Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (6)

+27
Lorena1
dandana
ioana soare
Kristina
Buburuza
Karina33
cld
lucky
fiordaliso
canadianca50
milena
diblaru maria
mihamihaela
Chirrox13
costina89
adriuta
musetel
diada
geany
annamaria26985
danae
danniela
elenaxx
aurishta
Clio_Ela
corina corina
Admina
31 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Dum 01 Ian 2012, 2:41 am

Azi ma cantaresc . Nu pentru ca nu as sti cat arata cantarul cand il strivesc eu rade , ci asa ca sa o iau cu inceputul . Am sa ma si pozez , dar nu v-arat nimic ! Embarassed Nu v-as strica buna dispozitie , ca toate sunteti mai suple ca mine , dar nu vreau nici sa lesinati de ras asa de la inceput de an .Am sa va arat pozele doar atunci cand am sa fiu cat de cat mandra de ceva realizari .

Am trei manageri love , ca sa zic asa : cu Aurishta mananc foame , cu Elena xx beau apa si cu Clio_Ela fac sport Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 351247 . Va dati seama ? De-aici trebuie sa iasa de-o ciorba si sper ca nu de pig

corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Dum 01 Ian 2012, 9:48 am

Corina draga, sa iti urez succes este inutil caci observ o determinare la tine care face mai mult decat o suta de urari! hug pupi kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Dum 01 Ian 2012, 10:44 am

Aurishta , dama !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de musetel Dum 01 Ian 2012, 1:06 pm

La mulţi ani!
Fetele, mă primiţi în clubul vostru? V-am tot admirat aşa, de departe, dar acum am zis gata, hop şi io cu voi.
Deocamdată, targhetul este să scap de 7 kilograme până la sf lui mai.

Pfff... ceva idei, încurajări, sfaturi?
Corina, bravo ţie!
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Dum 01 Ian 2012, 1:35 pm

Musetel, bineinteles ca te primim si nu asa, oricum, ci cu aclamatii! ura Este excelent ca te-ai hotarat pentru o schimbare in bine, pentru o silueta frumoasa care se tine de mana cu o buna stare de sanatate! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Dum 01 Ian 2012, 3:30 pm

La Multi Ani !!! Sa aveti un an mai bun din toate punctele de vedere!

ela felicitari pentru zumba party!
corina felicitari si tie, sa stii ca acelasi lucru am facut si eu ca m-am cam lasat pe tanjala in ultimele doua luni, si in special acum de sarbatori.La un an dupa ce am nascut am avut muuult 120 de kg!!! anul trecut am reusit cu greu sa ajung la 88 de kg, acum am 90 dupa atata sarbatorit si inca nu am incheiat ca vin sarbatorile rusesti si i-am promis tatalui meu ca macar de craciun mergem la el.
Pe de alta parte multa lume m-a luadat de sarbatori, se vad cele 30 de kg in minus, dar tare as vrea sa ajung la 60 de kg; si pentru frumusete, dar mai ales pentru sanatate ca ma simt inca tare grea si obosesc repede, nu pot mentine un ritm alert cand ies cu dora cu tricicleta, sau cand urc dealul, sau scarile pana la etajul trei.
corina ce zici daca ne dam raportul reciproc la mancare, sport si ne mai sustin si fetele ca sa reusim impreuna sa ne apropiem de greutatea propusa?
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 01 Ian 2012, 3:45 pm

LA MULTI ANI

Acum am vazut ca sunt online... de anul trecut! Smile

Musetel, bine ai venit in gashca!! Mult spor la scapat de kg!! Mai alaptezi? daca da, fa sport, dar mananca bine!
Anna, felicitari!!! Fixeaza un tzel mai usor de atins, nu de la inceput "pana la 60 de kg", ca sa nu ti se para prea mult.
Valabil pentru toate care vor sa piarda multe kg. Daca tintim prea sus o sa fim demotivate. Incepeti cu... 5-6 kg. Cand scapati de ele e motiv de bucurie. Apoi urmatoarele -7. Si tot asa.

Celorlalte va urez sa dureze zumbaiala si (special pt Aurishta, JM cun antrenamentul "Power") ca e distractiv si chiar daca nu scapam de kg si celulita din prima zi, macar avem buna-dispozitie!
Corina, peste 6 luni vrem sa vedem pozele cu "inainte" si "dupa"!!

Selectez pozele de la Rev si va arat cum arata soacra si prietena ei la aproape 60 de ani imbracate super sexy!! Daca reusesc sa ciopartesc si videourile (ca nu stiu cum sa acopar fetzele) pun si video, poate va vine si mai mult chef de dans.

Peste un an sa fim la fel de fit, iar cele care vor, mai subtirele!! Dar in primul rand sa ramanem sanatoase si sa avem buna dispozitie!!

Edit: Corina, super poza de la avatar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Lun 02 Ian 2012, 12:20 am

ela vreau sa ajung la 60 de kg, dar nu imi impun timp, ca sa nu ma simt presata sau tentata.eu ma gandesc doar la ziua de maine: ce gatesc maine sa se potriveasca planului meu, sa fac si maine sport, sa ies si maine la plimbare cu dora, etc. sunt zile cand fac totul cum imi propun, dar sunt si zile cand nu prea
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 02 Ian 2012, 9:09 am

Musetel , bun venit in gasca ! hug
Anna Maria , total de acord cu tine ! Mi-ar fi de mare folos sa stiu ce sa mai mancam si sa fie Monti . La fel de bine mi-ar face si un raport zilnic la sport si macar lunar la kg.Sigur ca si ideile celorlalte fete vor fi grozav de folositoare . Eu am primit sfaturi pretioase de la Aurishta Merci si daca-i face placere le pot primi aici de acum incolo . kiss
Elena ne supravegheaza din umbra , asta-i clar ! Asa ca multa apa !
Clio-Ela e mereu cu noi si o sa ne invete cum sa facem sport corect si cu placere , asa ca asta-i momentul ideal sa slabim sanatos ! ura

Clio-Ela , ne vedem peste 6 luni cu poze . Merci Cu palarie sau fara ? wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Lun 02 Ian 2012, 8:25 pm

cu palarie categoric!!!!
eu azi am mancat salata de fructe si supa de legume, stiu ca la monti nu e permis morcovul fiert, dar asta si cafeau cu o lingurita de zahar o sa fie abaterile mele. A fost super gustos si lejer dupa atata mancare de sarbatori.
Maine ma gandesc sa fac o supica de fasole verde si nu mai stiu ce la felul doi... scratch dar dimineata o incep cu fructe si mai tarziu cu cafea
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de adriuta Lun 02 Ian 2012, 8:27 pm

La multi ani!!
La multe kg in minus!!! hug

Am pus 2 kg de sarbatori zid
Voi?
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de costina89 Lun 02 Ian 2012, 8:57 pm


La multi ani!!!
buna fetelor....ma primiti si pe mine la voi in grup?as avea si eu de dat jos vreo 8kg,nu mi-am propus sa slabesc intr-un anume interval de timp dar cu cat mai repede cu atat mai bine wink .Sport fac cam 45 min pe zi (tae bo/pilates)pana acum am avut rezultate bune cu ele am slabit 12 kg dar mai am 8 care nu vor sa plece zid sper sa le dau de cap.
Adriuta si eu tot 2 kg am pus de sarbatori...aveam 58 acum 2 saptamnani si astazi cand m-am cantarit imi arata "prietenul meu cantar "60kg zid
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 02 Ian 2012, 9:10 pm

La multi ani fetelor.
La multe kg in minus.....Am reusit ca de sarbatori sa pun iara pe mine cateva kg si nu ma simt in apele mele deloc.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 03 Ian 2012, 12:56 am

Costina, ce inaltime ai?
Fetelor, v-am mai spus eu, chiar nu inteleg de ce vreti sa fiti "manechin"... cu copilasii de manutza chiar nu aratam bine schiloade.
Eu am 59 de kg, la 1,62 inaltime. Uneori ma uit in oglinda si ma vad grasunica, dar apoi imi spune sotiorul meu ca e super, ca inca mai are pe ce sa puna mana ;)
Cand aveam 52-53 rabdam de foame , spuneam ca sunt grasa, si aveam 36 marimea la pantaloni. Acum ma simt bine si chiar sexy, cu aproape 60 de kg ale mele.

Ma uit si eu pe strada, nemtoaicele trecute de 40 de ani sunt parca toate schiloade e adevarat ca au si alta forma a corpului, parca sunt barbati... dar slabe rau. Chiar nu le sta bine.

Pe cele care au 80 de kg le inteleg, si e necesar sa scape de kg in plus, dar cele care au 58-60 chiar nu vad de ce trebuie sa se chinuie si sa mai tina regim (daca ar fi numai sport ar fi super). Asa ca mine;)
Eu nu renunt la ciocolata si biscuitii cu unt sau ceva frusecuri, zilnic. Nu am de gand sa ajung sa numar calorii si nici sa visez noaptea dulciuri, pe care sa mi le refuz. Culmea e ca anul trecut le-am numarat o perioada, si am tinut regim, si exact atunci nu am scapat de nici un gram.

Aurishta, sa nu ma certi , ca nu le invat pe fete sa manance rau, ci sa aiba masura. O bucatica de dulce nu strica, face bine sufletelului sa ii poti da si coprului ce are pofta uneori.
Atfel o sa ajungeti niste stresate, altceva decat slabit nu mai visati (ba da, mancare buna si care ingrasa)... Fetelor, traiti frumos, mancati cu masura, miscati-va, radeti, dansati!! Iesiti afra de cate ori aveti ocazia, mergeti undeva lla tara, la aer curat, alergati prin iarba sau prin zapada cand e...
Hai ca o iau razna...

In primul rand trebie sa ne simtim bine, trebuie sa simtim ca traim, si nu sa ne stresam chiar si pentru un morcov. O fi avand indicele glicemic ridicat, dar hai sa fim seriosi.
Si la urma urmei carbohidratii au si ei rolul lor, si energia ei ne-o livreaza. Daca nu ii consumam, dupa ce facem miscare o sa fim lesinate toate.

Hai va ma injurati imediat, ca in loc sa va indemn la regim va invat la rele Smile
Fug sa mananc o pralina cu Jack Daniels, ca sunt bune rau!!!

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Mar 03 Ian 2012, 7:48 am

Clio_Ela a scris:
Aurishta, sa nu ma certi , ca nu le invat pe fete sa manance rau, ci sa aiba masura. O bucatica de dulce nu strica, face bine sufletelului sa ii poti da si coprului ce are pofta uneori.

rade Nu te cert fiindca si eu mananc dulce aproape zilnic rade Intr-adevar, la inceput, cand am dat "tunul", nu am mancat nimic dulce vreo doua trei luni ca sa accelerez procesul, dar acum sunt pe mentinere si imi permit.
Annamaria, am si eu o nedumerire scratch , de ce tii neaparat la morcovul fiert, iti place chiar asa de mult? Nu ca ar fi vreo bomba (eu l-am exclus, totusi, mai bine ma "spurc" cu o amandina decat cu un morcov rade ), dar n-am auzit de cineva care sa aiba o astfel de preferinta.
Cu privire la regimul Monti va spun ceva din experienta. Daca sunteti stricte cu faza I, dati repede kilele nesuferite jos si apoi, in faza II este loc de rasfat. Cu abaterile slabirea va merge mult mai lent, dar totusi va avansa. Asa ca, depinde de voi.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 03 Ian 2012, 10:01 am

aurishta nu tin asa de mult la morcov, dar fetei mele ii place asa de mult ca nici nu se uita la supa daca nu are morcov in el, mai aleg eu din farfuria mea, dar tot impreuna au fiert si parca nu imi vine sa fac tot timpul mancare separat numai pentru mine
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danniela Mar 03 Ian 2012, 11:35 am

La multi ani slabanoagelor grase!!! love love
Ei, cine nu s-a ingrasat deloc????
Eu am avut mese pline de fructe de mare, imi si plac ce-i drept si nu stiu cate de bune sunt!!! Pizza la greu, salata cat mai putina, fructe...le vad doar pe strada la vanzatorii ambulanti. Maine plec acasa si o sa imi revin.
Ce am avut si bun? Mers pe plaja la greu!
Spor la slabit!
Clio, nu le inveti pe fete de rau, ai intrebat bine ce inaltime au, conteaza foarte mult asta. Eu am 1,5 m si un kg in plus se cunoaste!! Mai ales pus unde nu trebuie.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danae Mar 03 Ian 2012, 12:40 pm

Si eu am luat 2 kg. De luni ( sper sa nu zic doar asa ) intru la dieta si sport mai intens asa. zid
Deci, " La multi ani!" si la putine kg! Target-ul meu este de 5kg pana la 1 martie. NU e imposibil, dar e de munca! Va pup! pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 03 Ian 2012, 1:39 pm

Costina , bine-ai venit la noi ! hug Alta buzoianca ! Eu sunt la vanatoare de fete din judetul meu in perioada asta , pentru Proiectul Femina dar si sa ne cunoastem mai bine . Avem si topic nou datorita Diadei , asa ca ''forumiste buzoience'' va astept la povestit . love Scuze de off topic !

Si ca sa nu ma abat de la subiect , am venit cu masuratorile mele cu-sute . rade Nu cusute cu acul , ci cu mai multe sute . Adica : am 102 kg si masurile 120 cu 100 si cu 128 . Deci cum spuneam , multe sute la numai 1,62m .
Asa ca Adriuta si Costina si Chirrox si Danae si Danniela simtiti-va bine !Eu si Anna Maria avem de munca serios . zid
Clio-Ela ma innebunesti cu dulciurile alea , dar eu sunt hotarata sa fac treaba de data asta .
Deci : azi am ''mancat'' doua pahare de 225ml cu apa calduta pe stomacul gol , apoi cana de 200 ml de cafea cu o lingurita mai scuturata de zahar (de care nu ma pot lipsi ) . Asta beau in fiecare dimineata si efectul asupra digestiei este imediat (cel mult 15 min ). Cafeaua o ''lungesc'' pana la micul dejun care se intampla pe la ora 8 si azi a fost vorba de un ou fiert moale cu ceva branzica si o felie de paine facuta in casa cu tarate de grau care are 65-70 g , ca si cea de la pranz .
De la 11 la 12 am facut zumba cu fata si a fost tot o distractie (se aude muzica de la sosea ),apoi am mancat de pranz o ciorbita de toate legumele (cu numai un picut de smantana si acrita cu otet de la gogosari ), cu felia de paine si-o ceapa . A fost un deliciu !
Diseara avem varza calita cu mamaliguta (din care mananc cat mai putin - promit draga Monti ! wink ), ca nu pot s-a manac goala si intre timp apa de rigoare (aproape 2l pe zi ).
Acum o sterg in solar sa mai plantez niste salata si mai pe seara va mai citesc .
Aurishta , astept pareri , critici , sugestii (cum ar fi : ce sa mancam maine ? Laughing )si de la Clio-Ela vreau sa stiu daca e bine o ora de zumba pe zi (deocamdata invat pasi ca nu am video cu melodii intregi si nici pasii nu-i stiu pe toti si oate ca nu-i fac nici perfect deocamdata ).

Doamne ce vorbareata sunt ! dama
Ce zici Anna Maria ? Raportul meu e complet ? rade Ca daca mai trebuie revin mai pe seara !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 03 Ian 2012, 2:27 pm

foarte complet!!! eu am avut la micul dejun doua portocale mari(nu de alta dar a primit dora muuulte si e pacat sa se strice, ca ea mititica de abia mananca o jumatate de portocala), un pahar de apa si de abia apoi cafeluta cu o lingurita mica de zahar. La pranz am mancat o farfurie de supa de fasole verde cu un pic de smantana si atat ca am facut felul doi pilaf de orez pentru dora si sotul.
Pentru cina am doua rosii si cateva frunze de salata verde si praz si suc de lamaie si sunt rezolvata.
Am facut cateva abdomene, genoflexiuni, niste exercitii pentru brate si cam atat. Am incercat si zumba cat cat a fost treaza pitica, dar n-a iesit nimic ca se cere in brate sa dansam amandoua!!! rezultatul: cateva minute de topaiala cu ea in brate rade
pupici ca merg sa mai fac cateva abdomene pana nu se trezeste
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 03 Ian 2012, 2:29 pm

Corina esti inalta pe linga mine, am 1,5m inaltime si 100-88-108...de cand cu sarcina (de la 48 am ajuns la 80kg in luna a 9a) nu mai dau kg-le jos asa de usor...sper sa revin la 50kg pana la vara...sper....dar pe primul loc este sanatatea....
Azi m-a alergat doar 2 ore pitica mea pe-afara, ea a adormit bustean si eu citesc cate ceva pe net si trebaluiesc.
Corina, cand te vad cu palaria pe cap am impresia ca esti din Texas rade
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Mar 03 Ian 2012, 3:42 pm

danniela a scris:
Ei, cine nu s-a ingrasat deloc????
Eu taie Smile Smile Smile !
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 03 Ian 2012, 4:40 pm

Hai ca eu vin cu sfaturile si comentariile, aia nu, aia nu, aia da!
pana ma trimiteti la plimbare de aici:)

Corina, obisnuieste-te sa mananci seara proteina, iar la micul dejun carbohidratii. Corpul consuma si in somn calorii, si e bine sa consume grasimea din corp, si nu zaharul sau grasime pe care i le dam in plus.

Anna, eu zic sa nu mananci citrice pe stomacul gol (asta numai daca e asa cum am inteles eu, ca ai papat doar portocale la micul dejun), ca iti faci stomacul praf. Si o paranteza, Dorei la fel, sa nu ii dai citrice fara biscuiti, cereale, paine sau altceva. In nici un caz numai fructul gol, ca ii face rau la intestine. SI multi mititei se si oparesc la fundulet de la citrice. (scuze de off topic!!

Nu e nevoie sa faceti in fiecare zi sport, e bine daca se poate, dar cel mai important e sa faceti regulat. E mult mai bine de 3 ori pe saptamana cu pauza de o zi decat doua zile decat trei zile la rand, apoi 4-5 zile pauza.

Corina, pasii nu trebuie sa ii faci perfect!!! E destul sa simti muzica, pasii vin ei cu timpul. Mult mai important e sa te simti bine, sa transpiri, si sa incerci sa ai muschii putin incordati (bratele si abdomenul) cand faci miscarile, sa nu "arunci" pur si simplu bratele , ci sa o faci controlat, constient. Off, ce greu imi gasesc cuvintele ca sa explic Sad

AM un merengue antrenant, nu trebuie nici macar sa ai un instructor in fatza sau sa urmezi o coreografie,... Marshul de merengue, iei soldurile la dans, apoi bratele, cu pumnii stransi, si le misti, stanga-dreapta.Ramai mereu in ritm, si incepi sa te invarti, sa faci pasi inainte si inapoi, sa mergi spre sganga sau dreapta, apoi marsh cu picioarele mai departate. Important e sa ramai mereu in ritm. Hai ca e fuper.
Uite melodia, pun si un video, coreografia e simpla, sunt pasi putini. Mia puteti voi sa introduceti ceva, din ce am scris mai sus.



Eu gasesc tare greu pe youtube vreun video unde sa se respecte muzica, sunt unele cre... jale, nu au nici o legatura cu ritmul latino. Daca faceti dupa video de pe net, sa va uitati si la comentarii, la cele mai multe se gasesc destui care sa scrie ca instructorul bate campii, ca e in afara ritmului.
Si sa gasiti un video unde instructorul are energie si se vede ca are chef, ca sunt cate unele de parca sunt lesinate... abia se misca...
Mama ce rea sunt, critic si pe instructori, ce buna ma cred Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 03 Ian 2012, 4:49 pm

mersi ela o sa am grija sa nu mananc citrice pe stomacul gol, nu mai repet Merci
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danniela Mar 03 Ian 2012, 5:13 pm

Eu doar ce am aterizat de la un mars prin apa. Am luat margine oceanului cat sa imi acopere glezna bine, si dai si-n sus, dai si-n jos, am facut cateva ture bune, inca mai simt valurile la picioare. De maine gata cum ajung acasa iau fetele mele dansarete, abdomenele si mersul prin curtea blocului.
Cu fructe dimineata la micul dejun eu am scapat de constipatie, nu intr-o zi, si mi-am reglat si metabolismul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB