Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

+47
valentinadof
ioana soare
aurishta
zylv
ancabanu
tiana
marabr
kabunta
rosita
LORIMAR
danniela
gabyd
danae
gmiki1
anasara
Uca
feliciagl
sergiu valentin
aurelia.c
gabriela1554
bibitu
mnarcisa
rozina
LYNDA
Panea Laura
Andata
geo
MagdaMarin
Gianina4ever
maddy13
piciul
aidil
SilviaDumitrescu
ismi3ismi
fulguta28
arielas
despina13cucli
clodi
carmenlenuta
Buburuza
zahariaelouise
diada
Admina
geany
lennny
afilimonb
Karina33
51 participanți

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 31 Mai 2012, 9:30 am

Narcisa e plina de viata rochita ta, chiar ma duce cu gandu la vara si caldura love
Clodi superba rochia, felicitari
Despina ce vesela e rochia, sa o porti cu placere.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de zylv Joi 31 Mai 2012, 11:18 am

foarte frumoase toate rochitele.sa le purtati sanatoase Flowers
rosita,trebuia sa pui la rascroitura o dublura intarita,si sigur nu-ti mai tragea in jos.daca intrebai inainte sa bagi foareca,era salvata rochita.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de clodi Joi 31 Mai 2012, 11:20 am

Ma bucur ca va place si voua rochia love
Lidia, m-am gandit si eu la ceva in talie: a mai ramas o fasie de material si am pregatit-o sa o fac cordon, dar am adormit aseara devreme si n-am mai facut nimic. Oricum pozele le facusem cum am ajuns acasa cat mai era lumina.
Acum imi dau seama ca am o curelusa care cred ca se potriveste. Cand vine vremea calda o testez.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de rosita Joi 31 Mai 2012, 11:54 am

Clodi, ce frumoasa e rochia ta, si mai e si matase love Intr-adevar, la bordura aia mergea o rochie maxi!
Lidia, mai, "fetele" tale s-au bagat in cadru si nu vad rochia de ele lol!

Despina, cum e facuta aplicatia aia? E un trend cu macii, clar!

Zilv la care rascroitura te referi? Ce pot sa spun e ca materialul s-a lasat cu totul, linia taliei era cu ~5 cm mai jos de jur imprejur.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 31 Mai 2012, 11:58 am

clodi, chiar ca am maci pe creier
dar mai sunt in buchet si alte flori, asa ca mai am o scăpare
florile le-am brodat pe un material mai plin si apoi am aplicat pe rochie
initial am vrut sa tai rochia sub aplicaţie dar nu e prea groasă si vine bine -mie asa-mi pare
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de geo Joi 31 Mai 2012, 12:13 pm

Lidia, eu cred ca ti-a iesit la fix rochia, daca era pentru provocarea sexi Smile

Clodi, vreau eu rochia ta!! Eu sunt scunda, si rochiile astea stiu ca ma fac mai inalta (nu stiu de ce mai toate rochiile si fustele mele sunt pana la genunchi Rolling Eyes ). Neaparat trebuie sa am si eu o rochie asa, am sa caut material potrivit.

Vad ca nu ai pense in talie si nici cusatura pe mijlocul spatelui. Cambrarea e doar din laterale?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de zylv Joi 31 Mai 2012, 1:37 pm

rosita,la rascroitura manecii faceai o dublura intarta cu termocolant,astfel nu s-ar mai fi intins materialul in zona aceea.orice material care trage greu,trebuie sustinut,mai ales la rascroitura manecii.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 31 Mai 2012, 2:19 pm

Am terminat si eu decolteul de la rochie. Mi-a mancat zilele... Mai am de cusut marginea de la maneca iar maine seara pun si eu poze.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de clodi Joi 31 Mai 2012, 4:11 pm

geo a scris:
Clodi, vreau eu rochia ta!! Eu sunt scunda, si rochiile astea stiu ca ma fac mai inalta (nu stiu de ce mai toate rochiile si fustele mele sunt pana la genunchi Rolling Eyes ). Neaparat trebuie sa am si eu o rochie asa, am sa caut material potrivit.

Vad ca nu ai pense in talie si nici cusatura pe mijlocul spatelui. Cambrarea e doar din laterale?

Materialul l-am luat de la Cosbuc acum vreun an cred (da stiu merit bataita ca am tinut frumusete de material pitit in dulap atata vreme)
Are 2 pense destul de mici pe spate pe linia taliei. Mai are si cele 2 pense de la piept pe lateral. In rest, pe talie, e cambrata pe laterale. Cred ca e si un avantaj la matasea asta ca fuge.. se aseaza bine si usor daca e cusuta corect.

Iti sta foarte bine si in rochitele pana la genunchi. Am vazut pozele tale si arati foarte bine!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de geo Joi 31 Mai 2012, 7:30 pm

Multumesc! hug
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Uca Joi 31 Mai 2012, 9:21 pm

Felicitări tuturor participantelor la provocare! Flowers
Ați lucrat rochii deosebite!
Clodi, e de vis rochița! Te rog, îmi spui cât material a intrat? Poate ai scris și nu am văzut, mă duc să recitesc. pupi

Și rochița mea e tot cu maci. Smile
M-am îndrăgostit de tricoul Karinei cu macii aplicați și de atunci tot maci visam.
Vă arăt prima rochită de graviduță pe care mi-am realizat-o. Este din pânză topită (primită de la Karina pupi) și căptușită cu vâscoză.
Sub bust are trei cusături cu elastic, cusut cu zig zag.
Croiala e simplă, de sub bust în jos, sub formă de trapez.
Nu are fermoar, e suficient de largă încât să o pot îmbrăca lejer.
Este dublată peste piept, să o pot purta fără sutien.


Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 P1220076

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 P1220081

Florile de maci le-am realizat tot din materiale primite de la Karina (organza și tulle).
Capsulele ( sper să le fi denumit corect) sunt făcute din " bile aplatizate", semiîmpâslite, cusute în mijlocul florilor.
Codițele macilor ( ca și capsulele) sunt din lână filz-wolle multicoloră ( primită de la Diada pupi ), cusută cu zig zag pe lungimea firului .

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 P1220088

Karina, mulțumesc și eu pentru provocare! Mi-a făcut plăcere să lucrez la rochița asta! kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de aurishta Joi 31 Mai 2012, 9:34 pm

Uca,este splendida rochitza iar tu esti o graviduta-modelina! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Uca Joi 31 Mai 2012, 9:37 pm

Mulțumesc Aura. kiss Încă mă mențin. Să vedem cum voi fi după ce mai crește burtica. rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Admina Joi 31 Mai 2012, 10:01 pm

Karina33 a scris:Cred ca nu va suparati daca 'lungesc' termenul pana pe 1 iunie, poate apare si soarele cumva.
Karina, azi e ultima zi de inscriere, nu?
Numai frumuseti de rochii ati facut, provocarea asta e mai ceva decat un concurs, atatea rochii frumoase, diferite, interesante. love Sa le purtati fericite si sa va mai faceti multe, macar la fel de frumoase.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Joi 31 Mai 2012, 10:03 pm

Ce frumoasa e rochita cu maci, te rog, Uca fa o poza mai de aproape sa vad si eu capsulele ca nu-mi dau seama cum sunt facute. E superba, felicitari pentru rochita, felicitari pentru sarcina.
Vad c-o laudati si pe Clodi, ma duc sa-i vad si eu rochita.
Dar bratara, Uca, unde pot s-o vad mai de aproape, tu ai facut-o?


Ultima editare efectuata de catre feliciagl in Joi 31 Mai 2012, 10:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : completat da' bratara?)
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 31 Mai 2012, 10:31 pm

Uca, absolut superba rochita! Deja imi este rusine cu sacul meu Sad
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Uca Joi 31 Mai 2012, 10:42 pm

Mulțumesc frumos pentru aprecieri. Merci
Admina, eu cred că și mâine se mai poate posta, până la ora 24.
Felicia, mâine voi face poză ( am acumulatorii la încărcat) și îți voi și explica cum le-am făcut.
Brațara nu este făcută de mine ci de Ioana Soare, e postată
aici link , alături de alte minunății realizate de ea.
Fulguța, hai, nu te da bătută. Eu sunt sigură că ai realizat ceva frumos. ura

Edit:
Am mărit una din poze, sper să se vadă.
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 P1220089

Am făcut câteva forme din lână, în aceeași tehnică prin care se fac și bilele împâslite, nu le-am împâslit de tot, să le mai pot aplatiza la coasere.
După uscare, le-am cusut în mijlocul florilor cu ață groasă, sintetică,plecând din mijloc spre margini, pe raze.




Ultima editare efectuata de catre Uca in Joi 31 Mai 2012, 10:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : Completat explicații pentru Felicia și inserat poză)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de ioana soare Vin 01 Iun 2012, 1:16 am

Uca am stat la panda sa vad rochita cu maci:)) Eram sigura ca va fi ceva deosebit si am avut dreptate! E superba si tu esti o graviduta foarte frumoasa! Chiar o rochita de vara in adevaratul sens al cuvantului, vesela, racoroasa si feminina. Imi place foarte mult cum ai facut macii, cu petalele diafane si tulpinile serpuite multicolore.
Si ce mai imi place e ca pana si sandalele sunt handmade:))))

Si daca am citit de rochita lui Clodi, am dat fuga sa o vad:)) E foarte foarte frumoasa si materialul este nemaipomenit! Se potriveste de minune modelului ales.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de diada Vin 01 Iun 2012, 1:22 am

Uca, foarte frumoasa rochia, a meritat efortul! hug Ioana, felicitari pentru bratarasi cercei, abia acum le-am vazut, esti o comoara!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de danae Vin 01 Iun 2012, 8:24 am

Clodi, este superba rochita, sa o porti cu placere!
Uca, esti o graviduta tare frumoasa si rochia iti vine ca turnata. Si aplicatiile imi plac tare mult. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Vin 01 Iun 2012, 9:53 am

Uca, multumesc. Superba rochia, da' si sandale handmade? Esti o comoara la casa omului, sotul tau cand se trezeste dimineata primul gand e, cu siguranta, "Multumesc, Doamne, ca Uca e sotia mea!"
Au dreptate fetele, e fff frumoasa rochia ta, Clodi.
Ma duc sa vad si bratara Ioanei ca si ea e mai mult decat talentata.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de rosita Vin 01 Iun 2012, 10:08 am

Uca e superba rochia ta! Felicitari pentru imaginatie si pentru executie! Daca si palaria e handmade, apai esti handmade din cap pana-n picioare Smile

Fulguta, nu-i nimic daca rochia are o linie mai simpla! E comoda, si cu o curea, o margica o inveselesti!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de geo Vin 01 Iun 2012, 10:23 am

Hai, Fulguta, sa vedem si rochita ta gata Smile

Uca, esi foarte faina. Si rochia, bineinteles. Clar imi fac si eu maci, am doua rochii albe simple pe care nu le-am purtat niciodata, si am si niste tulle rosu taiat cercuri si ars pe margini, mai trebuie doar sa sap dupa el prin atelier/depozit.

geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 01 Iun 2012, 10:27 am

Neata! Eu diseara pun pozele, inca mai lucrez la ea! Smile Deh, este prima piesa de vestimentatie si merge mai greu!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de diada Vin 01 Iun 2012, 10:29 am

Pe cine mai asteptam? haideti fetelor, Admina? ura

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 7 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB