Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de zylv Lun 12 Oct 2009, 11:24 pm

ai mai multa detalii aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
daca faci o vizita pe la bazar,sigur dai si de ata elastica.daca nu ma insel,admina avea de vanzare
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Magazin tesaturi si metraje Bucuresti

Mesaj Scris de ana_ana Mier 04 Noi 2009, 11:23 am

Buna tutror!

Sunt relativ nou venita in Bucuresti si peste o luna trebuie sa merg la o nunta. Va rog mult, dc puteti sa imi spuneti de unde as putea sa imi cumpar material pentru a-mi face o rochie la croitoreasa? Croitoreasa am deja, dar nu stiu magazinele de metraje si tesaturi din Bucuresti.

Va multumesc anticipat,
O zi frumoasa in ciuda ploii de afara!
avatar
ana_ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty postav natur, crem

Mesaj Scris de florintantan Mier 04 Noi 2009, 12:27 pm

Am si eu o mare problema:Confectionez costume populare si nu stiu de unde sa procur stofe mai groase gen postav pe culoare alb spre crem si poate ma ajutati dvs. Va multumesc anticipat!
avatar
florintantan
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : net
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de RalucaS Mier 04 Noi 2009, 12:39 pm

ana_ana a scris:Buna tutror!

Sunt relativ nou venita in Bucuresti si peste o luna trebuie sa merg la o nunta. Va rog mult, dc puteti sa imi spuneti de unde as putea sa imi cumpar material pentru a-mi face o rochie la croitoreasa? Croitoreasa am deja, dar nu stiu magazinele de metraje si tesaturi din Bucuresti.

Va multumesc anticipat,
O zi frumoasa in ciuda ploii de afara!

Pai eu zic ca trebuie sa mergi pe Lipscani, mai ales ca ploua, sa nu umbli mult prin oras:) Acolo gasesti Sharbeck (mai sunt si altele prin oras - Calea Dorobanti intre Romana si Perla, depozitul e pe Splaiul unirii are o firma Sahara - viza-vi de palatul de Justitie), Shiral (depozitul e pe calea Mosilor) si Marco Polo.

Astea 3 sunt f aproape unul de altul...cum intri pe Lipscani dinspre IC Bratianu, Shiral e primul pe dreapta, apoi o sa vezi un Dika si acolo pe straduta din dreapta imediat e Marco Polo, apoi Sharbekul e pe Lipscani vizavi de Dika.

Matase naturala ziceau fetele ca este la pret avantajos la kg la un magazinas la Rondul Cosbuc, e la parterul unui bloc.

Mai scumpe ar mai fi "Lana de aur" pe Calea Victoriei si Picasso pe langa PRO TV parca.

Si ar mai fi bineinteles Magazinul Obor dar acolo mi se par scumpe si extrem de impopotonate.

Sper sa te descurci si sa gasesti ce vrei
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de alex2 Sam 07 Noi 2009, 1:31 pm

De unde pot sa imi cumpar un set complet de ate de cusut la un pret acceptabil? si nasturi mai ieftini.. am vazut un set de ate de cusut la o mercerie cu 64 de culori la 70 lei si mi s-a parut cam scump (sau cam astea sunt preturile?) iar nasturi cam 1.3 lei un nasture...nu exista mai ieftin? Sad
alex2
alex2
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Monica Sam 07 Noi 2009, 1:41 pm

Nasturi mai ieftini trebuie sa gasesti, cat despre ate depinde cat avea o papiota, cati metrii. Daca o papiota are 1000m nu mi se pare mult.
Monica
Monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diada Sam 07 Noi 2009, 1:42 pm

Intra si la sectiunea BAZAR a forumului.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty magazin materiale

Mesaj Scris de ankab Sam 12 Dec 2009, 3:02 pm

Buna! Am si eu o intrebare.. Stie cineva un magazin cu materiale de unde pot cumpara blanita artificiala nu foarte scumpa? Si piele intoarsa sintetica? Multumesc.
ankab
ankab
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de RalucaS Sam 12 Dec 2009, 8:38 pm

ankab a scris:Buna! Am si eu o intrebare.. Stie cineva un magazin cu materiale de unde pot cumpara blanita artificiala nu foarte scumpa? Si piele intoarsa sintetica? Multumesc.

Incearca la Sharbeck
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Dec 2009, 8:54 pm

Da, blanita artificiala la 90lei/m...
Poti incerca in Sam expo, am vazut destule, dar nu am intrebat preturile. Si piele eco am luat de acolo, acum mai mult de un an, una moale si frumoasa. Plus ca e si rezistenta, am o husa pentru scaun din ea si nu s-a taiat de mult timp; prima, fiind mai tare pielea, s-a crapat destul de repede.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Depozite materiale/tesaturi in Rm. Valcea?

Mesaj Scris de dali87 Sam 12 Dec 2009, 9:49 pm

buna fetelor, cunoaste cineva vreun depozit materiale/magazin/mercerie in valcea am mare nevoie. nu cunosc orasul, dar voi sta cateva saptamani bune.... please help....vreau sa cos si nu am materiale.

multumesc
dali87
dali87
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 14 Dec 2009, 3:00 pm

am fost in samexpo sapatamana trecuta si erau foarte multe magazine care vindeau blanita, diverse modele si culori
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty blanita

Mesaj Scris de mdlupu Lun 14 Dec 2009, 3:37 pm

super!

poti sa ne spui cam care erau preturile? dadeau si metraj mai putin (2-3 metri)?
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 14 Dec 2009, 11:56 pm

din pacate nu stiu care sunt preturile, eu cautam matase . dau si la metru sigur, nu toti, dar fiind criza parca sunt mai usor de convins wink
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Karina33 Mar 15 Dec 2009, 10:39 pm

S-ar putea sa fi gasit deja ce-ti trebuie, vad ca au trecut ceva zile.
Totusi iti spun ca mercerie de doamne-ajuta gasesti in Cozia-Winmark la et 3, pe-acolo sunt si doua raioane de materiale.
Alte magazine de materiale ar fi in zona Nord, langa peco OMV, unul si inca vreo doua in jurul pietei centrale. Unul are materiale la kil.
Daca te mai intereseaza ceva din Rm.Valcea te ajut cu placere!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dali87 Mar 15 Dec 2009, 11:00 pm

am fost in cozia dar nu am gasit materiale tricotate zid merceria am vazut-o, dar nu am apucat sa studiez bine preturile ca eram grabita. o sa incerc sa le vizitez si pe celelalte. as vrea sa fac cape 8173 din burda, pare simpla, eu sunt incepatoare si as vrea dintr-un material tricotat, ca sa fie cat ma cozy. abia astept sa cos Daca stii vreun loc anume de unde sa cumpar materiale tricotate??preturi??cam la ce sa ma astept??
dali87
dali87
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Karina33 Mar 15 Dec 2009, 11:05 pm

Cam greu cu materialele tricotate. In afara lycrei si eventual catifea elastica nu gasesti in oras. Eu mai gasesc pe la moliutze cate-un cupon.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dali87 Mar 15 Dec 2009, 11:17 pm

eu vreau sa fac un fel de cape/Shrug uite linkul aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] poti sa-mi recomanzi alt material care-l gasesc in valcea???

multumesc
dali87
dali87
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Karina33 Mar 15 Dec 2009, 11:22 pm

Depinde pentru ce-ti trebuie.
Poti incerca s-o faci dintr-o stofa moale pufoasa. Sau din catifea de bumbac.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dali87 Mar 15 Dec 2009, 11:32 pm

multumec din suflet. fiind incepatoare nu ma prea pricep la materiale.....dar imi place sa invat love cos vezi ca am pus linkul mai sus cu ce vreau sa fac, e un fel de bolero??cred, vreau sa o folosesc pe post de vestuta pt la servici peste o camasuta
dali87
dali87
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 21 Dec 2009, 4:33 pm

am fost prin obor azi sa fac cumparaturi si m-am uitat si pe la materiale; va pot spune cateva preturi: lycra subtire- 15ron/m, lycra (de colanti) -29Ron/m, jerse(diverse culori) - 25ron/m
cam scumpe.. trebuie sa merg si in samexpo, poate sunt mai ieftine
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de milena Lun 21 Dec 2009, 8:19 pm

livia la samexpo vand materiale si la metru?
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 21 Dec 2009, 9:12 pm

da, unii dau si la metru Smile
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de angells Lun 21 Dec 2009, 9:16 pm

livia, imi explici si mie te rog unde e samexpo asta?
si am mai auzit ca mai e un depozit de materiale prin pantelimon. stie cineva unde?
merci
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 44
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 21 Dec 2009, 9:34 pm

de la obor iei tramvaiul 21 spre colentina si mergi pana la capat. la capat mergi spre iesirea din bucuresti spre voluntari , nu urci podul, o iei pe langa el si mergi inainte pana ajungi la samexpo . este pe partea dreapta
nu stiu cat de explicita am fost, ideea e ca daca ajungi la capatul lui 21 toata lumea stie sa te indrume wink
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 9 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB