Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Drumetii si locuri vizitate (3)

+46
vlad_mom
Gabica
LRodica
piciul
ema
cld
lacrisel
rosita
canadianca50
carmenm
michelinebeaulieu
MihaelaT
lucky
corina corina
Lucia.BlueFlower
cristina07
dadi
fiordaliso
Angelica18
duchess
Gabiuta
sergiu valentin
georgeta.prnic
Dorulet
RamonaM
diada
ikuta
MagdaMarin
Crissy86
SilviaDumitrescu
Uca
despina13cucli
firicel
Admina
lennny
valentinadof
kitty_1973
Giobsy
carmenco
danniela
Celya_f40
AlinaJ.Bijoux
tinap
pufoi
diana-s
Gianina4ever
50 participanți

Pagina 3 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Urmatorul

In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 11 Mai 2012, 10:34 pm

Noi doar am luat masa de pranz la acest hotel Si aceea pe fuga wink Nu ne-a fost prezentat. Dar dupa cum se vede in poza se pare ca este ceva sub acea tersa
Edit: Conform informatiilor de pe net insasi terasa este o piscina termala
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Crissy86 Vin 11 Mai 2012, 10:45 pm

Noi am avut o pauză de vreo două ore la acel hotel, timp destul pentru masă și pentru baie în piscina cu apă termală. La Efes ați fost?
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 11 Mai 2012, 10:46 pm

daaa am fost si la Efes.Si la Casa Fecioarei Maria..

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Crissy86 Vin 11 Mai 2012, 11:15 pm

Super, era de neratat. Pe mine m-a impresionat locul. Poate găsesc și eu pozele de prin 2009.
Editez şi eu: M-am lămurit, e acelaşi hotel. Eu am făcut baie doar în piscina acoperită, unde era răcoare şi apa fierbinte şi nu era nimeni. Sus era plin de lume şi ardea soarele.
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diana-s Sam 12 Mai 2012, 9:58 am

noi am fost in fiecare an in septembrie si chiar octombrie si am prins vreme foarte frumoasa, pe la jumatatea lui octombrie inca era 25 de grade ziua , dar dupa masa spre seara de obicei ploua
am avut norocul sa ne organizam singuri traseele fiindca 3 cupluri din gasca sunt de etnie turca si vorbesc fluent limba, ceea ce a ajutat mult
la plecare aveam stabilite doar locatii de vizitat si innoptat, dar daca ne placea o statiune prelungeam sederea cu inca o noapte sau 2
doar antalia a fost batuta in cuie de fiecare data, luata de aici prin agentie de turism

crissy86, stiam ca e piscina si interioara, dar am preferat sa stam la soare ca soparlele
ba in una din zile am prins ploaie si a fost o frumusete sa stam in apa calda si sa vina stropii de sus
in zona papucilor se vad picaturile..sper Laughing in calculator la rezolutia maxima se vad
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de pufoi Sam 12 Mai 2012, 2:16 pm

Silvia foarte frumos!
nu credeam ca Turcia e asa de frumoasa!
Diana poza cu palmierii e de vis!
Si mie imi place mai mult sa ma balacesc in piscina de afara si sa privesc peisajul.
Fetelor ...mi-ati dat mare bataie de cap: voiam sa merg in Croatia, dar ati postat niste poze cu Turcia...
Cine a fost si in Croatia si in Turcia ce spune?

pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diana-s Sam 12 Mai 2012, 5:59 pm

pufoi, ambele au obiective de vizitat, turcia exceleaza la capitolul hotelier, 5 stele si all inclusive ca la ei nu prea mai gasesti
tu decizi ce vrei sa faci in vacante

ruine in constanta acoperite de maci, le-am mai pozat eu anii trecuti

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 12 Mai 2012, 6:56 pm

Da,foarte furmos...nici eu nu stiam frumusetile Turciei...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de carmenco Dum 13 Mai 2012, 2:55 pm

Macii nu mi-i amintesc ci doar apusul de soare. Frumos!
Eu nu am fost in Turcia...
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 13 Mai 2012, 9:37 pm

Dupacum spuneam sfarsitul ultimelor saptamani a fost cam plin.Saptamana trecuta am avut concerte cu Smiley,Andra si Connect-R.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].

In aceasta saptamana am avut show aviatic la Strejnic si plimbare in superbul parc Crang din Buzau.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 14 Mai 2012, 1:07 am

F. frumos Magda si vad ca a-ti avut o vreme destul de buna. Nu a ploua si a fost frig ca la mine.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 14 Mai 2012, 9:08 am

Frumooos ati petrecut cu familia! kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diana-s Lun 14 Mai 2012, 9:43 am

pe Conect-R l-am prins si eu live zilele trecute la Mangalia, chiar imi place ultima lui melodie

la un show aviatic inca salivez, asa ca deocamdata ma bucur de pozele Magdei...poate imi iese candva si voi participa activ din carlinga wink
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Admina Lun 14 Mai 2012, 10:46 am

Silvia, ce locuri frumoase ai vazut. Sa-ti fie de bine, sa mai mergi, mai pe indelete si in alte parti.
Noi nu mergem cu grupul, doar pe cont propriu si din pacate nici prieteni care sa ne impartaseasca gusturile in materie de vacante, nu avem. Toti vor la plaja, sa se prajeasca si balaceasca. Noi daca facem 1-2 bai si restul plimbat, vizitat, suntem cei mai fericiti. O sa punem pe lista Turcia si noi. Verii au petrecut un sejur cu fetita lor, la un hotel foarte bun (vreo 4-5 stele) care era foarte amenajat pentru distractii in familie. Sunt ani lumina, intre serviciile de la noi si cele din afara... zid
Magda, cum doar doi copii (ai tai) in Crang? Nu te-ai intalnit cu Diada?!?!

Poze mai vechi, cu vacanta din Dubai. Am avut cazare gratis wink , mancare ieftina, fiind mari amatori de mancare indiana si putind lua micul dejun acasa, dar se putea trai ieftin si acolo, mai ales daca nu erai in zone turistice.
Cladirile moderne sunt cam punctul forte al acestui oras, mall-urile de asemenea. Celebrele si foarte scumpele Burj Khalifa si Burj al Arab se pot vizita contra cost (le-am sarit); urcarea pana la jumatatea lui Burj Khalifa era 100 dirham, deci vreo 80-90lei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]- Bujr Khalifa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Bujr Khalifa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Burj (turn) al arab

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - zona Dubai Marina

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - zona Dubai Marina

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - "padure" de zgarie nori, vedere din metroul la suprafata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Emirates towers

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Ski Dubai, in Mallul Emiratelor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Dubai Fountain, in curtea Mallului Dubai (cand am facut poza, nu functiona pe motiv de vant, zile la rand amanau spectacolul, dar am prins-o intr-o seara, din fericire

Parcuri de distractie acvatice: Atlantis si Wild Wadi, ultimul a fost mai frumos, cu mai multe tobogane, mai interesant, in ciuda reclamei orientate spre Atlantis.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - vedere hotel Atlantis, aflat pe The Palm, insula artificiala sub forma de palmier; se putea ajunge fie cu taxi-ul (mai ieftin, preturi cam ca la noi per km) sau cu un metrou suspendat, destul de scump, vreo 40lei de persoana.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Istorie mai putina, interesanta e zona Creek-ului care desparte zona Deira de Bur Dubai. Acolo se gasesc Gold Souk, Spice Souk, Electronic Souk, bazaruri cu marfa buna si ieftina, cica. rade Se poate traversa acest Creek cu barca, denumita abra, pentru vreo 2 dirham, adica mai putin de 2lei. Ar mai fi muzeul de istorie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - turnuri de vant, aerul conditionat al localnicilor, inainte de marea tehnologizare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - vas reconstruit, in fata muzeului

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - abra, in interiorul muzeului

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - croitor arab, cu dedicatie pentru toate cusatoresele de pe forum

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - vitrina cu auraret (manca-ti-as...) - cel mai mare inel din lume

Mancare super buna, in special indiana, arabeasca, chinezeasca, tailandeza, gaseai multe fructe exotice, sucuri de fructe, limonada cu menta (bautura araba traditionala).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - potol arab (mancat pe malul garlei, la Creek, intr-o spelunca cu musama pe masa; cea mai buna mancare traditionala, asa se mananca wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - potol indian (mancat in zona Karama, cartier fara pretentii pentru localnici si emigranti mai saracuti, la restaurantele indiene aveau preturi foarte mici, mancare delicioasa si atmosfera de nota 100, fiind plin de indieni cu familiile, nu se fuma, te tratau ca pe un rege, fiind un chelner la 2-3 mese)

Camila in desert sau reclama mascata. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 14 Mai 2012, 11:02 am

Multumim pentru poza cu dedicatie...
Cand am vazut mancare,mi s-a facut foame(dar nu ma duc s amananc ,ca am facut burta) rade
Foarte frumoase locatiile si am vazut ca-s bine ingrijite....cel putin asa se vede de aici...
Bravo tie!
Eu,pana acum,n-am iesit din Romania... Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de ikuta Lun 14 Mai 2012, 11:22 am


Asta stiu eu despre povestea oalelor din copac in zona Maramuresului.

In zilele noastre se zice ca oale sunt puse in copacul din fata casei doar de cei ce au fete de maritat. in trecut insa, Maramuresenii puneau ulcelele in pom din alt motiv.
Se zice ca ulcica ce era folosita pentru prinderea laptelui (cand se facea lapte batut) prindea o pojghita subtire de lapte ce dezvolta o bacterie ce nu permitea inchegarea lui foarte rapida, astfel omul o punea in copac pentru ca ea sa stea in soare iar puterea soarelui ajuta la distrugerea acelei bacterii. In acest timp omul folosea o alta oala pentru lapte.
Pe timp de iarna fenomenul era asemanator dar la distrugerea bacteriei nu participa soarele ci vremea rece, astfel oala ingheta iar bacteria era distrusa de temperatura joasa.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 14 Mai 2012, 7:02 pm

Admina ba da, m-am intalnit si cu Diada am stat cca o ora de vorba si asa cum imi doream departe de al meu sot. wink
Eu am luat copii iar el pe taica-su si am plecat separat prin parc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Mar 15 Mai 2012, 8:18 am

Frumoase poze Magda! Ma bucur ca ti-a placut la noi, va mai asteptam hug
Ne-am intalnit Admina, ca doar stau la 5 minute de Crang, e "ca la mine acasa" rade

Superbe poze, mai ales cea cu dedicatie, m-a uns pe suflet, si cate minunatii ati vazut voi mai Admina, poate vreodata cine stie... eu daca trec granita nu mai vin inapoi rade cred ca tocmai de-aia nu mi s-a intamplat niciodata rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Giobsy Mar 15 Mai 2012, 10:59 am

Superbe locuri aţi vizitat!
Să vă fie de bine şi să fiti sănătosi, sănătoase, să mai mergeţi.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de RamonaM Mar 15 Mai 2012, 10:22 pm

Am vizitat Manastirea Lainici si Prislop intr-un pelerinaj acum vreo 3 saptamani...numai eu cu Nectaria...ne-am simtit tare bine...avem o tara minunata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Icoana facatoare de minuni de la Lainici

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mormantul Parintelui Arsenie Boca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de pufoi Mar 15 Mai 2012, 10:30 pm

Ramona foarte frumos!
Sa-ti traiasca gogosica! ai fost in pelerinaj cu ea? inseamna ca e tare cumintica!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de RamonaM Mar 15 Mai 2012, 10:33 pm

Da ... nu am probleme cu ea la drum....a dormit si admirat tot drumul.
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de pufoi Mar 15 Mai 2012, 10:43 pm

Uite de asta am vrut eu fata!
fetele sunt cuminti!
sa-ti traiasca Ramona!!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 16 Mai 2012, 8:27 am

Asa e,Ramona,avem o tara frumoasa.Am fost si eu pe acolo si,ori de cate ori am fost la manastiri,m-am simtit atat de bine!Mi-a ramas sufletul la multe dintre ele,la linistea care te patrunde...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 21 Mai 2012, 4:05 pm

Desi nu se compara cu locurile vizitate de voi,vreau sa va arat pe unde am fost eu in aceasta primavara:in vizita la mama!la 250 km de localitatea mea,intr-un orasel din Serbia!
Locul in care mi-am petrecut cea mai mare parte a timpului:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O pestera situata in munti la 30 km de orasel.
Imagini din exterior si interior!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gradina zoologica din localitate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si un peisaj de vis,la o proprietate privata unde se afla o crescatorie de pesti,un loc foarte frumos,departe de civilizatie,unde te relaxai la un gratar excelent de peste proaspat,piscina,dar mai ales aerul curat de munte !
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici erau bazinele cu pesti:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si imagini exterioare cu o manastire construita,pe fundatia unei vechi cetati.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 3 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB