Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

+85
bluegray
Arabela82
StMihaela
nicoleta.a
nalexandra
Rosedust
ancaroman
elena60
mitulina
Irina85
Floren
saharra
dorina1234
margelutamea
cristi970
maravela lucia florina
GinaCornescu
greieras
dragan mirela
B-Zsu Land
Ladia
letho
Ramonica
roxy29
ioana soare
loremunteanu
Cristinick
cristinica_70
Aditza
JoculMargelutelor
Sonia22
seandreea
loriem77
Giorgi
elro
gabi1972
Gabiuta
accesoriihandmade
emilly
nasturelsv2
Bijuterii Ramona
bisisica bijuterii
kartusica
ancaanca
Day Lily
d_oana
cristinica_xri
Amalia T. Design
RedSonnyc
lotica
aalexander
mokatoka
ChrisReeana
cami26
alinachiri
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
GIO Studio
xgabitza
jariel
LORIMAR
pau.aleon
Anaderol77
maddy13
Fran78cesca
cillywilly
Day
darkpoke
Andata
ador.mita
smihaelaviorica
DianaDumitrescu
zmotocel
Rica Mateiuc
anca1820
gretty
lenut
andrea.z style
czuky
Dragonfly
maria_covacef
zoze
Admina
JuiCy
betymi72
89 participanți

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Admina Lun 20 Apr 2015, 12:04 pm

Nu s-a atasat poza. Uite un tutorial pentru asta, aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de ancaroman Mier 01 Iul 2015, 7:51 pm

Buna seara tuturor, am vazut de curand un tutorial cu margele tip Pandora din fimo. Stie cineva de unde se pot cumpara capetele acelea metalice care se fixeaza in bila? Nu stiu cum se numesc si nu reusesc sa le gasesc. Va multumesc anticipat.
ancaroman
ancaroman
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 56
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 27/02/2012

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Rosedust Joi 02 Iul 2015, 11:53 pm

Se numesc "grommets" in engleza si eu nu am gasit pe site-uri romanesti.
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de ancaroman Vin 03 Iul 2015, 7:49 am

Multumesc, o zi buna va doresc!
ancaroman
ancaroman
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 56
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 27/02/2012

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de cristi970 Vin 03 Iul 2015, 10:04 am

Dar cred ca poti folosi si capse si le gasesti in magazinele de profil....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de nalexandra Sam 29 Aug 2015, 8:55 am

Buna ziua!sper ca postez unde trebuie!Aveti idee unde as putea sa gasesc si eu strasuri la metru la un pret accesibil si margele tip lacrima ?
nalexandra
nalexandra
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : nalexandra85@yahoo.com
Data de inscriere : 01/09/2012

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de nicoleta.a Mar 15 Sept 2015, 4:24 pm

Am si eu o intrebare, pentru margele toho sau cele din pietre, ace subtiri si alte lucruri utile, are rost sa merg in dragon/europa/doraly? Va rog sa imi spuneti, sa stiu ce fac
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de maddy13 Mar 15 Sept 2015, 6:45 pm

Nicoleta, nu cred ca o sa gasesti acolo marfa de care spui tu, desi margelele toho sunt japoneze. Eu zic sa te orientezi pe net, sunt multe magazine de profil cu marfa buna si livrare rapida si serioasa.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Floren Mar 15 Sept 2015, 9:08 pm

Dupa parerea mea , Dragon-Europa-Doraly ar fi ultimele locuri unde sa cauti margelute toho si toate celelalte ustensile . Uite , Giorgi e experta in chestii facute cu margelute de care cauti tu .Cred ca ti-ar spune unde sa cauti , daca ii trimiti un mesaj pe privat .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de nicoleta.a Mier 16 Sept 2015, 9:13 am

Multumesc de pareri, la fel credeam si eu
Acum doaar sa conving si clientul de asta...
Legat de acest user giorgi, imi poti da nick-ul exact te rog? As vrea sa vb cu ea si eu nu cunosc userii de aici
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Floren Mier 16 Sept 2015, 11:29 am

Fix asa e nick-ul ei : Giorgi .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Giorgi Joi 17 Sept 2015, 8:30 am

Am raspuns ! Smile
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de StMihaela Mar 20 Oct 2015, 3:44 pm

Bună ziua
M-am apucat de făcut bijuterii croșetate și am căutat de unde se pot cumpara mărgele. Am găsit aici pe forum următoarele adrese:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Unele recomandări erau mai vechi, poate lucrurile s-au mai schimbat între timp.  Pe care magazin mi-l recomandați pentru comenzi mici de mărgele de sticlă și nisip?
Mulțumesc.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Giorgi Mier 21 Oct 2015, 8:28 am

In functie de cum te avantajeaza pe tine ,toate-s bune!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de StMihaela Mier 21 Oct 2015, 12:48 pm

Mulțumesc Smile
Rămâne atunci doar să mă orientez după ce caut și să mă apuc de treabă.
Apoi să vă arăt, să îmi spuneți ce treabă am făcut Smile
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Arabela82 Joi 17 Mar 2016, 2:03 pm

Salut,

eu caut de multa vreme cutii de carton cu o inaltime maxima de 5-7 mm ca se le pot trimite in plic ca recomandata. Cum nu am gasit niciunde ma gandeam sa fac o comanda speciala. Problema e ca la dimensiuni atipice trebuie platita ȘTANȚA, se plateste o singura data si costa 350 lei. De aceea ma gandeam ca daca mai ar fi cineva interesat de cutii de genul acesta ne-am putea uni fortele si astfel costul initial nu ar fi asa mare.

Eu ma gandeam la cutiute de aproximativ 80x120x5 mm dar sunt flexibila la lungime si latime, cel mai important imi e inaltimea, ca atunci cand sunt in plic sa nu sara in evidenta. Smile  

Daca mai vrea cineva cutiute de genul asta anuntati-ma.

Modelul pe care mi-l doresc eu e cu capac si la dimensiunile de care vorbeam eu  pretul iese la 0,1095 Lei + TVA / bucata fara plata stanței.

Sau daca stie cineva unde pot gasi ceva la dimensiunile dorite de mine ar fi si mai bine Smile

Spor in toate
Arabela
Arabela82
Arabela82
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Arad
Data de inscriere : 17/03/2016

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de bluegray Sam 09 Apr 2016, 1:55 pm

Alte magazine online:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tocmai am recitit regulamentul si am vazut ca este interzisa reclama. Daca magazinele pe care le-am mentionat mai sus intra la reclame, va rog sa-mi stergeti mesajul. Ms.
Si inca ceva, daca-mi pun la semnatura blogul meu cu bijuterii se considera reclama?
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 09 Apr 2016, 3:46 pm

Avind in vedere ca subiectul acesta este dedicat pentru asa ceva nu se considera reclama, dar mai citeste odata pct. 2 din regulament, ultima fraza.
Daca ai folosit magazinele respective ar fi de folos sa spui ceva despre ele, fie ca e de bine sau de rau.
Iata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] raspunsul la intrebarea ta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de bluegray Mar 12 Apr 2016, 7:07 pm

vlad_mom a scris:... dar mai citeste odata pct. 2 din regulament, ultima fraza.
Daca ai folosit magazinele respective ar fi de folos sa spui ceva despre ele ...
Mda, am recitit si vad ca ceva tot am gresit: n-am destule mesaje. Dar tot am sa spun despre magazinele postate de mine, ca poate o fi de folos cuiva. Da, am cumparat de la ambele si ambele mi-au lasat o impresie buna. Mi-ar fi placut ca oferta de produse sa fie si mai bogata. Adica as vrea sa-mi fac toate cumparaturile dintr-un singur magazin, dar n-am gasit niciunul care sa aiba chiar de toate.
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 12 Apr 2016, 10:00 pm

Cred ca problema asta o intimpinam toate si nu e convenabil sa platesti transportul pentru doar citeva produse.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de kerkyra Lun 01 Aug 2016, 11:01 am

Stie cineva daca sunt magazine in Ploiesti (fizice, nu online) cu materiale pentru bijuterii (accesorii metalice, margele, sarma etc.)?
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Adela Ispas Lun 17 Oct 2016, 8:32 pm

Buna seara. vreau sa va intreb de unde va cumparati snur sutache...am incercat de la allex.ro, dar mie mi se deformeaza...nu stiu daca tehnica mea nu e ok, sau snurul.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de piciul Mar 18 Oct 2016, 6:35 am

Cauta si la Diada poate gasesti ce iti convine:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB