Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

+30
valentinadof
danniela
ancabanu
MagdaMarin
Gianina4ever
MihaelaT
tiana
arielas
afilimonb
zylv
pufoi
i.xell
feliciagl
Karina33
diada
firicel
emmancita
Motzu
aidil
luminitza79
Admina
bibitu
Gabiuta
elenaveronica
mnarcisa
Andata
annamarya
Uca
geany
clodi
34 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 31 Mar 2012, 10:26 pm

geany a scris:SUUUPEEERRR!!! Si ea ascunde corpul asta sub tunica cu un-doua numere mai mari pocnit
Exact asta am gandit si eu.
In loc sa scoata frumosul in evidenta ea se ascunde dupa draperii groase.
Diada, iesi, soro, la lumina, imbraca-te sexy ca arati grozav. Cred ca ai uitat si sa razi. hug
Super transformare! Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de firicel Sam 31 Mar 2012, 10:50 pm

Diada,superba transformarea !Arati foarte bine si ,vorba fetelor,nu trebuie sa te infasori in toale,arata-te in toata frumusetea ta si pune in evidenta lucrul pe care-l imbraci!Sa porti sanatoasa!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de geany Sam 31 Mar 2012, 11:15 pm

Am decis sa iau parte si la adoua provocare, insa ca si prima data nu stiam ce voi face, asa ca astazi, in ultima zi am rascolit niste pantaloni dati de-oparte; ma gandisem sa reciclez blugi... cand am dat de acesti pantaloni bej... mi-a venit automat o idee: vreau o fusta simpla... cand schitam, pe hartie, mi-a venit alta idee, fac o rochita cu fermoar la partea de fata! Asta am si facut Smile
Pantalonii au fost marimea 36, foarte putin elastici, materialul mi-a placut de la inceput de-asta nici nu-si luasera zborul cu toate ca nu-i mai purtam de multa vreme.
Rochita este formata din 4 parti: 2 fata si 2 spate, cu fermoar la partea de fata mijloc si dubluri la rascroituri. Pozele sunt rele, insa mai specific ca, langa fiecare imbinatura a detaliilor am cusut tighele cu fir la culoarea materialului. Sunt multumita de rezultat!

INAINTE: Pantalon marimea 36
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 118_0181

DUPA: Rochita marimea 36

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 F

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Fata

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Spate
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 31 Mar 2012, 11:57 pm

Wow,frumoasa ti-a iesit Geany! kiss
Succes tuturor!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de zylv Dum 01 Apr 2012, 12:35 am

clodi,foarte fain ti-a iesit fusta.ideea e buna de furat,caci sigur in sifonierul fiecareia zace cel putin cate o pereche de jeansi nepurtata.
diada,ti-au spus fetele tot ceea ce era de spus.indrazneste si la o pereche de dresuri colorate,si neaparat mate.sfatul meu este sa cumperi material putin,caci atunci,sigur ,o sa faci haine mai scurte si mai mulate.sa bage si admina la cap,ca si ea are cu ce...
geany,ti-a iesit ceva fain din ceva banal.iti mai trebuie o pata de culoare,si as opta pentru o brosa mare,sau chiar o funda aruncata undeva. de tine-mi place ca areti ca ai cu ce sa defilezi.sa le purtati sanatoase.
acum sa va arat si eu tricourile mele resuscitate,caci zaceau demult prin dulap.zilele aste am fost mai libera ,si am profitat de asta.
cu cateva bucati de dantela,o bucatica de catifea la metru si trei nasturi,am scos din anonimat niste tricouri mult prea simple.
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana020
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana032
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana033
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana021
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana030
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana031
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana025
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana028
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Lucrudemana029


Ultima editare efectuata de catre zylv in Dum 01 Apr 2012, 9:54 am, editata de 1 ori
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de feliciagl Dum 01 Apr 2012, 1:16 am

Ce-mi plac transformarile voastre. Felicitari si sa purtati sanatoase, hainele cu noua lor infatisare.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Admina Dum 01 Apr 2012, 1:35 am

Clodi, frumoasa transformarea. E clasica, din blugi fiind, dar e foarte interesanta fusta, cu acest model.
Wow, Diada, m-ai lasat masca. wink Iti sta super bine, desi te-am vazut de curand, chiar ca hainele schimba mult. Transformarea e de nota 10, sa o porti fericita.
Geany, sexy rochita, vad ca azi ati avut inspiratie toate. Smile Nu m-as fi gandit sa scot o rochie din pantaloni. Iti vine foarte bine, vorba lui Zylv, nu te ascunzi.
Zylv, ai avut spor la transformari si cea cu jabou e preferata mea. Culorile merg minunat impreuna.
Cat despre haine scurte si mulate... ce sa zic, fiecare cu pasarica ei sau stolul de la mansarda. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Karina33 Dum 01 Apr 2012, 7:27 am

Bineinteles ca aseara m-a adormit copilul zid

Eu va spuneam ca am un dulap de materiale nelucrate si ca nu prea tin la haine, le dau/arunc usor ca le pot inlocui rapid. Totusi am gasit ceva la ce tin si n-as arunca . Aveam o rochie de casa, un caftan, din vascoaza pe care-l iubeam dar nu-l mai puteam purta ca s-a sfasiat la crapaturile laterale. Cum materialul este superb i-am pus gand rau ieri.

Modelul nu merita taiat si stricat asa ca mi-am facut o bluza racoroasa, buna de purtat cu pantaloni sau blugi. Din partea de jos am facut o fustita pe banda elastica. Sper sa-i placa nepoata-mii, sau sora-mii!

Inainte:
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 SNV34778

Ruptura:
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 SNV34779

Fustita:
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 SNV34780

Bluza mea:
Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 SNV34784

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 SNV34789
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de arielas Dum 01 Apr 2012, 8:17 am

Sunteti grozave. Imi place tot ce ati realizat. Felicitari fetelor.
Mie sigur imi va fi de folos ideiile lui Zylv pentru tricouri. Si eu am cateva care nu le mai port , dar nici de aruncat nu sunt. Ma gandeam sa-i fac fetei ceva, dar merg si pentru mine.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 01 Apr 2012, 9:11 am

Diada pai tu ai un corp suuuuper,nu te mai ascunde dupa haine largi bataita
ai cu ce defila fata,ce daca ai 2 copii,or sa fie mandri cand se vor mari si te vei plimba cu ei pe strada. hug

Geany e super ideea de a face din pantaloni rochie mai ales cand corpul te ajuta .

Zylv sunt super ideile tale.

Karina mor dupa imprimeurile astea, sa purtati sanatoase ceea ce a rezultat dupa transformare.

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 01 Apr 2012, 9:11 am

Diada pai tu ai un corp suuuuper,nu te mai ascunde dupa haine largi bataita
ai cu ce defila fata,ce daca ai 2 copii,or sa fie mandri cand se vor mari si te vei plimba cu ei pe strada. hug

Geany e super ideea de a face din pantaloni rochie mai ales cand corpul te ajuta .

Zylv sunt super ideile tale.

Karina mor dupa imprimeurile astea, sa purtati sanatoase ceea ce a rezultat dupa transformare.

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de geany Dum 01 Apr 2012, 10:47 am

Fetelor, va multumesc foarte mult! Nu ma ascund, de ce as face-o?! Asta nu inseamna ca doar asa ma imbrac rade Ideea mi-a venit cand ma gandeam sa fac o fusta, nici nu mi-ar fi trecut prin cap ca pot scoate o rochita... Materialul este plin si-mi amintesc ca pantalon fiind, chiar si dupa spalat ramanea dunga calcata, fara sa fie necesar sa o netezesc macar (la vremea aia uram calcatul).

In prima faza ma gandisem sa pun o danteluta pe-un tricou, asemeni ce-a facut Zylv, dar... cum folosisem dantela la prima provocare, acum am vrut altceva Smile

Felicitari tutror care s-au lasat provocate! M-am asteptat la mai multe participante fiind o tema atat de flexibila...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de aidil Dum 01 Apr 2012, 12:03 pm

Fetelor, foarte reusite transformarile, va felicit pe toate. Cel mai mult imi place ca noile produse arata si va vin mai bine decat originalele.
Incepusem si eu sa transform o rochie dar in final se vedeau urmele de la vechile cusaturi iar materialul de generatie mai veche nu avea nici un pic de elasticitate. Nu m-am simtit bine in ea la proba si cred ca nici nu as fi purtat-o, asa ca am renuntat definitiv la ea.
Sa le purtati cu placere!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de ancabanu Dum 01 Apr 2012, 12:06 pm

Foarte minunate sunt lucrurile noi pe care le-ati facut!!! E dovada de multa creativitate de care voi dati dovada. Sunt mult mai frumoase lucrurike noi decat cele vechi si cred ca le veti purta cu mare placere!!
Felicitari fetelor!! kiss
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de danniela Dum 01 Apr 2012, 12:13 pm

Foarte faine transformarile voastre!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de valentinadof Dum 01 Apr 2012, 12:25 pm

Oau,ce transformari!Felicitari!Ati reusit sa va imbogatiti garderoba cu ceva frumos! aplauze

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Karina33 Dum 01 Apr 2012, 12:59 pm

Geany interesanta transformarea ta! Bine ca au fost destul de largi pe crac ca sa poti transforma! Iti vine tare sexi rochita!

Admina stiu ca scrisesem despre sarafanul tau mai demult, dar probabil ca am uitat sa apas si pe trimiteti zid Mi-a placut cum ai reasezat banda de nasturi, e cam lejer wink pentru fizicul tau dar sunt convinsa ca-i comod si versatil la purtat!

Zylv tu-ti imbunatatesti tricourile simple, eu nu stiu cum sa-mi fac numai simple!Frumos!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 01 Apr 2012, 2:52 pm

Felicitari tuturor, imi place foarte mult ce ati modificat si cum a au iesit.
Am sa fur cateva ideei Cool
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 01 Apr 2012, 3:55 pm

Felicitari tuturor! Ai realizat niste transformari de efect.
Din pacate au nu am avut starea necesara sa lucrez. Oricum in momnetu in care ma voi apuca de ceva voia avea de unde sa ma inspir.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de geany Dum 01 Apr 2012, 4:26 pm

Karina33 a scris:Geany interesanta transformarea ta! Bine ca au fost destul de largi pe crac ca sa poti transforma! Iti vine tare sexi rochita!

Da, e sexy si e cu dresuri pozata wink

Zylv, pata de culoare o voi pune la margele/perle lungi auriu-portocaliu, inca o varianta pantofi de lac portocaliu wink

Ma bucur ca va place si voua! kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de clodi Dum 01 Apr 2012, 6:45 pm

Diada, te incadrezi sigur cu transformarea ta si te incadrezi maxim in marimea 38 Smile Iti sta superb!
Zylv, iti fur si eu cateva idei de la tricouri, imi plac mult Smile
Geany, dama imi place ideea si rezultatul!
Karina, se putea sa nu ne surprinzi tu cu ceva Smile Ma bucur ca ai avut ceva de transformat ca ti-a iesit tare bine, era pacat de imprimeul acela sa stea pitit in dulap!

Ati avut idei super! O sa pun si eu cateva in aplicare love Va multumesc ca ati participat la provocare!
Incerc sa fac extragerea si sa postez castigatoarea cat mai repede! Fiti ingaduitoare ca vin de la muncile campenesti Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de zylv Dum 01 Apr 2012, 10:32 pm

karina,m-ai omorat cu imprimeul ala,si te si prinde de minune.sa o porti sanatoasa,si nepoata/sora la fel.
fetele,mersi de laude.am venit cu ceva destul de banal,dar isi asteptau randul de aproape un an.si inca mai am cateva,dar sunt in pana de idei.trebuie sa ma resetez ca am prea multe in cap.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de kla78 Lun 02 Apr 2012, 10:15 am

sunteti extraordinare fetelor,va felicit pe toate,sunteti niste frumoase si harnicute!felicitari!

kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 02 Apr 2012, 12:43 pm

Am lipsit o saptamana si nu stiu la ce sa ma uit mai repede! Ati facut niste transformari grozave! O sa iau si eu cateva idei, cat intra in sfera priceperii mele wink , tricouri simple ca ale lui Zylv am si eu si nu le-ar strica o fata noua, am si o tunica foarte lunga in stilul celei prezentate de Karina si este o idee grozava scurtarea ei. Cat priveste obiceiurile tale privind hainele, Karina, ce frumos ar fi sa stam noi mai aproape una de alta rade hug
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de adelina24 Lun 02 Apr 2012, 1:20 pm

ingenioase toate !
Nu m-as fi gandit niciodata ca merge din pantalon rochie !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 2, la croitorie: Reuse, Recycle, Repurpose

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB