Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

+27
Uca
Cristache
bibitu
Ela
ema
Larisa
deeaz
puffetta
Gabyx
MihaelaT
stephanie
maria_covacef
vilcris
trice
StMihaela
Ioana
vasilica
SilviaDumitrescu
Alexe Sorin
olympia
Admina
cris69
zylv
diada
lorinaoo1
mihatm80
Buburuza
31 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

tutorial Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 12:55 pm

Din seria "ce pot face doua maini dibace", Buburuza va prezinta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa incepem cu partea cea mai simpla. Frunzele.
Materialele necesare: o bucata de tesatura foarte bine apretata (asta este foarte important!), o foarfeca in zig-zag, creta si fierul de calcat... si cam atat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si acum, pasii:
1. Pliati materialul pe bias si presati bine indoitura.
2. Trasati conturul unei jumatati de frunza si decupati. (daca va descurcati cu ochiometrul, nu-i nevoie sa desenati; taiati direct)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Pliati frunzulita pe nervuri, simetric cele doua jumatati (indoind nervura principala pana ajungeti la un unghi care se suprapune pe desen) si presati bine cu varful fierului de calcat. Repetati operatiunea pentru toate nervurile. Trebuie putintica atentie la calcat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. Desfaceti frunzulita... si gata! Doar v-am spus ca-i super-simplu!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Continuam? Trandafirii

Materiale necesare:
1. Panglica. Intre 35 si 50 de cm lungime si 20 pana la 40 mm latime, in functie de cat de mari urmeaza sa fie trandafirii. Eu am folosit organza de 32 mm. Mai poate fi folosita panglica din tafta, rips, satin. Foarte important: panglica trebuie sa arate identic fata-verso.
2. Eeeei... asta este un "instrument" pe care mi l-am fabricat eu dintr-o sarma cu o bucla. Are cca. 12.5 cm lungime totala, cu bucla de aprox. 15/5 mm. Nu stiu cum se numeste, insa-mi amintesc sigur ca am vazut asa ceva aici pe forum, pe la Bazar (la andrele?) dar n-am acum rabdare sa caut. O sa-i spun in continuare sarma.
3. O rozeta din carton (cca. 40 mm diametru), cu un orificiu in mijloc.
4. Foarfeca
5. Penseta
6. Lipici pentru textile (asta este optional - eu l-am folosit pentru ca l-am avut la indemana, insa se poate si fara el)
7. Ata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Tehnologie (100% inventia mea de ieri dupamiaza, patent Buburuza!!!)

1. Pliati un capat al panglicii si il intoduceti prin bucla sarmei (ca in imaginea de mai jos). Apoi bagati rozeta pe sarma, si cu penseta, trageti capatul panglicii prin orificul rozetei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. Tinand si "dirijand" panglica cu mana stanga, cu dreapta incepeti sa rotiti sarma in sensul acelor de ceasornic. Astfel panglica va incepe sa se infasoare in jurul buclei, formand mijlocul trandafirului. Atentie! Panglica nu trebuie sa fie prea tensionata, ea trebuie sa alunece usor pe masura ce rotiti sarma. Cand ajungeti cu rularea in dreptul coltului primului pliu al panglicii, formati un nou pliu, dinspre fata spre spate si rulati din nou... si tot asa, tot asa, pana va mai raman cca. 3-4 cm. Este foarte important sa nu strangeti prea tare trandafirul. Straturile trebuie sa se aseze lejer unele peste altele. Pe parcursul rularii, daca este nevoie, mai puteti aranja "petalele" rotind centrul trandafirului, in functie de cat de strans sau deschis vreti sa arate. Dar, repet: nu prea strans!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Tineti bine floarea formata si scoateti rozeta de carton. Acum urmeaza operatiunea cea mai grea: tinand "codita formata de cele doua capete ale panglicii, trageti uuuusurel si cu grija de sarma, pana cand iese de pe panglica - daca nu ati strans prea tare trandafirul, tragand incet de sarma si rotind-o foarte putin daca este nevoie, iese fara sa traga dupa ea jumatate de trandafir. Infasurati cat mai strans un fir de ata in jurul coditei, cat mai aproape de ultimele "petale" Asa fixati trandafirul. Taiati surplusul de panglica si (optional) aplicati o picatura de lipici pe capat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. Gata!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eeeei, exista sanse sa nu va iasa chiar din prima trandafirul... nici mie nu mi-a iesit la inceput. Abia dupa a doua sau a treia incercare am reusit. Iar faptul ca am inventat o metoda proprie prin care pot avea un trandafir in 2-3 minute, ma incanta teribil.

Acu' ramane intrebarea "ce facem cu trandafirii?" Pai ii coasem pe hainute (la decolteu, pe gulere, revere, mansete, buzunare, etc.) sau pe genti, cordoane, fulare... si pe ce ne mai trazneste prin minte. Aaaah! si la palarii, binenteles! Cred ca se pot face din ele chiar si inele pentru servetele (pentru o masa festiva) sau se pot aplica pe perdele, sau pe un abajur de lampa. Sau pentru ambalarea cadourilor pretentioase. Sau...

Si cu aceasta, va urez spor la trandafirit!


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Mar 03 Mar 2009, 7:55 pm, editata de 8 ori
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de mihatm80 Mar 03 Mar 2009, 1:11 pm

e super........... astept si trandafirii kiss
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 03 Mar 2009, 1:24 pm

Da, chiar ca-i fain bounce. Multumim pt tutorial, Bubu kiss Asteptam si trandafirasii cu multa nerabdare cyclops
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de diada Mar 03 Mar 2009, 2:12 pm

Bestiali! nu m-as fi gandit la asa ceva! multumim frumos! hug love pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de zylv Mar 03 Mar 2009, 3:55 pm

Super tare! Merci Fetelor sunteti foarte talentate.Ce bine ca am dat de voi! love love Buburuzapt.tine Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

tutorial Aaaaaaaa!

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 5:00 pm

Nu mai pot cu nerviiii! Scrisesem tot tutorialul si s-a oprit curentu - asa ca bag din nou pozele si-o iau de la capat cu scrisul. Dupa ce fumez 10 tigari, sa ma calmez.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Gataaa. Am reusit!

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 7:26 pm

Am reusit in sfarsit sa termin tutorialul promis. Sper ca este destul de explicit dar daca nu intelegeti ceva, intrebati-ma. Bine?

Cu drag,
Buburuza
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de zylv Mar 03 Mar 2009, 10:21 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]mi-au iesit trandafirii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de cris69 Mar 03 Mar 2009, 10:27 pm

sunt superbi. felicitari.
si eu am facutti la o bluza pentru bianca. am sa va arat maine. eu ii faceam din material taiat pe bie, il coseam ca un cordon si il increteam.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de cris69 Mar 03 Mar 2009, 10:28 pm

buburuza-multumesc pentru ca am invatat cum sa fac frunzele. esti de nota 10. Merci
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Cu drag...

Mesaj Scris de Buburuza Mar 03 Mar 2009, 10:48 pm

Dragelor,
Ma bucur ca va plac. Sa va fie de folos! Cand o sa mai am timp, o sa incerc sa fac si alte soiuri de frunze (mar, artar, iedera, vita-de-vie, castan... canepa) ca nu se stie cand avem nevoie de ele.


Zylv,
Dejaaa? Super! Ti-a iesit excelent!


Cris,

Tot din material taiat in bias ii faceam si eu inainte, dar tare migalos mi se parea. Coseam cam 7-8 minute la un trandafir - asta daca era din material moale, ca la materiale rigide - chinul de pe lume! Mai stiu un model pentru materiale moi (voaluri, mai ales) tot prin rulare, insa nu ies prea reusiti. Pe cand asa, in 2-3 minute trandafirul e gata!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de cris69 Mier 04 Mar 2009, 9:58 am

am sa incerc si eu dupa explicatiile date de tine si sper sa reusesc sa iasa tot asa frumosi ca ai tai.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de Admina Mier 04 Mar 2009, 9:59 am

Buburuza a scris:Dragelor,
Ma bucur ca va plac. Sa va fie de folos! Cand o sa mai am timp, o sa incerc sa fac si alte soiuri de frunze (mar, artar, iedera, vita-de-vie, castan... canepa) ca nu se stie cand avem nevoie de ele.


Zylv,
Dejaaa? Super! Ti-a iesit excelent!


Cris,

Tot din material taiat in bias ii faceam si eu inainte, dar tare migalos mi se parea. Coseam cam 7-8 minute la un trandafir - asta daca era din material moale, ca la materiale rigide - chinul de pe lume! Mai stiu un model pentru materiale moi (voaluri, mai ales) tot prin rulare, insa nu ies prea reusiti. Pe cand asa, in 2-3 minute trandafirul e gata!
Buburuza, rade nu putui sa ma abtiu... Vorbim de aceiasi Canepa?
Vai, cat de neserioasa sunt... Nici nu ti-am comentat la mandretea de trandafiri si ma distrez copios de frunzele viitoare. Acum lasand gluma la o parte, de canepa vreau si eu. Frunze sa confectionez, nu sa consum... ce credeai? lol!
Si in alta ordine de idei, sunt superbi trandafirii, fenomenali. O sa incerc sa fac, cativa, cand fac rost de panglica si tot ce-mi trebuie. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de Buburuza Mier 04 Mar 2009, 10:18 am

Nooope! Eu ma gandeam la canepa aia "domestica", de fuior (Cannabis sativa). Si se poate consuma fara nici o problema. Dar nu frunzele ci semintele - se face din ele o placinta cu julfa.... o nebunie!

Acum, pe bune: Mi-ar placea sa incerc sa fac tot felul de frunzulite... dar trebuie sa gasesc o metoda sa le atasez codite.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de olympia Joi 05 Mar 2009, 2:44 pm

Buburuza, nota 20, pentru inventie! E un fel de Quilling cu panglici, superingenios si rapid si f bine explicat! Flowers
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

tutorial rugaminte

Mesaj Scris de Alexe Sorin Mar 01 Sept 2009, 6:02 pm

super misto trandafirii. bravo.....

dar am si eu o rugaminte, ma poti ajuta cu niste indicatii despre pampoane (cum erau pe vremuri la bentitele scolaritelor), am nunta in octombrie si vreau sa fac pt. masina mirilor (adica pt. mine) un pampon mare in fata si nu stiu cum sa incep.

merci
Alexe Sorin
Alexe Sorin
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 01 Sept 2009, 7:17 pm

wouuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!! super tare trandafirii!! si mi se pare usor de realizat (asta pana ma apuc, apoi o sa vad wink ) la primul drum in oras o sa-mi cumpar pamblica si o sa incerc (ce eu sunt asa de toanta sa nu pot face un trandafir rade ). dupa prima incercare o sa va anunt ce mi-a iesit (oricum ma roade ideea pana o sa incerc)
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re:accesorii,handmade-trandafiri

Mesaj Scris de vasilica Mier 02 Sept 2009, 4:10 pm

bravo Buburuza toata stima pt acesti trandafiri minunati ! te asteptam sa ne inveti si altfel de flori Flowers
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de Ioana Joi 03 Sept 2009, 10:36 am

BRAVO, Buburuza! Imi doream de mult sa gasesc un tutorial pt confectionarea florilor, pe care sa-l si inteleg. Abia astept sa ajung acasa si sa incerc si eu sa fac trandafirii. Cred ca am inteles si ca o sa reusesc. Iti multumesc tare mult! pupi
Ioana
Ioana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 60
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 05/08/2009

http://fluturas-peticel.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de StMihaela Vin 11 Sept 2009, 10:39 pm

Am pe o bluzita a fetitei mele niste trandafirasi micuti si tare dragalasi. Stiti voi cum se fac?
Am atasat pozele mai jos. Sper ca se vede cat de cat despre ce e vorba.
Merci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de trice Sam 12 Sept 2009, 1:49 pm

Aici este ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sunt destul de migaloase
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de vilcris Sam 12 Sept 2009, 8:32 pm

StMihaela a scris:Am pe o bluzita a fetitei mele niste trandafirasi micuti si tare dragalasi. Stiti voi cum se fac?
Am atasat pozele mai jos. Sper ca se vede cat de cat despre ce e vorba.
Merci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Se numeste "ribbon embroidery" adica broderie cu panglica. Trebuie sa cumperi panglica ingusta pentru asta. Iata un filmulet cu trandafiri ca ai tai link aici
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de StMihaela Mar 15 Sept 2009, 11:02 pm

Multumesc. Am reusit ceva-ceva.
Mai exersez.
hug
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 16 Sept 2009, 10:10 am

Buburuza pe langa faptul ca faci niste trandafiri superbi in doar 2-3 minute, reusesti sa si explici pe intelesul tuturor Merci Felicitari si la cat mai multe inventii.
kiss
P.S. Cu prima ocazie o sa incerc si eu sa fac cel putin un trandafir. Nu stiu pe ce asi putea sa il pun, dar nu conteaza, ideea e ca l-am facut eu. hug
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de stephanie Vin 18 Sept 2009, 2:02 pm

Felicitari Buburuza!
Sunt superbi trandafirii. Am incercat si eu si au iesit super. O sa pun si poze.
Flowers
stephanie
stephanie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 41
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB