ca si Pharmatex, care e strain.
Si de la anticonceptionale m-am pricopsit cu vergeturi. In sarcina nu mi-au aparut altele noi sau cel putin nu vizibile, ceea ce pentru mine chiar conteaza mult. Nu as mai lua hormoni, daca se poate si fara.

Pentru raceli acolo vedeti daca gasiti in farmacii Rowatinex, e din uleiuri volatile si e produs in Germania. Buna e si tinctura de Merisor si Iarba neagra, ceaiuri renale (formule cu multe plante) si ceai de muguri de pin. Dar ma rog... nu sunt plafaruri in strainatate, din pacate. Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Feb 2013, 8:07 pm

Admina, multumesc!! Eu am magazinele cu produse health, si au ceaiuri pentru multe, au produse bio , ma rog cat de bio or fi, seminte de tot felul si ceva din gama homeopate. Si eu car salamuri, branzeturi din Romania si sunt multi ca mine, ce-i drept nu am avut problema, dar ai dreptate, unele tari sunt mai stricte.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Feb 2013, 8:23 pm

Am gasit ca Tinctura de ienupar e foarte buna pentru retentia de apa si automat pentru slabit si pentru infectii urnare, deci dublu rol. Cititi aici!
"Recomandari:
- infectii si inflamatii ale cailor urinare ( cistita si uretrita ). Faciliteaza drenajul si are efect tonic , diuretic si antiseptic . NU se foloseste in caz de insuficienta renala ;
- reumatism , artrita cronica , guta ;
- dispepsii , atonie gastrica , balonari si calmarea colicilor abdominale, datorita insusirii de fortificare a sistemului digestiv;
- obezitate , retentie de apa datorita proprietatilor de eliminare a toxinelor;
-stimuleaza fluxul menstrual . " Daca-mi aduc aminte si mama mea a luat cateva luni si era foarte multumita ca a mai dat jos cateva kg, fara efort.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de brunics Dum 10 Mar 2013, 8:03 pm

of.De maine incep si eu marea provocare.Am ambitia sa incep de maine o dieta disociata insa sper sa am si ambitia sa o tin.Cam greu fara dulciuri si zahar in cafea insa trebuie sa ne gandim la sanatate.
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Mar 2013, 9:42 am

Brunics, eu am tinut diete si am pus zahar in cafea. Ce-i drept nu beau cafeaua foarte dulce dar nici nu pot fara. Si am slabit. Sa tai zaharul definitiv dintr-o data nu mi se pare ok. Evita dietele drastice.
Succes!

Si sa ma laud am ajuns la 50-51 kg! Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 351247
Adica la targetul pe care mi l-am impus de cativa ani buni.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Lun 11 Mar 2013, 10:30 am

buna.si la mine e prima zi de dieta(dukan).am mai avut o tentativa ,dar de data asta sper sa reusesc.bafta sa avem Smile
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 11:25 am

Felicitari Danniela pentru atingerea greutatii dorite! ura
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 8 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB