Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

+57
danniela
valentinadof
gabi1972
victoriacus
ivanoiuadela9
viorica
alinutza_andrei08
marina40
teisoara
kitty_1973
cory74
galben emilia maria
duchess
cozma felicia
denis21
Dodo-pui
T_mihaela
Chirrox13
emmancita
symos
Adina Grigoriu
gabriela1554
piciul
yyyiulia
chocolate
georgeta.prnic
crina68
tinap
kmn
monicris
monabia14
mimiady63
luisa-maria
Angelica18
SilviaDumitrescu
RaluKara
firicel
myky7robc
mariaz_09
ioana soare
tadok
LORIMAR
ninatopor
Marry
mari01
chemio
vyky2010
stoy
anigherman
anda81
pufoi
godeta
Cristina Munteanu
DreamBiju
lika
PAULA CONSTANTIN
Uca
61 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de myky7robc Mar 18 Sept 2012, 7:38 am

mihaela, ii sta f bine baiatului cu setul asta.
firul e un degrade f frumos si parca un pic lucios?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de T_mihaela Mier 19 Sept 2012, 1:41 am

Are un luciu de la tratat ca e merino superwash ....la cat am dat pe el tre sa stea in cap sa faca si tumbe nu doar sa luceasca rade Multumesc frumos love
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mier 19 Sept 2012, 8:17 pm

Am incercat si eu raglanul tricotat...si am reusit sa termin o vestuta pentru copii mici cred ca pentru varsta de un an..este primul raglan tricotat.
Multumesc pentru ajutor!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de tinap Mier 19 Sept 2012, 9:24 pm

Georgeta,e tare frumoasa vestuta!Imi place cum ai decorat cu alb si-mi plac mult nastureii!!
Vroiam sa fac si eu un pulover pt. fata mea,de pe Garnstudio,dar era raglan tricotat si nu m-am incumetat,caci n-am facut niciodata.
Ti-a iesit super! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de pufoi Mier 19 Sept 2012, 9:31 pm

Foarte frumoasa vestuta Getuto!
Tina este usor de tricotat raglan. Ai si un filmulet foarte explicit pus de Nina Topor, in urma cu doua pagini, la aceeasi rubrica.
Incearca sa vezi ce frumusete iti iese!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de mari01 Mier 19 Sept 2012, 9:34 pm

Geta este reusita si frumoasa vestuta de pitic.Si mie imi plac nastureii ne spui cum i-ai facut?
Uite un tutorial pentru raglan [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 19 Sept 2012, 10:03 pm

Bravo,Georgeta!Totul are un inceput.Te asigur ca te vei indragosti de raglan deoarece e mult mai simplu si usor de facut decat o maneca cusuta.Eu acum fac un fel de jacheta din fir flausat cu aceasta tehnica.Nu stiu cand o voi termina ca stau prost cu timpul si mai am si altele incepute.Iti doresc spor si te astept cu alte creatii. kiss
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mier 19 Sept 2012, 11:16 pm

Daaaa dupa tutorialul lui Nina pupi Merci sunt foarte practice tutorialele!Si unele usoare(adica filmate bine)cum sunt cele puse de fete aici!
Nastureii i-am crosetat ca nu aveam nasturei prin casa,si atunci cu o croseta de 5mm ,am facut un pic si pe el am facut alte 6 picioruse simple apoi prin scadere s-a adunat ca un ghemulet.In poza nu se vad,dar nu sunt chiar identici,unul mai grasut unul mai slabut!
Succes Tina,nu este greu,numai incearca dupa filmulet si o sa vezi,ce usor merge!
Aveti dreptate ,usor te indragostesti de raglan! kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de tinap Mier 19 Sept 2012, 11:24 pm

Ce fete minunate sinteti!Va multumesc la toate,Pufisor,Georgeta,Mari!
Si eu am niste fire flausate,mi-ai dat idee Angelica!
Va pup si va iubesc! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 24 Sept 2012, 2:21 pm

am terminat si eu un pulovaras lui stefanuca ( asta ca sa nu ziceti ca trag chiulul wink )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sper sa va placa . va pup
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 24 Sept 2012, 3:17 pm

Mie imi place pulovarasul,mai ales cum s-au asezat culorile.Felicitari si sa-l poarte mandru Stefanut.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de mari01 Lun 24 Sept 2012, 3:22 pm

Adela foarte reusit,perfect pentru toamna pare un covor de frunze.O sa aiba Stefanucul cu ce se mandri.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de myky7robc Lun 24 Sept 2012, 4:15 pm

adela, f reusit hanoracul baietelului tau.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 24 Sept 2012, 4:47 pm

multumesc fetele , sunteti dragute ca de obicei . va pup . pupi hug
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de pufoi Lun 24 Sept 2012, 5:11 pm

Foarte frumos Adela si trebuincios, ca se lasa cu frig!
Sa-l poarte sanatos piticul tau! hug
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 25 Sept 2012, 12:33 am

Adela frumos hanorac, frumos fir!Sa-l poarte sanatos!Nu-i asa ca se aseaza mai bine acest fir (degrade) tricotat , decat crosetat?Sau este doar impresia mea,ca eu am crosetat,dar imi place mai mult ce am vazut la tine!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 25 Sept 2012, 10:21 am

georgeta multumesc hug ai dreptate firul degrade merge foarte bine la tricotat , se aseaza culorile foarte bine . Chiar aseara incepusem un sal crosetat tot dintr-un fir degrade dar nu mi-a placut asa ca l-am stricat si am inceput cu un fir uni verde . te pup pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de stoy Mar 25 Sept 2012, 12:26 pm

Georgeta, e foarte frumoasa vestuta.
Adela si puloverul tau e fff reusit, si lucrat frumos si imi place ff mult si firul cu care ai lucrat.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 25 Sept 2012, 1:13 pm

saru mana stoy . ai niste copilasi frumosi foc pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de Uca Mar 25 Sept 2012, 2:05 pm

Uau, sunt foarte frumoase toate creaţiile voastre! N-am mai trecut de mult pe aici, ţin să vă felicit pentru tot ce aţi lucrat. Leneşa de mine, n-am mai tricotat nimic din martie. Embarassed peace


myky7robc a scris:
fetelor, cine ma ajuta cu ceva modele tricotate de costumase pt nou nascuti, ca pe la sfarsitul acestei luni voi avea un nepotel? Merci

Sper să nu fie prea târziu, Myky, uite aici un link cu mai multe articole pentru bebeluşi cu explicaţii. Spor la treabă şi să vină nepoţelul într-un ceas bun!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de myky7robc Mar 25 Sept 2012, 11:09 pm

ms mult uca
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de victoriacus Mier 26 Sept 2012, 2:22 pm

ivanoiuadela9 a scris:am terminat si eu un pulovaras lui stefanuca ( asta ca sa nu ziceti ca trag chiulul wink )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sper sa va placa . va pup
ce mult imi place.Chiar ma gandeam ca nu prea stiu ce sa ii fac si eu baiatului meu.O sa vad daca am fir si incerc si eu,desi nu am mai facut niciodata raglan.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 26 Sept 2012, 2:25 pm

multumesc. pupi e foarte simplu victoria ... ce varsta are baietelul ?
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de victoriacus Mier 26 Sept 2012, 2:33 pm

5 ani,a facut pe 16 Sept
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 26 Sept 2012, 2:47 pm

super sa ti traiasca ...poti sa i faci un pulovaras de toata frumusetea , eu i-am mai facut vreo 2 lei stefi , unul este tot raglan dar fara nasturi iar celalalt este in curs de finalizare , facut separat dar in V in fata . wink
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB