Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ionela stefan Mar 04 Aug 2009, 3:46 pm

eu am gasit in hornbach.
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Roxylyca Mar 04 Aug 2009, 4:44 pm

si unde e hornbach?
Roxylyca
Roxylyca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diane Mar 04 Aug 2009, 5:12 pm

Este unul in Berceni chiar langa Selgors. E usor de ajuns si cu RATB. Daca vrei iti pot da detalii.
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Roxylyca Mar 04 Aug 2009, 5:14 pm

merci, nu e nevoie de indicatii, ca acum m-am prins care e, ca ii tot fac reclama
Roxylyca
Roxylyca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mar 04 Aug 2009, 7:48 pm

pt fetele care sunt interesate de magazinul de la cosbuc pe care l-am descrisn mai sus, am fost azi acolo si au o gramada de materiale, la captuseli nu mai stateau asa de bine, dar am luat o frumusete de matase naturala, am dat 21 de lei pe 2 metri, aveau tot felul de matasuri care mai de care mai frumoase, batist f frumos, sifon, pt rochii mai ales era o nebunie.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 04 Aug 2009, 8:15 pm

Ralucis ma intereseaza batistul si sifonul cat este metrajul ca sa fac o comparatie cu pretul de la noi,daca e mai rentabil m-ar interesa .ce zici poti sa ma ajuti?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diane Mar 04 Aug 2009, 8:18 pm

ralucis a scris:pt fetele care sunt interesate de magazinul de la cosbuc pe care l-am descrisn mai sus, am fost azi acolo si au o gramada de materiale, la captuseli nu mai stateau asa de bine, dar am luat o frumusete de matase naturala, am dat 21 de lei pe 2 metri, aveau tot felul de matasuri care mai de care mai frumoase, batist f frumos, sifon, pt rochii mai ales era o nebunie.

poate ne arati si noua niste pozute, ceva kiss
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mar 04 Aug 2009, 8:31 pm

maistra a scris:Ralucis ma intereseaza batistul si sifonul cat este metrajul ca sa fac o comparatie cu pretul de la noi,daca e mai rentabil m-ar interesa .ce zici poti sa ma ajuti?

am intrebat si eu si mi s-a zis ca este intre 7 si 11 lei metrul, e f usor, si vanzarea fiind la kg nu intra mult la gramaj
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mar 04 Aug 2009, 8:40 pm

diane a scris:
ralucis a scris:pt fetele care sunt interesate de magazinul de la cosbuc pe care l-am descrisn mai sus, am fost azi acolo si au o gramada de materiale, la captuseli nu mai stateau asa de bine, dar am luat o frumusete de matase naturala, am dat 21 de lei pe 2 metri, aveau tot felul de matasuri care mai de care mai frumoase, batist f frumos, sifon, pt rochii mai ales era o nebunie.

poate ne arati si noua niste pozute, ceva kiss

pun o poza cu o rochie dintr-un bumbac satinat mai plin pe care mi-a terminat-o deja croitoreasa mea, o sa pozez si matasea cu bordura pe care am luat-o azi si mai pot sa va arat sambata alte 2 materiale cand iau rochiile de la croitoreasa.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Mar 04 Aug 2009, 8:51 pm

Ralucis, pe mine una, m-ai convins. Ma convins de fapt, Buburuza, de cand mi-a spus de acest magazin, dar de la tine am indicatiile scrise si mi-e mai usor. Chiar trebuie sa merg sa caut un material gen tafta pentru rochia piticei mele si pentru a mea poate un satin grena sau mov (pentru captuseala). Rochia prezentata arata super! love E foarte greu de gasit material cu imprimeuri, si de calitate... Stii cumva vreun program de functionare?
Maistra, merg zilele urmatoare si eu; scriu aici ce am gasit.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 04 Aug 2009, 8:54 pm

Ceau Alina,ma bucur ca ai revenit,eu am cam lipsit,dar am muncit din greu.am avut vreo 4 nunti,si am lucrat de zor.sper sa vorbim la telefon si-ti spun cam ce vreau.maine putem vorbi ,pe la 10?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mar 04 Aug 2009, 9:09 pm

Admina a scris:Ralucis, pe mine una, m-ai convins. Ma convins de fapt, Buburuza, de cand mi-a spus de acest magazin, dar de la tine am indicatiile scrise si mi-e mai usor. Chiar trebuie sa merg sa caut un material gen tafta pentru rochia piticei mele si pentru a mea poate un satin grena sau mov (pentru captuseala). Rochia prezentata arata super! love E foarte greu de gasit material cu imprimeuri, si de calitate... Stii cumva vreun program de functionare?
Maistra, merg zilele urmatoare si eu; scriu aici ce am gasit.

chiar azi m-am uitat la program, luni-vineri 10-18, sambata 9-13

uite ca am pozat si celelalte materiale luate zi, le-am luat pt cineva, cel rozaliu cu rosu e voal, celalalt e matase naturala (asta e mult mai frumos in realitate, are crem bej deschis, albastru, negru si turcoaz), am zis ca o sa imi iau si eu cu prima ocazie cand mai ajung acolo

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 04 Aug 2009, 11:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty vo rog sa ma ajutati cu sfaturi

Mesaj Scris de mery Mier 05 Aug 2009, 10:41 am

caut dantela(neagra) la metraj si nu gasesc pe nicaieri.am nevoie de ea pt a aplica pe o rochie de voal alba.dantela se taie dupa conturul florilor si se asambleaza pe rochie dupa imaginatia fiecaruia.am gasit la mercerii ceva ingust la metru dar nu se potrivesc la textura si culoare( din care este facuta dantela.)sper sa intelegeti ce caut si poate aveti idei de unde as putea face rost.
ps:am fost second hand sa caut si nu am gasit nimic,nicio fusta ,niciun batic,nimic din care pot sa tai flori ca se le aplic.
ps:sper ca nu v-am plictisit si ma scuzati daca nu am scris corect.
MULTUMESC.
avatar
mery
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de RalucaS Mier 05 Aug 2009, 11:38 am

mery a scris:caut dantela(neagra) la metraj si nu gasesc pe nicaieri.am nevoie de ea pt a aplica pe o rochie de voal alba.dantela se taie dupa conturul florilor si se asambleaza pe rochie dupa imaginatia fiecaruia.am gasit la mercerii ceva ingust la metru dar nu se potrivesc la textura si culoare( din care este facuta dantela.)sper sa intelegeti ce caut si poate aveti idei de unde as putea face rost.
ps:am fost second hand sa caut si nu am gasit nimic,nicio fusta ,niciun batic,nimic din care pot sa tai flori ca se le aplic.
ps:sper ca nu v-am plictisit si ma scuzati daca nu am scris corect.
MULTUMESC.

Ai putea incerca in SamExpo, desi calitatea nu e grozava. Dantele f frumoase aveau cei de la Emidale, dar au inchis magazinul din Mall de multi ani, poti incerca la ei la sediu totusi, desi vand doar en-gros firmelor. Si mai spuneau fetele de un fel de supermarket de accesorii, cauta in posturile mai vechi la materiale/furnizori de accesorii.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mier 05 Aug 2009, 1:05 pm

mery a scris:caut dantela(neagra) la metraj si nu gasesc pe nicaieri.am nevoie de ea pt a aplica pe o rochie de voal alba.dantela se taie dupa conturul florilor si se asambleaza pe rochie dupa imaginatia fiecaruia.am gasit la mercerii ceva ingust la metru dar nu se potrivesc la textura si culoare( din care este facuta dantela.)sper sa intelegeti ce caut si poate aveti idei de unde as putea face rost.
ps:am fost second hand sa caut si nu am gasit nimic,nicio fusta ,niciun batic,nimic din care pot sa tai flori ca se le aplic.
ps:sper ca nu v-am plictisit si ma scuzati daca nu am scris corect.
MULTUMESC.

aveau dantela neagara sigur la magazinul cu materiale la kg de la cosbuc, acuma nu stiu daca e ceea ce cauti, dar cine stie. am dat explicatii mai sus cum se ajunge la el. eu mi-am luat anul trecut niste esarfe ff finute din dantela chantilly de la magazinul de confectii din bucurestii noi, au lungimea de 1.30 si latimea de 60 de cm, am dat 1 leu buctata, o sa imi fac o rochie spanioleasca din ele, parca am citi si aici de el, am fost acum vreo 2 saptamani acolo, dar nu mai aveau. poate daca mergi pana acolo si vorbestei cu vanzatoarele iti spun daca mai aduc sau nu.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty dantela pt rochie

Mesaj Scris de mery Mier 05 Aug 2009, 4:47 pm

unde gasesc o dantela asemanatoare,la metru ca e mai avantajos pt aceasta rochie pe care vreau sa mi-o fac singura.va multumesc.http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=13&id_rochie=604&pas=0#aa

Edit Admina: Te rog sa nu mai postezi aceiasi intrebare de mai multe ori si nu mai incepe subiecte noi, daca deja exista ceva asemanator. Am mutat prima ta intrebare la Furnizori de materii prime, daca te uitai prin subiecte il gaseai usor.
avatar
mery
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Mier 05 Aug 2009, 6:00 pm

ia legatura cu pustoaica asta, imi pare ca a folosit aceeasi dantela pe care o cauti tu. si a si facut singurica rochia respectiva

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Aug 2009, 10:43 am

Am fost la depozitul de pe Cosbuc, ma rog, depozit nu i-as zice, sunt doua camarute cu materiale. Am vazut preturi, predominant 77lei/kg, putine 54 lei/kg si matasea si dantela la 350lei/kg. zid Da, 3 milioane si jumatate, in banii vechi. Eu ce sa zic, au unele marfuri mai frumoase decat depozitele pe care le frecventez, dar altele sunt... la fel. Si eu le iau din celelalte depozite cu 20-25lei/kg, maxim 35. Am luat totusi 2m de satin mov, ca mergea prea bine cu ce aveam acasa, pentru rochia de seara; a costat 24lei, fix. Deci 12 lei/m. Mie mi se pare cam scump, sincer zic. Si matasea nu stiu cat ar fi iesit per metru daca era kg 350lei. Suspect Oricum, dantela sigur nu merita 350lei/kg! Era grosolana parca, oricum nu ceva deosebit; pretul era mult umflat. Daca eu am luat 2m in 330g, dantela era mult mai grea; cred ca incapeau 4m intr-un kg, deci 90 lei/m... affraid Exorbitant...Mai era un in frumos, cu dungi in culori calde, la vreo 54lei/m dar fiind mai greu, pentru un pantalon cred ca intrau 2m, deci tot vreo 25 lei. Aaaa, am uitat, aveau la cupoane, un rest de spandex albastru, placut si avea 44lei/m, mi-l pune pe cantar si facea 15 lei, o bucata de 1m-1,5m dar cu mijlocul mazgalit cu scris, fiind capat de val. Pai recunosc ca era mai ieftin decat in Obor (20lei/m), dar de acolo am luat vreo 0,5m pe gratis, tot ca erau capat si nu puteam folosi mijlocul.
Oricum, daca aveti drum opriti-va, ca poate gasiti ceva interesant. Eu am mers la Brother, sa-mi las masina in service Sad , deci nu am facut drum special.
Ralucis, vreau sa te intreb cat a costat materialul cu albastru, negru si crem, cat a iesit pe metru? Si este sigur matase, nu e satin? Eu ce am vazut matase la magazinul asta era la 350lei, voalul la 77lei si multe satinuri imprimate tot la 77lei/kg.
Mery, tot la Sam expo zic si eu sa mergi, ca au stand Sharbek si au dantele, parca. Nu stiu daca va fi ce cauti tu, mai ales ca dantela la metraj e scumpa... dar in Sam sunt preturi bune, totusi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Joi 06 Aug 2009, 11:17 am

admina, da, ai dreptate, majoritatea matasii naturale este 350 de lei kg, dar nu iese mai mult de 16- 18 lei metrul, de exp asta postat de mine este chiar matase si m-a costat 10 lei metrul. Repet, nu am gasit in oras matase la pretul asta. Am mai luat alte 3 feluri de matase, au fost 12 şi 14 lei metrul. Iar pe jersey-ul cu model retro am dat 13 lei metrul. Am intrebat cat costa o stofa casa si mi-a zis ca ajunge pe la 20- 25 de lei metrul, nu imi dau seama daca e putin sau mult. Eu una sunt multumita, imi si place sa cotrobai pe acolo sa descopar tot felul de materiale si mi se pare ca au materiale pe care nu le-am mai vazut in alta parte. Ce-i drept, in obor n-am fost de cativa ani, poate sunt si acolo la fel, sa merg şi eu sa vad. Dar voi pune poze in week-end si cu celelalte sa vedeti.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Joi 06 Aug 2009, 11:40 am

admina, spune-mi, te rog, unde ai gasit saten mai ieftin de 12 lei? eu am fost nasa in mai si mi-am luat prin martie de la Sharbek-ul de pe lipscani saten sa imi fac o rochie, a fost 18 lei metrul, mi s-a parut ok, mai ales ca fusesem inainte la shiral si acolo era triplu. bine, ala de la shiral era saten de matase, asta era sintetic, dar oricum.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Aug 2009, 12:09 pm

Ralucis, eu am luat satin cu 7lei din Sam Expo, dar in 2008, prin vara, la inceput. Am spus clar ca nu mai cumpar satin si nu mai vreau sa cos si sa port, asa ceva. rade Cum pui mana umeda pe el, ramane patat, pana am croit si cusut o rochie lunga, trebuia spalata de 10 ori... Am luat ieri pentru cineva, satin elastic, taiat pe bie si lat de 90cm, la 25-30lei/kg. Am facut si eu o rochie din el, o poti vedea: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am luat si eu de la Sharbekul ala un cupon la 4 lei, parca si era un satin asa de frumos, cred ca atlas, mai mult. Probabil ca era mult pe metru, dar oricum mult mai buna calitatea decat a celui din Sam.
Eu nu zic ca nu sunt bune preturile, fata de cele din oras, Doamne fereste. Am si zis ca spandexul in Obor e 20lei si acolo probabil 10-12lei/m (era 44lei redus deja, la pret intreg iesea mai mult). Doar am zis ca fiind rest de material trebuia dat mult mai ieftin, poate 5-10lei, maxim bucata. Cele din Obor aruncau acele resturi, oricum; nu le vindeau. Si am mai zis ca dantela, clar nu merita...
Totusi nu pot sa inteleg cum iese 10lei/m. Inseamna ca ai gasit o matase mai ieftina, de 77lei, nu de 350. Ca nu cred sa incapa mai mult de 8m intr-un kg.
Cand merg sa-mi ridic masina de brodat, ma mai opresc odata, sa ma uit. Chiar vreau si eu matase imprimata, dar la pretul platit de tine, nu la 350/kg.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de aisha Joi 06 Aug 2009, 1:59 pm

Am fost si eu ieri la magazinul din Cosbuc. Mi-am luat 1,5 m matase naturala foarte frumoasa cu 23 lei/m. Nu mi s-a parut scump, imprimeul e o nebunie!
Admina, Sharbek-ul din Sam Expo are preturi mai mici decat cel de pe Lipscani? Ca acolo nu sunt chiar ieftine...
Ieri te pomenesti ca ne-am intalnit in magazinul din Cosbuc si nici n-am stiut... rade Nu cred totusi, nu erau persoane tinere cand am intrat eu. Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Aug 2009, 10:26 pm

rade Era ceva, ma uitam si eu cu atentie la cliente... Eu am fost pana in 14, sigur. Ma faceti geloasa, inseamna ca nu am cautat eu cu atentie matase mai ieftina. Ma uitam si dupa panza alba si dupa satin pt dublura si dupa un material pentru fetita.
Nu am gasit tafta in culori deschise, apropo. zid Stiti pe unde sa caut? Mi-ar trebui roz inchis, crem, alb ivory, somon, sau poate un orange pal, poate si lila.... Ceva sa mearga la o fetita, dar aveau doar grena, bleumarin, kaki, auriu, culorile obisnuite pentru doamne bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Adriana13 Vin 07 Aug 2009, 12:20 am

Buna seara fetelor!

Stiti cumva pe unde gasesc piele, atat naturala cat si eco?
Ma gandesc la o curea impletita de piele intoarsa si nu am somn... cyclops


prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de aisha Vin 07 Aug 2009, 10:11 am

Eu am fost dupa 16:00. Deci nu ne-am intalnit, dar putem sa ne dam intalnire data viitoare. Smile Matasea toata era la fel de subtire si la acelasi pret de 350 lei/kg. Nu stiu daca era scumpa sau nu, dar cum eu nu mai vazusem matase naturala recent pe nicaieri, mi s-a parut o buna achizitie. Cu taftaua nu pot sa te ajut, ca nu m-am uitat deloc dupa asa ceva. In schimb am vazut si eu inul de care ziceai. Si mie mi-a placut.
Nu mi-ai raspuns cu Sharbeck-ul din Sam.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 6 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB