Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Aparate si ustensile din bucatarie

+20
Gabica
ElenaZaileanu
Rasq
michelinebeaulieu
myky7robc
Andante
carmenco
Dionisia
corina corina
Chirrox13
ema
danae
danniela
Karina33
aisha
geany
culea mirela
diada
aurishta
Admina
24 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 03 Iul 2012, 11:24 pm

Fetelor, cu placere hug .... reprezentantii firmei de la care am luat cana Brita mi-au recomandat ca primii litri de apa filtrata sa o pun la flori caci pot contine urme de carbune activ de la cartus....de atunci de fiecare data cand schimb cartusul cu primii litrii de apa filtrata ud florile din balcon...
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 07 Iul 2012, 6:03 pm

Fetelor, am venit azi din concediu si in tot acest timp am regretat ca nu mi-am luat cu mine cana Brita.....apa era groaznica si nu mereu puteam ajunge la magazin sa luam apa pentru baut. Voi sa nu faceti ca mine.Luati-o cu voi in concediu daca puteti....parerea mea.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de aurishta Sam 07 Iul 2012, 11:21 pm

Musai sa-mi iau o tigaie ceramica!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de corina corina Dum 08 Iul 2012, 8:52 am

Pai de ce ? Zi aci sa stiu si eu ! Gateste singura ? Shocked
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de aurishta Dum 08 Iul 2012, 8:56 am

Nuuuuuuu,dar este o alternativa mai buna a tigaii teflonate. A pregatit ieri Simona mea niste "clatite coreene", un preparat vegetarian delicios si s-a necajit sa le prajeasca fara ulei ( wink asa, fiindca mama tine regim wink ) in tigaia de tuci. A reusit, dar vreau sa-i usurez munca si sa-mi largesc gama de preparate dietetice.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de corina corina Dum 08 Iul 2012, 8:59 am

Priceput ! Atunci iti doresc sa-ti iei curand o asemenea tigaie ! Si cred ca ar trebui sa-mi doresc si mie , desi eu sunt multumita de cele de teflon . Da' daca zici ca e o alternativa mai buna , inseamna ca e mai sanatoasa . Deci e musai ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de aurishta Dum 08 Iul 2012, 9:23 am

Nu neaparat ca e mai sanatoasa, dar la mine teflonul n-are viata lunga wink , se gaseste mereu cate un spiridus cu mult avant si cu putina pricepere wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Dionisia Mar 21 Apr 2015, 9:04 am

Eu am descoperit tigaia de fonta ...si blenderul . Le ador , pur si simplu ! Ultima data am facut frisca in blender, in continuare crema de tiramisu. Blenderul are si rasnita, poti rasni orice (si cuisoare), este varianta mini a lui Nutri Bullet .
Nu stiu cum am putut trai fara astea pana acum rade
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de diada Mar 21 Apr 2015, 9:51 am

Tigaia de fonta? Nu este grea? rade eu am umblat ceva timp dupa o tigaie mica sa-mi iasa oua ochiuri perfecte, moi. Am luat un Tefal, mic. Este foarte buna, asa le face. Aveam una de ceramica ce lipea, am avut si un alt tefal mai mare ce lipea si ea, ieseau ouale zdrente si se spargeau.


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Admina Mar 21 Apr 2015, 9:57 am

Tigaia de teflon este toxica (aveti articole aici) nu incingeti prea mult uleiul in tigaile de teflon.
Aurishta, tigai ceramice am eu si imi plac. Am Delimano si sunt ok. Acum depinde si cum/ ce gatesti. Sunt la fel de sensibile ca cele de teflon, nu poti folosi decat lemn/ plastic (personal prefer lemnul, ustensilele de plastic se topesc la temperaturi mari, mai ales daca insisti sa racai fundul tigaii cand e pe foc sau uiti de ea, in timp ce fierbe mancarea zid). In rest sunt bune la prajit, la tras la tigaie (scurt si la temperatura mare), la fiert lapte cu orez, gris, mamaliga, etc.
Am luat in State un set cu pareri bune pe Amazon si a inceput sa se ciobeasca super repede. Foloseam la fel ca in tara, lemn si spatula de plastic (nu stiu exact ce compozitie are) si tot s-a zgariat. De aia am zis de Delimano ca ar fi ok. Dar nu stiu daca sunt cele mai bune, in general nu ma omor dupa produsele de la tv shop.
Eu mi-as dori un blender vertical. Am vazut maioneza facuta asa si o crema de ciocolata (parca pe blogul LaLena) si ar merge si pentru papa lui bebe, ca e mic si poate face portii mici. Dar as vrea cu batul de metal, nu de plastic, sa mearga pentru supe fierbinti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Dionisia Mar 21 Apr 2015, 10:57 am

Diada, e grea tigaia, dar e nemaipomenita! Am avantajul ca o pot folosi si pe post de gratar, apoi ii pun capacul (continui procesul la aburi). Si este neaderenta, daca o tratezi la inceput cum trebuie (vezi pe blogul lui Adi Hadean).
Muschiuletul (de porc, de vita) se face in cateva minute : cate 2 minute pe fiecare parte (la mine sunt 3 parti), apoi il arunc (cu tot cu tigaie) in cuptorul incins- maxim 10 min. aici. Iese o nebunie- roz la mijloc si fraged, fraged...
Fac si omleta si iese super ; oua ochiuri nu am incercat inca .
Admina, am si mixer vertical, de o varsta cu copilul (special pentru copil l-am luat), adica 16 ani+ si numai asa fac maioneza cu el , da , se face in cateva secunde, sa zicem 3-4, trebuie sa respecti reteta , adica proportia intre oua , cu albus cu tot si ulei (culmea,daca pui mai putin ulei nu iti iese maioneza deloc, nicidecum ca ai avea o maioneza mai vartoasa rade )
este Braun , avea si un choper
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de myky7robc Mar 21 Apr 2015, 11:50 pm

Da un uscator (sau nu stiu cum sa-i zic) pentru frunzele de salata verde sau spanac, ca ramane multa apa pe ele inainte de facut salata, de unde se poate procura si daca a folosit cineva, e bun?


myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de carmenco Mier 22 Apr 2015, 9:05 am

Eu le pun intr-o strecuratoare din aceea cu vas dedesubt si dupa ce le termin de spalat mai scutur putin strecuratoarea. Nu ramane multa apa pe ele iar daca vreau sa le pun in sandwich le tamponez cu un servetel din rola (pt ca este mai gros).
Eu am inceput sa cam renunt la aparatura din bucatarie. Ocupa loc si parca prea speli multe piese.
Robotul s-a stricat si de el mi-e necaz, il foloseam cand aveam multe de tocat. In rest tot "fundul" de lemn si cutitul... Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de ema Mier 22 Apr 2015, 10:42 am

Exista uscator pentru apa de pe frunzele de salata. Am vazut si la Kaufland in vara trecuta cand am fost acasa. E ca o centrifuga din plastic. Eu o consider foarte eficienta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de carmenco Mier 22 Apr 2015, 10:52 am

Arata bine si seamana cu strecuratoarea mea. Multumesc, din asta am sa caut si eu Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Apr 2015, 12:31 pm

carmenco a scris:Eu le pun intr-o strecuratoare din aceea cu vas dedesubt si dupa ce le termin de spalat mai scutur putin strecuratoarea. Nu ramane multa apa pe ele iar daca vreau sa le pun in sandwich le tamponez cu un servetel din rola (pt ca este mai gros).
Eu am inceput sa cam renunt la aparatura din bucatarie. Ocupa loc si parca prea speli multe piese.
In rest tot "fundul" de lemn si cutitul... Smile
Idem si aici, folosesc strecuratoarea, dupa spalare bucata cu bucata, le pun la scurs fie in suportul de vase (peste o farfurie cu fundul in sus) sau in strecuratoare si apoi scutur excesul in chiuveta, bucata cu bucata. Acum putina apa nu a omorat pe nimeni, sa nu curga apa din ele, siroi, in rest nu ne-a deranjat nici in sandwich.
Si eu ma bazez mult pe cutit si tocator de lemn/ plastic, am un tocator electric, dar il folosesc mai rar. Si apropo de ce zicea Dionisia mai sus de aparatele 3 intr-unul cu mixer vertical, tocator si tel electric (parca) de la Braun sau alta firma. Mi s-au stricat vreo 2-3 si am renuntat la genul acela, pentru ca daca se strica motorul, accesoriile sunt bune de aruncat. Si oricum se foloseste mai mult o componenta, nu toate.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Dionisia Mier 22 Apr 2015, 2:13 pm

Nu , nu s-a stricat motorul, este super si acum. Are "batul" de plastic , dar il bag si in oala fierbinte ( de fapt, mai mult in cele fierbinti- piure sau rosiile fierte pentru bulion, ca mi-e lene sa separ semintele de la rosii) ; choperul (adica vasul de plastic in care se maruntea) s-a stricat acum cativa ani (il rugasem pe barbatul meu sa toace el ceva, dar eu zic ca nu a asezat el bine cutitul cu 2 lame in locasul acela si a fortat aiurea , asa s-a ciobit) , poate conteaza si "firma"
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de myky7robc Mier 22 Apr 2015, 4:07 pm

ema, exact de asta am nevoie pupi
Cat costa?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de ema Mier 22 Apr 2015, 5:30 pm

Era cam scumpa pentru niste plastic. Pretul nu-l stiu ca eu stau in Franta dar mergi si vezi in oras la Kaufland la raionul cu vase din plastic.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Andante Joi 23 Apr 2015, 12:18 am

Myky7robc, eu am 2 strecuratori pentru salata (una crapata de fiu-meu, de 4,5 ani, cu care se joaca si acum pe post de centrifuga).Spal in ele si spanacul si urzicile, nu numai salata. O recomanda si Jamie Oliver, in una din cartile sale, la ustensile nu numai utile ci chiar necesare, in bucatarie.Spune el ca apa care ramane pe frunzele de salata schimba gustul vinegretei si al preparatului, in sine. Eu nu m-as putea dispensa de aceasta strecuratoare, desi las salata si la scurs pe uscatorul de vase.Pretul actual e de 39-40 lei, la Kaufland.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de myky7robc Joi 23 Apr 2015, 8:27 pm

andante ai dreptate, dar acum nu gasesc la kaufland in bacau
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 23 Apr 2015, 9:40 pm

Cele mai dragi vase de gatit pentru mine sunt: o cratita zepter in care fac friptura light (sau nu),tocanite gustoase;tigai ceramice;un gratar rotund pentru aragaz(tot ce fac pe el e mai bun decat pe orice gratar);oale asa(iese mancarea delicioasa din cauza formei oalei,cred);oale sub presiune;tavi yena.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Rasq Mar 30 Mai 2017, 6:44 pm

Puteti arunca o privire aici: magazin.davidac.ro

Sunt produse scumpisoare, dar te tin destul de mult.
Rasq
Rasq
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2017

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de ElenaZaileanu Mier 23 Aug 2017, 10:38 am

Buna ziua, dragi forumisti. Am mare nevoie de un aragaz clasic si daca se poate sa aiba o culoare sau material ceva mai rezistent. Aragazul vechi a ajuns galben in final. Trebuie sa il schimb neaparat pe cel vechi si pot da maxim 800 de lei pe aragaz. Din cautarile mele am gasit un aragaz marca Samus SM 550 MBS si imi place destul de mult aspectul lui, iar pe usa cuptorului are si un termometru. La ce ar trebui sa fiu atenta cand il voi cumpara?
ElenaZaileanu
ElenaZaileanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/08/2017

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Gabica Joi 24 Aug 2017, 11:43 am

Bună
Eu am cumpărat astă iarnă. În primul rând verifică dimensiunea spaţiului unde îl vei monta. eu trebuia să-l introduc într-un spaţiu de 55 cm, el având 60cm. A trebuit să fac modificări la mobila de bucătărie, să scot un calorifer ceea ce a dus la costuri suplimentare neprevăzute în buget.
E indicat să laşi ceva spaţiu de jur împrejur pentru aerisire, pentru o protecţie. Pereţii cuptorului se încălzesc şi nu ar fi indicat să intre în contact direct cu dulapurile de bucătărie.
Pe piaţă acum au dimensiunile de 50cm, 60 cm.
Eu am luat de inox, dezavantajul este că se vede şi o picătură de apă care este lăsată să se usuce singurică.
Dacă îl iei cu aprindere electrică trebuie să-ţi asiguri contact permanent la o priză.
Mie instalatorul mi-a pus un ceas pe ţeava de gaz (stau la bloc.) pentru reglarea debitului. Dacă gazul vine cu o presiune mai mare, atunci se pot strica relativ repede nişte garnituri. (altă cheltuială neprevăzută)
Au diverse facilităţi, eu nu fac pulpe la grill acasă deci am scos această opţinune din căutările mele.
Sfatul meu: citeşte caracteristicile tenice şi caută un instalator autorizat.
Nu te juca cu focul.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Aparate si ustensile din bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Aparate si ustensile din bucatarie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB