Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

+44
LRodica
dorinamisov
aisha
Admina
greieras
Celya_f40
tomari
valih
danniela
cocav
lavinia.miklo
cristi970
victoriacus
raluca.terente
Gabica
diada
stoy
veronica.l
Serban Valentina
andreeatricoteaza
luminitza79
fizicuta
rucsy
culea mirela
pufoi
georgeta.prnic
symos
marinelabur
zarina28
marya222006
Cristache
Day
Rimmelle
smihaelaviorica
denis21
kmn
dienutzababy
chichineata
SilviaDumitrescu
emmancita
firicel
anamaria79"
flori balteanu
gretty
48 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Dum 29 Iul 2012, 11:31 pm

Esti nebuna , cum sa lucrezi fata , dumineca ametit bataita iti dau ...... prietenie
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Lun 30 Iul 2012, 12:52 am

promit sa nu mai fac asa ,dar vreau sambata la plaja sa port costum facut de mine,si.....asa sunt eu cand ma apuca ...ma apuca
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 12:56 am

pai pana sambata ai 5 zile la dispozitie ...si chiar incepatoare daca esti si tot il termini. hug

Si pe mine ma mananca mainile dar ma abtin dumineca macar pana la ora 12 noaptea apoi lucrez . De exemplu pana acum m-am uitat la tv si acum ma apuc de lucru . Maine va arat unul frumos iar wink
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Lun 30 Iul 2012, 1:08 am

abia astept sa vad,m-am uitat la ambele capitole si am citit tot
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 1:09 am

vezi ca ai mesaj
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 11:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Embarassed
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 31 Iul 2012, 12:48 am

Superbe!Unul mai frumos ca celalalt,si fiecare in parte special!Felicitari pupi
Imi plac mult cele turcoaz(parca asa era culoarea,daca am vazut eu bine)oricum,le prefer pe cele cu slipul mai ''plin'' la spate,dar tu lucrezi cum doreste clienta sa poarte wink
Vazute din fata toate imi plac!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mar 31 Iul 2012, 1:00 am

Multumesc kiss
Da , turcoaz este ....mai am unul cu turcoaz si galben la care mai am putin de finisat pt ca l-am lasat deoparte pt a le lucra pe cele 2 ultime postate .
Si eu prefer cu slipul mai mare dar daca asa cere clienta " miiiiiiic " pot sa ii spun eu mare ? rade
Sincer am avut o clienta care mi-a cerut mic mic mic , mai mic decat S, mai mic decat XS si are 26 de ani .......e minuscul dar daca asa a vrut asa am facut. Nu iti spun de cate ori am stricat pt ca tot i se parea mare zid , in final cand l-a primit a fost ok si atunci asta conteaza.
Cred ca v-am plictisit cu costumele , si eu am inceput sa ma cam satur de ele dar anul asta mi-au mers foarte bine , recunosc.
Poop kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de andreeatricoteaza Dum 05 Aug 2012, 11:30 pm

Buna fetelor!
Felicitari tururor pentru costumele realizate sunt de-a dreptul minunate, Aveti maini de aur. Anul trecut mi-am cumparat si eu doua sutiene crosetate, iar anul acesta mi-am facut curaj sa-mi realizez un slip pentru unul dintre ele astfel incat sa-l prefac intr-un costum de baie. M-am pus pe lucru si am modificat putin sutienul (cupele nu erau unite intre ele, iar dat fiind faptul ca eu am sanii micuti mi se tot plimbau de colo colo, m-am hotarat sa le unesc intre ele, dupa care le-am atasat si niste nasturei). Slipul este in intregime realizat de mine, nu este perfect, sunt constienta ca are unele imperfectiuni, dar dat fiind faptul ca sunt incepatoare in arta crosetatului sper ca se accepta. Si priviti ce-a iesit. sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreeatricoteaza
andreeatricoteaza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Lun 06 Aug 2012, 12:34 am

Fa-i pe margine coltisori asa cum are sutienul, si la partea de sus a slipului poate ii faci mai strans( coltisorii) ca sa traga asa ca un elastic, vad ca acolo se intoarce putin.
Sunt foarte frumosi!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Lun 06 Aug 2012, 7:10 am

Andreea, la slip tb coltisori pe rascroiala piciorului,sau un rand de picioruse scurte dar tb sa strangi putin, iar sus e nevoie de snurulet bagat pe toata largimea, nu poti conta pe faptul ca bumbacul se strange, ca se ingreuneaza la apa si iesi dinapa cu slipul .....in vine! Eu de aceea fac costumul intreg si cu snur la spate, iar din 2 piese bag snur si la fata si la spate. uite:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de andreeatricoteaza Lun 06 Aug 2012, 11:42 am

Multumesc mult pentru sfaturi! Emmancita, o sa incerc sa fac si coltisori, inca nu stiu exact cum se fac dar o sa mai intreb. Gretysimonica, este foarte buna ideea cu snuruletul, eu insa am pus nasturei pentru ca am facut mai lata partea de sus si sa vina intins materialul. Intr-adevar este mai bine cu snurulet, insa eu i-am purtat pe acestia si nu s-au lasat foarte tare. La a treia purtare s-au largit putin in partea de sus insa am prins prima gaica de sus la urmatorul nasture de pe marginea slipului. Initial ma gandisem sa pun doua randuri de nasturi pe verticala si sa nu mai pun pe marginea slipului. Sunt foarte frumoase costumele voastre, poate ma mai perfectionez si eu, caci modele am destule aici.
andreeatricoteaza
andreeatricoteaza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Lun 06 Aug 2012, 12:10 pm

Andreea, am pus modul de lucru la Ajutor, invatam.... intra acolo
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 06 Aug 2012, 12:12 pm

Felicitari grety , andreea pentru costumele voastre, viu colorate si diverse ca
model.
Grety si cel intreg deosebit si frumos iar culoarea albastra ca marea este superba!
La cit mai multe asemenea frumuseti ! hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Lun 06 Aug 2012, 12:18 pm

multumesc love
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de andreeatricoteaza Lun 06 Aug 2012, 12:22 pm

Multumesc pentru ajutor Grety, abia astept sa incerc , astazi nu am cum sa lucrez ca este sarbatoare iar maine cred ca este cruce neagra deci trebuie sa astept pana miercuri. Asa ce ma mananca mainile Smile) croset Multumim Valentina!
andreeatricoteaza
andreeatricoteaza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marinelabur Mar 07 Aug 2012, 11:38 am

O rochie care s-a transformat in costum de baie din lipsa de material.
marinelabur
marinelabur
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Galati
Data de inscriere : 16/05/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Mar 07 Aug 2012, 11:39 am

Ne pui si poza?
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marinelabur Mar 07 Aug 2012, 11:41 am

nu prea reusesc, ma puteti ghida?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ma poate ajuta cineva sa-mi spuna daca le puteti vedea?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Edit SilviaDumitrescu: Te rog sa citesti regulamentul forumului care interzice postarea de mesaje succesive. Daca vrei sa mai adaugi ceva si nu a scris nimeni dupa tine ori nu au trecut 24 de ore ai finctia "EDIT" iar subiectul "Atasarea pozelor pas cu pas" iti va folosi la atasarea pozelor.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mar 07 Aug 2012, 1:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza si unit "n" mesaje)
marinelabur
marinelabur
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Galati
Data de inscriere : 16/05/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Mar 07 Aug 2012, 11:48 am

Foarte dragut, un fir deosebit... cum a fost la apa?
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marinelabur Mar 07 Aug 2012, 11:54 am

La apa a fost ok, nu s-a lasat deloc mai putin la sariturile de la trambulina unde dupa prima am decis sa-l schimbam ca sa nu avem vreo surpriza
marinelabur
marinelabur
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : Galati
Data de inscriere : 16/05/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 07 Aug 2012, 1:01 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



pentru ca am fost pe faza ..., am primit notificare ,uite le-am editat eu ,este frumos
costumul , frumos lucrat,acum spune-mi te rog ce fir e ,ca imi place.

La cit mai multe asemenea costume , am pus la resurse adrese cu costume baie
asa ca ai Marinela de unde te inspira. hug

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 07 Aug 2012, 1:25 pm

Valentina tocmai ce lucram si eu la transformarea postarilor domnisoare wink
Costumul foarte frumos !

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 07 Aug 2012, 1:32 pm

Da Silvia si mie mi-a placut , daca e primul este foarte reusit .
Poate mai intra se ne zica ceva de fir, pare frumos in soare , dar fata e frumoasa sigur la soare rade hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marya222006 Mar 07 Aug 2012, 2:01 pm

foarte frumos costumul de baie, felicitari!!!
kiss
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 5 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB