Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

+69
Giorgi
Day
ARYANNA
mama2008
alessia2007
gabi1972
mari42
dorinami
xgabitza
victoriacus
rivka
T_mihaela
canadianca50
Celya_f40
letho
piciul
stoy
Cristache
cristina07
Serban Valentina
symos
denis21
kitty_1973
Dorulet
mari01
emmancita
Carmencyta
Maria Tatuti
myky7robc
AlinaJ.Bijoux
alinutza_andrei08
gabyd
samo99ro
kerkyra
Angelica18
lennny
kmn
valentinadof
ismi3ismi
marina40
diada
cristina iosif
cory74
trandafiras78
ivanoiuadela9
squirrel
mimiady63
tinap
pufoi
danniela
SilviaDumitrescu
tiana
CCristinaC
LORIMAR
firicel
europolis
corina corina
Uca
mnarcisa
geo
RalucaS
cris_io_mat
rebel
irish05
georgeta.prnic
ancush
irinel62
crina68
ioana soare
73 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Feb 2012, 11:00 am

Squirel ce frumos a iesit ... sa o porti iubita .... kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de squirrel Joi 09 Feb 2012, 11:21 am

ivanoiuadela9 a scris:Squirel ce frumos a iesit ... sa o porti iubita .... kiss

Mersi mult! Nu stiu ce sa spun de cum mi-a iesit mie pt ca, asa cum spunea si Ioana Soare, nu tb sa faci rabat la fir. El este un sal superb si merita tot efortul cu un fir de f buna calitate. O sa-mi fie invatatura de minte Merci
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de trandafiras78 Joi 09 Feb 2012, 11:56 am

squirrel a scris:Pun aici poza la etola Raspberry Dream de care discutam cu Marlen la Proiect (ca sa nu aglomerez subiectul respectiv). Acesta este facut de mine (am considerat ca e normal sa-l arat dc tot am spus ca l-am executat) si poate ca se vede de ce ma plangeam de fir.

Mie imi place mult. E adevarat ca ar fi iesit mult mai bine cu un fir de calitate, insa si acum arata foarte frumos.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de cory74 Joi 09 Feb 2012, 11:59 am

Superb, modelul, Squirrel. Mie mi se pare complicat asa ceva, pentru ca cere mare investitie de timp si atentie totala... eu ma mai uit si la tv cand tricotez Smile
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de squirrel Joi 09 Feb 2012, 12:16 pm

cory74 a scris:Superb, modelul, Squirrel. Mie mi se pare complicat asa ceva, pentru ca cere mare investitie de timp si atentie totala... eu ma mai uit si la tv cand tricotez Smile

In nici un caz cu ochii in tv! e o diagrama cu care stai tot timpul cu ea in fata. Dar zau ca merita, nu vezi nicaieri in magazine asa ceva! Merci
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 2:43 pm

Squirrel ai dreptate, firul e rau rau, dar tu ai lucrat foarte frumos. Merita sa o lucrezi dintr-un fir bun, modelul e superb!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de squirrel Joi 09 Feb 2012, 3:03 pm

ioana soare a scris:Squirrel ai dreptate, firul e rau rau, dar tu ai lucrat foarte frumos. Merita sa o lucrezi dintr-un fir bun, modelul e superb!

Multumesc de aprecieri. Si gandeste-te ca e un sal blocat si arata de parca e scos din andrele. Si asta dupa nici o luna de purtat. O sa-mi fie invatatura de minte (sper ca si celorlalte fete).
Acum, asa cum am aratat la Proiectul saptamanii, lucrez cu un fir f subtire de mohair cu matase in compozitie. Am incercat sa-l lucrez intr-un fir dar este peste nervii mei, munca de ocnas, asa ca l-am pus in doua. Nu este urat, dar mi-ar fi placut sa fi putut sa-l lucrez panza de paianjen. Mai am destul fir, poate ma mobilizez la urmatorul proiect. kiss
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Feb 2012, 3:23 pm

Mohair cu matase, super fir! O sa iasa o minune! love
Cati metri are la 25g? Pare intr-adevar foarte subtire, gen kidsilk haze.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de squirrel Joi 09 Feb 2012, 3:32 pm

ioana soare a scris:Mohair cu matase, super fir! O sa iasa o minune! love
Cati metri are la 25g? Pare intr-adevar foarte subtire, gen kidsilk haze.
Si eu am zis ca e ca si kidsilk haze, dar ca lungime nu pot sa spun, pot aprecia, peste 800m la 100gr (as spune 1000 m dar mi-e sa nu exagerez Smile ) Este cumparat de la Love si mi s-a parut ca si diada l-a avut la fel (de la ea nu l-am mai apucat). La asta se vede matasea, neagra, lucioasa, e rezistent firul. Dar este ffff subtire si tb ales un model potrivit, ce am ales eu sa fac (este o rugaminte mai veche) nu mergea asa subtire. Mai caut modele (de esarfe scurte, ca sa experimentez munca de arahnida).
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de firicel Joi 09 Feb 2012, 10:38 pm

Squirrel,imi place mult de tot etola ta,dar zic si eu desi ai spus-o tu,pacat de munca ta ,munca de chinez batran la modelul asta frumos si greu !Daca era firul subtire,ar fi iesit o minunatie!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de squirrel Vin 10 Feb 2012, 8:29 am

firicel a scris:Squirrel,imi place mult de tot etola ta,dar zic si eu desi ai spus-o tu,pacat de munca ta ,munca de chinez batran la modelul asta frumos si greu !Daca era firul subtire,ar fi iesit o minunatie!

Mersi mult de aprecieri. Mai, nu stiu ce sa zic, am vazut in poze si cu fir mai subtire lucrat si cu fir mai grosut. Ies la fel de frumos. Insa, diferenta de imagine este data de calitatea firului. Firul asta Alize o fi bun la bluze, dar la saluri in nici un caz! Firul nu are tinuta, asta se vede. De aceea sfatuiesc fetele care vor sa se apuce de saluri sa gaseasca intai firul potrivit pt asa ceva (lana cat mai multa, moale, toarsa uniform, bambus, matase sau combinatii de genul asta - se gasesc info de material la salurile din reviste). Inca o data, multumesc de aprecieri! kiss
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de cristina iosif Vin 10 Feb 2012, 11:10 pm

Va mai arat ce am facut saptamina aceasta un fular si o pereche de mitene, atit cit m-am priceput, dar le postez pe fiecare la locul lor wink [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By cristinaiosif200 at 2012-02-10

uitasem , firul este Rosa degrade,300 gr, andrele de 4, 70chiuri x180 cm


Ultima editare efectuata de catre cristina iosif in Vin 10 Feb 2012, 11:14 pm, editata de 1 ori
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 10 Feb 2012, 11:13 pm

Foarte frumos! Spor in continuare!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de diada Dum 12 Feb 2012, 1:58 pm

Am reusit sa-mi lucrez si mie un fular si o caciula din fir efect lung (gri), sunt super calduroase, la acest set mi-au intrat 400g de fir, caciula este lucrata cu andrele 5,5 sa fie mai plina.... mai calduroasa, are 45 de ochiuri puse, mergeau si 42. Fularul este lucrat cu andrele nr 10 (cele mai mari ale mele) si are doar 14 ochiuri pe rand, total are in jur de 2m fularul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de marina40 Dum 12 Feb 2012, 2:07 pm

sa nu zici ca,copila asta esti tu ca si mor de invidie:)
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de diada Dum 12 Feb 2012, 2:11 pm

eee copil rade ma mentin copii mei in forma!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Feb 2012, 2:26 pm

Bravo,Diadaaaaaaaaaaaaaa,felicitari!super fain ti-a iesit!Dar ai avut fire rade rade sau ai cumparat?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 12 Feb 2012, 3:31 pm

Diada,foarte frumos ,sa-l porti sanatoasa.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de europolis Dum 12 Feb 2012, 3:50 pm

Marina asa i-am zis si eu rade ca are 13 ani
Bravo Elena, superba blackbeard cu ochi jucausi hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de ioana soare Dum 12 Feb 2012, 4:30 pm

Yeti episodul 2 Smile))
Intai Euro, acum Diada, pe frigul asta cred si eu ca e la moda!Smile))
Sa-l porti sanatoasa si sa-ti tina de cald!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de cristina iosif Dum 12 Feb 2012, 4:41 pm

Felicitari, frumos set, sa-l porti cu placere
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de tiana Dum 12 Feb 2012, 6:07 pm

nu pot sa cred diada ce ai mai lucrat! sa iti tina de cald,ca la ce zapezi snt la voi....dar sa vina mai repede primavara sa iti vedem si nasul si gura! pupici dulci si spor la mai multe lucruri trico- crosetate
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 12 Feb 2012, 7:11 pm

vaaai da ce barba ti-a crescut rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de diada Dum 12 Feb 2012, 7:17 pm

mai Silvia, decat sa-mi vezi fata mai bine barba rade multumesc fetelor, o nimica toata.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 12 Feb 2012, 7:27 pm

diada,felicitari!nu stai ,deloc...sa le porti sanatoasa!tkiss:
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate IV - Pagina 3 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB