Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

+64
tiana
Larisa
i.xell
danabarbu2007
zylv
lucky
Margelutza
ioncica
Arriana
gabyd
violetas
georgeta.prnic
adriuta
PAULA CONSTANTIN
Cristina Munteanu
danae
emmancita
mariaz_09
violeta25
fiordaliso
kmn
Gabiuta
dansdk
Buburuza
Andata
marabr
norelif
zsofia
musetel
creanga22
Larisa09
tinassyliliana
alinutza_andrei08
auricaco
Uca
anomyss
corina corina
valentinadof
LYNDA
oprisor gabriela
florycostea
arielas
Gianina4ever
aurishta
betandreutz
ancabanu
Savu Ramona
Dolores
bibitu
veronica.l
MihaelaT
firicel
luminitza79
Crissy86
rivka
GIO Studio
valentina_d1986
ioana.ioana16
mycryna
Karina33
cgeea
diada
ioana soare
Admina
68 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de veronica.l Joi 01 Mar 2012, 10:57 pm

Doamne, cît sunt de frumoase, cîtă muncă depusă, felicitări tuturor concurentelor, sunteți albinuțe adevărate și nu importă cine v-a cîștiga premiul sponsorului, cel mai superb cadou pe ntru voi și pentru ochișorii noștri sunt minunațiile de gentuțe. kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss
Vă admir.
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de adriuta Vin 02 Mar 2012, 3:33 am

Am ramas.... affraid . Sincer fetelor, m-ati lasat fara grai si posetele voastre sunt absolut extraordinare toate. Mai iau o data de la capat totul!!

Asa pofta mi-ati facut pt. o poseta de primavara bucurie
Sunteti extramegatalentate!!! cheers
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Vin 02 Mar 2012, 8:12 am

Concurenta 8.
Prima idee a fost o geanta cu flori brodate de mana, iar ca tipar o geanta a surori mele. Dupa aceea am cautat pe net modele de gentute si acolo am vazut foarte multe cu animatii haioase, asa ca m-am decis si l-am facut pe tweety (de care sunt vesnic indragostita) care l-am luat ca model tot de pe net

Si iata ce a iesit:

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 2-3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 7-1

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 5-3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 4-3

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de marabr Vin 02 Mar 2012, 8:16 am

imi plac f mult gentile din blug!!!bravo!f reusita ratusca!!!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Vin 02 Mar 2012, 8:23 am

Concurenta 9.

Am descoperit de ceva timp ca, pe langa faptul ca ma pricep sa creez haine, imi place foarte mult sa confectionez tot felul de modele de genti.
Modelul pe care il prezint in acest concurs nu este copiat de nicaieri, este o idee de proprie, adica o idee de moment, asa scot cele mai frumoase modele.
Partile cusute manual cu punct in cruce vroiam sa le folosesc initial pentru realizarea unor mape, insa cum aveam de gand sa fac un cadou unei prietene, planul s-a schimbat.
Materialul utilizat in totalitate la realizarea gentii este inlocuitor. Punctul in cruce nu a fost dificil de cusut, deoarece pe dosul materialului am termolipit insertie, pe urma am imprimat modelul (motiv popular) pe fata materialului, dupa care l-am cusut.
Este o combinatie de doua culori, maro roscat si bej.
Marginile manerelor gentii sunt si ele cusute manual cu punct feston. Interiorul este unul functional, buzunar cu fermoar pe o parte si pe cealalta parte tot un buzunar dublu pentru telefon, agenda, calculator.
Cadoul era programat pentru 8 martie, insa cu aceasta ocazie l-am facut astazi 1 martie.
Vreau sa va spun ca prietena mea a avut impresia ca am cumparat-o.
Geanta este ideala pentru zi, foarte incapatoare, aspectuoasa si practica in acelasi timp.

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 12

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 13

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 14

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 15

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 16

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 17


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Andata Vin 02 Mar 2012, 8:31 am

Eu nici nu mai stiu la care sa imi opresc ochii, sunt toate atat de frumoase, ingenioase si migalite... Pe toate le-as purta, ceea ce e cu atat mai ciudat cu cat eu nu sunt fan posete/genti.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de auricaco Vin 02 Mar 2012, 9:55 am

minunate creatii...lucrate frumos,culori asortate,felicitari la toate hug
auricaco
auricaco
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/01/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 02 Mar 2012, 10:52 am

Chiar foarte frumoase toate gentutele aplauze !Ne faceti si nou ''pofta'' de cusut gentute,asa am o mancarime de degetele,dar stiu ca asa minunatii nu o sa-mi reuseasca niciodata.Felicitari ura
Spor la cos
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Vin 02 Mar 2012, 1:52 pm

Concurenta 10.
Buna dragi harnicute! Gentuta mea a fost facuta in timp record si pe ultima suta de metri si daca n-ar fi fost concursul acesta n-ar fi vazut lumina zilei niciodata. Deci inspirata de gentile Zsofiei si datorita faptului ca s-a intamplat sa am o fusta de piele intoarsa (luata de la un second hand) cu exact broderiile cerute la concurs,m-am hotarat brusc sa incerc si eu. S-a dovedit a fi un lucru nu tocmai usor de facut pentru ca nu am putut sa prind pielea cu ace de gamalie si am fost nevoita sa cos din prima cu masina si nu am sperante sa castig ceva, vazand gentutele postate inaintea mea, dar cred ca merita sa fie si ea expusa aici. Croiala a fost dictata de forma fustei in 4 clini si de faptul ca am vrut sa fie cat mai incapatoare. Fermoarul negru s-ar fi potrivit mult mai bine dar am fost nrvoita sa-l schimb pentru ca baietelul meu i-a rupt cheita.
Aceasta este gentuta mea.

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 2-4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 4-4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 5-4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-4


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 02 Mar 2012, 10:01 pm, editata de 1 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Vin 02 Mar 2012, 2:03 pm

Concurenta 11.
M-ati impulsionat cu acest concurs. Eu ideea de a-mi face o geanta o aveam intr-un coltisor al mintii mele. De aceea am pastrat o haina de piele luata de la second hand cu ani in urma. Mi-am spus ca nu vreau s-o arunc fara a incerca sa cos piele.
Deci materialul folosit la geanta mea este o haina de piele, care era din bucati, de aceea m-am tot invartit in jurul materialului sa-mi aleg pielea cea mai buna. Drept model am folosit o alta geanta de prin casa. Pielea e destul de moale, nu mi-a facut probleme la cusut, nici atunci cand am facut aplicatiile si am folosit 3 straturi de piele. Ata de la aplicatii e mai groasa, am primit-o de la o matusa care a lucrat candva, cred ca e chiar pentru piele. Eu zic ca s-a potrivit extraordinar de bine.
Pe fundul gentii am cusut panza tare si vazand cat de bine sta, am pus peste tot , ca sa-i dea tinuta.
Captuseala gentii are buzunar cu fermoar si inca un buzunar simplu.
Manerele sunt tot in 3 straturi cusute. E o geanta pe care sigur o s-o port cu placere! Multumesc pentru imboldul care mi l-ati dat!

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 2-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 4-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 5-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-5

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 7-2

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de violetas Vin 02 Mar 2012, 2:15 pm

Toate sunt foarte, foarte frumoase, greu de votat.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de gabyd Vin 02 Mar 2012, 2:31 pm

Superbeeeee....toate. Vorba Violetei, foarte greu de votat. bucurie
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de tinassyliliana Vin 02 Mar 2012, 3:08 pm

Waw, ma surprindeti foarte placut fetelor. Toate gentutele merg cate o tinuta.
Mai e o zi si le vom vedea pe toate cheers
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de adriuta Vin 02 Mar 2012, 4:59 pm

Vorba aia ....hac...eu...hac...cu cine votez? beat

Superbe... Flowers
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de luminitza79 Vin 02 Mar 2012, 5:20 pm

intradevar o intrebare grea avand in vedere ca toate sunt frumoase.
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de emmancita Vin 02 Mar 2012, 11:51 pm

Bravo fetelor!!Asa-mi place!!Abia astept sa le vad pe toate pe-o pagina, ca am ametit uitandu-mi inainte si-napoi dupa genti si tot nu am una preferata, toate-mi plac!! cos spor !!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Arriana Sam 03 Mar 2012, 12:59 am

Toate sunt frumoase,..dar una singura e compatibila cu stilul meu de tinuta vestimentara..De-abia astept sa votez bucurie
Arriana
Arriana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Italy
Data de inscriere : 01/03/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Sam 03 Mar 2012, 8:16 am

Concurenta 12.
Am asteptat cu drag sa vina primavara, macar teoretic pentru ca temperaturile de afara inca nu indica asta. Acest concurs a fost prilejul de a incuraja si eu putin acest lucru, facand o geanta cu multe flori. Geanta va fi daruita de 8 martie.
Am ales modelul acesta de geanta sa fie incapatoare, bareta reglabila sa poata fi purtata si in diagonala. Fata gentii este din velur maro cu striuri subtiri, captuseala este din doc negru, are un buzunar cu fermoar pe spatele gentii si inchiderea se face cu o capsa magnetica pe clapa. Pe clapa am aplicat flori decupate dintr-un material inflorat pe care am lipit insertie de panza. Florile le-am cusut cu zig-zag marunt pe margine incercand sa reproduc cat mai bine florile. Avand niste nasturi in forma de floare am zis sa-i folosesc si pe ei si i-am aplicat pe bareta. In interior am facut un buzunar cu fermoar si altul aplicat pentru telefon sau alte chestii. Bareta are pe margine paspoal din rejansa verde deoarece n-am gasit banda matisata. Marimile gentii sunt 29x35x6 cm. Pentru a-i da tinuta gentii, intre captuseala si velur am introdus folie din polietilena expandata, iar in partea de sus a spatelui si fetei am introdus o bagheta din plastic flexibil.
Multumesc celor care au facut posibil acest concurs pentru ca in felul acesta ne impulsioneaza sa fim creative.
Bafta tuturor!

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 2-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 4-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 5-6

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 7-3

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Sam 03 Mar 2012, 8:45 am

Concurenta 13.
Poseta mea este facuta din piele ecologica cu interior textil din tercot inflorat ce se asorteaza cu culoarea posetei. Manerele le-am reconditionat dintr-o poseta veche, la care am pus capsele cele mari. Floarea de pe fata posetei e facuta din frunze naturale, skeleton lives pe care le-am sigilat contra umezelii cu o rasina ce dupa uscare a lasat frunzele la fel de maleabile. In mijloc am facut o floare din piele pe care am cusut-o manual de poseta. In interior intre fata si dos am pus pentru rigidizarea posetei placi subtiri de fibra de sticla pe care le-am luat de la Brick. La fel am procedat si pentru fundul posetei. Totul am cusut la masinuta mea draga Pfaff, care dupa cum se vede coase si piele, chiar destul de groasa! La femoar am pus ca ornament un cercel care era prea greu pentru ureche dar foarte bun pentru poseta. Am atasat manerele si gata poseta de plimbat in oras.

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Photo5
CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Photo4

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Photo-2

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Photo3

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-8

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Photo

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Sam 03 Mar 2012, 8:57 am

Concurenta 14.
Poseta mea este inspirata de vara, de soare, de campul cu flori. Desi afara inca isi mai arunca cate un cojoc Baba Dochia, sufletul si gandurile mele zboara departe catre anotimpul meu drag - Vara... Am vrut sa surprind veselia, optimismul si explozia de culori si de frumos de pe campurile cu flori in miezul verii... Materialele folosite sunt - pentru baza posetei- piele intoarsa (velur) neagra, iar pentru flori si frunze - piele colorata. Florile si frunzele sunt atat cusute cat si lipite. Poseta se inchide cu fermoar, iar captuseala este din satin negru cu doua buzunare in interior. Toarta este un lant negru dublu imbracat pe fiecare za cu o fasie subtire de piele neagra velurata...

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Partilecroite-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Produsulpartialasamblat-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Intimpullucrului-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Dosulprodusului-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Detaliu-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Posetadinpielecufloridecamp-comprimata

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 Posetapeumar-comprimata

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de ioncica Sam 03 Mar 2012, 9:00 am

Felicitari pentru realizarile voastre,este un adevarat magazin de marochinarie,una mai reusita decat alta,ma bucur pentru voi si va urez succes!
ioncica
ioncica
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de diada Sam 03 Mar 2012, 9:22 am

Concurenta 15.
Demult am vrut sa incerc sa-mi fac o geanta, dar m-am luat cu alte lucruri si am dat uitarii geanta. O data cu acest concurs, mi-am zis ca a venit momentul ei…si asa am inceput gandirea, cum mi-ar placea, ce model, ce material… asa ca am hotarat sa o fac din material de blugi… nu m-am inspirat de undeva anume, doar din mintea mea. Sa o prezint :
4 buc de 60 cm/40cm - pentru cele 2 fete,
2 buc de 60 cm/40cm – indoite in 2 pentru buzunare
2 buc de 9 cm/65cm - pentru manere
2 buc de 9 cm/35cm – inchis geanta
1 – fermoar
Floricelele sant brodate dintre ele direct pe material si cateva sant brodate separat si apoi aplicate
Este o geanta destul de incapatoare cu 2 fete si multe buzunare.Pot sa zic ca sunt multumita de rezultat si de cadoul pe care mi l-am facut de martisor.
Acesta e rezultatul. Multumesc pentru ocazia oferita.

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 1-9

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 2-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 3-8

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 4-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 5-7

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 6-8

CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA - Pagina 5 7-4

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Admina Sam 03 Mar 2012, 9:49 am

Multumesc Diada, pentru ca ai postat toate gentile. Merci
Ai fost foarte ocupata si vad ca si concurentele, nu au stat in aceasta perioada. Superbe gentile din concurs, o surpriza minunata, ma bucur ca va faceti singure genti atat de complexe si frumoase. Alt semn ca nu avem nevoie de produse de serie. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Andata Sam 03 Mar 2012, 10:59 am

Felicitari adminelor si sponsorului ca au facut posibil acest concurs, felicitari concurentelor pt munca si creativitate.
Eu am o nelamurire, nu dati cu pietre. La concurenta 12 nu e nici o poza (in afara de cea cu tiparul) din timpul lucrului efectiv la geanta. Apar doar florile, inainte si dupa ce poseta e gata.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Margelutza Sam 03 Mar 2012, 11:16 am

Superbe toate lucrarile.
Cand o sa se inceapa votarea eu o sa fiu cetateanul turmentat si o sa ma intreb :"si eu cu cine votez?" pentru ca eu le-am vota pe toate Sad(((((

Felicitari fetelor
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS PRIMAVARA: POSETA INFRUMUSETATA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB