Ultimele subiecte
» Miniaturi - handmade
Ieri la 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Joi 19 Oct 2017, 8:07 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Uca la data de Vin 01 Iun 2012, 1:03 pm

Vă mulţumesc din suflet pentru complimente. M-aţi emoţionat! hug
Ioana, şi mie mi-a plăcut mult cum au ieşit tulpinile multicolore, nu mi-ar fi plăcut să le fac doar cu verde.
Felicia, cu siguranţă spune asta dar nu chiar în fiecare dimineaţă. rade
Am editat aseară mesajul, am inserat o poză cu explicaţii, să îmi spui te rog dacă se înţelege sau dacă vrei să mai fac o poză de detaliu.
Rosita, din păcate nu am fost handmade din cap până-n picioare,pălăria e cumpărată, însă am în plan să îmi fac şi eu una.
Geo, merită să îmbunătăţeşti rochiile. Eu tulle-ul nu l-am mai ars, nu mi s-a părut necesar, însă organza da, am ars-o pe margine ( şi pe una aproape de tot, când călcam rochia rade )

Fulguţa, facem galerie! Hai cu rochiţa! ura

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3914
Varsta : 31
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Vin 01 Iun 2012, 1:13 pm

Uca, esti o graviduta tare frumoasa! Si ai facut maci love Si eu am ramas cu gandul la maci Smile Sper sa ma mobilizez sa fac si eu un tricou.

N-am scris pana acum cat material am folosit la rochie. Cred ca au fost 3m sau 3.20m de material. Fiind cu bordura am luat 3 borduri din cele cum se vad la poale: 2 din ele le-am folosit la poale si din cea ramasa am facut partea de sus. Cea ramasa era, de fapt, un pic mai mica decat cele de la poale, nu mai avea randurile de rombulete. Daca vrei manecute sau ceva mai bogat in partea de sus cred ca ar fi necesar 3.5m
LE: am uitat sa spun ca materialul e lat de 140cm.

LLE: Ioana, Felicia multumesc pentru laude. Va dati seama ca imi merg direct la suflet love

Ultima editare efectuata de catre clodi in Vin 01 Iun 2012, 2:46 pm, editata de 1 ori
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca la data de Vin 01 Iun 2012, 2:36 pm

Clodi, mulţumesc pentru informaţii. Îmi voi face şi eu una cu siguranţă. Merci

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de fulguta28 la data de Vin 01 Iun 2012, 2:44 pm

Uca, multumesc pentru galerie! Am promis, diseara vin cu poze! Smile
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 40
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Vin 01 Iun 2012, 2:52 pm

Uca a scris:Clodi, mulţumesc pentru informaţii. Îmi voi face şi eu una cu siguranţă. Merci

Daca ai interbari, da-mi de stire. Astept sa te vad cu rochita :D Si eu vin cu tricoul cu maci Smile
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Vin 01 Iun 2012, 5:36 pm

Uca, de unde iei materialul sa-ti faci si tu, ca vreau si eu.
Acum am vazut masajul tau, lumineaza-ma Uca, partea verde de la boboci din ce e?

Ultima editare efectuata de catre feliciagl in Vin 01 Iun 2012, 5:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : completat intrebare)

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca la data de Vin 01 Iun 2012, 7:46 pm

Clodi, mulțumesc, te voi întreba. Aștept și eu tricoul cu maci! Smile
Felicia, voi căuta material pe la merceriile din Brașov, sper să găsesc ceva pe gustul meu.

Partea verde de la boboci este tot din aceeași lână ca și cea de la tulpini.
De acolo începeam cusutul.
În primă fază coseam bobocul și apoi continuam cu tulpina.
Sper deosebire de tulpini, unde pe parcurs ce coseam și răsuceam firul ( să fie tulpina mai subțire) la boboc, am lăsat firul cum era, chiar l-am mai și desfirat pentru a-i da forma pe care o vroiam .
Apoi, peste suprafața creată am trecut cu zig zag din mai multe direcții până a căpătat textura care mi-a plăcut.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Vin 01 Iun 2012, 9:30 pm

Toate v-ati facut rochii care mai de care mai frumoase!Eu nu mai reusesc sa cos si pt mine,azi iar am facut cate ceva fetelor!
Uca esti superba!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3156
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fulguta28 la data de Vin 01 Iun 2012, 11:27 pm

Gata, am facut rochita! Fata mea o excludeti, va rog! Arat ca naiba! Deci, incretitura aia si banda de la decolteu mi-a dat batai mari de cap

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

Poza dintr-o parte cu burtica

Si spatele care dupa cum vedeti, materialul trage.

Daca nu erati voi, probabil nici in veci nu terminam rochia asta!!!Multumesc!

Ultima editare efectuata de catre fulguta28 in Sam 02 Iun 2012, 11:36 am, editata de 1 ori
fulguta28
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aidil la data de Sam 02 Iun 2012, 7:57 am

Fulguta, nu vedem banda din fata, ca ai postat de 2 ori img 3035, dar arata destul de bine din cate pot vedea.
Ba eu cred ca ai fi terminat-o si fara noi, insa sa vezi ce usor va fi de cusut urmatoarea. La prima merge intotdeauna mai greu, dar la urmatoarea va fi parfum. Sa vezi cand o sa vrei sa combini materialele, uni cu imprimeuri si alte nebunii, merita sa incerci si altele, mai ales ca ne-s spus Zylv cum se face m maneca (nici eu nu stiam).
Sa o purtati cu placere si la mai multe!
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 47
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Sam 02 Iun 2012, 3:21 pm

Uuuuf! Am ratat provocarea! Si tare-mi mai doream sa particip... Dar am avut de lucru mult-mult-mult (si mai am si mai mult!) iar ploile din ultima vreme mi-au dat niste migrene ingrozitoare. Felicitari tuturor pentru rochii!
Macii Ucai sunt o minunatie!!!
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 50
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

provocare provocare

Mesaj Scris de afilimonb la data de Sam 02 Iun 2012, 9:06 pm

Fulguta e foarte simpatica rochita! A meritat tot efortul, iar culoarea si modelul te prinde tare bine! O micuta observatie, daca se poate, la spate eu cred ca i-as face 2 pense mici, ca sa nu stea asa bufanta. Flowers
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Sam 02 Iun 2012, 10:53 pm

Am incercat sa fac o parada a rochiilor de vara, sa le admiram dintr-o suflare! Sper sa nu fi sarit pe cineva. Bravo fetelor, imi pare rau pentru cele care nu au reusit sa se incadreze la provocare, data viitoare! hug

zahariaelouise a scris:sunteti prea dragute, multumesc pt aprecieri, sper sa nu va dezamagesc pupi
s-a dezmortit reteaua si ma prezint la datorie
raportez: materiale folosite: plasa de bumbac (multumesc admina kiss ), 12 mileute de bumbac( fecute de o mamaica necunoscuta ce le vindea pe marginea drumului), bumbac subtire pentru dublura, bie satenat alb

feliciagl a scris:Am terminat si eu rochia, eram mai incantata cand m-am apucat de lucru decat atunci cand am terminat-o. Concluzia: nu mai lucrez cand sunt in criza de timp.

anasara a scris:Buna seara<
ptr prima data atasez si eu o mica creatie, o rochita din jerse neagra pe carei am colorat-o cu niste floricele vesele de vara.
Modelul in principiu este simplu dar am adaptat-o ptr burtica mea(de 6 luni) cu cate un pliu in fata si un spate sa-i mai dea lejeritate...
eu am purtat-o la un botez si la plimbare pe faleza din consanta...

sper sa mearga link-ul....si sper sa va inspire....

sergiu valentin a scris:Sper ca o sa va placa creatia mea !

gmiki1 a scris:fetelor uite ca provocarea asta a fost provocare mare pt mine....eu mi-am facut doua rochite,desi parea simplu,pentru ca vroiam ceva simplu,mi-au macinat nervii si tot au iesit cu defecte...dar sunt primele rochite,fara tipar,am taiat dupa o alta rochita...cea neagra inflorata e facuta din cupoane de material,am incercat sa potrivesc florile dar nu mi-a iesit Sad,apoi la taiat a fugit,ca-i un material elastic,jerse cred,si ambele cusaturi,si din fata si din spate ,nu sunt pe mijloc ci pe langa...dar o voi pastra asa,pentru la mare,este prima mea creatie in materie de croitorie,merita inramata :D....a doua rochita a fost o fusta luata dintr-un second hand,era in colturi,am taiat,am cusut,am atasat bretelute si asa mi-a iesit rochita...nu dati cu pietre,eu sunt mandra de ele chiar si asa cu defecte..[img] [/img][img] [/img][img] [/img][img] [/img][img] [/img]

diada a scris:Bravo Gmiki!!! sa le porti sanatoasa, ma bucur ca ai inceput sa lucrezi la masina! hug imi plac amandoua, materialul te-a ajutat de fapt sa iasa frumos cambrate, felicitari!

Narcisa, iei bataie, cum sa nu o termini? pai mai aveai foarte putin si credeti-ma fetelor ca este frumoasa! varatica!

Acum sa-mi arat si eu rochita mult asteptata si muncita.... parca nu o mai scoteam la capat!!! Multumesc din suflet Karinei pentru ca a avut rabdare sa-mi explice tipar si toate mofturile mele ca nu imi place cum se vede! Flowers multumesc

Material poplin cu borduri de la Camy, luat de anul trecut, de-atunci vroiam sa-mi fac asa ceva! multumesc de provocare! rochia are si jupa din bumbac, materialul este transparent, nu se poate purta fara ea.

edit: bentita de la gat se inchide cu o funtita in fata

aidil a scris:Diada, e frumoasa rochia, si materialul imi place, sa o porti cu placere.
Nu pot vizualiza rochiile cusute de gmiki si sergiu, poate mai tarziu.
A mea a fost gata de vineri, dar ieri am avut musafiri si n-am avut tim de net, insa am profitat de ocazie si am apurtat rochia. Materialul e un o velura foarte subtire si usor elastica, cumparat mai demult de la mag Cosbuc. Culoarea e cam nedefinita, undeva intre mov, grena si maro iar modelul e din burda nr. 5, ajustat dupa mine.

Am scos tipar pt ca imi e f greu sa ma probez singura, mai ales sa imi fac singura rescroiala la maneca in spate, cu tipar mai ajustez doar putin si e gata.

geo a scris:Faine, rochii, Diada si Lidia.

Lidia, e numarul 5 de anul asta?

Diada, si eu am materialul ala, si tot la o rochie cu bordura la poale si pe maneci m-am gandit Smile. S-ar putea totusi sa o fac cu bretele.

Desi nu mai speram, am reusit sa termin rochita. A dormit teroristul vreo 2 ore, l-a hranit Andrei, s-au mai jucat putin si gata rochia! taie

Dupa ce i-am pus fermoarul mi-am dat seama ca e totusi cam mare. I-am mai luat din parti si am adancit si pensa de la bust si deja arata mult mai bine. Daca nu saream peste un pas, acela de a asigura rascroielile imediat dupa taiere, poate nu mai era nevoie de pense deloc. Asa tot i-am facut, dar foarte mici.

Sunt foarte multumita de rezultat. Am de gand sa fac si un jupon. Am tulle-ul taiat de vreo 2 luni Smile

afilimonb a scris:Diada: ce frumos modelul si stofa. Sa o porti cu placere.
Geo: ce tinereasca e rochita, frumusica foc. Cred ca o sa vreau si eu in acelasi stil o rochita.

Eu din pacate am facut greseala de a alege un model office - ca imi trebe pentru servici. Nu stiu ce a fost in capul meu de am ales asa complicatura. Am cusut si am cusut, si nu mai terminam. Concluzia: prea curand nu mai cos cu asa multe decoratiuni. Plus ca a iesit nu haina de office, ci uniforma pentru doamnele de fac curatenie la hoteluri.
Nu stiu ce material este, dar sigur are sintetica pentru ca este strech. Partea gri este acelasi material, doar ca pe dos. Si trebuie sa recunosc, am ales materialul dupa nasturi Embarassed

kabunta a scris:Pe ultima suta de metri am reusit sa fac si eu o rochita simpla dintr-un jerse subtire imprimat:

geany a scris:Am reusit sa pozez si eu! Vad ca s-a prelungit termenul, ma bucur foarte mult si chiar sper sa mai apara si alte rochii!!!

Rochita mea este simpla, din crep de vascoza, captusita. Am pus fermoar ascuns, care nu mi-a placut cum se aseza, rochita nefiind chiar pe corp, dar si materialul foarte subtire, asa ca am renuntat la el si e perfect asa.

kabunta a scris:Pe tiparul de la prima rochie verde am mai facut una care a iesit cam scurta din cauza ca am gresit niste chestii si a trebuit sa o mai tai. Insa manecele si cutele de pe burta se aseaza mult mai bine ca la prima.

despina13cucli a scris:vin si eu cu una dintre rochite, pe cealaltă n-am pozat-o încă

danae a scris:Hop si eu cu pozele!

Se vede mult mai bine in realitate, dar asta e!

mnarcisa a scris:Am terminat si eu.
Pun poze si revin cu detalii mai tarziu ca fug la cumparaturi.

clodi a scris:V-am admirat rochitele, sunt tare frumoase si imi place ca sunt multe participante pupi

Am reusit si eu aseara sa fac pozele, dar am adormit odata cu gainile la ora 8 rade Postez si eu acum rochita pentru provocare: matase bleumarin imprimata, volane la decolteu, fermoar ascuns pe o parte si captuseala dintr-un bumbac subtire satinat (vroiam sa-mi fac o fustita din el, dar se potrivea mult prea bine cu matasea). Imi place cum a iesit, este foarte vaporoasa si imi doream de mult timp o rochie lunga de vara.

Multumim Karina pentru provocare!

despina13cucli a scris:rochita facută pt provocare

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/812/dsc04065j.jpg/][/URL]

o sa invat vreodata sa atasez pozele?

Uca a scris:Felicitări tuturor participantelor la provocare! Flowers
Ați lucrat rochii deosebite!
Clodi, e de vis rochița! Te rog, îmi spui cât material a intrat? Poate ai scris și nu am văzut, mă duc să recitesc. pupi

Și rochița mea e tot cu maci. Smile
M-am îndrăgostit de tricoul Karinei cu macii aplicați și de atunci tot maci visam.
Vă arăt prima rochită de graviduță pe care mi-am realizat-o. Este din pânză topită (primită de la Karina pupi) și căptușită cu vâscoză.
Sub bust are trei cusături cu elastic, cusut cu zig zag.
Croiala e simplă, de sub bust în jos, sub formă de trapez.
Nu are fermoar, e suficient de largă încât să o pot îmbrăca lejer.
Este dublată peste piept, să o pot purta fără sutien.

Florile de maci le-am realizat tot din materiale primite de la Karina (organza și tulle).
Capsulele ( sper să le fi denumit corect) sunt făcute din " bile aplatizate", semiîmpâslite, cusute în mijlocul florilor.
Codițele macilor ( ca și capsulele) sunt din lână filz-wolle multicoloră ( primită de la Diada pupi ), cusută cu zig zag pe lungimea firului .

Karina, mulțumesc și eu pentru provocare! Mi-a făcut plăcere să lucrez la rochița asta! kiss

fulguta28 a scris:Gata, am facut rochita! Fata mea o excludeti, va rog! Arat ca naiba! Deci, incretitura aia si banda de la decolteu mi-a dat batai mari de cap

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

Poza dintr-o parte cu burtica

Si spatele care dupa cum vedeti, materialul trage.

Daca nu erati voi, probabil nici in veci nu terminam rochia asta!!!Multumesc!
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Dum 03 Iun 2012, 9:11 am

Bravo, feteor, ati facut niste rochii frumoase! primul Imi pare rau ca n-am reusit si eu sa fiu printre voi cu o rochie, dar ma revansez in curand! cos
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de gaza la data de Dum 03 Iun 2012, 9:31 am

Felicitari, fetelor! Rochitele sunt superbe! Sa le purtati sanatoase...si mandre. Flowers
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 43
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Dum 03 Iun 2012, 9:57 am

Bravo fetelor v-ati facut niste minunatii de rochii.Eu am fost prinsa cu costumele de copaci si alte cele in timpul de dupa servici.
mai ales ca de cateva saptamani incoace sambetele le-am petrecut in plimbari,concerte si spectacole,iar ieri chiar nu am avut chef deloc sa cos.
Si eu muuulte idei de rochite si sper sa le si finalizez anul asta.
Felicitari sa le purtati sanatoase.
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de Dodo-pui la data de Dum 03 Iun 2012, 10:17 am

Felicitarii foarte frumoase rochii...favorita mea(nu ca ar conta Embarassed ) este prima;apoi ceaalba cu maci apoi cele cu bordura...

eu mi-s prinsa inca in ale posetelor(unde fol si masina de cusut de la voi,pentru captuseli,buzunare...bla,bla) si costumelor de baie...
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 45
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de gmiki1 la data de Dum 03 Iun 2012, 10:27 am

frumoase,frumoase,frumoase ura
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 39
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de diblaru maria la data de Dum 03 Iun 2012, 12:34 pm

Super fete ,super rochii,felicitari.
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Adelle23 la data de Dum 03 Iun 2012, 5:49 pm

Felicitari pentru rochii, sunt toate frumoase. La urmatoarea provocare sper sa particip si eu. Preferatele mele sunt rochia cu buline, cred ca de la Geo, si cea cu decoratiunile de maci de la Uca. Nu stiu cine e gazda ideii (am vazut pe site si pe o bluzita), dar e foarte unica si aratoasa, si pe rochie, si pe bluzita.
Sa le purtati cu mandrie! Smile
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 la data de Dum 03 Iun 2012, 6:11 pm

Am reusit sa fac extragerea. Imi cer scuze de intarziere dar am avut casa plina de copiii veniti la ziua nepotelei.

S-a oferit pe post de operator omu' din dotare si bineinteles ca nu i-a tacut gura, e mai rau decat copiii zid

Felicitari castigatoarei si astept noua provocare!
Si bineinteles adresa si detalii ceva sa ma orientez ce si unde trimit premiul.

O sa revin cand am timp cu detalii si exclamatii pentru ce-am mai vazut postat. kiss
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2888
Varsta : 48
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Dum 03 Iun 2012, 6:27 pm

Mi-au placut comentariile "asistentului" tau, Karinaaaaa! rade
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 50
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Dum 03 Iun 2012, 6:37 pm

Daa daa cu facaletul rade rade
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de fulguta28 la data de Dum 03 Iun 2012, 7:06 pm

Felicitari!!!! Hahaha, chiar m-am distrat vizionand filmuletul! "' Fulguta?!!! Ce frumosss!!!!"':)Multumim d-lui asistent pt imagine, iar Karinei multumiri pentru imbold! kiss
fulguta28
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Dum 03 Iun 2012, 7:17 pm

Felicitari Narcisa! Flowers
Si felicitari tuturor fetelor, sa va purtati cu drag rochiile! ura

Karina, super filmuletul, ii multumim omului pentru contributia la realizarea peliculei si pentru comentariile de fundal care au asigurat suspansul Smile)
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul