Ultimele subiecte
» Drumetii si locuri vizitate (3)
Astazi la 6:14 am Scris de piciul

» Ne bem cafeaua ├«mpreuna (43)
Astazi la 6:10 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
Astazi la 12:10 am Scris de aurishta

» Mobilier homemade
Ieri la 11:57 pm Scris de ioana soare

» Costume carnaval (V)
Ieri la 11:10 pm Scris de macanetu

» Provocare lut polimeric - nr.62
Ieri la 10:54 pm Scris de B-Zsu Land

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (27)
Ieri la 10:05 pm Scris de myky7robc

» Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)
Ieri la 9:41 pm Scris de Fancy-

»  Masinile noastre de cusut (6)
Ieri la 9:32 pm Scris de Fancy-

» La sueta .... de seara ! 22
Ieri la 8:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii,sarafane-XXIII
Ieri la 7:07 pm Scris de valentinadof

» Ce melodie asculti acum !-5
Ieri la 5:31 pm Scris de Floren

» Imbracaminte pentru gravidute
Ieri la 2:37 pm Scris de Samarineanca

» Felicitari 2
Ieri la 1:57 pm Scris de greieras

» Provocarea 25 la croitorie ( si nu numai ) - PORTFARD
Ieri la 1:34 pm Scris de greieras

» Mama, copilul si bunica
Ieri la 9:18 am Scris de michelinebeaulieu

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Mier 17 Dec 2014, 8:36 pm Scris de flori de camp

» Resurse si link-uri pentru crosetat(4)
Mier 17 Dec 2014, 8:33 pm Scris de greieras

» Dantela irlandeza
Mier 17 Dec 2014, 5:28 pm Scris de arabelaa

» Decoratiuni pentru camere de copii
Mier 17 Dec 2014, 2:40 pm Scris de Buburuza

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

DoneazaSange-

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Pagina 2 din 20 Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 22 Iul 2009, 8:23 pm

Irish, ai harta AICI si cauti pe ea Parcul Tineretului, apoi langa el, destul de aproape, este Parcul Carol. Pe partea stanga a parcului, cum te uit pe harta, este Piata Gara Filaret si langa ea Str. Fabrica de Chibrituri. Chiar la capatul dinspre aceasta piata este depozitul. Ca sa ajungi in zona, din Dristor, mergi cu metroul, ai harta AICI, 4 statii pana la Unirii si apoi schimbi magistrala (M2), catre IMGB, mergi cu acesta 2 statii si te orientezi dupa harta, cred ca mai aproape este de Eroii Revolutiei. O iei pe str. Cutitul de argint, pe langa parcul Carol. Ai de mers ceva pe jos, dar altfel nu stiu. Cu taxiul, sa te duca direct, dar costa multisor, banuiesc.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor: 7829
Localizare: aproape de tine:)
Data de inscriere: 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de dali87 la data de Sam 01 Aug 2009, 6:53 pm

AndreeA__ a scris:Sunt noua pe acest site si as dori si eu mai multe detalii despre cele 2 depozite , respectiv o localizare mai exacta, si cateva preturi cu aproximatie pe kg daca se poate, ca sa imi pot face o imagine mai exacta a sumei pe care sa o aloc "expeditiei"
Multumesc mult

Buna fetelor si eu sunt noua pe site, abia ce l-am descoperit as vrea si eu detaliile despre cele 2 depozite daca se poate si este mai bine sa cumperi la kg sau la m?? daca a-ti putea sa-mi dati si niste preturi ca sa fiu pregatita.
La Sharbeck dau la kg??sau m??a mai luat cineva de acolo sunt materiale bune?
multumesc

dali87
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor: 11
Varsta: 27
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 28/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 02 Aug 2009, 5:26 pm

Dali87, la aceste depozite te intreaba cati metri vrei si iti masoara ochiometric materialul, apoi se sorteaza in functie de ce cumperi si se cantareste, la gramada. De obicei kg de material incepe de la 17-18 lei si poate ajunge pana la 35 lei, la materialele de decoratiuni interioare, cele groase. Sunt preturile mai bune la aceste depozite decat in oras, clar.
Sharbek are materiale mai bune, normal si mai speciale. Daca vrei sa-ti faci o rochie de ocazie sau de mireasa, e mai bine sa cauti in aceste magazine, gen Shiral sau Sharbek. Dar si preturile sunt pe masura... Se vinde numai la metru. Mi se pare ca au si stand in Sam expo si acolo cred ca sunt preturile mai mici.

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dali87 la data de Dum 02 Aug 2009, 5:36 pm

Admina a scris:Dali87, la aceste depozite te intreaba cati metri vrei si iti masoara ochiometric materialul, apoi se sorteaza in functie de ce cumperi si se cantareste, la gramada. De obicei kg de material incepe de la 17-18 lei si poate ajunge pana la 35 lei, la materialele de decoratiuni interioare, cele groase. Sunt preturile mai bune la aceste depozite decat in oras, clar.
Sharbek are materiale mai bune, normal si mai speciale. Daca vrei sa-ti faci o rochie de ocazie sau de mireasa, e mai bine sa cauti in aceste magazine, gen Shiral sau Sharbek. Dar si preturile sunt pe masura... Se vinde numai la metru. Mi se pare ca au si stand in Sam expo si acolo cred ca sunt preturile mai mici.

multumec, eu sunt incepatoare si as vrea sa cumpar in si bumbac poti te rog sa-mi zici cum se numesc depozitele si cum ajung acolo?? vreau materiale cat mai ieftine ca sa exersez. pana acum am luat din obor la m si nu stiam cum e cu cantaritul daca este mai rentabil sau nu. astept raspuns cum se sjunge la depozite... Merci

dali87
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 02 Aug 2009, 6:12 pm

Am mai vorbit si la acest subiect despre aceste depozite: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si poti citi. Eu am tot trimis informatii fetelor pe Pm si am obosit. Plus ca nu mai am salvat acel lung mesaj... asa ca mi-e greu sa-l rescriu.
In mare sunt in Pantelimon: pe strada Torentului, in continuarea strazii Fantanica, in cadrul fabricii de fermoare; si la Piata gara Filaret, pe strada Fabrica de chibrituri, in captat inspre aceasta piata, in curtea urmatoare dupa restaurantul italienesc de pe colt.

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dali87 la data de Dum 02 Aug 2009, 6:29 pm

Admina a scris:Am mai vorbit si la acest subiect despre aceste depozite: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si poti citi. Eu am tot trimis informatii fetelor pe Pm si am obosit. Plus ca nu mai am salvat acel lung mesaj... asa ca mi-e greu sa-l rescriu.
In mare sunt in Pantelimon: pe strada Torentului, in continuarea strazii Fantanica, in cadrul fabricii de fermoare; si la Piata gara Filaret, pe strada Fabrica de chibrituri, in captat inspre aceasta piata, in curtea urmatoare dupa restaurantul italienesc de pe colt.

multumsc pt raspunsuri, acum am inceput sa citesc linkul trimis de tine, iubesc forumul asta kiss Merci

dali87
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de andreeaX la data de Dum 02 Aug 2009, 6:34 pm

Copiez eu mesajul tau aici admina,ar fi folositor pt multe fete.Sper ca e ok..

"Cel din Pantelimon este pe str. Torentului, in cadrul Fabricii de fermoare. Chiar scrie mare pe cladire ceva de genul s.c. Textile s.r.l. si ceva despre fermoare, deci sigur gasesti. Localizeaza pe harta piata Delfinului(de pe Sos. Pantelimon) si apoi cimitirul Capra, vei gasi asa si strada Torentului. Daca te ajuta mai mult, este langa depozitul en-gros Antrefrig, cum treci de el pe Str. Fantanica si mergi sa iesi in spatele Pietei Delfinului, drumul o face la dreapta si fabrica de fermoare e undeva pe stanga, intr-o cladire mare.
Cel de langa autogara Filaret este pe str. Fabrica de chibrituri, chiar la inceput, in Piata gara Filaret. Pe colt, la captaul strazii va fi un restaurant italienesc(parca) si langa a 2-a curte(parca) o poarta alba, fara insemne decat Nu parcati sau ceva de genul asta. In poarta e o usa metalica si se intra pe ea, intr-o curte mica si apoi pe un culoar mai lung, la stanga e intrarea in depozit.
Programul e pana la 17, cred ca la amandoua, ca am fost azi la cel de la Filaret. Parca si sambata au program, pana la 13.30, dar nu bag mana in foc, mai bine mergi prima oara in timpul saptamanii. Sa nu te astepti la lux si marfuri expuse frumos. O sa fie putin soc, atunci cand mergi prima oara, dar trebuie inteles din start ca sunt depozite de materiale care iau balotii de la fabricile care termina o serie de productie, sau care dau faliment, sau treaba lor. Deci au multa marfa si de aia o expun pe unde apuca. Gasesti si ata la con, la papiote, fermoare, de toate. Preturile intre 17 lei/kg si 35lei/kg la materialele mai groase si speciale pt tapiterii, draperii, etc. Materialele sunt pe la 20-25 lei/kg, cele de vara sau subtiri ies foarte bine, si oricum, au preturi bune, mult sub cele de pe piata. De aia cred ca merita "....

andreeaX
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor: 296
Varsta: 31
Localizare: bucuresti
Data de inscriere: 13/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de audit la data de Vin 09 Oct 2009, 9:17 pm

as dori sa ma indrumati si pe mine spre depozite cu materiale pentru rochiii de mireasa ........cu precadere dantela

audit
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor: 4
Localizare: slobozia
Data de inscriere: 09/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 09 Oct 2009, 10:00 pm

Audit, pentru materiale pretioase iti recomand Shiral, cu site AICI si Sharbek, site-ul nu merge momentan, dar ai datele de contact AICI. Poti incerca si in Sam Expo (in complezul Dragonul Rosu, langa Europa).

Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 09 Noi 2009, 8:47 pm, editata de 1 ori

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de audit la data de Vin 09 Oct 2009, 10:02 pm

Admina a scris:Audit, pentru materiale pretioase iti recomand Shiral, cu site [u]AICI[/u] si Sharbek, site-ul nu merge momentan, dar ai datele de contact AICI. Poti incerca si in Sam Expo (in complezul Dragonul Rosu, langa Europa).
multumesc pentru sfat

audit
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor: 4
Localizare: slobozia
Data de inscriere: 09/10/2009

Sus In jos

Multumesc

Mesaj Scris de Donescu Monica la data de Lun 12 Oct 2009, 4:01 am

Sunteti minunate .....multumesc

Donescu Monica
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor: 35
Data de inscriere: 11/10/2009

Sus In jos

depozitul de la Piata Gara Filaret

Mesaj Scris de io nu la data de Mier 04 Noi 2009, 12:37 pm

cum nu are firma sau marcaje poza intrare

io nu
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor: 5
Data de inscriere: 04/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de RalucaS la data de Mier 04 Noi 2009, 12:43 pm

io nu a scris:cum nu are firma sau marcaje poza intrare

Multumim, intr-adevar o imagine face cat 1000 de cuvinte Smile

RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor: 369
Data de inscriere: 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mier 04 Noi 2009, 3:38 pm

RalucaS a scris:
io nu a scris:cum nu are firma sau marcaje poza intrare

Multumim, intr-adevar o imagine face cat 1000 de cuvinte Smile

Multumim de poza, acum imi amintesc ca am trecut pe langa el de cateva ori dar nu m-am prins ca acolo e depozit de materiale.. ce-i drept la vremea aceea nu cautam materiale.

clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor: 1217
Data de inscriere: 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

masini de cusut

Mesaj Scris de io nu la data de Mier 04 Noi 2009, 4:21 pm

Cat despre masini de cusut, utilaje si accesorii, service si consultanta, va recomand oamenii de la Brother, pe strada Sabinelor, de-acolo mi-am achizitionat masinuta mea care stie sa faca multe (nu singura, asistata de mine). Mi-au oferit un training sanatos la achizitie si au fost foarte simpatici. Nu mai stiu cum se numeste firma, dar as putea sa ma interesez daca sunt doritori.

Cat despre poza, eu m-am gandit ca de asta as avea nevoie, repere vizuale, avand in vedere ca nu ma descurc prea bine cu hartile si nici indicatiile nu prea ma ajuta. Daca o sa ajung in ale locatii la fel de ascunse si la fel de utile, o sa revin cu imagini.

Spor la treaba.

Io nu

io nu
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor: 5
Data de inscriere: 04/11/2009

Sus In jos

Pagina 2 din 20 Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare