Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

+64
Cristache
alinachiri
corina corina
i.xell
alinutza_andrei08
duchess
irinadcg
dienutzababy
Day
Celya_f40
Serban Valentina
despina13cucli
CCristinaC
symos
emmancita
greieras
tiana
sergiu valentin
stoy
denis21
Motzu
culea mirela
ema
piciul
Octa75
Dorulet
MihaelaT
zylv
LORIMAR
geany
danniela
zahariaelouise
lennny
IOANA 80
elenaxx
Uca
claudiana
ikuta
camelia84
arielas
Giobsy
amoni
tadok
myky7robc
violetas
ismi3ismi
diada
Gianina4ever
firicel
AlinaJ.Bijoux
gabyd
georgeta.prnic
SilviaDumitrescu
smihaelaviorica
Angelica18
MagdaMarin
danielabordei
Admina
pufoi
Gabiuta
tinap
Chirrox13
carmenco
annamarya
68 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de geany Dum 15 Apr 2012, 3:58 pm

Va multumesc!
Zylv, daca era dupa mine... mi-ar fi placut pe toata masa de croit Embarassed Imi place foarte mult ca nu fuge materialul pe ea, arata frumos, plus de asta, pun materialul intins pe plansa, pun tiparul pe material si tai la distanta rezervei. Sunt inca in febra fascinatiei Smile dar imi reduce mult din timpul croitului si asta in cazul meu e foarte important. Sa o folosesti cu spor si tu pe-a ta. pupi Eu in urmatoarea comanda voi adauga dispozitive de realizat bie (am uitat sa adaug in cos la comanda anterioara, am realizat odar cand am primit pachetul...)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 15 Apr 2012, 4:31 pm

Geany, frumoasa achizitie! Sa le folosesti sanatoasa si sa ai mult spor!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Apr 2012, 7:00 pm

Geany, sa le folosesti cu mult spor! Sunt foarte utile la casa omului gospodar, ca usureaza munca.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Dorulet Lun 16 Apr 2012, 6:45 am

Bune achizitii,sa le stapanesti sanatoasa si cu mult spor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de LORIMAR Lun 16 Apr 2012, 11:19 am

Hristos a inviat!Am reusit sa-mi cumpar astazi setul de perforat,capsat si nituit..... ura a luat un nene 3 bucati inaintea mea si au mai si ramas , semn ca de data asta au adus mai multe... kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Apr 2012, 1:02 am

Mi-am luat sambata o bicicleta sh, batraioara si micuta, ca sa nu ma sperie prea tare. Sa nu radeti prea mult, dar am invatat sa merg pe bicicleta abia sambata, deci a fost o achizitie cu folos. wink Acum e in service batranica si sper sa devina mai buna, ca m-a cam chinuit in primele zile, desi pe drumuri de tara s-a descurcat eroic.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de diada Mier 25 Apr 2012, 1:38 am

S-o stapanesti sanatoasa si sa o folosesti la maxim! de ce nu ai zis ca vrei ca ti-o dadeam pe-a mea, gratis!!! trebuia la fel, reparata, dar iti spun ca rezista la orice drum! nu arata asa bine ca a ta, dar mergea, mai mult ne costa transportul rade

eu am prins ura pe biciclete de la naveta de 8 ani mi se trage... e frumos sa te plimbi cand e vremea buna, dar la naveta.. frig, ploi, ninsoare, cate cazaturi nu am luat eu pe polei ehei, ce vremuri rade vreme buna? nu prea am avut parte, plecam dimineata la 6,30 frig chiar si vara, zona de deal... veneam la ora 16,00 o caldura de nu puteai sa respiri, incerc sa explic de ce am prins ura pe bicicleta zid
Nu zic, a fost si buna, plecam dintr-o localitate in alta destul de usor ajungeam si nici nu aveam nevoie de bani (cum ar fi de benzina ca asa mi-e ciuda ca nu am reusit si eu sa am masina in acea perioada....)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Uca Mier 25 Apr 2012, 9:55 am

Admina, felicitări pentru achiziţie. Să o foloseşti cu spor şi cu folos.
Diada, ar trebui să o iubeşti, ţi-a scurtat timpul de mers prin ploaie şi vânt. Ar fi fost un chin să mergi pe jos şi nu pe bicicletă plus că te-ai mentinut în formă şi te-ai şi călit.
Eu aş face naveta cu bicicleta. Problema e că am de mers şi pe European şi nu mă încumet, cu ce viteze se circulă aş fi spulberată zilnic. zid

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Apr 2012, 10:26 am

felicitari,Admina,s-o folosesti sanatoasa.Sa te bucuri de mersul cu pletele-n vant.Easa de placut,pacat ca noi n-avem banda pentru biciclete.In Austria am vazut niste batrani(cred ca aveau peste 80 de ani)cu bicicleta.Deci,daca ai invatat,nu se uita niciodata.E cel mai fain mod de a calatori.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Octa75 Mier 25 Apr 2012, 10:33 am

LORIMAR a scris: am vazut in oferta de la Lidl ca vor avea de luni iarasi acel set de capsat si perforat la 16,99 lei asa ca la usa lor dorm ca sa fiu sigura ca nu-l mai scap de data asta!... peace kiss

Vai si eu de cand tot vanez setul asta, deci vom fi doua care ne mutam patul in usa la Lidl.Smile

kiss
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 25 Apr 2012, 10:45 am

Octa rade vei fi singura pentru ca
LORIMAR a scris:Hristos a inviat!Am reusit sa-mi cumpar astazi setul de perforat,capsat si nituit..... ura a luat un nene 3 bucati inaintea mea si au mai si ramas , semn ca de data asta au adus mai multe... kiss
wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 25 Apr 2012, 12:09 pm

Admina,sa stapnesti sanatoasa bicicleta,nu-i bai ca nu stiai a merge ca si eu vreau una sa ma invat...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Apr 2012, 12:31 pm

Gianina, iti recomand metoda Aceasta! Gasesti o panta mai lina, cu o bicicleta pe masura ta, ideal e sa atingi cu varfurile picioarelor pe jos si in cateva ore, maxim, inveti. Eu am avut doua tentative, una pe bicicleta de inchiriat din parc, apoi in aceiasi zi pe a sotului, de barbati si apoi mi-am luat-o pe cea de mai sus. Am prins curaj sa pedalez, fara probleme ca era masura mica si am mers pe camp, nu pe asfalt. Bafta!
Multumesc de urari. Abia astept sa merg prin parc, dupa ce-i schimba incaltarile. wink


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mier 25 Apr 2012, 6:09 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de geany Mier 25 Apr 2012, 5:18 pm

Admina, sa o folosesti de cate ori ai ocazia! Si eu am una tot asa mica tot SH am cumparat, de aici. De invatat sa merg cu bicicleta am invatat insa cand eram micuta in Romania, pe atunci nu stiam ca si bicicletele sunt pe marimi rade Eu ma dadeam cu ce aveam ocazia, la unele abea ajungeam la pedale, la cele barbatesti ma loveam... Aici se merge foarte mult cu bicicleta, sunt si alei pentru biciclisti. Abea astept sa vina vara!

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 25 Apr 2012, 6:19 pm

Admina S-o folosesti sanatoasa.Eu una ador sa merg pe bicicleta dar acum nu am si folosesc cu succes (si cu placere) masina.
Am avut pana sa ma marit si ma duceam cu ea la munca cativa km distanta la schimbul 2.
Sa plecati cu totii sa va plimbati cu bicicleta,felicitari ca ai invatat sa si mergi abia acum.

Chiar de curand eu am vazut pe drumul judetean spre Ploiesti o bicicleta dubla .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E ideala pentru o plimbare in 2 cand unul nu stie sa mearga. wink

P.S. Sa nu-mi spui ca ai invatat de pe youtube cum sa mergi pe bicicleta rade rade rade .



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mier 25 Apr 2012, 6:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : P.S.)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 25 Apr 2012, 7:04 pm

Admina, s-o stapanesti sanatoasa! Faina achizitie. Eu ma gandesc la role ca ar fi super sa ma dau cu fii-mea, dar ma gandesc cu groaza ca-i orasul mic si as tot auzi: Vai, doamna pe role!; Buna ziua, doamna! Doamna, aveti role?....

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de piciul Mier 25 Apr 2012, 8:02 pm

Admina ma bucur ca ai reusit sa inveti asa repede sa mergi pe bicicleta! bicicleta
Eu nu stiu...si nici nu cred ca se vede o luminita la capatul tunelului...Dar sa nu spun "niciodata" niciodata!
Si eu cochetam cu ideea unei triciclete cu cos, in care sa-mi pun andrelele si sa alerg la padure...undeva unde natura imi va spune povestea ei si eu voi da din andrele! lucru de mana
Ma bucur pentru tine! Basketball
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de myky7robc Mier 25 Apr 2012, 8:34 pm

felicitari admina pt bicicleta si pt curajul de a invata.
eu mi-am julit picioarele pana am prins cum trebe si stiu de mica sa merg, insa acum nu mai pot ca am artroza la ambii genunchi si ma uit cu jind la altii care o fac, ca e f sanatos.
mihaela, e buna ideea sa iesi cu rolele alaturi de fetita ta, prin parc sau alt loc public.
nu inteleg de ce la noi e considerat comportament tabu sau nefiresc acest lucru, dar ar trebui sa nu bagi in seama ce spun altii si sa o faci, ca asa iti faci copilul fericit si tu rememorezi copilaria.
e mai placuta si de lunga durata fericirea care vine din lucruri marunte.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Apr 2012, 8:55 pm

Geany, nu mai astepta vara, ca mai e ceva pana se instaleaza deplin. Iesi acum, mai ales la voi e asa placut, atata liniste si pistele pe langa drumul de masini sunt o placere, pe campuri, prin paduri. love Pot doar sa visez la un suport de bicle si un alt drum pe la tine. wink
Magda, am auzit ca e mai greu de mers pe tandem decat pe bicicleta simpla, ca trebuie coordonare si la curbe si in locuri inguste, greu de manevrat. Dar uita masina, bicicleta e pe gratis, plus ca face piciorul frumos, cred. dama
Mihaela, lasa groaza si da-te pe role cu cea mica. Eu ador sa fac senzatie cu vreo gaselnita din asta, as face special sa las lumea cu gura cascata. Da doamna, ma dau pe role si e SUPER!
Piciul, saptamanile trecute am cochetat cu ideea unei triciclete de adulti, am si gasit pe net. Tot citind am vazut ca sunt pentru persoane cu dizabilitati, persoane batrane si persoane cu probleme de echilibru. Atunci mi-am gasit determinarea de a incerca. Am vazut tot pe Youtube persoane care au invatat la 50-60, deci imprumuta o bicicleta, ia pe cineva cu rabdare langa si cauta panta. Eu nici nu am reusit sa scot pedalele la niciuna si mi-am facut cateva vanatai de la ele, dar nu e bai. Ele trec si mersul pe bicicleta se stie o viata. bicicleta
Myky, probleme la genuchi am si eu, insa nu am mers sa ma caut. M-au durut ambii genunchi in primele doua zile, apoi am facut o pauza si m-am dat cu Sindolor. Nu o sa fac excese si nici sport extrem. Cat imi face placere, nu sa ma fortez. Daca nu ai, iti recomand pantofi cu talpa moale si arcuiti (Shape ups, am eu), e o diferenta enorma, nu mai simt cand stau mult in picioare si faptul ca urc multe scari pe zi. Impactul cu solul face mult rau, din pacate.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de myky7robc Mier 25 Apr 2012, 9:06 pm

admina, da de unde ai luat pantofii astia?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de piciul Mar 08 Mai 2012, 7:06 am

Aveam o bluza cam decoltata si am luat esarfa asta pe care am prins-o de guler si am acoperit ce nu doream sa se vada! Eu cred ca e sic!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de ema Mar 08 Mai 2012, 9:35 am

Inspirata si eleganta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 10 Mai 2012, 7:43 pm

Eu azi am cumparat pentru mine umbrele si rudele mele cu doar 7 ron/bucata.
Sunt de calitate iar pretul e de 7-8 ori mai mic decat orice site care vinde asemenea umbrele.
Aduce cineva la mine la munca si are cca 700 de bucati. rade


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 24 Mai 2012, 8:29 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 10 Mai 2012, 9:13 pm

Piciul ,vine bine cu esarfa asortata...
Magda,ce umbrelaaa fainaa...acum ploaie sa ai,dar sa te uiti pe unde mergi nu la "cer" wink
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 10 Mai 2012, 9:52 pm

Eu la cei mici m-am gandit ca le place la nebunie imprimeul si sunt ideal de mari pentu a-i duce la scoala/gradinita si sa stai si tu si copilul sub aceeasi umbrela lejer."wink:

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat  azi! Va arat si voua!-5 - Pagina 5 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB