Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

+62
georgeta.prnic
LORIMAR
europolis
ghita
dorinamisov
Lucia.BlueFlower
iuliana72
crina68
roxy29
MihaelaT
emmancita
piciul
ema
rivka
tomari
lucky
Gabiuta
cristina iosif
clara birau
rdelia
michelinebeaulieu
iolandageorgeta
Serban Valentina
alinutza_andrei08
lika
violetas
mimiady63
Dodo-pui
safir
Angelica18
Uca
dorina64
denis21
carcriv
sorinamircov
Crissy86
firicel
Giobsy
vyky2010
monique1977
IOANA 80
SilviaDumitrescu
betymi72
carmenco
tinap
virginia
diada
danniela
ivanoiuadela9
Dorulet
ikuta
Chirrox13
gabyd
samo99ro
cld
lennny
Day
CCristinaC
MagdaMarin
pufoi
AlinaJ.Bijoux
amoni
66 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de IOANA 80 Joi 29 Mar 2012, 8:40 am

Buna dimineata si de la Caransebes ,cu cer senin si temperaturi ridicate.Multumesc de cafea am nevoie azi de o doza mare ............,am multa treaba,paine ,mancare si mutatul dintr-o camera ca ne apucam de renovat zid ,mai trebuie sa soseasca si masina cu materiale Merci azi mai rar pe aici .O zi buna sa aveti.
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Mar 2012, 8:40 am

Eu tin minte ca la regulament scrie 24 de ore. Sa ma corecteze sefele daca n-am tinut bine minte. Cred ca e unul din motivele pentru care mi-a scazut barometrul. S-a considerat ca am pus doua postari succesive. Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp ca nu m-am mai uitat.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 29 Mar 2012, 8:43 am

Samo.a fost o gluma.Sper ca nu te-ai suparat,ca mi-ar parea rau,nu asta era intentia mea.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mar 2012, 8:48 am

'neata doamnelor!
Multumesc de cafea, am trimis un baiat de la curatenie sa imi aduca si mie apa, acum trec pe cafeaua originala.
Ia sa va trezesc eu cu vocea lui fecior-miu !! rade rade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Mar 2012, 8:49 am

Dar nu m-am suparat. N-as avea de ce. Dar asa am urat barometrul ala cand era galben ca acum, vorba aia, suflu si-n iaurt. rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de firicel Joi 29 Mar 2012, 9:07 am

'neata si de la mine!Multam Lennny si Samo pt.cafea!Se vede si al mine o zi insorita dar nu stiu ct de calda.
Fetelor,am vazut ieri la merceria din oras ghemulete de bumbac de la Talmaciu .Sunt de cotton perle ,au 10 grame si costa 1,5 lei.Sunt scumpe la pretul asta?Avea culori frumoase.
Va doresc o zi frumoasa si calda! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Mar 2012, 9:14 am

Firi, asta inseamna 15 lei / 100 g. Cam asta e pretul pe piata. La mine, Flavia e 14 lei/100g. Ala e mai subtire, deci mai multi metri. Depinde ce vrei sa faci din el. Pare avantajos daca-l socotesti la metraj.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de pufoi Joi 29 Mar 2012, 9:22 am

Buna dimineata fatuci!
Daniela am vizionat video-urile tale. suuper faine. baiatul tau e cel cu fata de smecheras, care canta la un moment dat la microfon?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de firicel Joi 29 Mar 2012, 9:28 am

Samo,nu m-am hotarat daca sa cumpr sa fac ceva sau doar sa fie acolo.De exemplu,Carmenco,a facut toate martisoarele din astfel de fir si mi-a placut ca au iesit foarte finute.Poate voi avea timp sa fac si eu pt.2013 wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mar 2012, 9:36 am

Da Pufoi, al meu e cel alb cu par lung sub palarie si canta la microfon. Multumesc!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de pufoi Joi 29 Mar 2012, 9:39 am

Dani cati ani are?
parca e frate cu ficior'miu, asa fata are....
am sa-i arat video-ul lui Mogly al meu cand o veni de la scoala.
si el e cu muzica si cantatul, mai nou vrea sa schimbe garajul lui tasu in sala de repetitii! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Crissy86 Joi 29 Mar 2012, 9:43 am

Firicel, eu am văzut exact ce zici tu, în Obor cu 3 lei bucata. Și tot acolo, dar în altă mercerie aveau cotton perle Puppets de 25 gr parcă, era ghemul mai mare, la 3,5 lei bucata și aveau mult mai multe culori.


Ultima editare efectuata de catre Crissy86 in Joi 29 Mar 2012, 9:44 am, editata de 1 ori
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Mar 2012, 9:43 am

E haios foc. Sa-ti traiasca.

Firi, tocmai ma gandeam - acum ca nu mai sunt legata de grosimea acului - sa incerc ceva tatting cu firul ala. E usor mercerizat si cred ca da bine. O sa incerc sa fac o floare 3D, sa vad cum iese. Dar nu chiar acum. Sa termin intai ce am inceput.
Oricum, odata cu navetele am mai luat si niste ace de papusi. Il pierdusem pe cel de grosimea firului Flavia. Acum am si grosimea asta si inca doua ace, mai grosute decat asta, dar de grosimi diferite. Deci, 3 ace - 3 grosimi. Mai am unul si mai subtirel, dat mai scurt.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de firicel Joi 29 Mar 2012, 9:51 am

Danniela,sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!Sa-l mamamce mama pe el de muzician,ce tine el ritmul din picior! Smile pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de carmenco Joi 29 Mar 2012, 9:52 am

Buna dimineata, fete!

Bine v-am gasit!
Daniela, sa-ti traiasca! Iti seamana foarte mult. Mi-a placut.

Firicel, martisoarele de anul trecut au fost facute cu cotton perle. Cele de anul asta au fost cu anchor. Este firul mai batos putin si mai rasucit. Se lucreaya mult mai rapid si are alta prestanta. Ti-l recomand.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mar 2012, 9:54 am

Multumesc!
Face 12 ani in septembrie. Nu prea se ocupa, desi se vede ca are voce, iar cand fac cate o piesa de teatru al meu e singurul care nu are nevoie de microfon ca zbiara rade Eu i-am lasat sa faca ce cluburi vor ei, asa se vede si ce inclinatii au, doar l-a sporturi i-am cam impins, dar nu imi pare rau .
Succes la transformat garajul, e ceva cool pentru ei, lasa-l sa isi faca pofta ca nu cred ca strica nimic.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de ikuta Joi 29 Mar 2012, 10:14 am

Neata, am venit si eu sa-mi beau cafeaua si sa ma odihnesc un pic.Danniela este dragut al tau pui.Imi place.Samo da si la sufletul meu stire de unde ai luat ace de papusi.Am lucrat deja o gramada am sters faianta in baia mare, am spalat geamurile intr-o camera si la jumatate de balcon.Apoi a iesit soarela si nu le-am putut termina.Chiar bine ca deja madoare mana.Eu acum am doar 2 viteza:incet si foarte incet rade Gata pe azi nu cred ca mai fac mare lucru.Doar mai am timp!
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Mar 2012, 10:32 am

Ikuta, ai PM.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de ikuta Joi 29 Mar 2012, 10:36 am

Multumesc si aici pentru informatie, voi studia pe indelete oferta.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 29 Mar 2012, 10:53 am

Buna fetelor.
Ikuta, ce harnica esti pupi hug
Daniela, ce pui dulce ai, sa iti traiasca.
Eu am avut probleme cu netul aseara si acum, a fost nevoie sa sun la cei de la UPC sa ma ajute sa rezolv problema.
Eu am dormit doar 3 ore in noaptea ce a trecut, ma asteapta un munte de rufe de calcat ...m-a boscorodit al meu in dimineata asta ca nu ii place ca nu are multe lucruri calcate pentru job.
Sa aveti o zi reusita, cu mult spor kiss
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 29 Mar 2012, 10:54 am

Buna ....ziua de acum ca dimineata a fost cand au pus fetele cafeaua wink
Danniela Frumos baiat !
Spor la treaba fetelor!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de virginia Joi 29 Mar 2012, 11:12 am

Buna.... ziua!!!! Va sarut kiss
Yo am terminat treburile si acu tricot
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mar 2012, 11:28 am

Ikuta, parca trebuia sa o iei mai domol un pic!!! Iar tu dai bucataria peste cap??? Las-o mai usor sa nu ai probleme mai tarziu.

Caz din biroul meu: Sambata avem inventar la care musai tot personalul meu trebuie sa participe. O fetisoara care face parte dintr-un cult religios ce sarbatoresc sambata, bate toba prin spatele meu sa muatm inventarul pe luni adica in 2 aprilie. Ma suna seful contabilior, ca si ai lui merg la acelasi inventar sa confirme cu mine daca se poate. Deci nu conteaza ca dam sistemul peste cap, 2 zile e muuult, nu conteaza ca nu respectam normele in vigoare, trebuie sa facem cum ne dicteaza domnisoara.
Ce a-ti face in locul meu???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de tinap Joi 29 Mar 2012, 12:15 pm

Eu daca as fi in locul tau,nu m-as impotrivi.Asta pt. ca motivul este convingerea ei religioasa.As avea-o pe constiinta.Si ce se-ntimpla daca mutati biroul luni si nu simbata?Ce mare scofala?Eu daca as fi in locul tau,as fi de acord,chiar as vorbi cu ea direct,fii inteleapta si draguta,ca e usor sa fii rau,orici poate fi rau,dar o inima intelegatoare mai rar gasesti.
Acum tu sa nu te superi pe mine,am zis ce-as face eu,cu virsta am devenit mai calma si ingaduitoare,dar n-am fost asa.Sa ai o zi buna si take it easy,cum zice americanul,ca sa putem trai in pace intr-o lume atit de rea. kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mar 2012, 12:31 pm

Tina, nu m-as impotrivi daca nu as incalca regulile. Ultima zi din luna inventar. Apoi s-ar incurca un pic cei care cer din magazie,asta fiind duminica inchisa. Apoi nu as avea o explicatie sa ii dau sefului meu care este roprietarul in cazul in care acesta m-ar intreba de ce a fost amanat inventarul. Apoi nu este singura, se face o echipa formata din cei de la audit, contabilitate, securitate. Toti trebuie sa isi schimbe programul de lucru in functie de inventarul asta. Daca nu ar implica decat pe ea cred ca nici nu m-ar fi deranjat, in fond eu vreau treaba sa fie gata in timp. 2 aprilie e deja tarziu, posibil ca seful sa imi ceara parte din rapoarte chiar in acea zi.

Cred ca sunt prea comunista scratch scratch scratch
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (27) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (27)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB