Ultimele subiecte
» Pirogravura
Ieri la 10:58 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 6:54 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Sam 09 Dec 2017, 10:24 pm Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Joi 07 Dec 2017, 11:05 pm Scris de sarabendis

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Mar 05 Dec 2017, 2:35 pm Scris de Djmanianfs

» Modele de brodat
Lun 04 Dec 2017, 8:53 pm Scris de Djmanianfs

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Vin 17 Noi 2017, 9:46 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS PALTON DE IARNA - VOTAREA

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Votati Paltonul de iarna!

7% 7% 
[ 26 ]
21% 21% 
[ 79 ]
14% 14% 
[ 54 ]
7% 7% 
[ 27 ]
2% 2% 
[ 6 ]
2% 2% 
[ 7 ]
1% 1% 
[ 2 ]
1% 1% 
[ 5 ]
7% 7% 
[ 28 ]
0% 0% 
[ 1 ]
1% 1% 
[ 3 ]
2% 2% 
[ 9 ]
6% 6% 
[ 23 ]
4% 4% 
[ 17 ]
3% 3% 
[ 11 ]
22% 22% 
[ 85 ]

Total voturi : 383

Important Re: CONCURS PALTON DE IARNA - VOTAREA

Mesaj Scris de stoy la data de Mier 21 Dec 2011, 1:38 pm

amoni a scris: , si stoy dupa gradina rade a dato de gol ciupecuta, dar inca o data fericitari hug kiss

Dar eu nu am mai facut niciodata poze in gradina (e gradina soacrei), eu am facut doar in casa ( stau la bloc).
Deci Amoni te-ai inselat.
Felicitari tuturor!!!!!!!!!!!
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 42
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mier 21 Dec 2011, 1:54 pm

Felicitari tuturor! Castigatoarele sa isi foloseasca cu mult spor premiile, si toate participantele sa isi poarte cu mandrie hainele!
Felicitari si moderatoarelor pentru ca au gasit tonul potrivit de a raspunde tuturor comentariilor. Si eu cred ca unele interventii s-au dorit constructive, desi tonul pe care au fost rostite a lasat loc de mai bine. Am mai zis si intr-o postare anterioara, asteptam participarea pe Forum a fetelor mai avansate, si in afara concursului! Multe dintre noi suntem inca in curs de a invata, si apreciem sfaturile si sugestiile lor.
Multumim sponsorului pentru generozitate si pentru implicare. Apreciem faptul ca este activ in comunitatea Forumului nostru!

Larisa mi-a placut haina ta. Bine, mi-au palcut mai multe, dar ma refer la al tau pentru ca am o intrebare Smile Cred ca si culoarea a avut o contributie. Am vazut ca au fost remarci pe parcursul votarii in legatura cu gulerul, se intreba lumea: "dar la gat....?". Eu m-am gandit ca pur si simplu l-ai facut mai zbanghiu, adica fara guler, ceea ce e destul de neobisnuit pentru un palton, e adevarat. Insa ce n-am inteles eu este: cum se incheie? M-am tot uitat si n-am priceput. Oricum, sper ca dupa ce nasti sa reusesti sa intri repede in el Smile
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de amoni la data de Mier 21 Dec 2011, 2:02 pm

Stoy moi fii inselat dupa gradina, Embarassed dar sa sti ca nu am votat pentru ca stiam ca esti tu am votat ce mia placut. pupi
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 37
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita la data de Mier 21 Dec 2011, 2:19 pm

Vreau sa va multumesc si eu pt voturi, ma bucur mult ca a fost apreciata haina mea.Care nu a fost nici lunga, nici palton, nici...
Si mie mi-au placut mai multe hainute : 13, 2 , 5 si mai multe.. Am si recunoscut cateva dintre fetele participante( Karina, Despina, Bibitu). Dana , nu stiam ca esti gravidutza, chiar ma intrebam cine e... pupi
Felicitari fiecareia dintre voi!!

Dar vad ca inca se mai voteaza! Cool
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 44
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 21 Dec 2011, 2:46 pm

Emmancita, te rog sa-mi trimiti o adresa pentru expedierea premiului, un nr. de telefon si o adresa de email. Azi sau maine cel tarziu va vor fi expediate premiile. wink

Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita la data de Mier 21 Dec 2011, 3:07 pm

Am trimis PM Adminei si Diadei.
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 44
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de despina13cucli la data de Mier 21 Dec 2011, 3:25 pm

Felicitari castigatoarelor, sa poarte sanatoase paltoanele si sa se bucure de premiu
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Larisa la data de Mier 21 Dec 2011, 3:31 pm

Rosita ma bucur ca ai intrebat Smile . Dupa cum am precizat sunt 2 tipare combinate din burda. Partea de sus e o jacheta partea de jos de la o rochie, mi s-a parut ciudat sa aleg tipar de fusta si de jacheta dar am zis k ma risc, ca nimic nu e imposibil, probabil si voi le mai combinati. Am vazut comentariu unde spunea ca nu e finisat bine la gat, insa conteaza foarte mult si persoana care il poarta, prietena mea e mai mare in piept ca mine si mai mica la spate si in fata sta mai cracanat decat ar trebui sa stea si in mod normal partea gatului si decolteul sunt mai apropiate, aceeasi problema se vede si din lateral, mie din spate imi sta bine din fata nu prea pot sa zic pentru ca nu l am putut incheia de burtica.

Acum sa raspund la intrebari: la gat mi-l imaginez cu o esarfa sau un fular mai subtire care poate sa vina ori pe sub palton ori deasupra. De incheiat se incheie in capse de la talie in jos, i-am pus 3 capse. Nu stiu cate ati observat ca nu are buzunare, sincer am vrut sa-i fac ascunse, dar nu-i stiu face, m-am chinuit ce m-am chinuit si m-am lasat pagubasa, am zis ca nu i fac pentru ca eu oricum port manusi, nu-mi prea place sa-mi port mainile in buzunare. Eu asa l-am vazut, asa mi l-am imaginat, arata ciudat fara guler (dar daca ii faceam guler nu-si mai avea rostul partea din fata unde vin acele 3 v-uri) si atunci arata ca un palton normal.Mie imi place tot la el, consider ca e un model mai deosebit, mai iesit din anonimat ca sa zic asa pentru ca asa sunt si eu, practic e facut dupa personalitatea mea si ma bucura faptul ca sunt cateva persoane carora le-a placut ce am facut.

Nu ma deranjeaza deloc criticile pentru ca sunt la inceput de drum si imi place sa fiu criticata si sa mi se spuna unde am gresit, practic paltonul e a 4-a haina care am executat-o cap coada si pot sa spun ca sunt multumita unde am ajuns, insa mai am destule de invatat pana sa invat sa fac diferite haine, dar conteaza foarte mult tonalitatea cu care sunt spuse criticile, sper ca nu am suparat pe nimeni cu mesajul trimis ieri, nu am avut aceasta intentie kiss
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas la data de Mier 21 Dec 2011, 3:54 pm

Felicitari fetelor ! V-ati ales cu un palton pentru iarna asta!
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1328
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de marabr la data de Mier 21 Dec 2011, 4:39 pm

Multumesc adminelor pentru organizarea concursului, sponsorului pentru premii si nu in ultimul rand, celor care au crezut in mine si mi-au acordat pretioasele voturi! kiss
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 849
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 21 Dec 2011, 5:19 pm

Larisa a scris:
Acum sa raspund la intrebari: la gat mi-l imaginez cu o esarfa sau un fular mai subtire care poate sa vina ori pe sub palton ori deasupra. De incheiat se incheie in capse de la talie in jos, i-am pus 3 capse. Nu stiu cate ati observat ca nu are buzunare, sincer am vrut sa-i fac ascunse, dar nu-i stiu face, m-am chinuit ce m-am chinuit si m-am lasat pagubasa, am zis ca nu i fac pentru ca eu oricum port manusi, nu-mi prea place sa-mi port mainile in buzunare. Eu asa l-am vazut, asa mi l-am imaginat, arata ciudat fara guler (dar daca ii faceam guler nu-si mai avea rostul partea din fata unde vin acele 3 v-uri) si atunci arata ca un palton normal.Mie imi place tot la el, consider ca e un model mai deosebit, mai iesit din anonimat ca sa zic asa pentru ca asa sunt si eu, practic e facut dupa personalitatea mea si ma bucura faptul ca sunt cateva persoane carora le-a placut ce am facut.

Larisa, si eu am votat paltonul tau. Poate ca nu e perfect. Sunt altele mai corect lucrate, mai bine calcate, etc. Dar asta era intr-o culoare indrazneata si moderna si incerca sa iasa din anonimat pastrand totusi regulile. Nu sunt fan-stil military, sunt fan-vintage dar e prea putin vintage acolo. Nu ma deranjeaza ca n-are guler ca si eu fac unul fara guler pe care incerc sa-l termin de vre-o 2 ani. Si m-am prins si ca prietena e mai "dotata" in partea superioara decat tine. Probabil ca pe tine sta mult mai bine.
In concluzie, nu stiu exact ce m-a facut sa-l votez pe asta si nu pe altul, dar asta mi-a atras cel mai mult privirea.
Pe piept iti sugerez sa-l mai completezi cu un plastron, pentru atunci cand nu vrei sa fie asa desfacut. Adica o bucata trapezoidala de material dublat (poate fi si cu captuseala), detasabila (adica cu butoniere pe ambele parti, care se prind in nasturii deja existenti).

Felicitari tuturor! Toate mi-au placut intr-un fel sau altul. kiss
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 52
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Larisa la data de Mier 21 Dec 2011, 9:33 pm

Vilcris multumesc pentru vot si cred ca ti-ai raspuns dilemei "...asta mi-a atras cel mai mult privirea" bucurie si eu patesc de multe ori ca tine hug
Nu stiam ce este plastronul, m-am mai documentat si pe net si acum am inteles, e idee buna. Am sa tin cont de sfatul tau pe viitor daca va fi nevoie la palton dar si in alte circumstante. Merci de pont pupi
Larisa
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 21 Dec 2011, 9:46 pm

Si o poveste pentru care am asteptat sa se termine votarea ca sa o spun, apropos de discutia despre terminologia in domeniul modei, adusa in atentie de Buburuza.
Mi-am facut acum cativa ani un compleu alcatuit din fusta si un TROACAR (a fost postat si aici la vremea aceea). Si ma laudam la niste colege mai tinere:

Ele (care stiau ca imi lucrez singura): Ce-ai mai lucrat in ultimul timp?
Eu: "Imi lucrez un compleu cu fusta si "troacar"...
Ele: Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Eu: Stiti...un sacou...de dama...mai lung...cam asaaaaa...trei sferturi... rade

Concluzia e ca oricat ne-am opune, oricat, ne-am stradui, limba evolueaza, indiferent daca ne place sau nu. Unii termeni apar (si nu ne plac), altii dispar (care ne plac dar nu-i putem salva). E ceva ce tine de selectia naturala.

De-aia spunem astazi "cravata" si nu "gatlegau". Totul in viata este flexibil si evolueaza...Cine stie ce va mai veni?

Si-am incalecat pe-o sa, si v-am spus poveste-asa!
hug

Ultima editare efectuata de catre vilcris in Mier 21 Dec 2011, 11:03 pm, editata de 1 ori
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Mier 21 Dec 2011, 10:01 pm

Multumim adminelor si sponsorilor pentru ca se gandesc la noi si ne pun la treaba cu astfel de concursuri. Eu sunt incantata ca am reusit sa-mi fac o hainuta de iarna ,iar bebelina a fost astazi cea mai castigata-am fost la control la Bucuresti -si cum aveam captusala matlasata m-am simtit super ,desi afara era f. frig iar pe drumne-a prins ninsoarea.
Felicitari tuturor concurentelor si castigatoarelor-si eu am admirat paltoanele voastre si abia astept la anul sa pot sa-mi fac si eu modelele acestea! kiss
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 678
Varsta : 36
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 21 Dec 2011, 10:51 pm

danabarbu2007 a scris:Multumim adminelor si sponsorilor pentru ca se gandesc la noi si ne pun la treaba cu astfel de concursuri. Eu sunt incantata ca am reusit sa-mi fac o hainuta de iarna ,iar bebelina a fost astazi cea mai castigata-am fost la control la Bucuresti -si cum aveam captusala matlasata m-am simtit super ,desi afara era f. frig iar pe drumne-a prins ninsoarea.
Felicitari tuturor concurentelor si castigatoarelor-si eu am admirat paltoanele voastre si abia astept la anul sa pot sa-mi fac si eu modelele acestea! kiss

Garviduta mea draga, si paltonul tau mi-a placut foarte mult: pentru ca e pentru viitoare mamici, pentru ca e rosu si e la moda (desi mie nu-mi place rosul foarte mult), si pentru ca are nasturi si pe unde nu trebuie rade (glumesc desigur).

Mi-au placut de asemenea toate hainele de blana si cojocul. Dar desi sunt greu de manevrat in timpul lucrului, daca gresesti si faci o cusatura putin mai stranba la blana nu prea se vede. De-aia cred si eu ca si altii/ altele de pe-aici ca blana, pielea si stofa n-ar prea trebui amestecate pentru ca se lucreaza si se evalueaza diferit.

Concurenta nr. 8 -ellybijoux- si paltonul acela mi-a placut. Imi place ideea de model anii '60, imi place gulerul foarte mult, nu-mi prea place culoarea (nu prea-mi place gri - cred ca era mult mai spectaculos intr-un galben mustar). Imi plac decorurile, dar sunt prea multe, e prea incarcat. Trebuia sa aplici doar in fata si la maneci. Forma/ croiala de balon nu prea imi place. Stiu ca a fost la moda anul acesta dar nu pot intelege de ce o fata cu o silueta impecabila poate sa-si produca asa un dezavantaj si sa-si deformeze talia Question . Eu as fi renuntat la buzunare aplicate si as fi facut bordate, sau daca vrei aplicate, nu le-as fi marcat cu decoratiune pentru ca adauga la volum pe ansamblu, sau as fi aplicat doar un mic element de spirala (cum e in fata), pozitionat oblic, cel mult.

In final marabr, trebuia sa ma gandesc ca paltonul acela e facut de cineva care face bijuterii. Si sa-ti mai spun ceva: daca nu era roz (si era mov, rosu-portocaliu sau albastru turquise, de exemplu), daca avea maneci trei-sferturi (la care purtai manusi lungi), daca era scurt sau troacar, daca era mai cambrat putin...mai ca l-ar fi surclasat pe al Larisei in ochii mei...
In orice caz, felicitari! Desi par critici, am vorbit mai sus despre ce m-a impresionat mai mult si as fi votat...daca...

Ma bucur ca lucrati. Sper sa pot tine si eu pasul cu voi. Numai bine! love

Ultima editare efectuata de catre vilcris in Joi 22 Dec 2011, 1:04 pm, editata de 1 ori
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Larisa la data de Joi 22 Dec 2011, 12:11 am

Vilcris si mie imi place foarte mult la sacou, palton, etc. manecile 3 sfert cu manusi lungi, e o combinatie excelenta love , de altfel cam tot ce e vintage sau retro readus in timpul nostru da foarte bine love e foarte important sa stim sa le punem in valoare pupi
Nu stiu daca ai auzit de serialul Gossip Girl in care actrita Leighton Meester (in rolul lui Blair Waldorf) poarta foarte mult vintage, practic e stilul rolului ei, foarte mult mi-au placut hainele ei love
Larisa
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de marabr la data de Joi 22 Dec 2011, 6:01 am

vilcris, multumesc!Paltonul l-am facut cum am crezut mai bine, nu am avut tipare, ci totul e mai mult inspiratie decat tehnica.referitotr la culoare, demult imi doream o nuanta de genul asta, e doar chestie de gust.Acum , ca tocmai mi-am cumparat masina, o sa am timp(sper) sa experimentez cat mai multe.
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 849
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Joi 22 Dec 2011, 7:37 am

Larisa, mi-ai luat vorba din gura si ai scris acelasi lucru pe care voiam sa-l scriu si eu despre paltonul meu- se pare ca ne plac exact aceleasi lucruri! si rosul mi-a placut tare mult, si eu imi doresc copii... in fine, ma bucur ca intalnesc ,fie si virtual, oameni cu aceleasi preocupari...cat despre celelalte paltoane si concurente , toate mi-au placut, dar am apreciat intr-adevar modelul tineresc al castigatoarei, am invidiat ideea cu floarea si am admirat volumul de munca depus de fetele care au ales sa se exprime folosind blanita.. Merci
una peste alta, haideti sa luam o mica pauza ca de Craciun familiile ne vor lua drept odihnite prietenie va doresc tuturor sarbatori fericite!
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 249
Varsta : 35
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana.ioana16 la data de Joi 22 Dec 2011, 10:09 am

Felicitari doamnelor !! kiss
Si eu vreau sa fac, dar...nu stiu nimic despre croitorie zid as vrea sa invat, plsss, ajutati-ma Merci
ioana.ioana16
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 46
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 22/12/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Joi 22 Dec 2011, 10:23 am

Vilcris multumesc mult pentru cuvintele tale .Cat despre nasturi tre' sa ma credeti ca inainte sa-i fac butoniere ,(modelul initial de pe coperta burda 1/2011 era prevazut doar cu patru nasturi la platca )l-am probat ,m-am uitat si eu la alte paltoane sa vad pe care parte sa pun nasturii,am vazut am stiut, dar.....tot asa imi venea mie mai bine -am o chestie- si ceasul il port la cealalta mana, si pana la urma asa am facut. Cat despre faptul ca nu se incheie la 2 randuri de nasturi mi s-a parut prea incarcat sa apar asa cu ei pe burta(aceasta fiind destul de consistenta)si i-am lasat discret doar intr-o parte- ce-i drept pe cea care in mod normal nu trebuia ,dar ce te faci cu mofturile de gravida.
Pupici si am sa exersez inchiderea corecta poate, caci se pare ca am fost "Canuta om sucit"
Va pup pe toate si va multumesc pentru tot- mai ales pentru comentariile voastre din care cu siguranta am avut de invatat!!!!!!!!!!! kiss
P. S. eu sunt invatata cu haine pe corp, cambrate ,care sa arate silueta si cand m-am vazut ...am incercat si eu sa maschez pe ici pe colo....dar si asa sunt mandra de burtica mea... love wink
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 678
Varsta : 36
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de laurapopescu la data de Joi 22 Dec 2011, 7:36 pm

In primul rand felicitari castigatoarelor, sa le le stapaniti sanatoase Smile .
Acum ca tot se stie identitatea participantelor ,tin sa fac cateva precizari la opiniile primite :

saryta a scris:Mai fetelor, am si eu habar de croitorie, am un mic atelier si cos de cativa ani, dar unele paltoane sunt chiar nefinisate, sare in ochi treaba asta si sunt apreciate totusi.Chestie de gusturi poate.
Numarul 1, pare de cumparat,doar o captuseala desfacuta, rezervele alea sunt taiate ca de cutter, toate egale.E doar o parere personala .

Nu stiu cat te pricepi la croitorie dar orice masina de surfilat face marginile perfecte. Mi se pare aberant sa sustii ca este cumparat din magazin cand sunt prezentate pozele cu materialul croit si poze din timpul lucrului. De altfel daca nu ai observat in poza se vad si butonierele neterminate din timpul lucrului.
laurapopescu
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 37
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Larisa la data de Joi 22 Dec 2011, 7:50 pm

elenaveronica si eu ma bucur ca sunt fete pe site cu aceleasi gusturi, cred k asa e si mult mai usoara comunicarea cand descoperim lucruri comune. pupi
Dana mi-a placut mult paltonul tau, mai ales ca si eu sunt graviduta, ce bine mi s-ar potrivi si mie Smile si incearca sa nu te gandesti ca ai crescut in greutate sau ca nu mai ai forme (asta deduc din ce ai scris), eu zic ca merita efortul si gravidutele sunt cele mai frumoase si mai sexi femei, mie tare dor imi va fi de burtica si sunt mandra de burtica mea si de minunea care am realizat-o. Ma bucur ca si tu esti mandra. pupi
P.S. scuze de off topic
Larisa
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Joi 22 Dec 2011, 8:17 pm

Felicitari!

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Varsta : 41
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de teisoara la data de Joi 22 Dec 2011, 8:28 pm

Felicitari fetelor pt.ca ati reusit sa va organizati timpul astfel incat sa faceti aceste hainute,frumoase toate,muncite mult dealtfel!!!!!

Felicitari castigatoarelor Flowers
Sa va bucurati de paltonasele voastre chiar daca ezista si discutii,sa le purtati mandre ca sunt facute de manutele voastre -ceea ce eu nu pot face pt.ca nu am fost vrednicuta ca voi Merci
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 46
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ellybijoux la data de Joi 22 Dec 2011, 11:41 pm

Opaa... in sfarsit am si eu timp sa va scriu...si in sfarsit am sapot sa va arat creatiile mele (acum ca identitatea nu ar mai fi o problema :D).
Vreau sa felicit castigatoarele !! si pe toate participantele, pentru ca am avut curajul sa ne inhamam la o munca complexa, cu toate ca nu facem asta ca o slujba, ci mai mult ca un hobby.
Vilcris, multumesc pentru cuvintele tale, vreau sa-ti spun ca de cand am intrat pe acest forum am admirat poza ta de la avatar Smile. Iau nota cu privire la parerea ta deoarece am citit posturile tale si imi place cum vorbesti si cum iti expui ideile, fara a jigni pe nimeni Merci Cu privire la culoare, eu in timpul iernii prefer culorile mai inchise, pentru haine/paltoane si in interior port culori mai tari. Buzunarele le-am facut asa, pentru ca in momentul de fata nu stapanesc prea bine o alta tehnica si decat sa tai si sa gresesc mai bine fac cum stiu eu si incerc alte tehnici pe bucati de materiale ramase de la diverse proiecte. Cat despre largime, se poate sa fi exagerat un pic, dar am o experienta urata cu un palton cambrat si captusit cu matlasat, care te face sa arati ca un cartof si am incercat sa evit problema asta. Dar in general, pe mine nu ma deranjeaza stilul "loose", accesorizez cu o curea in talie si am rezolvat problema. Gata cu vorba, mai bine merg sa postez la celelalte topicuri.
Va pup si va doresc sa va bucurati de minunatele premii (castigatoarele) sau de paltoanele noastre de iarna (participantele) Flowers
ellybijoux
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 30
Localizare : Iasi, Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat