Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Accesorii pentru posete?

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 7:47 pm

Oare de unde as putea cumpara niste accesorii pentru posete? Manere de bambus, din alea curbate, de exemplu. Si inchizatori magnetice? Ca taaare mi-ar mai trebui si mie vreo doua-trei genti de primavara.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de zylv Mar 03 Mar 2009, 8:59 pm

La o mercerie bine aprovizionata,sigur gasesti.Am vazut eu in Brasov,si nu mi-am luat ca fraiera desi tanjeam dupa o geanta de denim,care mi s-a parut interesanta.Daca nu gasesti,ceea ce nu cred,si te pot ajuta eu,o fac cu placere.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de cris69 Mar 03 Mar 2009, 9:46 pm

Buburuza a scris:Oare de unde as putea cumpara niste accesorii pentru posete? Manere de bambus, din alea curbate, de exemplu. Si inchizatori magnetice? Ca taaare mi-ar mai trebui si mie vreo doua-trei genti de primavara.
si eu caut asemenea accesorii dar nu am gasit. caut pe la second genti mai vechi la preturi derizorii tocmai pentru accesorii.daca gasesti ceva da de stire. ca sa aflu si eu.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Mar 2009, 10:15 am

si eu am cautat prim magazine si nu am gasit nimic. asa ca m-am orientat catre net si am gasit multe site-uri care vand asa ceva ( manere de tot felul din lemn,bambus,plastic,piele,imitatie de piele, manere sub forma unei sarme curbate pe care se pot insira margele, rame pentru posete clutch..., si toate accesoriile necesare pentru realizarea unei genti - capse magnetice vizibile sau ascunse, picioruse , etc.. nu mai tin minte tot), dar toate din strainatate. Imi plac cel mai mult cele din Anglia pt ca in 4 zile ai si primit coletul. Transportul nu costa mult. Daca vreti pun link-uri aici.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de cris69 Mier 04 Mar 2009, 10:46 am

pune linkul ca sa mor incet, incet
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Mar 2009, 11:15 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

aici am gasit tot ce trebuie pentru confectionarea gentilor, picioruse, capse magnetice,inele,incuietori, panza(etamina) de plastic de pus pe fundul gentilor ca sa stea drept(aici in Bucuresti a inceput sa rada de mine vanzatoarea cand i-am cerut asa ceva), manere de genti ( desi pentru manere am gasit site-uri cu oferte mai bogate). Le scriu imediat si pe acelea, dar trebuie sa le caut ca mi le-am notat undeva.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Mar 2009, 12:03 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe cel de-al doilea site sunt f frumoase, dar si un pic cam scumpe.

mai este
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
care are multe si foarte frumoase, este din SUA, dar vinde doar en-gros. Bags of Handles ( al-2-lea link) vinde si produsele lor, insa cum am zis, mi se par un pic cam scumpe la ei. Pe site-ul Sunbelt sunt mult mai accesibile, asa ca incerc sa gasesc un retailer in SUA, poate are preturi mai bune. Transportul din SUA costa 12 dolari de regula cu USPS First Class Mail.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Mier 04 Mar 2009, 12:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

uitasem de el. transportul este in jur de 4 lire. aici au si multe fire de tricotat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diada Mier 04 Mar 2009, 1:25 pm

Am facut un subiect special pentru asta, pierdeam adresele printre pagini!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Accesorii

Mesaj Scris de RalucaS Mier 04 Mar 2009, 6:22 pm

Am gasit o firma care are ceva accesorii pentru genti, nu stiu daca vand cantitati mici

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si inca una, tot asa netestata inca

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Mier 04 Mar 2009, 9:58 pm

Raluca, nu inteleg nimic de pe ultimul site. Inchiriaza expressoare de cafea zid si vad manere de genti? Oricum primul e interesant, ramane de vazut daca lucreza cu publicul sau macar unde distribuie.
Apropos, Diada, bun ca l-ai pus in subiect separat. Flowers
Eu caut catarama de inchis rucsacul, de genul celei puse la aceasta Geanta si altceva Shocked aiurit. Sistem de prindere pt bretele, vreau. Daca stiti vreo mercerie la care sa le gasesc la sigur pe amandoua, v-as ramane datoare. Stiu ca am vazut catarame de plastic ca cele de pe Crafster, dar nu mai stiu unde. Si clamele metalice de la bretele, nu mai stiu... Am vazut cand cumpara un domn elastice late pt bretele si intreba special, dar nu mai stiu daca aveau si clamele zid
Am o fusta pantalon cam larga si am modifica-o, am stamtat-o, dar tot cade pe solduri. Oricum cred ca ar merge de minune o pereche de bretele si simt ca daca nu-mi fac, nu sunt ok... Cum era si Buburuza, cu manusile negre Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de PicuTex Mier 04 Mar 2009, 10:06 pm

in curand vom da drumul la un proiect nou, magazin gen mercerie, insa pana atunci , daca aveti nevoie de un produs anume , care nu se gaseste in zona dv-stra , cu siguranta il gasiti la noi.
salutari kiss
avatar
PicuTex
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 44
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Mier 04 Mar 2009, 10:17 pm

Pictex, am inteles asta, deja, dar raspunde-mi, te rog si mie la intrebari sau celor care au scris mai sus. Se gasesc:
1. manere de lemn, pentru genti
2. catarama de plastic pt rucsac
3. accesorii pt bretele(gen cele barbatesti de prins la pantaloni)
Question Question Question
Si nu numai cu trimitere la magazinul in cauza, ci in general. Au distribuitorii de materie prima, aceste produse?


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mier 24 Feb 2010, 11:55 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de PicuTex Joi 05 Mar 2009, 7:15 am

Buna,
se gasesc cam de toate la distribuitori, insa persoanele ce lucreaza in acest domeniu, au in general varsta inaitanta si nu sunt deschise la nou, deci nu prea veti vedea in magazine manere pt genti.
Personal am vazut doar manere dintrun material gen bambus dar nu mi s-au parut interesante , asta si probabil din cauza pretului sau cantitatii minime (sincer nu am dat importanta)
Catarama de plastic pt rucsac??? aici nu prea inteleg la ce faci referire , e vb despre cataramele trident din atasament???

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Accesorii pentru bretele ,nu prea gasesti separat decat catarame cum erau la salopetele de blugi , si asta la fel , datorita faptului ca o cutie are aproximativ 1000 bucati iar o pereche de bretele pleaca de la 14 ron la 40 ron , si lumea prefera direct bretele.
Acum legat de distribuitori, acestia nu aduc decat marfa clasica si cu rulaj mare, gen ata si ace, pt ca si comerciantii tot pe asta mizeaza, rulaj, nici de cum ce ar interesa pe 2-3 persoane.
Alte intrebari?
avatar
PicuTex
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 44
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de cris69 Joi 05 Mar 2009, 9:22 am

eu am vazut sistemul acela de inchidere cum erau la salopetele de blugi, exista pentru ca si eu am cumparat anul trecut. nu mai stiu exact pretul dar nu mi-i s-a parut unul exagerat.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de cris69 Joi 05 Mar 2009, 9:25 am

Unde ai vazut manere din bambus? mie mi-i se par foarte interesante si la gentile de vara sunt potrivite.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de RalucaS Joi 05 Mar 2009, 9:43 am

Admina a scris:Raluca, nu inteleg nimic de pe ultimul site. Inchiriaza expressoare de cafea zid si vad manere de genti? Oricum primul e interesant, ramane de vazut daca lucreza cu publicul sau macar unde distribuie.
Apropos, Diada, bun ca l-ai pus in subiect separat. Flowers
Eu caut catarama de inchis rucsacul, de genul celei puse la aceasta Geanta si altceva Shocked aiurit. Sistem de prindere pt bretele, vreau. Daca stiti vreo mercerie la care sa le gasesc la sigur pe amandoua, v-as ramane datoare. Stiu ca am vazut catarame de plastic ca cele de pe Crafster, dar nu mai stiu unde. Si clamele metalice de la bretele, nu mai stiu... Am vazut cand cumpara un domn elastice late pt bretele si intreba special, dar nu mai stiu daca aveau si clamele zid
Am o fusta pantalon cam larga si am modifica-o, am stamtat-o, dar tot cade pe solduri. Oricum cred ca ar merge de minune o pereche de bretele si simt ca daca nu-mi fac, nu sunt ok... Cum era si Buburuza, cu manusile negre Smile

Admina, daca te uiti mai atent pe site o sa vezi sub expresoare sectiunea Accesorii metalice, cu Inchizatori, Anele..etc. si in dreapta sus a paginii se tot misca niste poze printre care si ceva inchizatori magnetice, pentru genti diplomat etc.. Eu nu am sunat la ei, nu stiu daca continua sa distribuie asa ceva, sau au facut-o in trecut, doar am gasit site-ul.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2009, 10:47 am

PicuTex a scris:in curand vom da drumul la un proiect nou, magazin gen mercerie online, insa pana atunci , daca aveti nevoie de un produs anume , care nu se gaseste in zona dv-stra , cu siguranta il gasiti la noi.
salutari kiss

Ar fi excelent un astfel de proiect. O mercerie on line unde sa gasesti tot ce ai nevoie. Chiar vroiam sa spun, referitor la ce a scris zylv mai sus, ca parerea mea este ca la noi in tara "mercerie bine aprovizionata" este o utopie. Sau mai bine zis, "mercerie" si "bine aprovizionata" formeaza un pleonasm.Smile
Am intrat pe site,insa cred ca e inca in constructie, pentru ca la unele categorii nu apare nici un produs. Si sunt categorii care nu figureaza acolo. De ex. intarituri. Daca se poate si aveti, m-ar bucura foarte tare sa am o alternativa la a le comanda din Anglia. Ma intereseaza in special panza(etamina) de plastic , intaritura foarte tare(craft sau flexifirm) care se lipeste prin calcare, intaritura gen vatelina tot care se lipeste prin calcare, si intaritura usoara flexibila pentru gulere si mansete.
Multumesc,
Ioana sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Mar 2009, 11:15 am

In afara au si ce vrei si ce nu vrei, normal ca trebuia sa caut in engleza. Pt bretele de pantaloni, am vazut mai multe sisteme de prindere, ar fi de genul acestor: link Accesorii Eu am vazut la de-a gata, bretele de cumparat cu 28lei cel mai putin, deci daca e sistemuld e prindere asa mult... No nu-mi mai place...
Si inchizatoarea de care vorbeam este cea din poza ta, tridentul de plastic. Doar ca unul mai mic, pt o geanta de umar. Voi cauta, atunci poate, poate... Daca nu, pun arici.
Mai am o intrebare, multe persoane cauta ace pt masina de cusut, speciale pt jersey(cele cu varful bont, sau rotunjit). Se gasesc sau ce e cu ele? Astea chiar sunt articole de baza, intra in categoria uzuala:ata si ace Smile
Stii ce cred eu, cererea genereaza oferta si reciproca, e valabila, de multe ori. Daca s-ar gasi de toate, nu ar mai fi incepatoare frustrate ca nu gasesc materie prima si s-ar apuca de orice proiect, automat s-ar vinde si manerele de genti, si multe altele.
Apropo de intarituri pt materiale; in Burda se specifica intaritura 785, ceea ce nu se gaseste la noi. In toate merceriile doar 2-3 modele, si alea proaste, le calci pe material si dupa o spalare raman sifonate, mototolite... Eu cred ca nici distribuitorii nu au, magazinele en-detail nu cer sau nu aduc, dar n-am vazut vreodata o vanzatoare sa-si noteze ce-i cer, macar sa incerce sa intrebe.
Atentie! Va rog sa nu transformam acest subiect intr-unul de reclama, la merceria online. Vreau sa vorbim la modul general, ne spune ce e disponibil pe piata textila, noi ii spunem ce cautam, deoarece, suntem conumatori finali. Daca de acolo ies colaborari, va rog sa le pastrati pe privat si aici sa vorbim strict despre produsele din mercerii, in general.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mar 08 Mar 2011, 5:52 pm, editata de 2 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2009, 12:07 pm

am inteles:)
chiar nu vroiam sa-i fac reclama, pt ca nu am nici un interes, interesul meu e, asa cum ai spus si tu sa nu trebuiasca sa renuntam la un proiect doar pentru ca nu gasim toate cele necesare, sau sa scoatem mai multi bani din buzunar pentru a le comanda din strainatate.

in cautarea mea de inatrituri am dat si peste "Freudenberg Nonwovens Romania Srl" - reprezentanta Vilene in Romania ( cea care produce intaritura G785) cu sediul la Brasov. Am sunat la ei sa intreb daca au un magazin de prezentare, insa mi-au spus ca nu vand decat la ateliere de confectii sau fabrici si in cantinati en-gros(role de cate 100m). Insa m-au invitat sa merg la sediul lor sa le vad produsele ( desi eu am specificat ca activitatea mea este la nivel de hobby). Deci o mica speranta exista. Mai ramane sa vad cum ajung in Brasov in timpul saptamanii . Probabil ca cel mai devreme in saptamana dinaintea Pastelui.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Mar 2009, 12:40 pm

Ioana, e vorba de metraj de intaritura, deci lat de 1m, cam asa, nu? Daca da, e multisor si destul de scump, dar poate mai sunt fete interesate(eu as fi printre ele wink ) si impartim sulul. Bine, acum depinde si pretul, normal, dar cred ca ar avea o calitate superioara, chiar ar merita investit in asa ceva. Eu as cauta pe la depozitele en-gros dar nu cred ca i-ar stii denumirea. Pt cele din afara, sau cele care aveti intaritura asta minune, se poate o poza cu ea, sa vedem cum arata, ce structura are... Sau poate daca ati gasit poza pe net, sa puneti link.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2009, 1:18 pm

90 sau 100cm, nu mai stiu exact. Ramane de vazut dintre toate produsele Vilene, pe care le au ei aici. 100 m nu e mult, daca ne-am aduna cateva fete. Vreau insa sa ajung sa vorbesc direct cu ei acolo, pt ca altfel e la fata locului decat la telefon. Prin faptul ca doamna cu care am vorbit m-a chemat totusi acolo desi i-am spus ca nu vreau chiar o rola intreaga, eu inteleg(sper) ca se mai poate discuta si ajunge la o intelegere.
Din pacate in timpul orelor lor de program ajung abia miercuri pe 15 aprilie, mai devreme nu am cum sa-mi iau concediu.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2009, 1:34 pm

site elvetian(cu poza):

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

site englezesc(fara poza):


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am observat ca in Germania , Austria , Elvetia, se cheama Vliesline , iar in Anglia Vilene . Nu stiu care e legatura intre cele doua, daca sunt companii inrudite, sau G785 este o denumire generica si poate fi produsa sub acelasi nume de catre mai multe firme(cum ar fi cascaval rucar, branza emmental). Difera si prin latime ( pe primul site are 90cm, iar pe cel de-al doilea are 112cm).
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de PicuTex Joi 05 Mar 2009, 4:44 pm

Vreau sa fac o precizare importanta. MOMENTAN NU ARE ROST SA INTRATi PE NICI UN SITE CE SE ASEAMANA CU DENUMIREA MEA.
Cum spuneam inca se lucreaza si e o munca foarte anevoioasa. Intaritura termocolanta de care vorbiti se numeste VILEDON. Cea de 1,5 - 2 cm o gasiti deobicei in mercerii, insa latimile mai mari le gasiti la raionul de metraje.
Legat de manere de bambus , era o alarma falsa, am vb cu cine credeam eu ca le distribuie , dar ei au spus ca nu au , deci alea o sa va aduc eu , din afara cand voi pleca dupa marfa.
Legat de bretele , asta spun si eu , mai bine iei bretele direct pretrile variind intre 15 si 40 lei.
Legat de acele boante pentru masina de cusut, personal nu am vazut niciodata asemenea ace.
Avem ace boante insa sunt prentru lucrul manual.
Alte intrebari?
avatar
PicuTex
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 44
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2009, 5:54 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aici vand doar en-gros. Am sunat la ei si mi-au dat cu flit. Sad

Poate altcineva are mai mult succes.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB