Ultimele subiecte
» Aparate si ustensile din bucatarie
Astazi la 10:38 am Scris de ElenaZaileanu

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 8:42 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Astazi la 8:05 am Scris de Gabica

» Jucarii homemade
Astazi la 7:57 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 9:40 pm Scris de ancaanca

» Din materiale reciclabile 5
Ieri la 5:55 pm Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 10:36 am Scris de Dorulet

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 21 Aug 2017, 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Lun 21 Aug 2017, 10:28 am Scris de Gabica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Haideti sa slabim (6)

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina la data de Dum 08 Ian 2012, 4:22 pm

Te-astept aici ! wink
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2848
Varsta : 42
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Dum 08 Ian 2012, 5:53 pm

Aurishta, ziceai cu 2 pagini in urma de ceai de ghimbir. Cum il pregatesti? Eu am vazut mai multe metode pe net si nu stiu care e mai buna.
fiordaliso
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 454
Varsta : 44
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Dum 08 Ian 2012, 7:04 pm

Eu tai ghimbirul ca pe cartofii pai, il fierb 15 min si gata! Ii mai adaug uneori cate o feliutza de lamaie.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Dum 08 Ian 2012, 7:30 pm

Corina multumesc
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Dum 08 Ian 2012, 7:41 pm

Multumesc Aurishta! pupi
fiordaliso
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 454
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Lun 09 Ian 2012, 6:47 pm

Cu placere bucurie si hai si la !
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Lun 09 Ian 2012, 8:54 pm

Hallo slabutzelor!!!

Fiordaliso, bine ai venit! Sa ne spui si noua ce si cum, pe unde te situezi si unde vrei sa ajungi (ma refer la ... kg, ca de-aia ne-am adunat aici:))

La mine cantarul stationeaza, cu toata miscarea pe care o fac. Acum parca as vrea sa mai scap de cativa cm in talie si la solduri. (sau 3-4 kg) Smile
M-am linistit si eu, gata cu stressul de incepator, sambata am avut ultima ora de proba, din februarie incep si la celalalt Fitness-studiol, o data pe saptamana. Deci, o sa am martea, miercurea si duminica. Iar daca iese bine si cei mici sunt cuminti si nu urla dupa mamici, facem si grupele de mamici zumbaitoare, cu suprabeghere de bebei.
Acum m-a apucat altceva, cum sotiorul meu merge inainte cu constiinciozitate, crosstrainer plus ceva exercitii, vreau sa fac din nou cu el dimineata, abdomene si exercitii pentru brate si piept. Abonament la sala mai am inclusiv pt martie, si o sa merg la Pilates, flexibar si stretching+relaxare, la fiecare o data pe sapt.
Plus... control medical, ca de cand fac sport mult nu am fost deloc la control, nu mi-am mai facut electrocardiograma, si nici testul de rezistenta la efort. Dar ma simt bine, si sper ca e totul ok.

Iar pentru care care faceti sport plus Dieta, neaparat facute analize, corpul consuma mult si primeste putin, mai ales carbohidrati=sursa de energie. Transpirand pierdem multe minerale, poate e nevoie sa luati in plus, pe langa apa minerala pe care o beti. Mai e si hipoglicemia,care e periculoasa, nu e de glumit. Sunt multi care lesina din cauza asta.
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Mar 10 Ian 2012, 10:50 am

Cu placere , Canadianca ! Sper sa-ti placa Zumba ! Eu acum la 11 ma apuc de ea , cu fata . E tare bine ca suntem doua . Deja e distractiv !

Ma bucur pentru tine , Clio-Ela ! Acum ai scapat de emotii . wink

Aurishta , am sa trec si eu ceaiul de ghimbir pe lista . Poate prin Kaufland sa-l gasesc . Nu-i asa ?
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaxx la data de Mar 10 Ian 2012, 11:20 am

Buna ziua dragele mele slabute si zumbiste. Merge treaba, merge, nu-i asa? pupi
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Mar 10 Ian 2012, 11:28 am

Clio_Ela a scris:

La mine cantarul stationeaza, cu toata miscarea pe care o fac. Acum parca as vrea sa mai scap de cativa cm in talie si la solduri. (sau 3-4 kg) Smile

Pai Ela vezi ca ajungi la vorba mea? La tine sincer nu cred ca se pune problema de slabit dar fiecare avem o greutate la care ne simtim bine. Eu, de exemplu, si daca as slabi 10 kg tot nu as arata de parca am ingitit scrumbia, pentru ca am conformatie musculoasa. Daca reusesc sa slabesc atata, va pun poze ca sa ma vedeti. hug
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 36
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaxx la data de Mar 10 Ian 2012, 11:55 am

Corina, imi place poza de la avatar de mor. Esti taaaaaare strengarita cu ea. pupi
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Mar 10 Ian 2012, 12:02 pm

Corina si Corinutza, sopr la zumbait!!!
Danae, eu nu mai vreau sa arat ca scrumbia, si nici nu am vreo sansa:) Ca mananc des ce nu e indicat:)

Stiti ce am facut eu azinoapte? Sotiorul meu a invatat, ca face niste cursuri (obligatorii) de perfectionare, si eu i-am tinut de urat .... citind subiectul acesta, de la primul capitol Smile
Corina, Elenaxx, Aurishta, La multi ani! cam pe vremea asta (o sapt plus-minus) am facut noi gashca! (nu spun gashca de slabit, ca Elena e cu sfaturile importante, la ea nu era de scapat de nimic:)
Aurishta, la tine am citit si progresee, la tine a mers super de la inceput, e adevarat, cu mult sport si ... in afara de cate-o amandina si ceva budinca:) era si mancarea bine aleasa.

Eu vin la raport acum, dupa aproape un an (desi ma apucasem de zumbait si slabit doar in martie). Am gasit si dimensiunile aici, le scrisesem cand ma plangeam ca sunt multe kg in plus. Acum fac calculul, si va spun ca FARA REGIM ALIMENTAR, cu dulciuri, cartofi si carbohidrati seara, am scapat de 9 kg (uneori cantarul imi arata 10 sau 11, depinde ce mananc cu o zi inainte de cantareala Smile) asa: 9 cm de pe solduri, 7 cm din talie si 4-5 de la piept. Dar inca alaptam, asa ca nu se pune:)
Mai mult nu vroiam sa dau jos, dar acum parca as incerca sa mananc fara ciocolata si dulciuri macar dupa orele 16, si poate se mai duc cativa cm/kg. Dar numai daca nu e pofta prea mare:)

Cine mai vine cu raportul "de un an" ?? Desi eu din noiembrie stationez (plus/minus 1 kg), deci pot spune raport de 8 luni.

Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mar 10 Ian 2012, 8:47 pm

corina corina a scris:
Aurishta , am sa trec si eu ceaiul de ghimbir pe lista . Poate prin Kaufland sa-l gasesc . Nu-i asa ?
La orice supermarket Smile
Ela, eu am "pierdut" (duca-se pe pustii rade ) 17 kg din ianuarie trecut si pana azi bucurie . Acum sunt intr-o forma fizica si psihica de exceptie (zic eu, dupa propriile standarde) si nu mai am alta treaba decat sa ma mentin asa, lucru la care sunt experta sunny Zic asta fiindca mi-afost greu sa slabesc pur-si -simplu, fiindca ma mentineam multa vreme pe aceeasi greutate. De aceea am hotarat in iunie, parca, sa fac efortul de a urma strict dieta, iar apoi sa ma "odihnesc" cake cu amandine, inghetate si alte "pacate"dulci, dar doar din cand in cand. Mai am de dat cu "smirghel", cum zic eu, pe ici, pe colo, dar asta se va rezolva in timp, cu siguranta. Sunt deosebit de bucuroasa ca am reusit sa-mi stabilizez stilul de viata astfel incat sa ma bucur deplin de sanatate si de un aspect placut. cheers
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de lucky la data de Mar 10 Ian 2012, 10:14 pm

Buna seara! Tare as vrea sa slabesc si eu macar 7 kg! Fiica mea are nunta in luna august si ar cam trebui sa ma apuc de pe acum sa scap de kg in plus, nu?
Poate cu indemnurile voastre si vointa mea (care cam lipseste) sa reusesc ce mi-am propus. Deocamdata, am salvat si eu "zumbaielile"ca sa incep si miscarea de maine.
Tineti-mi pumnii!
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 52
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Mar 10 Ian 2012, 10:43 pm

Lucky, bine ai venit si spor la slabit!

Aurishta, felicitari, esti super, ai o vointa de fier. Nu numai atat, esti si frumoasa, si puternica, si inteleapta. Iti doresc sa fie asa cum doresti tu, sa te mentii dar si sa te rasfeti cu amandine si budinci din cand in cand.

Smile Abia am ajuns acasa, am fost la sala, la Pilates si la abdomen-sculptur. Efortul e mult mai mare decat imi inchipuiam.
Acum mai zumbaiesc o tura, sa vad cum merge coreografia, ca maine am primul meu curs fix. Azi am mai primit un telefon, sa vedem cate mai refuz... Mi-am facut azi-in sfarsit- si firmulita, ca de, chiar si pentru 4-5 ore pe saptamana e nevoie de firma. O sa fac calculul, maine sun inca o data la casele de asigurari si la finante, sa vad exact cum calculez veniturile, ca sa stiu daca mai iau vreun curs. E aiurea de tot, daca o sa castig 30 de euro mai mult (pe luna) tre sa platesc peste 240 din ei. Daca nu mai iau deloc, nu platesc nimic... asta e... si cursantele plang ca vor inca un curs, dar nu am incotro, nu mai merita... Eventual, ma gandesc sa il fac gratis, serios, ies mai bine decat daca mi se plateste.
Si primesc cadou cutii de praline de la fete Smile) ca sa ma ingras si sa fac si mai multe cursuri Smile
Corina, Cris-Io-mat, Ema, Annamaria (sorry, tu ai raportat saptamana trecuta Smile ) va asteptam si pe voi!! Sa vedem cum merge, daca ati gasit ce vi se potriveste si daca a ajutat, si sa ne mai sfatuiti si pe noi, celelalte!!

Ok, eu m-am hotarat. Vreau sa mai scap de vreo 3 kg, dar sa fie de prin parti-aripioare si pe de burtica. (de parca pleaca de unde vrem noi kilele Sad )
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 11 Ian 2012, 8:33 am

Buna dimineata slabanoagelor love
Aurishta tu esti un model in toate! Felicitari si mentine-te ca se merita!
Ghimbir mi-am cumparat si eu, eu gasesc pe toate drumurile, daca avem multiculture aici!!! L-am curatat, taiat batonase si pus in frigider intr-o cutie. Acum sper sa fac si ceaiul! Poate asa imi trece si stomacul.
De zumbaiala, alergat si abdomene inca nu m-am apucat, inca mai am de asezat prin casa si is singura, fara ajutoare. Dar le dau eu de cap.
Ela felicitari pentru cursuri si la ...mai multi bani ca ai zis ca nu mai vrei cursuri din motive de taxe.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Mier 11 Ian 2012, 8:50 am

Lucky , bine ai venit la noi si sper sa ai rezultate visate inspirandu-te din ''chinurile''noastre . wink
Clio-ela , ce-as putea eu sa raportez decat ca am slabit vreo 3 kg , le-am pus la loc si istoria s-a repetat tot anul . De-asta am zis ca nu mai tin nici o dieta , ca la mine cu infometarea nu tine . Acum lucrez la schimbarea ''bucatariei'' ca sa zic asa si mai ales a ''frigiderului'' si cand vor fi de toate verdeturile in gradina vreau sa tin Monti . Cred ca asta mi se potriveste anul asta . Insa dupa cum mai spuneam , am de stat de vorba cu mancacioasa din mine , cu poftele , cu scuzele si lamentarile , cu vaicarelile si tot tacamul de asemenea ocolisuri . Intre timp incerc sa mananc dimineata ce trebuie mancat , la pranz la fel si seara mai ales fara paine si exact ce trebuie . Nu e usor deloc , dar de data asta nu mai am nici o scuza . Am toate informatiile despre o alimentatie corecta si sanatoasa , fac si sport(ceea ce e mare minune ) , deci totul e cum trebuie sa fie .Masurile le-am scris ceva mai inainte (102 kg si 120 cu 100 si cu 128 ), iar pozele vi le arat inainte sa ma apuc de Monti (cel mai probabil prin iunie ) .
Deci in concluzie , mi se potriveste Monti (si ca dieta , apoi si ca stil de alimentatie ) si nu conteaza de ce a murit el ca eu n-am sa mor rade , mi se potriveste si Zumba grozav si cred ca mi se potrivesc si multe kg in minus pana la anu' pe vremea asta .Gata raportul ! dama

Elena xx , ce strengaritza ma simt !Ma duc sa beau niste apa . Stii ca daca esti prin preajma mi se face sete !(exact asta patesc si cand o vad pe Aurishta si zic:''Daca-ai sti tu ce-am mancat eu azi ! - si parca mi se face rusine ) . Sotul meu rade de mine , dar eu cred ca e vorba de un gest reflex . Nici nu stii de cate ori ma duc dupa un pahar cu apa cand te citesc pe la alte topicuri . love Cred ca am sa-mi pun o poza cu tine mai la vedere .

Si in incheiere (ca stiti ca eu sunt vorba lunga rade ):

-Aurishta , te admir si te respect si-ti doresc mentinere placuta si sanatate !

-Clio-ela , felicitari ca-ti vazusi visul cu ochii , doamna instructor !(si multumesc ca ai adus Zumba aici s-o cunosc si eu )

- succes pentru toate fetele care ''trudesc'' aici sis-avem spor la ce ne-am propus , multa rabdare si ambitie ! kiss
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Mier 11 Ian 2012, 11:57 am

Hai ca dau si eu raportul. Din februarie de cand am nascut si pana acum am slabit 13-14 kg, nu m-am masurat atunci dar acum am 90-75-98 si 62-63 kg (v-am spus ca am luat de sarbatori). Vreau sa mai dau jos cel putin 5 kg si cam 10 cm din talie si cam 5-6 de la solduri. Sunt constienta ca doar cu dieta nu merge dar am si o hernie de disc si nu imi pot permite sa fac prea multe abdomene. Miscare fac, dar prin casa cu fetele si asta nu se pune. Sincer, nu imi stau picioarele toata ziua, dar stiu ca pentru a slabi imi trebuie mai mult.
Hai ca poate insufletite de Ela si Aurishta reusim sa ajungem unde ne propunem.
danae
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 11 Ian 2012, 12:05 pm

Citeam pe undeva, si scriu asta la ce-ai spus tu Danae ca alergi cu fetele prin casa, ca tot efortul care il depunem zilnic facand curatenie, aspirand sau stergand cu carpa pe jos nu se pune. Pentru ca nu facem acel efor sa slabim, gandul nostru e sa facem curat sau sa facem lucrul respectiv . Ori cand facem un anumit sport punem in miscare anumiti muschi, ardem anumite grasimi. Degeaba dau eu cu aspiratorul 3 ore pe zi, pozitia nu e tocmai una favorabila slabitului. Sau degeaba sterg pe jos cu fundul in sus si capul plecat, burta nu slabeste din asta rade
Corina, esti tare cu moartea lui Monti rade
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de annamaria26985 la data de Mier 11 Ian 2012, 2:32 pm

am revenit!!
ela raportul pe anul trecut l-am dat deja, pe anul asta doar un kg in minus, ca am tinut si sarbatorile rusesti (tata e ucrainean) si cum sunt o pofticioasa si jumatate si m-am abtinut sa nu gust din bunatati, mai ales ca am fost trei zile in deplasare la el si la alte rude.
corina si eu sunt o pofticioasa, dar... asa nu merge treaba si eu mai vreau sa slabesc ca mai am de unde!!!!
ieri am zumbait si eu aproape o ora ca a venit sotul mai repede acasa si a iesit cu dora pana la soacra si am profitat de timpul liber. Nu stiu toti pasii inca, dar imi place si trebuie sa zic si eu ca si corina: multumesc ela ca ai adus zumba pe forum !!!! kiss
Nu va zic ce am mancat azi, ca nu e monti... Embarassed
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 742
Varsta : 31
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Mier 11 Ian 2012, 2:40 pm

Danniela , am si eu o frica : sa nu mor de foame ! rade Asa ca Monti sigur n-a murit de asta , deci merge dieta lui si la noi . wink

Asa am zis si eu , Annamaria !Da-i greu si-ti vin tot felul de idei taman cand nu trebuie , da' nu ma las !
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Mier 11 Ian 2012, 8:18 pm

Corina, de foame nu o sa mori, ca te corup eu sa papi ceva dulce, o bucata -doua de prajitura... (dupa ce tai o felie normala in 5, iei 2 bucatele, si spui ca ai papat DOUA bucati de prajitura Smile )

Fetelor, sunt offtopic, stiu, dar gata, peste o jumatate de ora plec, imi iau prima echipa de zumbarete in primire!
Sper sa se simta bine, sa transpire si sa chiuie in rand cu mine. Ca asa e ora mea (adica asa a fost singura ora de proba, cea de sambata trecuta), cu chiuituri si voie buna. Si clar, din februarie incep si acolo, ca e lista plina!!

Eu propun sa facem masuratorile, urcati-va pe cantar, probati si pozati o tinuta imbracata, iar peste 3 luni (sau 6 daca vreti voi), venim la raport (cu poze sau fara- cu aceeasi tinuta-, cine vrea le posteaza, cine nu nu).

Pupici multi!!!!!
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mier 11 Ian 2012, 8:23 pm

Clio_Ela a scris:[
Fetelor, sunt offtopic, stiu, dar gata, peste o jumatate de ora plec, imi iau prima echipa de zumbarete in primire!
Sper sa se simta bine, sa transpire si sa chiuie in rand cu mine. Ca asa e ora mea (adica asa a fost singura ora de proba, cea de sambata trecuta), cu chiuituri si voie buna. Si clar, din februarie incep si acolo, ca e lista plina!!
Ela, mult succes si munceste-le bine pe fetele tale Smile sa ajunga si ele faine, ca profa lor wink
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Mier 11 Ian 2012, 9:13 pm

Go, Ela! Hai ca le faci tu pe ele sa transpire ca pe mine ma insufletesti de aici, daca ai mai si tzopai hug
Pai de masurat, m-am masurat dar sa vedem in 3 luni.
danae
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de lucky la data de Mier 11 Ian 2012, 10:08 pm

M-am cantarit si masurat si eu. Am 76,5 kg, 104; 92; 106. De cantarit ma mai cantaresc saptamana viitoare miercuri (daca rezist sa nu ma urc maine dimineata pe cantar). Azi am fost in parc cu sotul meu. El a stat pe banca si a inghetat de frig si eu am alergat putin. Macar am inceput sa fac putina miscare. De saptamana viitoare merg si la sala! Sper sa ma pot tine de "treaba".
Succes si voua sa realizati ce v-ati propus!
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 52
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat