Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

+71
Uca
Cleo36
mari01
oanapip
gabi1972
lucky
Maria Tatuti
irish05
danym
cory74
crina68
monicris
dubi
galben emilia maria
Eva
marianavio
Miruna1989
canadianca50
gabyd
greieras
stoy
tadok
dorinamisov
bibitu
ivanoiuadela9
amoni
squirrel
Trandafir-rosu
dienutzababy
ninatopor
lenus70
ancush
carmenlenuta
piciul
lika
PCatalina
mimiady63
iuliana72
T_mihaela
Ram
NEAGU LAURA
rob roy
silvia adriana
mariana12
danida
lorenabal
sabinatudor73
danuta82
Olga3
rainbows
daria_alex
kmn
trandafiras78
Ana Maria
cozma felicia
georgeta.prnic
pufoi
lennny
tinap
JeniLuk
AITEN
SilviaDumitrescu
geo
violetas
firicel
anamaria79"
myky7robc
ioana soare
Angelica18
samo99ro
mariaz_09
75 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Amra Vin 28 Sept 2012, 9:53 pm

agdvrus a scris:Adica pe un patrat de 10x10 cm ai 11 ochiuri in lungime si 15 pe inaltime tinand cont de andrelele recomandate
Insa asta depinde si de cat de strans/larg lucrezi , nu e batut in cuie
Vreau sa zic ca pana am ascultat de veterane sa fac proba ochiurilor puneam aiurea pe andrele zid

cand n-ai experienta, le faci de-a-ndoaselea. ca sa nu mai zic ca, din lipsa de experienta, atunci cand incepi sa insir ochiurile pe andrele, irosesc mult fir pt ca nu stiu cat sa las (e vba de acel fir care se leaga in partea de jos a lucrului).

geo a scris:6 mm e prea putin pentru firul asta, mai ales daca lucrezi strans. Andrelele recomandate sunt intr-adevar de 8-10 mm, iar patratul ala inseamna ca intr-o mostra de 10cmx10cm trebuie sa ai 11 ochiuri si 15 randuri. Adica asta e numarul de ochiuri/randuri recomandat astfel incat materialul rezultat prin tricotare sa arate frumos, sa nu fie nici prea labartat, nici prea strans. Eu zic sa cumperi alte andrele si sa faci o mostra, sa nu mai strici apoi Smile

Dupa ce faci mostra si esti multumita de ce iese te apuci de paturica. Daca vrei sa aiba, sa zicem, 60cmx80cm trebuie sa incepi pe 66 ochiuri si sa lucrezi 120 de randuri. Cred ca am calculat bine Smile

si daca as lucra mai larg, 6 ar fi bun?
cam care e logica alegerii andrelelor, ca sa stiu pe viitor? in functie de specificatiile de pe sul, nr cel mai mic e spre strans, cel mai mare spre larg? sau...?
Amra
Amra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 46
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/09/2012

http://fotografiile-roxanei.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de geo Vin 28 Sept 2012, 10:45 pm

De obicei e doar un numar trecut. Daca ai deja ceva experienta in tricotat, stii daca lucrezi mai larg sau mai strans. Asta e o presupunere, spre ca buna, pentru ca eu nu am foarte multa experienta. Dar asta nu inseamna ca nu ti-am dat sfaturi bune, m-ar fi contrazis Angelica, ea e experta Smile hug

Asa, pentru ca tu esti la inceput, eu zic sa-ti iei andrele numarul 9, si acum daca nu ti-or iesi fix 11 opchiuri pe 10 cm nu e sfarsitul lumii. Important e sa arate bine, mai ales ca e paturica, nu bluza care trebuie sa iasa perfect.
Cred ca ar trebui sa lucrezi foooooarte larg cu andrelele numarul 6 sa iti iasa aproape de 11 ochiuri pe 10 cm, daca acum ai 30.

Regula e ca daca folosesti andrele mai mici, ochiurile sunt automat mai mici, si atunci lucrul e mai strans. Daca folosesti andrele mai mari, ochiurile sunt mai largi, ca stau pe andreaua groasa, si atunci lucrul iese mai labartat.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Amra Vin 28 Sept 2012, 10:58 pm

geo a scris:De obicei e doar un numar trecut. Daca ai deja ceva experienta in tricotat, stii daca lucrezi mai larg sau mai strans. Asta e o presupunere, spre ca buna, pentru ca eu nu am foarte multa experienta. Dar asta nu inseamna ca nu ti-am dat sfaturi bune, m-ar fi contrazis Angelica, ea e experta Smile hug

Asa, pentru ca tu esti la inceput, eu zic sa-ti iei andrele numarul 9, si acum daca nu ti-or iesi fix 11 opchiuri pe 10 cm nu e sfarsitul lumii. Important e sa arate bine, mai ales ca e paturica, nu bluza care trebuie sa iasa perfect.
Cred ca ar trebui sa lucrezi foooooarte larg cu andrelele numarul 6 sa iti iasa aproape de 11 ochiuri pe 10 cm, daca acum ai 30.

Regula e ca daca folosesti andrele mai mici, ochiurile sunt automat mai mici, si atunci lucrul e mai strans. Daca folosesti andrele mai mari, ochiurile sunt mai largi, ca stau pe andreaua groasa, si atunci lucrul iese mai labartat.

sa stii ca mi-au folosit sfaturile voastre, inclusiv ale tale hug eu ma stiu ca lucrez strans; de mica am avut problema asta si mereu remarca si mama cand ma ajuta la orele de lucru manual din scoala generala Smile

asa ca, am facut mostra. concluzia mea: ai mare dreptate cu nr andrelei: e mic. am insirat 11 ochiuri si am lucrat in sus 15, doar ca mostra mea are 6x7cm, nicidecum 10x10cm. si da, nr. 6 ma face sa lucrez strans, oricat ma straduiesc sa lucrez mai larg. initial am crezut ca e din cauza modelului pe care l-am ales, dar nu, nu e. e un double moss stitch[i] (nu stiu cum se traduce), eram curioasa cum se prezinta si se preta ca model la nr de ochiuri impare.

mai ajutati-ma, va rog, sa inteleg care e treaba cu mostra: practic, la ce ma ajuta?

LE: am recitit mesajul tau anterior si cred ca am inteles (daca nu, corectati-ma daca gresesc): eu am facut, in fapt, de-a-ndoaselea: ar fi trebuit sa lucrez 10 cm si sa vad cate ochiuri imi ies in acesti 10cm, nu sa fac nr de ochiuri specificat pe sul si sa vad cati cm imi da.... nu?
Amra
Amra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 46
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/09/2012

http://fotografiile-roxanei.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de geo Vin 28 Sept 2012, 11:08 pm

Mostra o faci in primul rand pentru a stii de cate ochiuri/randuri ai nevoie pentru proiectul tau. De exemplu, daca vrei sa-ti faci o bluza, stii masuratorile in cm. Aceste masuratori el vei transforma in numar de ochiuri si randuri in functie de mostra. Vei sti daca trebuie sa incepi cu 80, 100 sau 150 de ochiuri, nu va trebui sa lucrezi cateva randuri sa-ti dai seama ca bluza e prea mare/mica si trebuie sa strici. La fel e si pentru paturica ta, chiar mai usor, pentru ca nu trebuie sa fie calculele atat de exacte.

E ok si cum ai facut tu, tot poti afla cu cate ochiuri trebuie sa incepi. Doar ca sunt mai simple calculele cu 10 Smile

Double moss stitch cred ca e bob de orez. scratch


Ultima editare efectuata de catre geo in Sam 29 Sept 2012, 1:16 am, editata de 1 ori
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 28 Sept 2012, 11:28 pm

Ai dreptate Geo.Am scris mai devreme la ce foloseste mostra de ochiuri.Nu conteaza cate ochiuri pui la mostra si cate randuri faci.Se face de obicei un patrat si se masoara ,iar apoi cu regula de 3 simpla se calculeaza dimensiunile finale.Tu zici ca esti incepatoare,dar nu se vede. kiss
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Anusca Sam 29 Sept 2012, 10:25 pm

geo a scris:Anusca, modelul este pe site-ul Lion Brand

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc ..ese o frumusete... desi la inceput pare greu ... modelul este foarte usor hug pupi
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Amra Lun 01 Oct 2012, 7:27 pm

geo a scris:Mostra o faci in primul rand pentru a stii de cate ochiuri/randuri ai nevoie pentru proiectul tau. De exemplu, daca vrei sa-ti faci o bluza, stii masuratorile in cm. Aceste masuratori el vei transforma in numar de ochiuri si randuri in functie de mostra. Vei sti daca trebuie sa incepi cu 80, 100 sau 150 de ochiuri, nu va trebui sa lucrezi cateva randuri sa-ti dai seama ca bluza e prea mare/mica si trebuie sa strici. La fel e si pentru paturica ta, chiar mai usor, pentru ca nu trebuie sa fie calculele atat de exacte.

E ok si cum ai facut tu, tot poti afla cu cate ochiuri trebuie sa incepi. Doar ca sunt mai simple calculele cu 10 Smile

Double moss stitch cred ca e bob de orez. scratch

Angelica18 a scris:Ai dreptate Geo.Am scris mai devreme la ce foloseste mostra de ochiuri.Nu conteaza cate ochiuri pui la mostra si cate randuri faci.Se face de obicei un patrat si se masoara ,iar apoi cu regula de 3 simpla se calculeaza dimensiunile finale.Tu zici ca esti incepatoare,dar nu se vede. kiss

teoretic, am inteles rolul mostrei. ce nu imi iese in practica e ca, desi insir un nr de X ochiuri pe andrele care sa imi dea aproximativ 10 cm, cand incep sa lucrez efectiv (in sus), mostra se dovedeste a fi mult mai mare de 10 cm. pt paturica nu e bai, ca pot calcula si din ochi la o adica. dar daca as avea de facut ceva cu masuratori fix, cum imi dau seama cate ochiuri sa insir pe andrele inainte de a ma apuca de lucru? sau asta nu conteaza fix pe fix, pt ca asta e de fapt rolul mostrei? zid iertati-ma, daca sunt rea de cap :">

--------------------------------------------

Amra a scris:
geo a scris:Mostra o faci in primul rand pentru a stii de cate ochiuri/randuri ai nevoie pentru proiectul tau. De exemplu, daca vrei sa-ti faci o bluza, stii masuratorile in cm. Aceste masuratori el vei transforma in numar de ochiuri si randuri in functie de mostra. Vei sti daca trebuie sa incepi cu 80, 100 sau 150 de ochiuri, nu va trebui sa lucrezi cateva randuri sa-ti dai seama ca bluza e prea mare/mica si trebuie sa strici. La fel e si pentru paturica ta, chiar mai usor, pentru ca nu trebuie sa fie calculele atat de exacte.

E ok si cum ai facut tu, tot poti afla cu cate ochiuri trebuie sa incepi. Doar ca sunt mai simple calculele cu 10 Smile

Double moss stitch cred ca e bob de orez. scratch

Angelica18 a scris:Ai dreptate Geo.Am scris mai devreme la ce foloseste mostra de ochiuri.Nu conteaza cate ochiuri pui la mostra si cate randuri faci.Se face de obicei un patrat si se masoara ,iar apoi cu regula de 3 simpla se calculeaza dimensiunile finale.Tu zici ca esti incepatoare,dar nu se vede. kiss

teoretic, am inteles rolul mostrei. ce nu imi iese in practica e ca, desi insir un nr de X ochiuri pe andrele care sa imi dea aproximativ 10 cm, cand incep sa lucrez efectiv (in sus), mostra se dovedeste a fi mult mai mare de 10 cm. pt paturica nu e bai, ca pot calcula si din ochi la o adica. dar daca as avea de facut ceva cu masuratori fix, cum imi dau seama cate ochiuri sa insir pe andrele inainte de a ma apuca de lucru? sau asta nu conteaza fix pe fix, pt ca asta e de fapt rolul mostrei? zid iertati-ma, daca sunt rea de cap :">

LE: Angelica, te-am recitit si cred ca am inteles: la mostra nu conteaza cate ochiuri insiri si cate lucrezi, ideea e sa masori un patrat de 10x10 care sa te ajute ulterior in calculele pt lucrul final. multumesc! Merci


Ultima editare efectuata de catre Uca in Mar 02 Oct 2012, 8:17 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
Amra
Amra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 46
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/09/2012

http://fotografiile-roxanei.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de T_mihaela Lun 01 Oct 2012, 7:59 pm

[quote="Amra"]
agdvrus a scris:,
atunci cand incepi sa insir ochiurile pe andrele, irosesc mult fir pt ca nu stiu cat sa las (e vba de acel fir care se leaga in partea de jos a lucrului).

Infasoara pe andrea firul de X ori( alege un nr divizor al nr de ochi cerut de proiect) .Atata lungime iti trebuie sa montezi X ochi .Multiplica lungimea la cati ochi iti cere proiectul tau.O sa-ti ramana o codita acceptabila nu mai e chiar irosire de fir.

Exemplu daca proiectul tau cere sa montezi 64 de ochi atunci infasori pe andrea de 8 ori
sau 16 ori sau ce factori mai sunt .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre T_mihaela in Lun 01 Oct 2012, 8:14 pm, editata de 1 ori
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de stejara Lun 01 Oct 2012, 8:09 pm

Inainte faceam si eu asa cu firul insa acum incep simplu, fara sa dublez, si nu am de ce sa fac irosire de fir, chit ca poate parea mai subtire inceputul, dar nu e asa,!
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Amra Mar 02 Oct 2012, 1:27 am

T_mihaela a scris:
Infasoara pe andrea firul de X ori( alege un nr divizor al nr de ochi cerut de proiect) .Atata lungime iti trebuie sa montezi X ochi .Multiplica lungimea la cati ochi iti cere proiectul tau.O sa-ti ramana o codita acceptabila nu mai e chiar irosire de fir.

Exemplu daca proiectul tau cere sa montezi 64 de ochi atunci infasori pe andrea de 8 ori
sau 16 ori sau ce factori mai sunt .

http:

Mihaela, e genial filmuletul de la tine, multumesc pentru ajutor! Merci Nici nu stiam ca exista asa ceva. Dooooamne, cat m-am mai chinuit azi cu insiratul ochiurilor, cred ca am stricat de nush cate ori pt ca aveam o "codita" de care imi era mila sa renunt si pe care sa o irosesc.

Mi-a placut si sugestia cu markerii dintre ochiuri; as putea sa fac asa din hartie Smile

Ce mi se pare ciudat e felul in care pune tipa ochiurile pe andrea, pe o SINGURA andrea. Am mai vazut niste filmulete in care la fel, persoanele respective foloseau aceasta metoda. Eu am invatat cu 2, bine, nu e mare lucru, dar asa m-am obisnuit si mi se pare tare peste mana sa fac cu o singura andrea ;)) Am ramas cu metoda invatata in scoala ;)) Voi cum procedati?


Ultima editare efectuata de catre Amra in Mar 02 Oct 2012, 5:48 pm, editata de 1 ori
Amra
Amra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 46
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/09/2012

http://fotografiile-roxanei.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Uca Mar 02 Oct 2012, 8:21 am

Amra, te rog să respecţi "punctul 6" din [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mulţumesc.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de mari01 Mar 02 Oct 2012, 12:16 pm

Fetelor am si eu nevoie de ajutor la diagrama aceasta:[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Nu inteleg acel V cu 3 sus si jos ce inseamna.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
uffff nu stiu de ce nu merge
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Anusca Mar 02 Oct 2012, 1:57 pm

mari01 a scris:Fetelor am si eu nevoie de ajutor la diagrama aceasta:[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Nu inteleg acel V cu 3 sus si jos ce inseamna.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
uffff nu stiu de ce nu merge

V in sus 3 ochiuri din unu
V in jos 3 ochiuri in unu
Frumos modelul rochiei, spor la treaba daca te apuci de ea....
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de mari01 Mar 02 Oct 2012, 2:13 pm

Multumesc mult Anusca pupi
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Anusca Mar 02 Oct 2012, 4:49 pm

Cu placere Mari01...asteptam sa vedem minunatia hug
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de valentinadof Mier 21 Noi 2012, 9:04 am

Continuam discutia in
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

tricot

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB