Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

+62
Angelica18
tantza_m
lennny
marlen372001
canadianca50
roxx
dienutzababy
Karina33
mari01
lucky
letho
silvisor
ancush
HERMYNNA
gabico
godeta
CCristinaC
mihaelavama
Armeana
mariaz_09
claudiana
corina corina
larimali
Giobsy
albinlei
alinutza_andrei08
antonina
MihaelaT
AlinaJ.Bijoux
cory74
simona28
rucsy
denis21
aisha
trandafiras78
cozma felicia
Serban Valentina
Admina
violetas
symos
mimiady63
alessia2007
myky7robc
SilviaDumitrescu
valentinadof
Uca
samo99ro
emmancita
Ana Maria
stoy
geo
Marry
crina68
tinap
pufoi
AnaMariaL
kmn
bimbo
firicel
georgeta.prnic
cosmi
ioana soare
66 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de T_mihaela Lun 06 Feb 2012, 9:21 pm

Uca, ce familie frumoasa ai tu,socru ,soacra ,buni care nu poate fi refuzata ...parca va vad pe toti love
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de europolis Lun 06 Feb 2012, 9:22 pm

E a mea bluza Cris Sad
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 06 Feb 2012, 9:52 pm

Nu stiu modelul cum o fii,dar fotomodelul este o papusa de domnisoara,iar bluza foarte ,,sexoasa",imi place mult,mult! Flowers
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de pufoi Lun 06 Feb 2012, 9:54 pm

Euro... bluza a fost a ta !!!
intelegi ce vreau sa zic?
rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Feb 2012, 2:24 pm

Printre picaturi, seara tarziu si cam fara spor mi-am lucrat si eu un pulover. L-am inceput inaintea Craciunului crezand ca o sa am vreme dupa sarbatori sa tricotez. A mers foarte incet pentru ca-i lucrat pe andrele 2 sau 2,5 (nu le mai stiu numarul ca-s de cand eram copil dar sunt cele mai subtiri din casa) si-i lucra plictisitor jerse.
Cum nu port pulovere negre decat in cazuri de forta majora mi l-am imbunatatit cu ceva rosu si un pumn de nasturei.
L-am scos azi putin la plimbare si-i placut pe piele, m-am simtit bine cu el.
Firul este lana pura si-i luat de la Diada (negru) si de la un SH (rosu) si-au intrat 500gr cu totul.
Sper sa va placa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Vin 10 Feb 2012, 2:27 pm

Iui, cum l-am pândit! ura

Îl aşteptam mai ceva decât ai aşteptat tu puloverul socrului. pupi

Foarte frumos!
Îmi place mult de tot!
A ieşit minunat, creativ, deosebit, cum şti tu să le faci pe toate! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de geo Vin 10 Feb 2012, 2:34 pm

Mama, ce fain e! L-am salvat, pentru inspiratie Smile
La gat cum e facut? Pare I-cord, cate unul din fiecare culoare. Sau e dosul de la jerse?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 10 Feb 2012, 3:05 pm

Karina foarte frumos,sa-l porti sanatoasa.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Feb 2012, 3:20 pm

Da Geo este i-cord dar l-am facut cu trei ochi, nu cu doi cum am vazut pe net. Mi s-a parut mai plin asa. Am ridicat ochii rosii, am lucrat circular si-am inchis. Apoi am ridicat de pe dos exact primul ochi de i-cord si-am lucrat cu negru. Lana neagra e mai moale putin ca cea rosie.

Tu ai asteptat ca m-am tot vaitat eu ca nu-l mai termin. Acum sa vad ce mai adun (ca nu-mi ajung cele patru cutii de ate adunate) ca sa ma apuc de urmatorul.

Ma bucur ca va place! Desi e simplu...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de arielas Vin 10 Feb 2012, 4:14 pm

Cine face tot face....Karina,....dar ce rabdare ai avut cu nastureii aia. Uite eu de asta nu tricotez, ca incepi si se termina....dar la croitorie e mai usor, spun eu.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de valentinadof Vin 10 Feb 2012, 4:31 pm

Karina iti vine bine puloverul ,sa-l porti sanatoasa!De cand mi-ai deschis ochii cu linia umarului ma uit cat de bine se aseaza la umeri!Felicitari ca-ti faci timp si pt tricotat!
Uca eu acum am vazut puloverul socrului,mai spun doar atat:imi permiti sa te contactez cand incep puloverul sotului meu de nu ma descurc?
Euro sa purtati sanatoase bluzitele!Sunt deosebite!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Vin 10 Feb 2012, 6:13 pm

valentinadof a scris:
Uca eu acum am vazut puloverul socrului,mai spun doar atat:imi permiti sa te contactez cand incep puloverul sotului meu de nu ma descurc?

Te ajut cu mare drag. hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de ioana soare Vin 10 Feb 2012, 9:04 pm

E superb puloverul Karina, nu-mi mai pot lua ochii de la partea decorata, e atat de frumoasa si interesanta! love love love Ai avut o idee nemaipomenita cu nasturasii si jocul de culoare! Atrage instant toate privirile! Si imi place mult gulerasul cu i-cord , e deosebit! Dintre toate puloverele lucrate de tine asta e preferatul meu! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 11 Feb 2012, 12:10 am

Am incercat sa fac si eu o tunica...mai intai pentru mine,apoi m-am gandit sa-i fac o surpriza fetei mele (cea mare),ca se apropie ziua ei...Dupa multe peripetii,si zile in care m-am gandit daca este bine sa vi-l arat si voua,este un experiment ,o prima incercare....stiu ca are multe ''bube'',dar cea mijlocara(care mi-a ajutat ,a fost model,si tine secret proiectul)a fost foarte incantata,si spune ca obligatoriu trebuie sa-i fac si ei.Ea este mai 'dotata' decat sora ei(si cu mine la un loc) deci partea de sus este mai mica pentru dimensiunile ei.De multe ori am admirat adevarate reusite la voi,si ma plangeam ca eu renunt sa mai lupt cu torsadele.
Rezultatul bataliei cu 'talentul'
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de pufoi Sam 11 Feb 2012, 12:21 am

Aici erai tu Geo...
eu intrebam de tine pe la sueta si tu taceai si lucrai!!! tricot
frumos pulover!!! sa-l poarte cu placere fata!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de mimiady63 Sam 11 Feb 2012, 12:35 am

Georgeta e deosebit,felicitari,sa-l poarte cu drag .
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Sam 11 Feb 2012, 12:37 am

Georgeta, cum adică încercare?Unde-s bubele alea de care spui tu? Nu le văd. Eu văd o tunică frumoasă, cu un joc de linii și texturi combinate foarte artistic.

Îmi place mult cum ai combinat culorile, cum ai făcut manșetele, jocul asimetric al dungilor oblice de pe mâneci. Într-un cuvânt e reușită.
Cu cât mă uit mai mult cu atâta văd tot mai multe detalii interesante.
Cu siguranță fata ta cea mare va fi încântată de cadou.
E norocoasă cu o așa mamă talentată. Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 11 Feb 2012, 1:28 am

Subscriu la ce a zis Uca!!! Tare mi-ar placea sa stiu si eu sa tricotez astfel de opere de arta. aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de marina40 Sam 11 Feb 2012, 9:13 am

Ai muncit la tunica dar este tare frumoasa imi place cum ti-a iesit hug
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 11 Feb 2012, 9:19 am

Georgeta,imi place foarte mult tunica si combinatia de culori.Sa o poaret cu drag fata ta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de lennny Sam 11 Feb 2012, 9:36 am

Tii, ce frumos ti-a iesit georgeta.Nu s-ar zice ca esti la prima incercare si cu snuruletul acela aplicat...m-ai dat gata!Felicitari !Neaparat sa-i faci si celeilalte fete! hug
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de crina68 Sam 11 Feb 2012, 10:54 am

Pffffuuuuuiiiiii...ce mă enervați!!!!Sunteți pline de inspirație și v-au ieșit niște lucruri super,super,super faine!!!!Felicitări!Hmmmmm,numai eu sunt fără inspirațiune .... nor plange inganfat

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de denis21 Sam 11 Feb 2012, 11:23 am

Geo, e super tunica!Neaparat sa-i faci si ...modelului! wink
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de lucky Sam 11 Feb 2012, 11:36 am

Foarte frumos! Si puloverul dar mai ales modelul.
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de tinap Sam 11 Feb 2012, 11:53 am

Foarte frumoasa tunica Georgeta!Si eu ma intrebam ce-i cu tine de nu te mai vezi...Dar tu taceai si faceai....Da stiu ca ai avut ceva de lucru la ea,ti-a iesit frumos.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]










Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 11 Feb 2012, 9:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB