Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

+62
Angelica18
tantza_m
lennny
marlen372001
canadianca50
roxx
dienutzababy
Karina33
mari01
lucky
letho
silvisor
ancush
HERMYNNA
gabico
godeta
CCristinaC
mihaelavama
Armeana
mariaz_09
claudiana
corina corina
larimali
Giobsy
albinlei
alinutza_andrei08
antonina
MihaelaT
AlinaJ.Bijoux
cory74
simona28
rucsy
denis21
aisha
trandafiras78
cozma felicia
Serban Valentina
Admina
violetas
symos
mimiady63
alessia2007
myky7robc
SilviaDumitrescu
valentinadof
Uca
samo99ro
emmancita
Ana Maria
stoy
geo
Marry
crina68
tinap
pufoi
AnaMariaL
kmn
bimbo
firicel
georgeta.prnic
cosmi
ioana soare
66 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de cory74 Dum 22 Ian 2012, 2:01 pm

Foarte cocheta jacheta! Iar sotul, un tip inspirat... wink
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Giobsy Dum 22 Ian 2012, 2:49 pm

Violeta, Cory felicitari! Jachetele sunt foarte frumoase si ingrijit lucrate.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 22 Ian 2012, 3:06 pm

Cory,jacheta ta este o minunatie,si ma zapaciti cu torsadele,modelul si culoarea te "aseaza" foarte bine.Esti foarte frumoasa! Flowers
Violeta,ai facut un model si o munca titanica!Frumoasa idee de cadou,ai talent si dai valoare lucrului facut de tine!Poate o sa primesti poze cu purtatoarea.
Felicitari! flower
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de emmancita Dum 22 Ian 2012, 4:21 pm

Wow, ce frumoasa jachetuta, Violeta!!!( tare ar merge cu sarafanul lui Geany, de la croitorie...) wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 22 Ian 2012, 5:32 pm

Violeta a iesit superb.Felicitari.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de denis21 Dum 22 Ian 2012, 5:40 pm

Violeta e superba jacheta, culorile, modelul, simbioza tricotat-crosetat.Cred ca...cadorisita a fost entuziasmata de un asemenea cadou.Pe cine nu ar incanta asa ceva, pe mine sigur.Felicitari!!!!!!!!!!!!! aplauze
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de violetas Dum 22 Ian 2012, 6:43 pm

Multumesc fetelor pt. aprecieri, cuvintele voastre imi dau puteri pentru alte proiecte. Va pup si va imbratisez! kiss
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Dum 22 Ian 2012, 7:19 pm

Violeta, foarte inspirat cadoul colegului tău! Cred că va fi foarte fericită soţia acestuia cu o aşa jachetă! Felicitări! Flowers



Mi-am modificat un bolero tricotat anul trecut deoarece aşa cum îl făcusem iniţial nu îmi era practic deloc.
I-am adăugat o bordură tricotată cu model wave ( că tot vroiam să încerc şi eu modelul ăsta) şi i-am făcut mâneci, la fel cu terminaţie de wave .
Pentru poale, modelul l-am realizat cu ochiurile calculate să fie multiplu de 12, iar pentru mâneci, multiplu de 8 ochiuri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu are nici o cusătură, nici măcar la mâneci deoarece le-am lucrat circular.

Deşi am lucrat cu limită de fir ( am mai rămas cu 10 cm), am încercat să păstrez aceeaşi succesiune a culorilor pentru mâneci.

Firul, lână 100 % ( Filzowolle Pop) mi-a plăcut foarte mult, şi ca nuanţe şi cum s-a lucrat.




_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 22 Ian 2012, 7:39 pm

Super reusit,Uca!Imi place ce vad,culoare,model,cum se aseaza pe tine,dar si normal ca tu lucrezi cu proiect,il gandesti il bibilesti......sa rezulte ceva profesionist!Fara nici o cusatura......pai asta-i de vis pentru mine.... wink
Felicitari!inca un lucru perfect! andrele
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de violetas Dum 22 Ian 2012, 7:49 pm

Uca, e superb, nu stiu cum arata inainte dar acum arata foarte bine. Si culorile sunt minunate. Sa-l porti sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de firicel Dum 22 Ian 2012, 8:02 pm

O fii frumos tare ce ai lucrat tu ,dar io nu vad pozele Sad
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de denis21 Dum 22 Ian 2012, 8:10 pm

Uca e frumos boleroul, culoarea si modelul ales!Sa-l porti cu placere! wink
Uca a vazut si fiica-mea boleroul si a zis sa-i pui un nasturel de prindere, ar fi mai fain. Smile
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de firicel Dum 22 Ian 2012, 8:22 pm

Am avut ceva la calculator si acum vad si eu boleroul.E foarte frumos si asa dar mie imi placea si inainte.Acum sa inteleg ca modelul wave inseamna valurile valurite scratch wink Si cred ca lana asa la culoare voi avea si eu in curand wink bucurie bucurie
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Dum 22 Ian 2012, 8:52 pm

Vă mulţumesc din suflet pentru aprecieri! pupi

Georgeta, de-ai ştii cât am desfăcut până mi-a ieşit tipul ăsta de înmulţire, de la gât spre mâneci! Pe atunci nu erai cu noi, fetele în schimb ştiu. rade S-a înfiinţat şi un club al desfăcătoreselor.
Uite,[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link cu modul de lucru al acestuia, ( fără mâneci ). Până am ajuns la rezultatul ăsta am tot desfăcut. Dacă vrei să îl faci şi tu, îţi explic cum am procedat şi cu mânecile.

Violeta, uite, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link cu boleroul, cum arăta înainte.

Firicel, şi mie îmi plăcea dar mă incomoda, mereu se ridica pe sub geacă şi îmi era şi frig la şale, astfel m-am gândit că dacă tot am fir să îl lungesc şi să îi fac şi mâneci.
Uite, am pus [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] video cu modul de realizare ale acestor valuri vălurite.
A... păi să ne arăţi şi nouă ce vei face cu lâna.

Denis, ca sistem de prindere au rămas babele şi moşii, nu le-am mai schimbat.
Mulţumesc pentru idee, să văd cum fac că nu am butoniere făcute.
Mă tot gândeam şi eu dacă să modific sau nu sistemul de închidere, că tot prind doar într-una, nu le închei pe toate.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 22 Ian 2012, 10:31 pm

Nu stiu ce sa zic...cu incercatul....daca tu ai fost in clubul desfacatoreselor....eu o sa ies la pensie si tot nu o sa-l sfarsesc Sad !Multumesc oricum,o sa studiez rade cazul cu atentie!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Uca Dum 22 Ian 2012, 10:35 pm

georgeta.prnic a scris:Nu stiu ce sa zic...cu incercatul....daca tu ai fost in clubul desfacatoreselor....eu o sa ies la pensie si tot nu o sa-l sfarsesc Sad !Multumesc oricum,o sa studiez rade cazul cu atentie!

Nu, nu! Nu că am fost, încă sunt! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de alessia2007 Dum 22 Ian 2012, 10:47 pm

Uca foarte frumos era boleroul si inainte (ca m-am dus repede sa vad), dar acum cu terminatiile acestea ondulate este superb. Sa il porti sanatoasa si sa iti tina de cald la sale.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de ioana soare Dum 22 Ian 2012, 10:53 pm

Violeta e frumoasa jacheta, sotia colegului e o norocoasa!

Uca sunt superbe valurile! S-au asezat excelent dungile firului , imi pace cum acolo unde ai muchiile din ochiuri pe dos se schimba si culoarea, iar manecile le-ai potrivit la mare arta! primul

Punand una langa alta pozele cu inainte si dupa, desi si inainte era frumos si deosebit, imi place mult mai mult acum, te imbraca mai frumos. Iti sta foarte bine inchis asa doar la mosul si baba de peste piept, are si iti face o silueta mai frumoasa decat inchis doar la gat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 22 Ian 2012, 11:34 pm

Cory, sa-l porti sanatoasa ca-i tare frumos si tu esti o frumoasa. Felicitari!
Violeta, ai facut un jerseu tare frumos. Bravo!
Uca, imi place tare mult cum l-ai modificat. Nu stiu cum era inainte, Embarassed dar imi place ce vad.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de mari01 Lun 23 Ian 2012, 9:31 am

UCA ce frumos este boleroul.poate vrei cand ai timp sa ne explici si noua cum ai procedat.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de cory74 Lun 23 Ian 2012, 9:44 am

Eu nu sunt amatoare de fire degrade, dar pot aprecia ca se aseaza foarte frumos ceea ce ai lucrat tu, Uca. Sa-l porti cu drag !

Ps. chiar ma gandeam ca toata lumea iti spune Uca, numai spune nimeni Ucabesty.....si abia acum am observat/constientizat ca ti-ai schimbat numele... rade

Revin ca va arat un pulover pentru care am cerut sfaturi nu demult...L-am facut mai mare decat trebuia pentru fiica mea si ma batea gandul sa-l micsorez.. M-am razgandit, asa ca inainte sa-l dau mamei sa-l desfaca am zis sa vi-l arat si voua...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de emmancita Lun 23 Ian 2012, 10:48 am

E frumos si ai muncit ceva la el, asa ca mai bine ar fi sa-l pastrezi, fata creste!!! Ce zici? tricot
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de samo99ro Lun 23 Ian 2012, 11:06 am

Sunt de acord. E prea frumos si munca e multa. Nu-l strica.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Karina33 Lun 23 Ian 2012, 11:29 am

Cory e tare frumos pulovarul tau! Si te prinde asa bine rosul!!!

Uca l-ai modificat frumos de boleroul scurtutz! Si nu se putea sa nu iasa bine la cat de perfectionista esti wink ...imi place cum sta asa inchis numai la piept.

Cory nu mai ai nimic fire de impletit de vrei sa strici ce-ai lucrat? Fata creste repede si-l va purta din toamna . E frumos si lucratura e grea, ce-ai cu el sa-l desfaci?!?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de dienutzababy Lun 23 Ian 2012, 12:02 pm

Frumoase lucrusoarele, sa le purtati cu placere. kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB