Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

+73
dorina narita
Dionisia
corilex
elenaveronica
mlizeta
cristinelu_mai
i.xell
brunics
Gabica
denisa168
sergiu valentin
dorinamisov
Miniona
Giobsy
victoriacus
martutzza
Irinax3m
Gerlinde13
Adelle23
scoobbyy
mari42
dandana
danniela
gloria_th
danae
tiana
sybex
clodet
nicoletanoni
Karina33
MagdaMarin
daniela67
despina13cucli
Serban Valentina
lucky
adelina24
canadianca50
costeaionela
SilviaDumitrescu
crystyna_1226
veronica.l
Lucia Ro
Tinkerbell
dienutzababy
Andante
zahariaelouise
aurelia.c
lika
piciul
carmenlenuta
adumitrescu
aurishta
marabr
Gianina4ever
bibitu
mami jeni
Panea Laura
Kristina
Buburuza
PAULA CONSTANTIN
corina corina
emmancita
aidil
iulia sevcenco
stoy
anc@
Gabiuta
cosmina46
Uca
Admina
ancabanu
valentinadof
MihaelaT
77 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 29 Oct 2012, 5:08 pm

Aurelia, nu te supara pe mine, dar asta e un model despre cum NU trebuie sa arate un corset. Turteste aiurea pieptul, este pe jumatate dezgolit inestetic. Parca a luat imprumut rochia de o prietena mai scunda...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Lun 29 Oct 2012, 6:00 pm

Karina, n-are de unde sa fie suparare Smile).
Evident ca sta foarte urat pe donsoara din poza, a gresit in minus masura;
dar mi-a placut modelul si l-am pus aci sa nu uit de el, caci mai vizitez din cand in cand subiectul Smile
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de nicoletanoni Mar 20 Noi 2012, 5:15 pm

am si eu niste rochite
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
nicoletanoni
nicoletanoni
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : constanta
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 20 Noi 2012, 5:33 pm

Cum e cu rochia asta rosie ca nu prea pricep.....E desfacuta sau asa este modelul? :D
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de aurishta Mar 20 Noi 2012, 5:50 pm

Cred ca are un tulle de culoarea pielii la decolteu.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 20 Noi 2012, 9:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da Gallani in mai toate rochiile prezentate de acealta "siliconata "(sau nu)
este si un marterial de culoarea identica pielii wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de cosmina46 Mier 21 Noi 2012, 12:22 am

cum naiba sa umbli imbracata cu rochita asta alba? ca nici sa respiri nu cred ca se poate decat cu sfarcurile pe-afara...si aia rosie la fel...da' asa, pe stat la poza , sunt misto....
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de nicoletanoni Mier 21 Noi 2012, 11:39 am

Bine, eu cred ca rochiile sub semnatura Galani sunt cel putin interesante, chiar cu materialul acela culoarea pielii, doar ca rochiile de pe manechin sunt prea mici pentru ea( cel putin la sani). Asa ca mai pun niste poze[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
nicoletanoni
nicoletanoni
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : constanta
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de cosmina46 Mier 21 Noi 2012, 12:23 pm

mamaaa..... daca mai dau jos vreo 15-20 de kile, sa-mi "implantez" vreo juma de metru de picioare , pe urma sa ma rog de voi sa-mi faceti si mie o rochie din asta(aia rosie , aia mov....) , sa-l astept pe musiu imbracata asa dama , dupa care sa-i spun ca de mancare nu e , ca i-am busit masina,si-am batu-t-o si pe maica-sa Shocked , cred ar zice ,daca nu strici rochia poti sa mai faci o data........ wink
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de ancabanu Mier 21 Noi 2012, 1:22 pm

ooo, da, ca bine ii zici cosmina
sunt foarte frumoase rochitele astea pentru inspiratie dar tre sa arati super bine sa le poti imbraca
off...asa ma enerveaza ca nu pot folosi smilies-uri si nu imi dau seama de ce Sad((
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de clodet Mier 21 Noi 2012, 3:17 pm

SUPER GROAZNICE ROCHILE
clodet
clodet
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 40
Localizare : brasov
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de aidil Mier 21 Noi 2012, 4:33 pm

Rochiile or fi fiind ele interesante si frumos colorate, creatorul celebru, dar nu-mi place deloc cum vin pe sani, poate pe cineva cu sanii f mici ar merge, dar pe manehinele in cauza arata ridicol.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de cosmina46 Mier 21 Noi 2012, 6:00 pm

mai , parca ar fi niste fuste cu talia inalta , si le-a saltat "dotata" prea mult, ca nu gasea ...bluza, si sa nu fie chiar cu toata laptaria la vedere. macar pe sfarc sa puna ceva!
(ce face invidia din om... nu . daca aratam si io asa....eh.. bucurie ...vise zid ! ma mai gandesc , ca domnu' cu tzoala, cand a creat-o n-a luat in calcul ..siliconarea... Smile ...
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de sybex Mier 05 Dec 2012, 1:51 pm

O rochie potrivita sarbatorilor care ne bat la usa. love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spuneti-mi, va rog, ce material s-ar potrivi pentru aceasta rochie. O stofa cu lana ar fi prea grea?


sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 06 Dec 2012, 3:18 pm

Ce spuneti de paltonul Loredanei? Mie imi place la nebunie de cand am vazut reclama la televizor iar pozele sunt facute la un concert de al ei la Onesti
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de sybex Joi 06 Dec 2012, 3:33 pm

Merge cu rochia Annei Lesko. Laughing
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de tiana Joi 06 Dec 2012, 4:28 pm

anca si eu sunt fan palton Loredana! sigur il voi face !
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de stoy Joi 06 Dec 2012, 4:49 pm

Sa stiti ca si mie imi place la nebunie paltonul Loredanei!!!!!!
Cred ca poala e pe bie si mananca mult material si e si chimizat materialul ca e batos dar love love love love love
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de danae Joi 06 Dec 2012, 5:12 pm

Mie imi pare clos si pe ea arata intr-un fel, n-as spune nici bine nici rau, ci atrage privirile, dar nu cred ca sta pe scaun cu el, e prea batos la poale.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de aidil Joi 06 Dec 2012, 5:57 pm

Si mie imi pare tot closch paltonul, e de efect pe scena, dar cum incapi cu el in autobuz la ore mai de varf? mie nici in dulap nu mi-ar incapea.
Si rochia de craciun e frumoasa, stofa din aceea am vazut mai demult in bucur obor, pe mai multe culori, e sintetica si se aseaza frumos. Maria mea a avut o rochie din materialul cu pricina, dar i-a ramas mica.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de aurishta Joi 06 Dec 2012, 6:25 pm

Mie nu-mi place paltonul ala Neutral , este prea excentric pentru gustul meu...
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 06 Dec 2012, 7:47 pm

Si pentru mine e total nepotrivit, dar pe Loredana sta bine. Marturisesc ca urmaresc cu interes aparitiile excentrice ale ei, o prind bine!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 06 Dec 2012, 8:30 pm

Pai nici pentru mine nu e potrivit dar il ador!!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 07 Dec 2012, 8:44 am

si mie mi-a atras atentia
eu as face florile din lană sau pictate, nu vad cum sunt la ea
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Palton Loredana Groza

Mesaj Scris de gloria_th Mier 12 Dec 2012, 2:32 am

Paltonul e absolut superb, evident in stilul excentric al Loredanei! ma tot chinui de cand am vazut reclama sa descopar cine i l-a facut, poate ma puteti ajuta va rog....tare mi l-as dori sau macar as vrea sa stiu din ce material e facut??!
gloria_th
gloria_th
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - croitorie(3) - Pagina 4 Empty Re: Poze pentru inspiratie - croitorie(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB