Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (8)

+78
veronica.l
teisoara
wanna1687
Tinkerbell
Anca Florina
ALICET
ralucis
Adelle23
adrianastanciu
PAULA CONSTANTIN
mickyta
smihaelaviorica
ema
Buburuza
elyana
Rimmelle
Lucia Ro
ARYANNA
Dorulet
voichita999
violeta25
symos
alinutza_andrei08
ivanutamihaela
europolis
violetas
mihaelavama
Motzu
olguta cusma
Larrisa
alice07
corina corina
geo
Gianina4ever
despina13cucli
mimiady63
danae
otilia gergely
Uca
elutzamicutza
LORIMAR
zylv
i.xell
dorina64
valentinadof
bobitica
sergiu valentin
firicel
piciul
marina40
SilviaDumitrescu
tomari
geany
fulguta28
clodi
Chirrox13
marabr
ralucaraluca
tinap
rosita
Panea Laura
diada
aidil
aurishta
ismi3ismi
annamarya
diblaru maria
Marry
ancabanu
MihaelaT
Admina
arielas
ancush
Karina33
stoy
ElizaD
alexia
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 7:58 am

Tot io cu ce-am terminat saptamana asta, va capiez ca-i sezon de nunti.
Dintr-un voal portocaliu si saten mov-lila am lucrat o rochita de cununie civila ce poate fi purtata si-n alte ocazii.
Rochita de baza e dreapta, are sustinere cu balene prinse de captusala si in zona bustului am aplicat ceva fronseuri sub forma de inima. Credeti-ma ca stiu ca nu se vede rade
Rochia poate fi purtata asa cu un brau din saten cu cute, funda este cu ac de siguranta si poate fi fixata in fata sau in spate.
La cununie va fi purtata cu completarea de fusta prinsa pe-un brau simplu. Braurile se inchid la spate cu nasturi cristal.
Viitoarea doamna e incantata de cum i-a iesit costumatia asa ca la foc rapid saptamana viitoare am de rezolvat si mama si doua domnisoare de onoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o rochie de mireasa. Destul de simpla dar eleganta.Poate voi primi si poze de la nunta ca-i o vecina de scara. Rochia e din saten elastic si voal. Imi pare rau ca nu sta manecuta aia cum ar trebui ca-i prea moale voalul, nu m-am gandit ca la faldurile alea mi-ar fi trebuit un tripluvoal mai batos. Dar ala ar fi fost prea gros pentru partea de brau...greu cu modelele astea negandite temeinic inainte.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar chestia asta va fi prinsa in cap cam ca o voaleta, de-asta astept poze cu mireasa, asa nu se intelege mare lucru.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gata azi, ati scapat de mine, plec sa plimb cainele ca nu mai are rabdare pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 12 Aug 2012, 8:45 am

Ce rochii frumoase faci,Karina! Imi place si cum explici. Felicitari!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 12 Aug 2012, 9:24 am

Cum poate primesti poze de la mireasa? scratch Ia-ti aparatul si cum auzi "Ia-ti mireasa ziua buna" iesi sa "plimbi" catelul si faci cate poze asa ca paparazzi rade rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Tinkerbell Dum 12 Aug 2012, 9:46 am

ce frumos, Karina!! Rochia din voal colorat este foarte ingenioasa. si cu completarea cea lunga....si scurta... Si rochia de mireasa se vede ca este eleganta (imi place mult voaleta. Doamne...off topic....ma oftic si acum, la 8 ani de la casatorie, ca m-a fortat mama sa imi pun voal, ca eu voiam doar coronita din pietre. Dar mama, nu si nu....ca ce fel de mireasa esti fara voal! zid . Eram mica si fraiera si am facut ca ea. Dar la urmatoarea nunta..... rade
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 12 Aug 2012, 11:38 am

Karina, ce de obicei, faci numai haine frumoase. Imi place mult tot ceea ce vad. Felicitari! aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de veronica.l Dum 12 Aug 2012, 11:55 am

ai minuti de aur Mihaela Flowers , si o viteza de lukru extraordinara. plus la toate si o kalitate buna. love
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 4:47 pm

Ma bucur ca va plac si astea! Merci
Magda mi-e teama ca se fac la noi nunti de-astea cu alai. Ar trebui sa ma mut in iarba sa astept sa iasa mireasa fix ca paparazzi si n-am timp, mai bine cer si astept poze facute corect.

off topic sa va spun eu cat de ofticata sunt ca in '89 la prima casatorie nu m-au lasat sa-mi fac singura rochia de mireasa, ca cica trage a rau...si bine mi-a mai mers ca am avut o rochie de perdea comunista cumparata de fosta soacra...cahhh! Noroc de-a doua sansa si mi-am putut lucra ceva in care sa ma simt bine cu adevarat.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Rimmelle Dum 12 Aug 2012, 7:12 pm

ce mult imi place braul.....e adorabil love bine si rochitele sunt...logic :P
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Uca Lun 13 Aug 2012, 2:50 pm

Karina, ca de obicei, IMPECABIL! Abia aştept să văd poze cu mireasa! Ce norocoase sunt clientele tale!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de bonitakiss Dum 19 Aug 2012, 8:14 pm

buna seara... am gasit acest forum pe net si am vazut ca sunt extrem de multe persoane care se pricep la croitorie..as avea si eu o mica problema, iar daca cineva ar putea sa ma ajute as fi extrem de recunoscatoare...eu cu inca 4 fete suntem domnisoare de onoare, miresica ne-a trimis la o croitoreasa pt ca vrea sa avem rochii la fel...materialul pe care ni l-a pus la dispozitie este un voal foarte ieftin, gen 10 lei m, iar croitoreasa fara prea multa experienta..vrem o rochie lunga , eleganta, cu ceva care sa o stranga in talie pt evidentiere si decoltata...eu stiam ca astfel de rochii si mai ales din asemenea voal se croiesc pe bie, pt a urmari un pic si linia corpului si a fi si ample...croitreasa spune ca bie-ul este demodat si vrea sa croiasca materialul drept, iar de sub banda aceea de sub sani sa il increteasca pt a-i da volum....de asemenea, tot aceasta croitoreasa pretinde ca materialul croit drept are mai multa amplitudine decat materialul croit pe bie...eu cred ca acele incretituri pe care vrea ea sa le faca ne vor da volum si vom parea foarte grase....va rog sa imi spuneti in aceasta situatie cum ar trebui croita rochia pt a pica bine pe corp? sper ca ati inteles ceva, nu prea ma pricep sa explic...multumesc anticipat!!!
bonitakiss
bonitakiss
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : romania
Data de inscriere : 19/08/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 19 Aug 2012, 10:38 pm

S-a mai incheiat o saptamana de munca asa ca-i cazul sa mai postez si eu ceva!

Dintr-o tafta-organza sifonata, luata de la kil la un pret jenant de mic (vreo 5-6 lei/m) am avut de facut o rochie pentru un botez de sf Marie (e asa criza de localuri ca s-au facut petrecerile de botez miercuri si vineri zid )
Este conica, cu umerii aproape goi, funda e detasabila, mai are o varianta de alta funda pe care-o lucrez saptamana asta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si dintr-un voal de matase naturala am avut de lucrat pentru o domisoara tare draga si frumoasa o rochie de inspiratie Cristallini dar adaptata cerintelor. Partea de dublura e crep saten de calitate, funda este fixata pe brau si are o brosa asortabila la restul bijuurilor. Din pacate nu-mi permit sa o pozez pe clienta si nici n-am avut nici o nepoata pe-aproape ca sa o folosesc pe post de manechin.
Sper sa va placa si asa pozata pe umeras!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de corina corina Dum 19 Aug 2012, 10:55 pm

Frumoase amandoua , Karina !Cea mov e deosebita ! Sa ai spor !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Andata Dum 19 Aug 2012, 10:58 pm

Wow, [/b]Karina[b]. Prima ca prima, pare mai "cuminte", dar a doua va suci multe capete.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de veronica.l Lun 20 Aug 2012, 12:24 am

kiss Karina foarte frumoase ambele kiss
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Rimmelle Lun 20 Aug 2012, 12:34 am

minunate.... Flowers
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 20 Aug 2012, 8:54 am

Frumoase rochii, Karina, dar a doua e woooou. Felicitari, doamna! Esti super tare! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 20 Aug 2012, 9:35 am

Uaaau, frumoasa rochia mov, imi place foarte mult Merci
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 20 Aug 2012, 10:00 am

Daaaa, foarte frumoase rochiile, dar cea mov prafuit.... este superba!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de crina68 Lun 20 Aug 2012, 10:03 am

Karina, genocid!!!!!Dacă vede fii-mea rochia mov,mă termină,iremediabil,cu nervii....îmi veți arunca chifetele la spitalul 9 wink
Păcat că locuiești așa departe de noi....ufff
Un milion de felicitări!
PS
Voalul natural, de unde se poate cumpăra?
Iertare de întrebare....

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de geo Lun 20 Aug 2012, 10:07 am

Si mie imi place mult rochia mov! aplauze
Fusta e un dreptunghi pe fir drept? Ce largime are?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 20 Aug 2012, 10:31 am

Ma bucur ca va place rochia mov! E usoara ca o spuma si chiar se cunoaste calitatea matasii naturale.
Crina voalul asta este luat din Craiova, la noi nu au adus decat matase satinata, ingeneral e de gasit in magazine cu materiale mai scumpe, sigur gasesti in Bucuresti!
Geo da, e un dreptunghi cred ca lat de 2,5m. Am pus o fasie intreaga si din a doua am mai taiat sa fac fronseurile de pe piept. Cred ca se vede imbinarea la capatul manerului de la sertare.

O sa va mai arat ceva rochii, pana plec in concediu cred ca astea o sa-mi pape tot timpul.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de crina68 Lun 20 Aug 2012, 10:37 am

Sărut dreapta,Karina!
Eu am lăudat ultima rochie,dar studiind creațiile anterioare,mai am vreo 50 care-mi plac,adică ne plac wink !Fă-ți un portofoliu...ai ce arăta!
Pupăm

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de lucky Lun 20 Aug 2012, 11:04 am

Foarte frumoase, ca de altfel toate creatiile tale!
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Uca Mar 21 Aug 2012, 1:26 pm

Karina, iar am rămas ca la dentist! Sunt superbe! Îmi plac ambele foarte mult, pe ambele le-aş purta! Tot ceea ce lucrezi tu este deosebit. Te admir şi totodată sper că voi ajunge să lucrez şi eu aşa de complex şi de corect ca şi tine.




***************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB