Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

+58
mnarcisa
mihaelavama
AMEE
sergiu valentin
cica elena
letho
kitty_1973
gabriela1554
irish05
stejara
Celya_f40
vyky2010
dorinamisov
Dariaa
victoriacus
marina40
cristina07
georgeta.prnic
lucky
zahariaelouise
gabi1972
ela09
cozma felicia
myky7robc
crina68
Maria Tatuti
sabinatudor73
stoy
valentinadof
cory74
danniela
mari01
iuliana72
tinap
kerkyra
T_mihaela
samo99ro
Dorulet
firicel
emmancita
gabyd
duchess
canadianca50
anielle
mimiady63
Uca
kmn
bibitu
symos
SilviaDumitrescu
Karina33
pufoi
corina corina
cristinamihaela
denis21
ioana soare
aisha
Angelica18
62 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 07 Sept 2012, 7:11 pm

o caut maine pe net ca am resetat pc si nu mai este dar o gasesc si ti-o trimit
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Vin 07 Sept 2012, 9:51 pm

O vesta fresh abia terminata se pare ca am facut o obsesie pentru firul asta .Poze la purtator dupa ce pun nasturi cos

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS Cory, acum ti-am vazut vesta de vara,ce frumos a iesit,interesant model iar tu...am ramas putin in deruta ca eu am crezut ca ce vad in poza e fiica ta scratch
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 07 Sept 2012, 10:25 pm

Ma asteptam sa apari cu ceva nou si nu m-am inselat.E frumoasa si firul se vede ca e deosebit.O culoare asemanatoare caut si eu pentru a face o combinatie la o fusta,dar pana acuma n-am gasit.Felicitari si spor pe mai departe.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Vin 07 Sept 2012, 11:27 pm

Multumesc frumos hug
Gata am si poze la purtator
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de myky7robc Sam 08 Sept 2012, 12:25 pm

bravo, bravisimo, miha iti sta excelent cu bluza, se aseaza f bine pe tine, ca ai si corp frumos.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Sam 08 Sept 2012, 8:00 pm

Multumesc frumos hug
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 09 Sept 2012, 11:26 am

Cory,foarte frumos boleroul si tu arati de parca esti sora cea mare si nu mama.
Iuliana,topul este foarte,foarte reusit.
Mihaela,lucrezi impecabil;firul si culoarea imi plac la nebunie.Cum se numeste?
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Dum 09 Sept 2012, 5:01 pm

Ultra alpaca (Berocco).multumesc. hug
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de cory74 Dum 09 Sept 2012, 6:08 pm

Mihaela, foarte frumoasa si vesta ta! Imi place ca ai inserat model in laterale, si culoarea este pe placul meu. Este cumva degrade, sau nu vad eu bine..?! Smile parca ar fi 2 nuante de rosu
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Dum 09 Sept 2012, 6:37 pm

Nu e degrade, Cory, genul asta de culoare e cel mai des numit "heather".De exemplu verde si verde heather adica verde normal solid si verde cu inseratii .Uite aici culorile solide sunt primele si mai la coada sunt cele heather.Cam toate brandurile fac si versiunea heather ,da un aer rustic love Un site la intamplare pentru exemplu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 10 Sept 2012, 7:26 am

Mihaela multumesc pentru explicatii. pupi
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de ela09 Lun 10 Sept 2012, 8:24 am

kerkyra a scris:Am terminat recent un bolero dupa un model din Drops, am tot amanat insa sa-l inchei si sa-l pozez si tot cautam ce sa mai fac. M-am oprit la o vesta bleumarin cu alb, la care vreau sa folosesc si acest model luat de pe net. Am facut ieri o mostra si mi se pare ca arata bine combinatia, ce ziceti? Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Promit sa va arat si boleroul zilele acestea.

Vreau si eu descrierea modelului! Multumesc anticipat!
ela09
ela09
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : buzau
Data de inscriere : 29/06/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 10 Sept 2012, 10:57 am

ce fel de inseratii, miha?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de kerkyra Lun 10 Sept 2012, 11:41 am

Ela, da-mi o adresa de mail pe privat sa-ti trimit un fisier cu modelul.

Am avansat bine cu vestuta, de fapt acum ma lupt cu bentitele la rascroituri, nu-mi place cum vin la maneci, parca strange prea mult la subbrat. Gasesc eu o solutie.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 10 Sept 2012, 11:48 am

kerkyra, dar de ce nu postezi aici modelul pt ela?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de kerkyra Lun 10 Sept 2012, 12:02 pm

Pai eu stiu daca e potrivit aici sau la alt topic? Nu ca ar fi secret, l-am trimis cui a dorit, sa nu fiu pe langa subiect... Daca e ok, o fac cu placere.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de T_mihaela Lun 10 Sept 2012, 6:41 pm

myky7robc a scris:ce fel de inseratii, miha?

De culoare mai deskisa.Vezi ca firul are o culoarte mai ciudatica zici ca e stropit .Astea-s culori de tip "heather" .
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 12 Sept 2012, 9:44 am

M-a prins si pe mine "flama" rade Nu am mai crosetat din tineretze.Nici nu stiu daca mai stiu sa pun pe andrele.As vrea sa incep sa fac o vesta dar nu am nici o diagrama .Ma pun acum pe cautat si sper sa gasesc o diagrama pe care sa o pot descifra.Daca aveti cumva la indemana instructiuni asa ca pentru incepatori mi-ar fi de mare folos pupi

iuliana72 as vrea si eu diagrama , este foarte frumoasa vestutza ta Merci
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de myky7robc Mier 12 Sept 2012, 1:54 pm

agd..., mergi si citeste sectiunea Ajutor, invatam sa tricotam impreuna, ca gasesti multe explicatii acolo.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 13 Sept 2012, 1:48 pm

ieri am terminat boleroul acesta,este din fir gros lana si imi place cum sa lucrat cu aceasta ata .l-am vazut pe internet si mi-am zis sa incerc sa fac si eu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de firicel Joi 13 Sept 2012, 1:55 pm

Iuli,ai avut o vara foarte rodnica!Felicitari!Sunt superbe toate!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de myky7robc Joi 13 Sept 2012, 2:43 pm

iuliana, imi place mult cum lucrezi tu toate astea! hug
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de kmn Dum 16 Sept 2012, 9:50 am

Iuliana....foarte frumos bolero, am rasfoit si albumul tau si mi-a placut ce am vazut...felicitari!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 16 Sept 2012, 10:24 am

multumeeesc hug
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 17 Sept 2012, 5:59 pm

foarte frumoase creatiile tricotate ale tuturor Flowers
eu, din pacate, nu prea am timp de tricotatje, dar m-a rugat o prietena sa-i fac vestute pentru copii la scoala, prima a fost fetita, urmeaza ale baietilor, le postez cand sunt gata
pentru fetita[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB