Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Drumetii si locuri vizitate (3)

+46
vlad_mom
Gabica
LRodica
piciul
ema
cld
lacrisel
rosita
canadianca50
carmenm
michelinebeaulieu
MihaelaT
lucky
corina corina
Lucia.BlueFlower
cristina07
dadi
fiordaliso
Angelica18
duchess
Gabiuta
sergiu valentin
georgeta.prnic
Dorulet
RamonaM
diada
ikuta
MagdaMarin
Crissy86
SilviaDumitrescu
Uca
despina13cucli
firicel
Admina
lennny
valentinadof
kitty_1973
Giobsy
carmenco
danniela
Celya_f40
AlinaJ.Bijoux
tinap
pufoi
diana-s
Gianina4ever
50 participanți

Pagina 13 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 02 Aug 2018, 7:01 am

Ce imagini frumoase!Pe mine casele cu ochi m-au fascinat cand le-am vazut intaia oara,in copilarie.Imi pareau magice.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Sam 04 Aug 2018, 5:38 pm

Nici eu nu am stiut de casele cu ochi, pana nu mi-a spus fiica mea care a aflat la germana despre ele, de aceea a facut multe poze cu ele.

Dorulet si mie imi par magice, parca casele au viata.

Va mai arat cateva in care se vad . A urcat si in turnul catedralei evanghelice si de acolo se vad altfel. Mie mi-a fost frica sa urc pana sus langa clopote, erau scarile suspendate.
Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 05 Aug 2018, 7:33 pm

Am indragit casele alea cu ochisori de cand le-am vazut prima data, in scoala generala. Am fost anuul trecut la Sibiu, nu cred ca am pus fotografii aici, trebuie sa le caut.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de fiordaliso Vin 10 Aug 2018, 4:57 pm

Ia sa va plimb eu un pic prin Sibiu...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si pe la Balea lac...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cisnadioara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Joi 08 Noi 2018, 8:38 am

Avem o tara foarte frumoasa. Soselele schimb sunt "uratCe" . Cel putin in zona in care am fost la sfarsitul saptamanii trecute erau . Zona Brad, Abrud, Zlatna, Campeni. Pe partea cu Turda, Alba Iulia a fost ok. Va arat cateva poze.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima poza este dintr-un muzeu.


LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 08 Noi 2018, 9:35 am

Tare frumos!
Da, drumurile nationale si judetene sunt urate comparativ cu cele europene, insa tot mai bune decat cele fara asfalt wink .

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 08 Noi 2018, 5:20 pm

Aceleasi locuri frumoase ca pe vremea cand se mergea pe jos,sau cu caruta...Una peste alta,cred ca ati fost incantati.|In Cheile Turzii ati mers?Ca atunci chiar imi pare rau ca n-am stiut ca vii in zona,Rodica.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Joi 08 Noi 2018, 9:34 pm

Nu. Am venit Brad, Albac, Lupsa, Salciua, Turda. Apoi in jos catre Alba Iulia, am innoptat undeva mai sus de manastirea Rameti.
Da, a fost foarte frumos, mai ales ca am avut doua zile de toamna minunate.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Vin 09 Noi 2018, 9:50 am

Foarte frumos!!! Am fost si eu la Alba, minunat!!! In decembrie (26,27,28,29,30) ma duc la Sibiu!!! am mai fost, dar mi-a ramas gandul la el. Vreau sa ajung din nou la Salina Turda, fantastica!!! Copii au fost foarte incantati! Trebuie sa fac o selectie de poze sa incarc si aici. Tara noastra este minunata!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Drumeție Sinaia - Cota 2000 - Cabana Bolboci - Cabana Padina - Cabana Babele

Mesaj Scris de GeorgetaMares Sam 08 Dec 2018, 9:37 am

Buna ziua!
Am făcut această drumeție împreună cu soțul meu, cu niste prieteni și cu fetele lor de 13 ani, respectiv 15 ani.
Am mers cu trenul de la București la Sinaia, am urcat să luăm telegondola până la cota 2000, de unde am plecat către Cabana Bolboci. Ne-am cazat acolo(într-o cameră cu 8 paturi) și am plecat a doua zi, după micul dejun, către Cabana Padina. Ne-am cazat când am ajuns, într-o cameră cu 12 paturi, am plecat dimineața următoare după micul dejun, care era inclus in tariful camerei. Am ajuns la Babele, ne-am plimbat, am mâncat o ciorbica fierbinte, am fne-am relaxat pe pajiște, in spatele cabanei, departe de Pantofari și am admirat zborul păsărilor, ceața care se tot lăsa și urca și apoi am mers și am luat telecabina până la Bușteni, de unde am luat trenul.
Desigur, ne-am oprit de multe ori, pentru a analiza flora spontana, pentru a intra într-o peșteră nesemnalizată, am vizitat Peștera și am trecut pe langa Schit.
Aștept cu nerăbdare următoarea drumeție.
GeorgetaMares
GeorgetaMares
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : București
Data de inscriere : 16/10/2018

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Sam 08 Dec 2018, 7:30 pm

Banuiesc ca a fost frumos. Am fost in zona cu multi ani in urma.
Poate ne arati si poze.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 08 Dec 2018, 8:46 pm

Eu acum am sosit dupa o saptamana la Baia Mare,unul dintre orasele noastre frumoase. Baia Mare,Dej,Gherla,Cluj,Turda-toate sunt minunat impodobite de sarbatori,dar si satele prin care am trecut.Pacat ca ploua,a nins doar putin,atat cat sa ne amintim cum e.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de GeorgetaMares Sam 08 Dec 2018, 10:32 pm

Am incercat sa postez câteva, dar nu s-au încărcat. Au fost uploadate pe un site pe care nu reușeam să mă conectez deși am primit mail de la ei cu parola. Pur și simplu, nu a mers.
GeorgetaMares
GeorgetaMares
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : București
Data de inscriere : 16/10/2018

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 09 Dec 2018, 8:28 am

Incarca poze din bara de aici,Gazduieste o imagine.Selectezi poza,o incarci si o postezi.Merge usor.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Sam 15 Dec 2018, 6:02 pm

Manastuirea Gai-Arad azi dimineata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 16 Dec 2018, 11:05 pm

Frumos! Frumos tare în poze wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de piciul Lun 17 Dec 2018, 5:25 am

E iarna! Faine poze! Multumim!
Putem visa ca suntem acolo...aproape real wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Lun 17 Dec 2018, 2:00 pm

Vlad-mom zic ca si tine. Frumos in poze. Smile
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Sam 23 Mar 2019, 6:44 pm

In concediu, in afara de gradina am mai umblat un pic prin tara. Prin sud , catre Valcea daca acolo mai am rude.
Schitul Sf Nectarie in judetul Hunedoara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Lainici

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Icoana

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Olanesti

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cascada Lotrisor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si Ramnicu Valcea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de piciul Lun 25 Mar 2019, 5:48 am

Frumoase locuri, Rodica! Multumim pentru poze!
La Lainici am fost si eu acum trei ani si parca a fost ieri...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 25 Mar 2019, 7:52 am

N-am fost la Sf.Nectarie,dar in celelalte locuri am fost acum cativa ani si am petrecut zile foarte frumoase.Multumesc,Rodica,m-ai facut sa-mi revina amintirile!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Lun 25 Mar 2019, 8:49 am

Cu drag.
Sper ca sunt amintiri placute.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 30 Apr 2019, 9:34 am

Câteva plante...ieri la Balcik:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A fost prima oară când am fost. .. și ultima, cel puțin în complexul Balcik. Nu m-a impresionat, mă așteptam la mai mult având în vedere laudele și descrierile altora. N-am văzut nici un palat, doar un complex de clădiri intr-o grădină imensă...al carui singur avantaj este relieful si poziția.
Mi-a plăcut în schimb orașul în sine, cu casele și pensiunile pe străduțe intortochiate care coboară și urcă.... un aer de orasel de provincie pe un relief montan la malul mării :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dacă nu poți ajunge pe o insulă grecească, Balcik poate fi un bun substitut (asta dacă nu contează marea ).
Tariful de intrare în complexul Balcik este de aproximativ 35lei/adult, eu una consider că e cam mult (ținând cont de ceea vezi și comparativ cu tarifele muzeelor noastre), iar vinieta bulgărească pe o săptămână 36lei. Nu prea se merită excursie de o zi.
Concluzia. .. data următoare când vom avea poftă de o excursie scurtă... va fi Histria sau Adamclisi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Joi 02 Mai 2019, 9:54 am

Vlad-mom, imi pare rau ca ai fost dezamagita.
Din poze pare totusi o gradina frumoasa. Lalele duble sunt superbe, sau mie imi plac foarte mult.
Nu am fost niciodata la mare in Bulgaria, de fapt la mare am fost doar in Romania. O singura data am trecut, am fost la Istanbul. Acum multi ani, vreo 20 Smile .
La Adamclisi am fost, la Histria poate vom ajunge.
Multumim pentru poze .
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 02 Mai 2019, 4:13 pm

Astea 3 poze sunt din cele 3 zone ale grădinii care aveau ceva de văzut .... In zona Balcik țărmul este montan, ceea ce face să fie altfel decat la noi, însă plaja este foarte puțină. Da, este o grădină frumoasă, dar judecând după tarif și descrierile altora mă așteptam la foarte frumoasă. ...și n-a fost cazul. Din partea noastră asta a fost a 2-a șansă pe care am acordat-o Bulgariei (mai avem o experiență neplăcută)... Dacă nu e să fie o insulă grecească. .. atunci România să fie! Smile măcar să susținem turismul și întreprinzătorii nostri...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 13 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB