Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haideti sa slabim ! (7)

+35
Day
mnarcisa
ivanoiuadela9
clodi
gabriela1554
valentinadof
piciul
LYNDA
cristinamihaela
diblaru maria
diada
Karina33
geany
ema
SilviaDumitrescu
Uca
juliennej
myky7robc
jessica
elenaxx
lucky
StMihaela
annamaria26985
ioana soare
ancabanu
Admina
ALICET
Kristina
aurishta
Chirrox13
musetel
corina corina
danae
danniela
Clio_Ela
39 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ancabanu Dum 05 Feb 2012, 7:15 pm

Si eu m-am apucat de slabit...am aproape o luna. Inca nu m-am cantarit dar o voi face pentru ca deja sunt curioasa sa vad cat am slabit. In talie am scazut cu 5 cm la sold cu 4cm. Mananc sanatos, fara prajeli, ulei, multe fructe si legume, o felie de paine graham, mai mult carne de pui, peste, iaurt. Imi fac masaj cu crema anticelulitica si cam de 3 ori pe saptamana fac si cam 30 minute de exercitii.
Oricum ma simt mult mai usoara decat eram inainte si mai impacata cu mine insumi. love
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 06 Feb 2012, 2:01 am

Anca, bine ai venit si sa iti atingi telul!!

Admina, sper sa citeasca multi articolul!!
Contine exact ceea ce tot spun eu aici de un an incoace...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ALICET Lun 06 Feb 2012, 8:09 am

aurishta a scris:
ALICET a scris:Am facut ieri un shred with weights haltere
Sunt praf.
Ultimele exercitii nu le-am facut, ca la momentul asta mi se par imposibile.
Maine incerc si No more trouble zone.O sa le alternez ca sa nu ma plictisesc
Bravo, felicitari! Ai facut doar nivelul 1 , sper?! "No more trouble zone" este foarte lung, dureaza cam o ora executia completa! Ca sa-ti fie mai usor, poti lucra exercitiile separat, pe grupe musculare, in functie de conditia ta fizica. Din experienta am constatat ca este optim sa ramai pe un set de exercitii 3-5 antrenamente, ca sa se "aseze" rezultatele si sa poti imbunatati calitatea miscarii. Eu schimb setul in fiecare saptamana si, astfel, nu se instaleaza rutina.
Admina, foarte interesant articolul! study

Da, doar nivelul 1.A zi merg pe NMTZ, dar ma opresc la o jumatate de ora.
Sa fac o saptamana SWW si apoi in cealalata saptamana NMTZ?Sa le alternez?
Eu ma gandeam sa fac o zi forta si o zi cardio(eliptica).
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Lun 06 Feb 2012, 8:23 am

ALICET a scris:
Da, doar nivelul 1.A zi merg pe NMTZ, dar ma opresc la o jumatate de ora.
Sa fac o saptamana SWW si apoi in cealalata saptamana NMTZ?Sa le alternez?
Eu ma gandeam sa fac o zi forta si o zi cardio(eliptica).
Da, mie mi se pare optima alternanta la o saptamana. Nu iti recomand sa faci zilnic antrenament, trebuie sa ai cel putin doua zile de odihna, altfel risti sa intri in supra-antrenament, cu timpul, bineinteles. Iar cardio, ce sa zic, eu fac 15 min inainte si 15 min dupa JM, nu fac niciodata exclusiv, mai cu seama la SWW care nu este prea "saltaret". Bineinteles, 'reteta" nu este batuta in cuie, faci cum simti ca-ti merge tie cel mai bine! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Lun 06 Feb 2012, 8:36 am

Aura, de cate ori pe saptamana mergi la sala??

La mine se cunoaste un pic la kg. Insa eu vreau burta jos!

Am citit articolul pus de Admina, dar personal nu ma consider nici pe departe la fel cum se scria in articol.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Lun 06 Feb 2012, 10:52 am

Eu merg de 3-4 ori, rareori si a 5-a zi. Smile Burta este cea mai rebela, scade mai greu, chiar daca musculatura abdominala este bine dezvoltata si "lucrata ". Mie mi-a scazut foarte mult burtzoiul, wink a ramas doar putin, dar ii vin eu de hac Twisted Evil In rest, Smile doar un pic de glass-papier pe ici, pe colo wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ALICET Lun 06 Feb 2012, 3:14 pm

Aaaa, n-o sa fac zilnic.Ca nu am timp.Dar sambata sigur si martea.As fi fericita sa ma tin si de astea doua zile.Ca eu am probleme maaaaaari cu a ma tine de ceva.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Lun 06 Feb 2012, 3:42 pm

Cand o sa ajung la faza "glaspapir" o sa va arat burta . Inainte si dupa. Ca stiu eu ce vorbesc!!
Aura, felicitari inca o data. M-ar tenta sala, dar nu am timp!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 07 Feb 2012, 11:06 pm

Hallo slabanoagelor!!!

Eu vin la raportul de... 11 luni ded cand am inceput sa merg la sala.

Azi i-am rugat sa imi faca testul pe cantarul special- acelasi de acum un an, deci nu minte Smile, cu masa de grasime, masa musculara (la asta am uitat ce valori erau Sad(), grasimea in zona burtii...

Si stau lucrurile asa:
- 10,100 kg mai putin Smile
- BMI de la 26,1 am ajuns la 22,6
- Masa de grasime, de la 39,8 la 33,2
- grasimea la zona burtii, de la 6 la 5 (aici nu stiu exact ce inseamna si care sunt valorile normale...)
- masa musculara Sad am uitat pana am ajuns in vestiar sa le scriu, dar mi s-a spus ca e bine).
Mai erau vreo 3 valori, pe care insa nu le-am retinut.

De kilograme sunt multumita, cand am ramas gravida eram cu aproape 4 kg mai grasa, si muschii erau cam obositi...
M-as bucura sa ajung la un BMI de 22, dar asta se intampla daca vrea corpul sa dea jos in ciuda painicii (negre) si a dulciurilor, pe care le mananc mai ales seara si noaptea.
Problema e ca sanatos e sa am sub 30% masa de grasime la varsta mea. Asa ca mai am totusi de lucrat, sa creasca masa musculara si sa scada cea de grasime. Asta inseamna ... o, pai nu e chiar asa de rau, (am calculat acum)... 1,870 kg de grasime tre sa mai plece.

Eu zic ca pleaca ele, dar inainte de asta fug acum sa imi fac o painica cu ceva, ca imi e foame, de la 19,45 pana la 21,00 am fost la Pilates si "Bauch-Killer" ("burta-killer")

Am mai gasit ceva, si anume cum afli daca ai prea multa grasime pe burta... pai limitele normale sunt ingrozitoare!! cine are asa putina grasime pe burta???

se ia burtica intre degetul mare si celelalte degete, si se apuca orizontal, vedeti voi in poza de la linkul pe care il atasez. Apoi masurati, si ... confruntati cu tabelasul.

Frauen = femei
Bis 39 Jahre = pana la 39 de ani
Ab 40 Jahre peste 40
Zu viel = prea mult
Cata grasime pe burta e normal sa avem? link
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Kristina Mier 08 Feb 2012, 3:56 pm

Buna gacici,

Va urmareresc mereu desi nu prea scriu, am slabit 3,5 kg in 5 saptamani, o mai dau in bara, mai fur cate un cartof prajit, mai un biscuite sau mai stiu eu ce prostie, fac 30 minute eliptica 5 zile pe saptamana, sper sa slabesc pana in mai cel putin inca 5 kg!

Slabanoagelor, pot bea cafea? sau mai bine zis cafeaua ingrasa? pot sa folosesc indulcitor? de care?
De ceva zile am o pofta nebuna de dulce, desi nu-s cu dulcele, ce vitamine imi trebuie ca sa-mi treaca pofta de dulce.

Mihaela felicitari pentru rezultate, ce n-as da sa am si eu ambitia ta Smile
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 08 Feb 2012, 4:16 pm

Kristina, Felicitari si la cat mai multe "minus-kg" Smile
cafeaua ajuta la arderea grasimilor (dar nu tre sa facem dieta cu cafea) Smile Cert e ca nu ingrasa, daca nu pui o tona de zahar in ea, ci face bine.

Multumesc, dar nu merit felicitarile, pt ca nu e vorba de ambitie, ambitioasa e Aurishta Smile
Eu pur si simplu am descoperit ceva ce imi face nespus de multa placere, Zumba-fitness, si asta a ajuta. Daca faceam exercitii care sa nu imi placa si sa ma oboseasca, nu slabeam. Dar am tot spus-o aici, asta e cel mai important, sa slabesti cu placere, sa nu devina un chin. Fara diete care sa te frustreze sau exercitii care sa faca viata mai grea decat este.

Iar de dulce... daca ai pofta, mananca!! Sa ai masura, asta e important. Cand mananci ceva dulce, savureaza bucatica, nu te grabi, si ai sa vezi ca iti ajunge si numai un strop... Nu e nevoie sa mananci o ciocolata intreaga, iar doua bucatele nu fac rau.


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Mier 08 Feb 2012, 4:28 pm, editata de 2 ori
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 08 Feb 2012, 4:21 pm

Kristina, felicitari pentru reusita, fie ea si partiala! sa mergi inainte pana la capat! aplauze
Eu beau cafea coffee este huzurul meu nelipsit Smile , nu cred ca are vreo legatura cu ingrasatul No ca indulcitor cauta ceva cat mai asemenator la gust cu zaharul, ca sa nu se strice huzurul! coffee
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Mier 08 Feb 2012, 4:27 pm

Hai mai Clio, ai us repede masuratoarea ca sa ma oftic love love pai se poate???
Ma duc acasa sa ma masor, daca nu mai dau pe aici, stiti de ce rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 08 Feb 2012, 4:31 pm

Danniela, eu nu ma oftic (banuiesc ca vb de masuratoarea burtii) Smile
Eu am vreo 6 cm buni. (mai spun ca am o scuza ca sunt dupa sarcina, desi sarcina e "poveste veche", au trecut 16 luni Smile asa ca burta e mare Smile Si nu ma oftic, ca nu vreau sa fiu neaparat "in tipare". Dar ma mir ca sunt "tiparele" asa, mi se pare putin 2-3 cm...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 08 Feb 2012, 7:56 pm

Ela felicitari pentru tot ce ai realizat in cele 11 luni!
Kristina felicitari pentru cele 3,5kg e super, tine-o tot asa! Ma bucu mult ca ai cazut la pace cu eliptica!Smile

Ela m-ai facut sa ma duc sa-mi iau centimetrul:) Se pare ca stau bine, desi dupa parerea mea e loc de mai bine.

Dar oare cat de buna e masuratoarea asta? Adica nu poate fi piele de fapt si mai putina grasime? De exemplu la cineva care a slabit foarte mult.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Feb 2012, 9:00 pm

Kristina, tine-o tot asa! bucurie Cromul (picolinat, cica) taie pofta de dulce. wink
Fetelor, m-am decis sa merg la o sala, probabil pentru yoga, dar nu exclud nici alte variante gen pilates sau zumba. wink E vreo doritoare care merge deja sau vrea, in zona de nord a orasului? Dintre pretenare sunt fie sedentare, fie tot asa, dar se lasa masate, ca sa arate bine.
Hai ca am si gasit... cica Afro Style. wink Si instructorul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sau pilates cu acest mandru ganditor de instructor:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 09 Feb 2012, 12:05 pm

Eu as opta pentru pilates wink asta daca as fi prin apropiere Laughing
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Joi 09 Feb 2012, 12:19 pm

Sa-i contactez intai pentru tarife. Shocked Au programul cam incompatibil cu al meu, ce-mi place e la ore imposibile. Au si Kangoo la ora 20.30... cam tarziu de topit. La ore gen 18-19 nu prea au ce ma intereseaza pe mine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 09 Feb 2012, 12:27 pm

Ioana, dankeschön! hug
La piele ma gandesc si eu, mai ales dupa sarcina, mai dureaza pana isi revine.

Eu merg oricum inainte, am reusit sa scap de ora de Zumba de martea (cam cicalitoate tipa de la sala, dupa ce a schimbat de doua ori ziua si mi-am facut programul in fuctie de ea, a vrut sa schimbe si a treia oara. Asa ca am refuzat, i-am spus ca am alt cursuri in zilele cand e libera sala la ea, si asta e)
Mai merg la Pilates, "burta-killer" si stretching +relaxare martea, si orele mele de zumba. Asta pana la sfarsitul lui martie, ca apoi nu mai innoiesc abonamentul, nu mai am timp. Raman cu zumba mea, si eventual mai fac acasa ceva abdomene si ex pt piept si brate.
La Pilates, sincer, nu ma bag fara antrenor, e periculos- sau daca nu periculos, fara efect daca nu executi corect. Si asta nu e usor deloc.

Admina, eu zic sa mergi la ambele cursuri (pardon, ambii instructori) wink de ce nu?

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Dum 12 Feb 2012, 4:02 pm

Hmmm ... Credeam ca daca nu slabesc eu nu mai slabeste nimeni . Incepuse capitol nou si daca nu fusesem prin zona , nu mai primeam mail . Si nu fusesem prin zona din cauza ca m-a invatat Elena xx sa beau multa apa si m-am apucat de eliminat nisipul care avea de gand sa se transforme in pitre in rinichii mei . Drept pentru care , Elena pupi pupi pupi
Mai pe scurt am plecat marti dimineata cu salvarea la spitalul din Ramnicu Sarat cu dureri groaznice in partea dreapta jos . Dupa ecografii la gineco apoi la interne , au decis ca am nisip la rinichiul stang si o raceala pe ici pe colo . Am facut tratament , m-am facut bine si vineri m-am intors acasa , unde nu era lumina de cand plecasem eu si nici prea cald (centrala pe generator nu mai are acelasi randament ), dar nicaieri nu e mai bine ca acasa . De luni , dupa zumba ma simteam cam rau , dar am crezut ca e de la efort , cu toate ca nu trebuia sa am senzatii de voma . Acum sunt bine si de maine zumbaiesc corespunzator si va dati seama cam cata apa am sa beau . Cu mancatul ma mai inspir de la ''Alimentatie sanatoasa sau periculoasa'' unde presteaza cu spor Admina pentru noi si presteaza bine .

In incheiere felicitari subtiricelor si spor in continuare celor care slabesc la fel de mult ca mine (cred ca m-as ingrasa si numai cu mancarea de la spital rade )
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de annamaria26985 Lun 13 Feb 2012, 12:08 am

sanatate, corina!
noi am fost plecati o saptamana si acum suntem toti trei raciti Sad
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 13 Feb 2012, 1:16 am

Corina, multa sanatate si sa nu mai ai parte de astfel de neplaceri, cu spitale...!!!!!!!!
Anna sanatate si voua, aveti grija mai ales de dragalasa Dora!
Eu sper ca maine sa ies cu leutzul afara, ca de mai mult de o sapt l-am scos numai cu masina la cumparaturi, ca ii curg mucisorii... Cand bate vantul imi e teama sa il scot afara, desi anul trecut, cat era de mititel, ieseam in fiecare zi si pe minus grade. Insa atunci statea cuminte in carucior, cu suzeta in gurita. Acul alearga si trage aer rece in piept, ca nu am nici o sansa sa ii pun fular pe gurita.

Eu am sarit peste "cantareala" , o sa fie numai la doua saptamani, pt ca oricum de juma de an aproape sunt cam la +/- juma de kg pe saptamana.
Zumbaiala merge bine, aseara am muncit doua ore la choreo, ca trece vremea si am nevoie si de melodii noi. Fac cate 2 pe saptamana, ca sa nu mai ajung ca in decembrie, sa muncesc de nebuna in fiecare noapte. Insa am 3 melodii de care se vor plictisi cursantele, ca nu renunt la ele: "que te pica". "ritmo vuelta" si "el amor el amor" .
Am facut azi "Ai si eu te pego" al lui Michel Telo, au fost innebunite gagicile. Am "tras" o choreo -Axé, sexy rau, cu unduieli si ceva pasi de samba. (gata, merge bine si samba Smile )

Inca o data sanatate si aveti grija de voi!! Sportul ne mentine si sanatoase, asa ca... nu va lasati!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de annamaria26985 Lun 13 Feb 2012, 1:37 am

multumesc ela, si eu am probleme cu dora ca se cere afara, iesim in fiecare zi la alergare/sanie/joaca, dar acum nu indraznesc, ca e groaznic de rece afara.
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Lun 13 Feb 2012, 11:10 am

Merci , Mihaela ! love Ma innebunesti tu pe mine cu melodiile astea . Unele sunt de la Zumba si eu nu le gasesc deloc . Vreau si eu sa vad coregrafia de la ''Ai si eu te pego''... Sad Si mie imi place samba !
Azi chiulesc de la sport sau poate recuperez dupa amiaza . Am iesit putin pe afara , mi s-a facut frig , am baut o cescuta de vin rosu cu scortisoara si sunt cam....vesela .
Anna Maria , ia aminte . Tuica fiarta cu piper si vin rosu cu scortisoara ! Astea sunt medicamentele naturale . Si daca vrei un ceai de soc cu cimbrisor si adio raceala . Ai grija de puiul tau sa fie sanatos ! pupi
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Kristina Lun 13 Feb 2012, 9:46 pm

Multumesc frumos tuturor de incurajari, sper sa se tina de mine! zilele astea am c-am dat-o pe langa, desi nu-s temperaturi negative aici ma gasit o raceala/ gripa ca nici nu stiu cum s-o numesc, de 5 zile ma doare/ustura gatul si pieptul de nu pot vorbi, dimineata chiar plang de dureri; tot timpul am in gura bomboane pt gat dar nici nu mai ajuta, iau si antiinflamatoriii, daca in 2-3 zile nu ma lasa cred ca am sa incerc antibiotic Sad

Corina insanatosire grabnica , ma duc sa imi fierb un pic de vin, poate trece Smile
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB