Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe! - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

+37
ioana soare
clauditzuka
adina_lg
vlad_mom
bisisica bijuterii
alice07
Buburuza
mar_ysa_28
tomari
michelinebeaulieu
Ladia
jade84
diana_scl
firicel
elena2006
mnarcisa
amnro
SilviaDumitrescu
musetel
RamonaM
ador.mita
Larisa
geo
ancab
cris_27
aurelia.c
kabunta
ancuta_ancuta
Savu Ramona
cris69
mimo
degetica
zylv
aurishta
Clio_Ela
Admina
diada
41 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 16 Sept 2015, 8:32 pm

Da, e un mei tai cu catarame și cu o mare bretea buretata pe talie (parcă la mei tai e altfel un pic). În ro un ssc costa între 300 și 500 de lei. Nu știu de cel din link, așa pare, păcat ca nu e poză și cu un bebe.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Admina Mier 16 Sept 2015, 8:40 pm

Ma gandeam mai demult la ceva... nu merge sa tai un rucsac de munte, din ala de 35L (parca) si sa-i montez panelul de bumbac, hamacul in care sta bebe, acolo unde era sacul de carat, inainte? Nu e acelasi lucru? Te intreb pt.ca tu ai zis ca ai demontat cataramele si stii cum sunt sistemele la ambele. Stii, sunt mai comoda, asa... caut o scurtatura. Merci

Poza cu el pus, dar fara bebe (costa sa inchiriezi un bebe, in China, ca nu-i mai lasa sa faca multi...) e asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cataramele sunt 5$ cele de 2inch (5cm), 1$ cele de 1inch (2,2cm), 7-8$ o saltea yoga, plus material ca nu cred ca am ceva potrivit, deci ies tot cam cat unul ieftin de cumparat... Cataramele de 2cm stiu ca erau cam 3-4 lei, acum un an, nu stiu cea mare, de 5cm. Si saltele de izopren aveam, material sigur aveam... trebuia sa-l fi facut acolo, asta vara.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 16 Sept 2015, 9:01 pm

Da, cred ca merge sa tai un rucsac de munte, dar n-ar fi pacat sa strici unul? Sunt destul de scumpe... Si eu m-am uitat cu jind la rucsacul meu de munte, dar nu m-am incumetat sa renunt la el. Eu am taiat  doua marsupii neergonomice primite cadou si un rucsac de oras care se stricase oricum, ca sa nu mai dau bani pe catarame. De cand m-au vazut ai mei ca mesteresc la ssc-uri, am mai primit izoprene si rucsaci vechi. Smile
M-am mai uitat la chinezarie, ca am ajuns la laptop si pot vedea pozele mai mari. Pare sa fie ok. Daca nu sta bine, mai degraba inlocuiesti la asta panoul cu unul facut de tine.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Admina Mier 16 Sept 2015, 9:21 pm

Merci Merci, merci! O sa tin cont de sfaturi, te bat la cap de mult timp cu SSC-ul asta...
Caut un rucsac pe la magazinele "thrift store". Aici se gasesc multe, gen Salvation Army, unde lumea doneaza (pentru scutiri de taxe sau de caritate) si produsele se vand, pe bani. Am cumparat un rucsac foarte ok, doar ca mai mic, fara catarame in fata, cu 5$ parca (l-am lasat in tara, a vrut omul meu sa-l luam pe altul). Daca gasesc acolo unul, purced la treaba. Daca nu, iau chinezaria, cat de contrafacuta poate sa fie... sper...

p.s. nu mi-e lene, dar tutorialul pe care l-ai folosit si tu, mi se pare atat de stufos... ca mi-e frica de el... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 16 Sept 2015, 10:14 pm

Ei, lene, nelene, de ce sa muncim inutil? Eu am facut pentru ca unul chiar si sh de aici era mult prea scump pt. mine (ca persoana care stie sa coasa cat de cat), iar de pe ebay e exclus sa iau.
Nu, nu e chiar asa de stufos tutorialul. In cateva ore faci un ssc. Daca totusi te hotarasti sa iti faci unul, mai bate-ma la cap, ca imi place. hug
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Admina Dum 23 Iul 2017, 1:21 pm

Se gasesc inele pentru sling in Romania? Am o prietena cu o bebelina mica -mica si si-ar dori sling, nu wrap sau mei tai.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Mei Tai, wrap, sling - un altfel de port bebe!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB