Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haideti sa slabim ! (7)

+35
Day
mnarcisa
ivanoiuadela9
clodi
gabriela1554
valentinadof
piciul
LYNDA
cristinamihaela
diblaru maria
diada
Karina33
geany
ema
SilviaDumitrescu
Uca
juliennej
myky7robc
jessica
elenaxx
lucky
StMihaela
annamaria26985
ioana soare
ancabanu
Admina
ALICET
Kristina
aurishta
Chirrox13
musetel
corina corina
danae
danniela
Clio_Ela
39 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Vin 25 Mai 2012, 12:08 pm

Admina a scris:
aurishta a scris:Pentru micime s-a inventat siliconul wink
Sa nu te aud! Noi suntem femei cu picioarele pe pamant, nu avem nevoie de proptele de plastic, sa ne simtim feminine. wink
rade rade Eu nu mi-as pune, dar unele se inghesuie sa aiba asa ceva... zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Vin 25 Mai 2012, 1:00 pm

Sa stii ca nici eu nu mi-as pune. Imi e atat de frica de operatii, ca zic pas. Si asa am deja doua sectoare pe tzitzi.
Daniela, semintele de in sunt la fel de bune.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Vin 25 Mai 2012, 2:51 pm

Mai ce sa zic nu m-am indesat la kiwi, dar o sa mananc mai mult. Apa beau chiar mai multa decat inainte. Seminte de in nu am cautat dar o sa vad daca gasesc. Ceaiurile de slabit daca se obisnuieste organismul cu ele nu isi mai fac efectul, si eu am patit-o.
Nici pe mine nu ma tenteaza siliconul, bine nici nu pot sa spun ca am prea mult sau nu am deloc, ca sunt lasate...ehhh, asta e!
Clara te credem de ce nu?? Probabil asa iti e natura. Si eu de slabit prima data de la icoare de unde nu ar trebui dar de ingrasat la burta si stomac, mi se mareste stomacul de se vede prin bluze.
Multumesc de sfaturi! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Day Mier 30 Mai 2012, 11:34 am

Ia uitati-va ce filozofie de viata aici:)
Filosofie despre viata:
1. Daca mersul pe jos ar fi bun pentru sănătate, atunci postasul ar fi nemuritor.
2. O balena inoata toata ziua, mananca plancton, bea apa si e grasa.
3. Un iepure fuge mereu, țopăie si trăieste doar 15 ani.
4. O broască țestoasă nu fuge, abia se tareste si nu face mai nimic altceva, cu toate astea traieste 150 de ani.
Si tu, vrei ca eu sa tin dieta si exercitii fizice?! Hai sa fim seriosi!!

Mai bea o bere Smile)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de gabyd Mier 30 Mai 2012, 11:42 am

rade rade rade buna filozofie de viata
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 30 Mai 2012, 1:46 pm

day asa "imbold" mai zic si eu rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Day Mier 30 Mai 2012, 2:46 pm

Revin sa va spun ca am reintrat in program,am o saptamana de disociata si am lasat 1,5 kg.Cam mult...vroiam ritmul mai lent,sa aiba si pieile timp sa se duca la loc...acum sport si cremuiala,ca n-am incotro,daca vreau sa scap de sort:P.Si continuam Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Mier 30 Mai 2012, 2:59 pm

Un regim recomandat de un medic nutritionist unei doamne trecuta de 50 de ani care avea 80 de kg :

Ora 8 – 1 felie pâine + 50g brânză de vaci sau 1 felie telemea dulce de vacă
+ 1 felie muşchi ţigănesc
sau
- 1 felie de pâine + 1 ou fiert tare (de două ori pe săptămână) +
1 iaurt slab (degresat)
- 1 cafea cu zaharină

Ora 10 – 1 măr / piersică mică mai verde
Ora 13 – 14: - 1 pulpă de pui (1/2 piept pui / 100g carne de vacă / peşte slab)
– fierte – la cuptor – la grătar –
+ 2 cartofi fierţi (copţi)
+ salate + supă (ciorbă)
Ora 16 – 1 portocală
Ora 18 – 19 – ca dimineaţa
Alimente permise:
- Lapte slab vacă 1,8%, brânză dulce de vaci, telemea de vacă, margarină, ulei;
- Ouă fierte tari 2 / săptămână;
- Carne de pui, peşte, vacă, ficat – fierte / la cuptor / grătar de 2 ori / săptămână;
- Fasole verde, mazăre, varză sote;
- 2 cartofi mici – fierţi – la cuptor;
- Orez fiert 2 linguri / zi;
- Mere acre, citrice;
- Apă minerală, sifon, citronadă + sucrazit;
- Mezeluri uscate ;
- RABDARE .
Ce nu este pe listă este interzis!


Acum doamna are 50 de kg . Nu stiu sa va spun cat a tinut acest regim si nici daca a facut sport in acelasi timp , dar arata grozav si se simte foarte bine .

Stiu ca nu se potriveste la toata lumea acelasi regim , dar cred ca n-as muri o luna daca as manca asa . Cu exceptia margarinei , cred ca totul e sanatos . Iar dupa Monti , fara orez si cartofi .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Mier 30 Mai 2012, 3:28 pm

Nici apele gazoase nu le-as recomanda!!! As spune apa plata si ceai slab (infuzie). Iar la mezeluri uscate iarasi am semn de intrebare, mezeluri nu sunt sanatoase din start, carne tocata plus ce fel de carne toci si ce fel de prezervative au.
Si reteta pentru rabdare o vreau si eu!!! rade rade
Glumesc!!
Eu cred ca sunt la faza de stagnare, mi-am mutat bicicleta in sufragerie si cat ma benoclez la un film pedalez.
Cred ca am mai spus pe aici ca nu transpir, daca reusesc macar sa imi umezesc putin fruntea sunt cineva!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Mier 30 Mai 2012, 3:44 pm

Ai dreptate Daniela ! Fara acidulate ! La mezeluri nu ma gandisem citind muschi tiganesc la inceput...
Dar din toata lista , vorba ta , rabdarea e mai scumpa . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de tantza_m Mier 30 Mai 2012, 4:17 pm

buna fetelor. ma primiti si pe mine in clubul vostru? de 2 luni fac sport cu JM. am inceput cu cate 15 min ( caci de mai mult nu eram in stare) de Banish Fat Boost Metabolism, treptat ajungand pana la 40 min, pana m-am plictisit. Apoi am facut 30 days shred. nu m-am cantarit sa vad daca am slabit, poate maine. desi nu am multe kg , numi place cum arat. nu-mi plac coapsele si popoul meu.
dupa doua luni de sport am scapat de 2 cm in talie , si doar 0,5 cm la coapse.
fizic ma simt cu mult mai bine, sunt mai rezistent si nu mai urc cu ascensorul.
Aurishta, stiu ca esti prietena de mai mult timp cu JM, poate poti sa-mi dai niste sfaturi cum sa slabesc la coapse.
Maine ma duc sa ma cantaresc si revin sa dau raportul.
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 30 Mai 2012, 5:17 pm

Tantza, vei slabi treptat, dar nu uita si de dieta. Acolo este cheia slabirii propriu-zise. Sportul o accelereaza si te ajuta sa o faci frumos si sanatos,dar nu este suficient de unul singur. Ma bucur ca faci JM, iti vei construi un corp superb Smile Musculatura se va dezvolta suplu, armonios si nici nu mai vorbim de beneficiul nepretuit al sanatatii . Si eu urc 3 etaje in pas alert,cu minim de efort, chiar cu sacosele cu cumparaturi wink Succes in continuare Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 351247
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de diblaru maria Joi 31 Mai 2012, 8:15 pm

Corina ce vreau eu sa spun ,ca atunci cand esti le dieta ai manca tot dar absolut tot ce este interzis ,eu am tinut o dieta ,la care se specifica clar fara alccol ,eu nu beau defel ,dar atunci imi placea si berea (altfel o detest ),si vin si tarie ,dupa ce terminam regimul nu mai vroiam sa beau nimic ,Auristha are dreptate stilul de viata trebuie schimbat dupa atate diete imi dau seama ca slabesc 10 12 kg si dupa diete pun 20,eu am inceput cu apa ,iau mic dejun ,eu nu mancam nimic dimineata ,si mananc mai des si nimic dupa ora18 .Trebuie sa mearga ,nu m-am cantarit inca dar cred ca o sa fie bine .
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Joi 31 Mai 2012, 10:14 pm

Maria ai dreptate!! Eu nu mananc dulciuri de felul meu, inghetata daca gust de la copii 1 data pe an, cand am inceput dieta parca voiam dulciuri, inghetata, lichior, nu imi venea sa cred.... si acum mai am toane de dulce, aia cu crema tot nu mi-a trecut, vrea prajitura cu crema stil romaneasca, iaca!!!

danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de cristinamihaela Vin 01 Iun 2012, 9:41 am

diblaru maria a scris:Corina ce vreau eu sa spun ,ca atunci cand esti le dieta ai manca tot dar absolut tot ce este interzis ,eu am tinut o dieta ,la care se specifica clar fara alccol ,eu nu beau defel ,dar atunci imi placea si berea (altfel o detest ),si vin si tarie ,dupa ce terminam regimul nu mai vroiam sa beau nimic ,Auristha are dreptate stilul de viata trebuie schimbat dupa atate diete imi dau seama ca slabesc 10 12 kg si dupa diete pun 20,eu am inceput cu apa ,iau mic dejun ,eu nu mancam nimic dimineata ,si mananc mai des si nimic dupa ora18 .Trebuie sa mearga ,nu m-am cantarit inca dar cred ca o sa fie bine .

Ce feste ne joaca mintea... zid Marul interzis, e cel mai gustos Smile) Cred ca majoritatea fetelor au problema asta.
Eu nu mananc carne de vita...si mi-a spus cineva odata ca nici n-ar trebui sa mananc...si sa vezi mintea mea sucita...cum s-a pus in miscare si cum cautam eu prin magazine niste cotlete...Smile)

La mine a mers, de fiecare data. Dimineata mananc un mic dejun copios, cam jumate din necesarul zilnic de calorii, la pranz ce mananc normal, dar fara paine, iar seara mai mult gustare decat cina.
Problema e ca nu ma tin de programul asta. Mai ales daca sunt stresata sau suparata, imi gasesc linistea in mancare Sad(
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de getam Vin 01 Iun 2012, 2:04 pm

La mine era alta problema: ma gandeam "gata de luni incep regim alimentar ca sa slabesc!" si pana "luni" mancam pe rupte de parca plecam pe front sau venea foametea si mai puneam pe mine 1-2 kile rade

Eu am reusit sa slabesc de la 77 de kg la 58 de kg in vreo 6-7 luni, fara pastile sau ceaiuri de slabit, dar cu foooooooooooarte mare ambitie, inca ma mai minunez cata ambitie am putut sa am. Toata ambitia m-a palit intr-o zi cand m-au intrebat niste cucoane cand nasc Embarassed , sincer aveam o burta de ziceai ca nasc tripleti .
Eu am inceput regimul asa: fara dulciuri, dar deloc, mancam fructe daca imi era pofta, fara paine sau luam o jum de felie asa de pofta, fara paste, fara prajeli, am rarit carnea si mancam la ore fixe, adica nu rontaiam incontinuu aaaaaa si nimic dupa ora 6 seara si cat mai multa apa, mi se facea foame - apa! Am facut si sport, nu mult, dar pt mine era suficient : abdomene si alte exercitii de genul(abdomene nu am reusit sa fac mai mult de 50-60 ) am si o bicicleta medicinala pe care stateam cate 10 minute de cate 2-3 ori pe zi ca nu rezistam mai mult de 10 min odata rade Cel mai greu a fost cu sotul langa mine , el statea in pat seara cu cate un catron cu inghetata sau senvis sau orice nu mancam eu si eu cu apa langa mine zid eu "gazon" cum le zice sotul salatelor, el fripturi si paine si paste si cartofi si prajituri, ciocolate...A fost greu, dar am avut multa ambitie.

Acum am 60-61 de kg, normal ca am burta si colacei si vine sezonul de mers la plaja si trebuie dati jos colaceii ca eu stiu sa inot si nu-mi trebuiesc wink dar nu mai apare ambitia aia..acum mananc si aiurea, bag paine, paste, mai mananc si prajit si dulce...
Sper sa reusesc sa ma controlez pentru o luna sa dau jos kilogramele de nu-mi plac!

Spor la slabit!
getam
getam
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : canada
Data de inscriere : 26/10/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Mier 06 Iun 2012, 10:35 am

Cea mai buna metoda de a slabi!!!! Poate inspira.......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Mier 06 Iun 2012, 11:44 am

rade Miam-miam.
Eu am ajuns la culmea "depresiei" cand vorbeam cu verisoara si spunea ca are 57kg, cu 1kg peste cat are de obicei. La o inaltime de peste 1.70, poate chiar 1.75m.
M-am apucat de luni de monti si sper sa ma tina. Serile, daca nu iesim cu bicicleta, iesim la plimbari in pas rapid, de obicei. Daca suntem cu cea mica, e mai greu, sa se opreste la leagane. Cred ca ajuta mult sa va corupeti jumatatile, in aceasta activitate, ca sa gatiti pentru 2 doar odata, sa iesiti impreuna, ca sa fiti fit. wink Eu n-am prietene care fac activitati sportive, mi-ar fi lene sa merg la o sala sau sa pedalez de una singura. Singura sansa ar fi sa fac exercitii acasa, dar nu le fac regulat. Cam o data, de doua ori pe saptamana si nu e destul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Mier 06 Iun 2012, 11:55 am

Mie mersul pe jos mi-a facut bine, dar ies singura ca la fel nu am pe nimeni cu care sa merg. Pe partener no way sa il conving, fii-mea e os, asa ca trag tare. Mi-am mutat bicicleta in sufragerie si cat ma uit la film pedalez, nu 2 ore, doar 10minute ca apoi cad lata. Sincer nu am conditie fizica absolut deloc!!!
Admina bravo pentru bicicleta in aer liber si pentru hotarare! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 06 Iun 2012, 1:35 pm

Admina a scris: Eu n-am prietene care fac activitati sportive, mi-ar fi lene sa merg la o sala sau sa pedalez de una singura.
Admina, hai cu mine Smile Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 351247
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de cristinamihaela Mier 06 Iun 2012, 8:11 pm

danniela a scris:Cea mai buna metoda de a slabi!!!! Poate inspira.......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rade nu cred ca la mine ar functiona rade
as face un sprint scurt ... as insfaca tortul, apoi un salt jos de pe banda (o varianta feminina a lui JACKY CHAN ) :P si as papa in liniste

yumyyyy...Smile)
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Mier 06 Iun 2012, 8:20 pm

Admina, eu si sa am cu cine sa ma duc, si nu am cum sa ajung. La mine, din pacate, nu vine nimeni sa stea cu fetele macar 1 ora. Ma apucasem sa fac JM, dar nu puteam sa fac decat dimineata. Asa ca ma trezeam la 5, pana ma dumiream de ce m-am trezit se facea 5.30, apoi 30 de minute de JM, apoi dus, pregatit copilul de gradi, sculat cealalta mica, si apoi va imaginati ce era prin casa. Poate ma intrebati de ce nu faceam la pranz cand dormea piticul. Pentru ca picam lata, sau gateam. Acum, nu ma mai pot trezi asa de dimineata. Deh, batranetile astea. zid
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Mier 06 Iun 2012, 8:35 pm

Cristinamihaela, nu esti pregatita de dieta!!! rade Deja te-ai gandit la metode neortodoxe sa insfaci tortul!!!! rade
Danae, te cred ca ti-e greu mai ales cand nu ai ajutor, ia-o incet. Lasa ca iti cresc si tie copii mai mari si apoi o sa vezi ca te organizezi altfel. Cand ii aveam pe ai mei mici ziceam ca nu o sa mai creasca niciodata sa stau si eu 5 minute si uite ca acum nu imi vine sa cred ca vin acasa si gasesc aspirat sa vasele spalate!!! Fii optimista, asta iti da putere love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Mier 06 Iun 2012, 8:50 pm

Daniela, deocamdata suntem la nivelul de strans dupa dezastre! Adica, daca vreau sa fac ceva intr-o camera, o las sa faca praf/dezordine in alta parte. Deci, nu imi stau picioarele prin casa toata ziua. Doar ca asta nu e sport. Adica, presupun ca ajuta la conditia fizica, dar nu slabesti. Pe principiul fatza-fatza. rade

Edit: Mihaela, chiar nu esti pregatita de dieta. rade Mama vroia sa tina o dieta de 4 saptamani si dupa prima zi imi zice ca nu crede ca il va tine tot ci doar o saptamana daca va putea si pe aia. Asta gandire pozitiva!
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de cristinamihaela Mier 06 Iun 2012, 9:17 pm

pai eu cred ca mai am de asteptat vre-un an, doi si ma iau baietii mei pe sus la miscare Smile)


****************************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 28 Iun 2012, 7:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB