Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

+75
anamaria79"
europolis
Adelle23
mnarcisa
Miniona
alice07
olguta cusma
cory74
Dorulet
aisha
diblaru maria
rosita
duchess
Tache Marilena
symos
aurelia.c
danae
despina13cucli
Carmen43
marina40
ank93
elenatatiana86
otilia gergely
Panea Laura
oliviamar
fulguta28
myky7robc
elutzamicutza
aidil
clodi
anyrok
veronica.l
Marry
d_oana
violeta25
anc@
zahariaelouise
lika
aurishta
jade84
lennny
Motzu
pufoi
bibitu
smihaelaviorica
kabunta
marabr
kla78
elenaveronica
Admina
ismi3ismi
Uca
kitty_1973
Karina33
danabarbu2007
zylv
rivka
firicel
MihaelaT
LORIMAR
ancabanu
corina corina
luminita_khader
arielas
norelif
valentinadof
violetas
Gianina4ever
zsofia
Gabiuta
geany
diada
i.xell
aurahd
MagdaMarin
79 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenatatiana86 Joi 31 Mai 2012, 3:31 pm

Multumesc, despina. Le intaresc cu termocolant, atat partea exterioara, cat si captuseala.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 31 Mai 2012, 3:34 pm

si cum faci lateralele la partea de jos?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenatatiana86 Joi 31 Mai 2012, 3:42 pm

Cos cele 3 parti, lateralele si partea de jos a gentii. Apoi in partea de jos, in dreapta si in stanga, decupez un patratel din material, si apoi cos pe diagonala, suprapunand cusatura laterala cu cea de jos.
Sper ca se intelege ceva din explicatia mea. Scuze ca nu am inteles corect prima intrebare.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 31 Mai 2012, 3:45 pm

am inteles, ms
asa procedez si eu dar nefiind intărite par mai nedefinite
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de otilia gergely Joi 31 Mai 2012, 3:45 pm

Foarte frumoase. Din ce material le-ai facut? Ce dimensiune au fetele gentilor?
Cea cu buline de pe pagina anterioara nu o vinzi? Smile Imi place multttttttttttttttt!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Joi 31 Mai 2012, 3:56 pm

Ce de gentute frumoase ati facut!!! Eu am ramas in urma la acest capitol, sper sa recuperez din urma :D
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenatatiana86 Joi 31 Mai 2012, 3:56 pm

Otilia, iti multumesc in primul rand pt aprecieri. Le-am facut din bumbac, cea cu buline si cea cu flori rosii de azi sunt din materiale noi, iar celelalte sunt din materiale reciclate, tot bumbac. Cea cu buline are aprox. 35X37 cm (latimeXlungime), cea cu flori rosii are 39X39 cm, cea cu alb-negru are 32X41 cm. Iar baretele le fac de 50 cm - inainte de coasere, deci aprox. 48 cm la final.
Daca ti-o doresti pe cea cu buline, putem vorbi mai multe pe PM.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de otilia gergely Joi 31 Mai 2012, 4:00 pm

Ti-am trimis PM. Nu stiu daca , avand atat de putine mesaje, putem folosi mesageria.
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de diada Vin 01 Iun 2012, 1:11 am

Bravo fetelor, ati facut genti foarte frumoase! sa le purtati cu placere si sa mai faceti sa ne ncantati privirile! Puteti sa trimiteti PM si fara sa aveti mesaje in forum.

Sa va arat si eu ce geanta am facut, inspiratie Valentinadof de la concurs, bineinteles ca nu a iesit ca a ei, fiecare este unicat.

Materiale folosite: bumbac de la Ismi, ata de brodat de la Magda (super ata de brodat, altfel se vede pe obiect, luceste), captuseala rest de material de la rochia lui Camy de la concurs (cea de tafta), fermoar de la Mercerie. Si acum ca v-am facut reclama la toate, sper sa nu fi uitat niciuna rade sa vedeti pozele mai bine!

edit: am uitat-o pe Admina care mi-a facut cadou masina de cusut cu care am realizat aceasta geanta hug Fetelor, daca nu erati voi aceasta geanta nu o puteam realiza hug pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am desenet de mana cu creta fantoma pe material si am brodat. Si pentru ca a mai ramas material am facut si un portfard:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 01 Iun 2012, 1:42 am, editata de 1 ori (Motiv : uituca)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 01 Iun 2012, 1:26 am

woooaaawwww,ce iscusita esti!!! arata excelent!!! daca nu spuneai,nu-mi dadeam seama ca e bumbac de la mine...dar,nu l-ai intarit cu ceva pe spate?cum de sta in picioare?broderia e superba!!e cu zig zag cu pas mic sau cum?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de diada Vin 01 Iun 2012, 1:36 am

Aveam o poza si cu fundul gentii am pierdut-o pe drum rade Am termocolat-o si pe fund am pus chestie de se pune sub parchet, imi scapa numele, tot de la voi stiuta. hug multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de danae Vin 01 Iun 2012, 8:29 am

Chiar e super faina! Cu ce ai termocolat-o? Cu material super batos sau normal?
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Iun 2012, 11:49 am

Diada, foarte frumoasa. Imi place si broderia si combinatia material-captuseala. La mai multe!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de geany Vin 01 Iun 2012, 12:22 pm

Diada, sunt realizate perfect! Felicitari! pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Uca Vin 01 Iun 2012, 12:47 pm

Uau, ce geantă, Diada! Îmi place şi broderia dar şi cum este lucrată!
Interiorul arată impecabil, e perfect finisat! Portfardul completează de minune geanta.
Felicitări şi la cât mai multe genţi realizate! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 01 Iun 2012, 10:50 pm

diada, felicitari, imi place ce ai realizat si impecabil lucrat.
cred ca pe fundul gentii ai pus burete de care se pune sub parchet?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de diada Dum 03 Iun 2012, 12:14 am

Da Myky, din ala am pus, este un burete plasticos nu foarte gros, intra sub talpita masinii + alte 2-3 straturi de material, am gasit intre timp si poza cu fundul gentii:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imediat cum am terminat-o m-am si apucat de alta, noroc ca mai aveam material si de geanta si de captuseala, iata ce a iesit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

portfardul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi pare rau ca nu am reusit sa le fac poze la puratator, dar sa stiti ca sunt mai mari decat in poza, mi s-a mai zis ca par posetute... o sa le masor data viitoare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 03 Iun 2012, 9:50 am

Wow Diada ce posete faine.
Iar movul e chiar frumos,eu stiam ca am ata buna de brodat si ma bucur ca ti-a putut fi de folos ca eu nu am sanse(nu am rabdare) sa brodez prea curand asa ca ma bucur mult cand cineva e multumit de ceva luat de la mine.
Sper sa-ti foloseasca la cat mai multe broderii.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de geany Dum 03 Iun 2012, 11:33 am

Diada, e superba si aceasta! Imi dai idei si n-am timp sa ma ocup de ele... Felicitari! La cat mai multe comezi! pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de otilia gergely Dum 03 Iun 2012, 12:31 pm

Am mai facut trei gentute. Multumesc elenatatiana86 pentru explicatii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de elenatatiana86 Dum 03 Iun 2012, 12:43 pm

Sunt f dragute, otilia. Ma bucur ca te-au ajutat explicatiile mele.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 03 Iun 2012, 2:55 pm

Foarte frumoase,fetelor!eu nu pot face posete,si alte lucruri probabil pentru ca nu-mi trage gros masina...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 03 Iun 2012, 6:42 pm

Ce model nostim e cel cu floarea soarelui Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Dum 03 Iun 2012, 11:34 pm

diada ai facut genti foarte frumoase ,iesti foarte atenta la detalii si lucrezi foarte frumos,mult succes,si sa ne arati si altele hug
otilia la fel si tie ,cel mai mult imi place ultima felicitari hug
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de otilia gergely Lun 04 Iun 2012, 6:36 pm

zsofia geanta cu floarea soarelui este innodata, nu este cusuta, dupa o tehnica ce am vazut-o pe net.

Mai am o gentuta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 8 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB