Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling-Arta de a rula hartia (16)

+40
jessica
Motzu
Gabr1ela
tusica_dani
cristiana.co
mititikaorhidee
julix_2007
zarina28
tantelu01
anka_gabi
vlavi
pufoi
deosebita1
craluca
hooinar
ghita
duchess
mowglina
joline
dia
firicel
annamaria26985
marry_a19
gmiki1
02gaviota
anc@
SweetEnci
monatibi
vmir
aurahd
Uca
greieras
RoxanaL
aba
andreeatricoteaza
Gianina4ever
ioanabv87
rogiani
AlinaJ.Bijoux
ikuta
44 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 14 Mar 2012, 9:22 am

Uau... e aproape gata un capitol si habar nua veam! Ma intrebam azi dimi de ce nu mai face nimeni quilling... :D
Vedeti ca am sa comentez de la pagina 1 a acestui capitol Smile Dar nu va iau pe toate la rand, ca trebuie sa mai si muncesc Smile
RoxanaL - felicitarea cu Atlantica si cutiile sunt superbe!
Vmir si SweetEnci - impecabil
Rogiani, esti prolifica! Ai un ritm de invidiat.
Vlavi, mi-au palcut foarte foarte mult fluturii, miniaturile, tablourile in care ai folosit ramele de la joc
Annamaria, ai niste martisoare superbe!

Iar concluzia unor discutii de pe aici, imi permit sa o adaug la modul general, ca sa nu provoc altelele: De gustibus non est disputandum - gusturile se discuta, dar nu se disputa. Deci, cred ca fiecare are dreptul la o parere. In mediul virtual nu se da cu parul, ci doar cu parerea. Totul depinde de fiecare sa stie sa primeasca o observatie constructiv. Va invit sa va dati cu parerea oricand (de la sine inteles ca in regulile bubului simt), ca de-aia sunteti aici pe forum: sa invatati pe altii si de la altii, nu doar ca sa va faliti cu ce faceti. Ca tulai ce va mai invidiez pentru cat si ce faceti Smile Curand am sa pun si eu mana sa mai fac ceva si din hartie. Ca la dat cu parerea sunt printre primele rade

Si drept multumire, va lansez o provocare link Sa aveti grija sa nu va taiati la degetele pretioase! bucurie

Constanta, nu a trecut neobservata perechea zoologica - ti-au reusit superb!

bis Pace si voie buna! hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de anka_gabi Mier 14 Mar 2012, 9:34 am

Foarte frumoase lucrarile voastre! Am incercat si eu sa fac un tablouas, inspirata de voi si creatiile voastre minunate; nu e perfect, dar cu timpul sper sa progresez!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 14 Mar 2012, 2:55 pm

dia a scris:Off Topic!
am voie sa fac oferta de pret aici? "in direct"? Nu ma penalizeaza nimeni? Cat despre cheltuielile postale nu sunt atat de mari fiindca eu nu percep transportul ca pe breslo sau alte site-uri de gen...cat e transportul atat includ si in ramburs. Acum nu stiu daca sunt mai mari cheltuielile de transport cu mult fata de un colet fara ramburs. Am trimis colete de un kg cu 3-4 lei taxe postale...

Pentru cei interesati voi trimite oferta de pret si alte detalii pe pm

Eu sunt interesata. Ca nu au cum sa coste fluturasii cat perforatorul comandat tocmai din China.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 14 Mar 2012, 6:31 pm

Anka, f. reusit tabloul tau. Mie imi place!! Spor in continuare!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de rogiani Mier 14 Mar 2012, 6:40 pm

tantelu01 a scris:Dia, vezi ca sunt topicuri cu furnituri pentru bricolaj. Eu am deschis unul pentru hartie. Cred ca poti posta si tu acolo, fiind tot obiecte din carton.
Rogiani, pozele sunt suficient de clare, altfel nu vedeam ca sunt "ciufulite" rotocoalele. Dupa ce ai terminat de rasucit si lipit un rotocol, incearca sa-l freci de o suprafata lina si ai sa vezi diferenta, cercurile se aliniaza perfect, asta daca hartia este taiata drept, cu o latime constanta. Iti spun asta din constatarile mele dupa incercari multe si in variate moduri. hug
Ok Tantelu,o sa tin cont de sugestiile tale!Pupici! pupi
rogiani
rogiani
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 47
Localizare : Braila
Data de inscriere : 27/02/2011

http://rogiani-emotions.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Mier 14 Mar 2012, 9:19 pm

Tantelu, ai putea te rog sa-mi dai un link catre topicul amintit de tine? ma tem ca nu l-am gasit
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 14 Mar 2012, 9:26 pm

dia a scris:Tantelu, ai putea te rog sa-mi dai un link catre topicul amintit de tine? ma tem ca nu l-am gasit

Cred ca aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Mier 14 Mar 2012, 9:53 pm

ok, imi cer si eu scuze, nu am stiut ca nu este permis peace
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de SweetEnci Mier 14 Mar 2012, 10:02 pm

Eu am invatat sa fac "spiral rose" - trandafir in spirala, asa ca hop cu o felicitare de Pasti
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

p.s. Dia, intra la mine pe blog si ai o adresa de e-mail, sa putem continua dialogul nostru, ca aici nu mai putem. Merci
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 46
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Mier 14 Mar 2012, 10:11 pm

Superb trandafirul! Nu am facut asa de mari pana acum; ai mei nu sunt mai mari decat o unghie Smile))
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 14 Mar 2012, 10:19 pm

dia a scris:ok, imi cer si eu scuze, nu am stiut ca nu este permis peace
Ce nu este permis? Ca eu nu am zis nimic. Am trimis un link ametit, tot aici. Daca e vreo problema poti sa-mi trimiti oferta pe pm. kiss
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Mier 14 Mar 2012, 10:55 pm

Julix_2007 Imi pare rau, dar se pare ca nu am voie sa trimit oferta in pm si sa discut despre ea aici pe forum. Cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ce am fost sanctionata cu dezactivarea mesageriei. De asta imi ceream scuze, nu am stiut...asta e.
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 14 Mar 2012, 11:46 pm

dia a scris:Julix_2007 Imi pare rau, dar se pare ca nu am voie sa trimit oferta in pm si sa discut despre ea aici pe forum. Cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ce am fost sanctionata cu dezactivarea mesageriei. De asta imi ceream scuze, nu am stiut...asta e.

Mie imi pare rau. Din cauza mea ai primit sanctiunea. Eu ti-am trimis link-ul acela, in loc sa te fi trimis la b.azar. Eu nu am nici o scuza, mai ales ca am ceva vechime pe forumul asta si chiar stiam ca acela este locul pentru vanzari-cumparari, dar pur si simplu am uitat. Imi cer scuze si fatza de tine si fatza de fetele care ar fi vrut sa ia legatura cu tine. Comunicam pe e-mail, mai bine, ca aici e loc pentru creatii nu pentru discutii aiurea. Mai pune o felicitare ceva, ca eu nu am la ora asta. kiss
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de aba Joi 15 Mar 2012, 12:02 am

Frumoase si ultimele creatii, felicitari fetelor si spor in continuare.
prietenie
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 15 Mar 2012, 12:37 am

Revin si eu cu ceea ce am mesterit pt. Paste!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sweet, imi place mult felicitarea ta. Trandafir din acela am incercat si eu sa fac mai demult dar nu prea mi-a iesit asa cu trebuie. Spor!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de SweetEnci Joi 15 Mar 2012, 12:59 am

wooow ce frumoaseee sunt .. in special imi place nr.2 si 3 (am sa ma inspir de la tine) ... dar toate sunt frumoase. In legatura cu trandafirasul, in viitorul apropiat am sa fac un tutorial ... sa vad cum am timp.
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 46
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Joi 15 Mar 2012, 7:43 am

Si mie imi plac a II-a, a III-a si a V-a...Iepuricii sunt adorabili! Si eu am sa ma inspir de la tine daca nu te superi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astea tot impreuna cu copii sunt facute.
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 15 Mar 2012, 8:27 am

Ce frumos si cat de mult puteti voi lucra! Azi o sa fac si eu putin quilling. Sper cel putin.

Alina, ai o sumedenie de felicitari! Daca stau bine sa ma gandesc, cred ca trebuie sa abordez si eu tema, ca ma prinde iepurila fara felicitari Smile) Pot sa iti fac o sugestie? Ei nah, o fac si apoi nu ai decat sa ma injuri Smile) Inlocuieste eticheta aceea alba cu paste fericit cu un scris de mana folosind un pix din acela cu gel (sunt ieftine si pe toate gardurile) sau un stilou - eticheta aceea tiparita si dreptunghiulara e cam ca o nuca... stii tu, in perete... Parerea mea. peace Si sa nu spui ca scrii urat. Incearca sa scrii literele asa cum am invatat in clasa intai, nu cu scrisul de adult. Si vei vedea ca efectul e mult mai placut. Dupa cateva probe pe o hartie cu siguranta iti va iesi bine!

peace hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 15 Mar 2012, 9:18 am

dia a scris:Tantelu, ai putea te rog sa-mi dai un link catre topicul amintit de tine? ma tem ca nu l-am gasit

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] este capitolul cu hartie si cartoane de care iti spuneam
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 15 Mar 2012, 6:33 pm

Ma bucur mult ca va plac. bounce1 Si cu siguranta nu ma supar daca va inspirati de la mine ca si eu m-am inspirat putin de pe net.
Moni, pe viitor am sa incerc si cu scris de mana. Pana acum nu am incercat dar m-am gandit si eu la acest lucru.
Dia, imi place felicitarea 2!!! Cartonul alb, embosat e de efect!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Joi 15 Mar 2012, 7:11 pm

Multumesc, Alina. De data asta pun 4 de ale mele Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de aba Joi 15 Mar 2012, 7:23 pm

Alina, sunt frumoase, in special primele sunt foarte reusite. Si parerea mea e sa incerci sa scrii cu un pix, ar schimba aspectul mult. pupi
Dia, sunt frumoase, oita imi place tare mult. Din ce e plasa de pe a patra felicitare din mesajul anterior? Sau ai "impletit" tu fir de ata?
Spor in continuare fetelor, bee
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de dia Joi 15 Mar 2012, 7:27 pm

nu am impletit nimic Smile) am prostul obicei si pastrez toate fleacurile. Plasa aia e de la un buchet de flori.
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 15 Mar 2012, 7:49 pm

Dia, ultimele 2 imi plac mult!!! Spor in continuare. kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de aba Joi 15 Mar 2012, 8:05 pm

Nu e prost obiceiul Dia, nu se stie la ce e bun un fleac. Imi place cum se vede acea plasa.
De-ai sti ce e la mine in debara... ametit


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 15 Mar 2012, 9:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 12 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB