Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

+57
danae
ciucamona
milena
tala
Alina.C
ELENA76
adelina25
Uca
lya06k
gabi1795
clodi
dana_mi16
totolina
mdlupu
olympia
Buburuza
chocolate
arime
mada93
vilcris
ancuta_ancuta
kla78
DANIELA.I
feliciagl
puffetta
dandana
oana_007
ciresicca
Bianca Belly Dance
teisoara
noel
SilviaDumitrescu
Monica
nadina_b2005@yahoo.com
ileana cosanzeana
alexya
Laila
StMihaela
Noemi
RalucaS
zylv
Clio_Ela
duchess
Eva
andreeaX
aisha
Dionisia
ariana
mimi_sus2000
tomari
ioana soare
geany
postoleirina
diada
Admina
MihaelaT
Camy
61 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty offf

Mesaj Scris de Bianca Belly Dance Dum 08 Noi 2009, 2:33 pm

sunt noua pe site, nu ma priceep sa fac nimic, imi cer scz Sad(
avatar
Bianca Belly Dance
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti-Berceni
Data de inscriere : 08/11/2009

http://vandcostumeorientale.hi5.com http://smecheriedelaroma.hi5

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Noi 2009, 2:35 pm

Bianca Belly Dance a scris: si inca cv as vrea sa postez si eu cv pe forum dar nu ma pricep andrele as putea lasa un id pt cnv care ma poate ajuta

Daca vrei sa pui poze, ai [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link cu tutorial. In cazul in care nu de descurci din prima, pune link-ul si editez eu mesajul sa se vada fotografiile.

Noemi, ura primul foarte reusiti.
Aseara am fost la ziua cumnatei si printre povesti cu soacra ei(croitoreasa cu 40 de ani de experienta) te laudam si-i povesteam ce minunatii faci.
Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Dum 08 Noi 2009, 2:43 pm

mihaela esti o draguta ca deobicei cum sa ma lauzi tu si nici nu ma cunosti Smile
Esti o scumpa, si tii doresc La Multi Ani cu sanatate si bani! (si eu sunt Gabriela :D)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Noi 2009, 2:52 pm

Desi nu te cunosc, iti laudam munca, îi povestem ce colanti, treninguri, tricouri,...faci si cat sunt de perfecte, parca ar fi din magazin....ce-i frumos, e frumos, merita apreciat.
Multumesc si LA MULTI ANI, GABRIELA!
Aaaaa si-i povesteam si de creatiile lui Camy si rapiditatea cu care le face Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de diada Dum 08 Noi 2009, 3:41 pm

Noemi, La multi, multi ani cu sanatate si multa inspiratie!

in al doilea rand PERFECTI! Si ai avut spor nu gluma! Imi plac maxim love love love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Dum 08 Noi 2009, 4:10 pm

diada multumesc, la colanti chiar am spor pentru ca am facut multi si deja merg ca pe banda, plus ca imi plac f mult si sunt foarte simplu de facut. Unde ma pricep ma pricep. Si aici sunt doar 20% din ce am facut, ca multi iesiti de pe banda in 12h au plecat in colet, nu am apucat sa ii pozez.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de tomari Dum 08 Noi 2009, 4:31 pm

Noemi chiar daca nu ne cunoastem personal calitatile si reusitele colegelor de forum trebuie recunoscute si apreciate ura
In cazul tau ai si masini cos care-ti usureaza munca asa ca spor maxim si succes.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de diada Dum 08 Noi 2009, 4:37 pm

Tot respectul atunci, ma inclin! Merci Flowers Flowers Flowers sa stii ca chiar esti de laudat, si mie mi se intampla chestia asta. Ce-mi pare rau este ca sunt tot mai rare cele care lucreaza... iar cele care o fac "la comanda" nu au timp de forumuri. Asa ca, inca o data esti de apreciat pentru efortul depus. Si tu si celelalte fete care ne arata ce creatii minunate fac. Multumim! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de zylv Dum 08 Noi 2009, 5:18 pm

noemi,poti sa deschizi un magazin cu minunatiile tale.felicitari Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de teisoara Dum 08 Noi 2009, 5:55 pm

La multi ani Noemi Gabriela si felicitari pt.tot ce faci! Esti o perfectionista [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa

Mesaj Scris de ciresicca Dum 08 Noi 2009, 9:50 pm

Noemi, la multi ani pentru ziua numelui (si eu sunt tot Gabriela ;) ). MihaelaT, la multi ani! si la multi ani tuturor Mihaelelor si Gabrielelor de pe forum!
Noemi, superbi colantii, foarte bine lucrati, iar materialul pare ceva bun, de calitate.
Camy, asteptam tutorialul ;).
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Lun 09 Noi 2009, 1:17 am

zylv e greu cu magazin de-adevaratelea Smile)
imi e mai comod magazin virtual, mai ales ca am si un servici cu raspundere care nu are nici o legatura cu croitoria...
diada si teisoara multumesc frumos, m-au impresionat vorbele voastre
ciresica tiza mea, la multi ani si tie cu intarziere, iti doresc sanatate in primul rand, si apoi restul. Intr-adevar am gasit materiale deosebite, din pacate cel turcoaz si cel albastru lucios erau cupoane ramase Sad O sa fac si niste poze de detaliu ca sa vedeti cusaturile la elastic in special.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de oana_007 Lun 09 Noi 2009, 11:13 am

Camy sa sti ca eu una astept tutorialul tau cu colanti love
Acum ca ai spus ca ne pregatesti tutorialul, nu mai scapi hug
kiss
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Lun 09 Noi 2009, 12:21 pm

Colantii sunt cel mai uşor lucru de făcut. A, ba nu, ar fi pe primul loc Rochia tub. Smile
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Camy Lun 09 Noi 2009, 12:45 pm

da fetelor o sa pun tutorial cum se fac colantii,deja m-am apucat dar deseara il postez dupa ora 19.

kiss hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Camy Lun 09 Noi 2009, 11:29 pm

buna fetelor,asa cum am promis revin cu tutorialul ptr colanti.,cu ocazia aceasta m-am facut si cu 3perechi de colanti,se fac foarte usor e bine sa croiesti mai multi odata ca ii faci imediat.

acestea sunt cele 3perechi de colanti,sunt facuti din licra foarte bun calitativ

doar cei negri sunt dintr-un licra mai lucios.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

se pune materialul in 2 fata la fata,se masoara talie ,sold , circumferinta piciorului sus, rascroiala dintre picioare ,adica de unde vrei sa iti vina de inalti ,sa zicem sub buric ,sau peste, pui centimetrul de acolo pana intre picioare si nu trebuie neaparat sa faci soldul de ex de 90 ca ei se intind foarte mult si este foarte bine sa ii faci mai micuti ca se muleaza mai bine pe corp.
am facut colantii din materialele avute in casa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eu fac turul mai mare ptr ca trebuie rascroit in fata ,si mai inalti pe spate ca sa nu se lase in jos la spate.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am croit fata si spatele la fel dar dupa ce inchei turul rascroiesc fata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa arata dupa ce rascroiesti fata..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

jarteaua

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

jarteaua se aplica pe dosul colantului ca atunci cand intorci sa nu se vada .



apoi se intoarce pe liniara cu zig zag.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

daca nu s-a inteles ceva sa ma intrebati ,aaa si acesti colanti nu sunt cu talia foarte joasa dar nici inalta ,dedesubt de buric.

















kiss hug


Ultima editare efectuata de catre Camy in Mar 10 Noi 2009, 9:56 am, editata de 1 ori
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Noi 2009, 12:22 am

Camy Flowers Flowers Flowers merci de tutorial. Chiar vreau sa-mi mai fac vreo 2 perechi din materialele de la tine, si dupa explicatiile tale. Cei pe care i-ai trimis croiti sunt super, i-am cusut repede si au iesit foarte bine.
Apropo, cele trei perechi iti vin perfect. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de dandana Mar 10 Noi 2009, 10:02 am

acu' Camy, fa-ti pustiul de bine pana la capat! Merci Merci Merci
acolo unde ai colantul decupat stanga e fata si dreapta spatele, adica turul e mai rascroit in spate? si cam cat de inalta e rascroiala ca sa ajunga pana sub buric
si cam cat ai adaugat tu la lungimea cracului ca sa fie pana la glezna ca se ia pe picior?

si sa stii ca ma enervezi! dupa ce ca faci 3 (TREI) colanti si poze si tutorial in acelasi timp, iti mai si vin in halul asta scandalos!
noroc ca sotul meu nu se uita ce citesc ca m-ar pune sa ma dau de 4 ori cu crema anticelulita zid
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de puffetta Mar 10 Noi 2009, 10:12 am

super, camy!! multumim pt informatii. am cateva intrebari: ai folosit masina sau overlock? ce tip de cusatura e in poza cu elasticul? si ce cusatura ai folosit la imbinarea partilor? sper ca nu te stresez prea tare Smile
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Camy Mar 10 Noi 2009, 11:13 am

buna fetelor, sa o iau incet.deci ca sa stii cat faci rascroiala turului te masori de unde vrei sa iti vina colantul in talie,deasupra sau dedesubt de buric si te duci cu cm pana intre picioare.

rascroiala turului la fata si la spate le-am facut la fel ca sunt colanti nu ca la pantaloni,sa rascroiesti mai mult turul spatelui.

lungimea colantului este de 1m .iar daca stii lungimea rascroieli turului atunci vine de la sine lungimea cracului.

colantii sunt incheiati pe overloc (4fire si elasticul este pus tot pe aceasta masina ,se poate pune si pe liniara),dupa ce am aplicat jarteaua am intors si am cusut zig zag pe liniara,iar la tiv tot cu zig zag am facut
.




pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa

Mesaj Scris de ciresicca Mar 10 Noi 2009, 11:46 am

Camy, multumim mult de tutorial, foarte util! Iar colantii facuti de tine arata tare bine!
Spune-mi te rog, cand zici liniara te referi la masina normala de cusut? nu la triplock/overlock, nu?
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de dandana Mar 10 Noi 2009, 11:54 am

multumim, Camy!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Camy Mar 10 Noi 2009, 12:15 pm

da cand zic liniara ma refer la masina de cusut care coase drept,asa m-am invatat de cand lucram la croitorie,acolo asa se zicea liniara si la cel care surfila triploc,chiar de era 3,4fire,si uberul,astea erau masinile din sectie.


vreau sa vad colanti facuti ,eu cred ca mai fac azi o pereche ca am dat de o fusta din licra lunga nepurtata niciodata,si eu nu port asa ceva.

si voi face si un tipar pe folie cu masuri poate asa e mai bn.


kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de puffetta Mar 10 Noi 2009, 12:17 pm

multumesc pt raspunsuri, camy! vai, vreau si eu overlock!
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Mier 11 Noi 2009, 1:13 am

Pun si eu tutorialul meu foarte putin diferit de cel al lui Camy.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


cos
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 6 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB