Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

+44
LRodica
dorinamisov
aisha
Admina
greieras
Celya_f40
tomari
valih
danniela
cocav
lavinia.miklo
cristi970
victoriacus
raluca.terente
Gabica
diada
stoy
veronica.l
Serban Valentina
andreeatricoteaza
luminitza79
fizicuta
rucsy
culea mirela
pufoi
georgeta.prnic
symos
marinelabur
zarina28
marya222006
Cristache
Day
Rimmelle
smihaelaviorica
denis21
kmn
dienutzababy
chichineata
SilviaDumitrescu
emmancita
firicel
anamaria79"
flori balteanu
gretty
48 participanți

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Mier 20 Iun 2012, 12:46 pm

Mama si fiica:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

e acelasi fir dar unul e pozat in casa si unul afara.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de flori balteanu Mier 20 Iun 2012, 3:26 pm

Super dragute.Cum tineti cont de masuri la costumele dintr-o singura piesa?Distanta intre sutien si chilot?
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Mier 20 Iun 2012, 3:34 pm

Da, aproximaiv 18-20 cm la masurile mici - S , M - si cca 22-24 cm la masurile mai mari. Restul e creatia fiecareia. Si ca veni vorba, la bumbacul supermerizat, unde lucratura, oricat de batuta, mai lasa goluri, eu am recomandat clientelor mele, nu sa-l dubleze ci sa poarte pe dedesupt un chilotel mic, strans, chiar tanga,la culoare. Masura a fost bine primita, deci v-o "divulg" si voua...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de kmn Joi 21 Iun 2012, 10:37 am

ce frumuseti...
chichineata, imi place cum se aseaza sutienul...
grety....ce costume frumoase!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de denis21 Mar 03 Iul 2012, 10:54 pm

Ce parere aveti:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Iul 2012, 2:06 pm

Alt model dar sa nu-mi cereti schema e facut dupa o imagine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 12 Iul 2012, 2:29 pm

super , imi place cum a iesit , sper sa ai bafta la client repede si sa mai faci kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Iul 2012, 2:31 pm

Multumesc, dar mie imi plac mai mult celelalte. Asta e oricum vandut. Bafta si tie!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 12 Iul 2012, 2:37 pm

Fiecare din noi avem cate un model preferat dar clientului daca ii place altfel nu comentam Merci Mai am si eu cateva lucrate dar nu mai reusesc sa le pun si aici , mi-e asa peste mana sa le pun intai in photobuket apoi aici de mor .........o fi vreo posibilitate sa le pun direct din calculator sau de pe blog ?
Pana apuc eu sa revin cu postari le poti vedea pe fb . Ma gasesti cu numele de Radu Mihaela Smile
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 12 Iul 2012, 2:38 pm

Vai, sunt foarte frumoase....m-au dat peste cap, nici nu stiam pana acum ca exista asa ceva...sunt adevarate comori mainile ce le fac...felicitari kiss
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Iul 2012, 3:36 pm

Eu nu m-am descurcat pe fb cred ca mai e cineva cu numele asta. Dar te stiu de pe blog si de pe site de vanzari ( cy) Ai dreptate, dar modelele impuse dau bataie de cap cat sunt facute prima data.

Multumim, Rimmelle, ne straduim si noi sa fim la inaltime, ne mai ajutam recproc, ne mai incurajam, facem fata concurentei....
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 12 Iul 2012, 11:58 pm

Multumesc si eu Rimmelle , .....ma bucur ca ti-au placut costumele lucrate de noi , dar sincer rusoaicele ne bat de departe ( cel putin pe mine daaaaaaa wink ) .....

Grety pai iti poti face cont cu un alt titlu nu neaparat numele tau personal. Si chiar si cu numele tau iti poti face cont pentru ca parola difera . Si cu numele meu daca dai o cautare ai sa gasesti mai multe persoane . Daca vrei te pot ajuta sa iti faci cont .
Scuze de off topic sper sa nu ma bateti bataita kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mier 18 Iul 2012, 3:00 am

Vad ca nu a mai postat nimeni dupa mine dar nu imi mai apare functia de editare pt a scrie tot in mesajul de mai sus . Sper sa nu fiu certata de admine Merci si le rog sa faca ele cuplarea mesajelor daca e cazul .poop

Acum, va arat ce am mai lucrat in ultima vreme si intr-o prezentare mai buna datorita manechinuitului de la Grety ( poop pupi - are el posteriorul cam mare si bombat dar merge rade )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si mai am unul pe turcoise aproape gata ( pana dimineata il termin Merci ) . Sper sa va placa kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Day Mier 18 Iul 2012, 7:44 am

mirat2 Daaaaaaaaaaa,si manechinul,ca seamana cu mine( rade doar ca eu sunt exact invers),dar mai ales costumele.Toate!!!Sa aveti spor la vanzari:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Mier 18 Iul 2012, 9:38 am

Foooarte frumoase costume!! cred ca cel alb cu bumbisori imi place mai mult, cred! Cand vezi atatea...mai ales ca eu inca nu l-am terminat pe-al meu...Mult, mult spor si vanzare buna! kiss


Editez: interesanta cupa la ultimul, cel galben, nu vrei sa pui o schema, macar aproximativa? multumesc!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 18 Iul 2012, 10:14 am

eee alta viata smihaelaviorica wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Cristache Mier 18 Iul 2012, 11:23 am

sunt foarte frumoase costumele facute de smihaelaviorica
va invidiez ca aveti timp sa le faceti. pe mine ma cam incurca serviciul rade - as croseta toata ziulica daca n-ar fi serviciul rade
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Rimmelle Mier 18 Iul 2012, 1:18 pm

sunt atat de frumoase ca as vrea si eu unul... love
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marya222006 Mier 18 Iul 2012, 3:58 pm

mirat2 ce frumoase sunt!!!!
Vroiam si eu sa va arat primul meu costum de baie dar renunt ca nu se cade sa stea asezat pe langa atatea frumuseti, o sa muncesc sa fac altul mai frumos si at o sa postez.
felicitariiiiiiiiiiiiii
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mier 18 Iul 2012, 7:44 pm

Va multumesc pentru toate cuvintele frumoase kiss
Emancita iti dau cu drag schema dar lasa-ma re rog pana maine ....nu de alta dar azi noapte nu am dormit deloc , azi am avut ceva treaba si am o stare naspa rau si nu sunt in stare sa mai stau in picioare . Imi revin dupa un somn si maine revin cu schema . Merci
Rimmelle daca vrei iti fac si tie wink
Marya posteaza aici costumul pt ca nu toate ne-am nascut pricepute dar macar avem vointa sa invatam.........numai exersand perseverezi si din greseli invatam .

Si recunosc inca o data ,.....ca un manechin deja schimba radical totul.....stiti cum e vorba aia ...."ambalajul face totul". wink
Da cel cu bumbisori e printre favoriti ,......si cel pe turcoise pe care l-am terminat azi noapte are 1 rand de bumbisori .
Va astept si pe voi cu noutati . pupi
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de anamaria79" Mier 18 Iul 2012, 10:16 pm

doamne ce minunatii.nici nu pot sa spun cami place unul.pentru ca toate sunt superbe
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marya222006 Joi 19 Iul 2012, 8:43 am

Postez acest costum cu promisiunea ca urmatorul va fi mai bun wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de zarina28 Joi 19 Iul 2012, 9:21 am

Dar asta ce are,saracul,sa nu fie bun?E asa frumoasa combinatia de culori.Bravo!
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de marya222006 Joi 19 Iul 2012, 6:16 pm

Sarumana mult pentru incurajari! pupi
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 19 Iul 2012, 6:37 pm

Arata chiar foarte bine Marya costumul si atat timp cat tu te simti bine in el , asta e tot ce conteaza . Si pentru ca eu am o problema cu alesul culorilor , uite ca mi-ai mai dat o idee kiss
Il asteptam si pe urmatorul love

Emancita pun schema sutienului la Ajutor ...invatam sa crosetam .... kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 2 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB